Lietuvos Vyskupų konferencijai – 570,8 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto

2015, 14 kovo, 8:24 | kategorija Realybė | 10 komentarų | peržiūrų 388 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Lietuvos pensininkai „nuvogtų“ pensijų sugrąžinimo dar turės palaukti – Lietuvos Vyskupų Konferencijai pinigų reikia labiau. KK nuotr.

Vyriausybė paskirstė valstybės biudžete numatytus 637 tūkst. 164 eurus tradicinių Lietuvos religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų maldos namams atstatyti bei kitoms jų reikmėms.

Vykdydama 2015 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą, Vyriausybė nutarė lėšas paskirstyti taip: Lietuvos Vyskupų Konferencijai – 570,8 tūkst. eurų, Lietuvos stačiatikių arkivyskupijai – 33,1 tūkst. eurų, Lietuvos Sentikių Bažnyčios Aukščiausiajai Tarybai – 7,7 tūkst. eurų, Rytų Sentikių Cerkvės, neturinčio dvasinės hierarchijos, Vilniaus sentikių religinei bendruomenei – 769 eurus, Lietuvos Evangelikų Liuteronų Bažnyčios Konsistorijai – 7,3 tūkst. eurų, Lietuvos Evangelikų Reformatų Bažnyčios – Unitas Lithuaniae – Sinodui – 4,5 tūkst. eurų, Lietuvos musulmonų sunitų dvasiniam centrui – Muftiatui – 3,5 tūkst. eurų, Lietuvos žydų religinei bendrijai – 2,3 tūkst. eurų, Kauno žydų religinei bendruomenei – 584 eurų, Vilniaus miesto žydų religinei bendruomenei „Chassidie Chabad Lubavitch“ – 300 eurų, Šv. Juozapato Bazilijonų ordino Vilniaus vienuolynui – 3,067 tūkst. eurų, Lietuvos karaimų religinei bendruomenei – 2,9 tūkst. eurų.

komentaras.lt

sarmatas.lt komentaras:

Čia nori nenori iš atminties gelmių iškyla gerai žinomas, dar iš tarybinių laikų, retorinis klausimas – „po kiek opiumas liaudžiai, ponai?„, į kurį atsakymą galima rasti aukščiau – jį valdantieji įvardino buhalteriniu tikslumu. Čia galima būtų perfrazuoti ir kitaip net nežiūrint į tai, jog bažnyčia atskirta nuo valstybės, o mūsų pensininkai – ne: – „Kokie tikinčiųjų balsų tarifai bažnytininkų kainoraščiuose?“

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. Taigi says:

  Visoms užkariautoju ir atejunu atneštoms religijoms pinigai skiriami, o senajai lietuviu tradicinei religijai (Romuvieciams ir kt.) nei cento?

 2. 00000,00 says:

  Kas neturi įtakos valdžiai – špyga be taukų, arba absoliutus nulis.

 3. Fbnnc says:

  Neesu aš prieš religijas, bet dauguma ju yra privačios įmonės, kurios turėtu netik mokėti mokesčius, bet ir pačios save išlaikyti. Kodėl dabar iš „netikinčiojo“ sumokėtu mokesčiu remiama religija, arba pvz žydo – remiama krikščioniu religija. Kertasi su logika.

 4. Dovydas says:

  Bažnyčia tik žmonių institucija. Ji jau ryškiai pradėjo prasilenkinėti su moralės normomis ir dvasingumu.

  Reiktų aiškiai atskirti – Dievas ir tikėjimas, bei religija ir Bažnyčia. Iš bažnyčios ir religijos Dievą išstumia dogmatizmas, ritualai…… , profanacija….

 5. Mindaugas says:

  Nuolat visiems sakau, kad kapitalizmas ir krikščionybė – visiškai nesuderinami dalykai. Nes kapitalizmo vėliavoje įrašyta tezė, kuri absoliučiai priešinga krikščionybei: „Mylėk save taip, kaip išnaudoji savo artimą“. Kitaip tariant, svarbiausią krikščionybės priesaką „Mylėk savo artimą“ kapitalizmas pakeitė kitu – „Apgauk savo artimą ir iš jo pelnykis“. Taip, Jėzus buvo savotiškas socialinis revoliucionierius, norėjęs sugriauti senąjį pasaulį, pritaikytą prekeiviams, lupikautojams ir muitininkams. Šiandien gerai matome, kas iš to išėjo – mes patys lupikaujame su Biblija rankose.

 6. Simas Simaitis says:

  Kad nebūtų didelių ginčų, kas liečia religijas ir jų vietą vadančiųjų sistemoje gerai apie tai aprašyta paviešintame sarmatuose straipsnyje „Informacinis terorizmas – pagrindinis pavojus“, antroje dalyje ten viskas glaustai aprašyta. 

 7. Vytas says:

  Bažnyčios išlaikymas – tikinčiųjų reikalas.Ypač visų skandalų, išryškėjusių pasaulyje jos atžvilgiu, požiūriu.

 8. Vilpišius says:

  Jau prieš > dvidešimtmetį stebėjausi – susikūrė Lietuvos kariuomenė ir policija, įsisteigė jų kapelionų pareigybės. Bet nė viena šių ir kitų jėgos struktūrų lig šiol neturi krivio pareigybės. Tai kieno tos struktūros – lietuvių ar kryžiuočių?  . . . nūnai jau nebesistebiu.

 9. Dovydas says:

  Tai kieno tos struktūros – lietuvių ar kryžiuočių? . . . nūnai jau nebesistebiu.

  Puikus pastebėjimas. Verta pamąstyti….

 10. Dovydas says:

  Bažnyčios išlaikymas – tikinčiųjų reikalas. Būtent, tačiau išlaikoma ji ne iš tikinčiųjų, o iš gyventojų pinigus. Neteisinga tai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top