- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

LTC ir LTJS organizuotos Kovo 11 eitynės Vilniuje [video]

paveikslėlisŠiandien, 2014-03-11, Kovo 11 šventės proga, įvyko LTS ir LTJS jau tradiciškai kasmet organizuojamos eitynės ir mitingas prie Seimo. Kol būsimi eitynių dalyviai rinkosi Rotušės aikštėje, buvo dainuojamos dainos ir grojama. Čia buvo galima pastebėti, kad kasmet eisenos dalyvių prisideda vis daugiau, lyginant su kiekvienais ankstesniais metais. Eitynėse dalyvavo apie 6 tūkstančius žmonių, tarp kurių buvo tautinių partijų ir judėjimų atstovai.

Eisena pajudėjo prieš save praleidusi motociklininkus (rokerius). Einama buvo Vokiečių link Vilniaus gatvės ir prie Kudirkos aikštės pasukta Gedimino prospektu link Seimo, nes prospekto dalis nuo Katedros iki Vilniaus gatvės, Vilniaus mero potvarkiu buvo užstatyta kažkokiais, niekam jokio susidomėjimo nekeliančiais stendais, netalpinančiais beveik jokios informacijos. Stendai tiesiog stovėjo, kaip baldai trukdydami eismą pėstiesiems ir užstodami regėjimo lauką. Būtų smagu sužinoti tų statinių paskirtį ir kas apmoka jų pastatymą bei nuėmimą.

Eisena su šūkiais, tvarkingai, Gedimino prospektu priėjo Nepriklausomybės aikštę, kur buvo pastatyta pakyla ir pajungta garso sistema su mikrofonais. Apšilimui buvo padainuota pritariant būgnams, po ko mikrofonai buvo perduoti kalbėtojams.

Kalbėjo Antanas Terleckas, Romualdas Ozolas, Gintaras Songaila, Julius Panka ir kiti..  Pabaigoje buvo uždegtas signatarų laužas. Julius Panka pranešė, kad su savivaldybe pasiektas susitarimas ir prie to laužo šią naktį, kitą ir dar kitą, ir kol reikės, budės žmonės, laukdami kol Seimas paskelbs referendumo datą.

Sarmatai