Mafijos dėsniai aneksuojant Lietuvą

2014, 31 kovo, 16:05 | kategorija Realybė | 3 komentarai | peržiūrų 503 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisArtėja gegužės pirmoji. Nuo šios datos įsigalios Konstitucijos 47 str. pataisos dėl žemės pardavimo užsieniečiams.  Šį pardavimą  turės reglamentuoti Konstitucinis įstatymas.

Konstitucinio įstatymo pakeitimo nauja redakcija priimta 2003 m. kovo 20 d. Šio įstatymo 12 straipsnyje numatyta sudaryti nuolatinę Seimo komisiją, kurios įgaliojimus nustato Seimas, o komisija prižiūri įstatymo įgyvendinimą. Pats įstatymas turi pradėti veikti nuo š. m. gegužės 1 dienos. Atrodo viskas logiška ir normalu. Priimamas Konstitucinis įstatymas, kuriame sudėti visi saugikliai, su juo supažindinama visuomenė – vyksta civilizuotas žemės pardavimas kaip ir visoje Vakarų Europoje.

Tačiau Lietuvoje viskas vyksta šiek tiek kitaip… Įstatymas priimamas gerokai anksčiau, bet veikti pradeda iš karto po priėmimo! Neaišku, kieno nutarimu atsisakoma įgyvendinti įstatymo 12 straipsnį – nuolatinė Seimo komisija nesudaroma ir kontrolė nevykdoma. Taigi situacija yra tokia – žemės pardavimas turėjo prasidėti 2014 m. gegužės 1 d., o pardavimo procesą turėjo kontroliuoti Seimo komisija, tačiau realiai žemė pradėta parduoti iš karto po įstatymo priėmimo ir be jokios kontrolės. Rezultatas – parduota 1,86 mln. ha Lietuvos žemės, t. y. 28,5 procento Lietuvos teritorijos!

Kadangi Konstitucinio įstatymo pataisos dar neįsigaliojusios, kažkieno nurodymu nuspręsta žemės pardavimo sandėrius ir subjektus įslaptinti. Taigi – šiuo metu yra valstybinė paslaptis, kas ir kiek žemės įsigijo. Pagaliau ir pats Konstitucinis įstatymas tapo kriminalizuotas, nes nevykdoma įstatyme numatyta Seimo kontrolė. Trumpai tariant – Seimas tapo priedangos organizacija parceliuojant Lietuvą. Ar tai galime pavadinti Lietuvos aneksija? Iš dalies – taip, kadangi mums atsisakoma pasakyti, kas nupirko beveik 30 procentų Lietuvos teritorijos.

Ką padarė Lietuvos piliečiai, norėję surengti referendumą dėl žemės nepardavimo užsieniečiams? Jie kėsinosi atskleisti nusikalstamą Seimo veiklą ir atidengti „slapčiausius slėpinius“. Todėl ir padaryta viskas, kad tai neįvyktų. Dabar, įsigaliojus konstitucinei pataisai, tikimasi visas per dešimtmetį padarytas aferas įteisinti, todėl ir „Skamba, džiūgauja sujudęs visas dvaras. / O vergai aukštiems svečiams lig žemės lenkias / Ir sodina į garbingas jų vietas.“ (V. Mykolaitis-Putinas „Vergas“)

Todėl dabar iškyla tik vienas klausimas – ką daryti „baudžiauninkams“? Jiems lieka du keliai. Pirmas, kurį siūlo „visas dvaras“, yra pasitikėjimo kelias – galima patikėti, kad naujai ruošiamos Konstitucinio įstatymo pataisos bus labai geros, visi ten surašyti saugikliai tarnaus Lietuvos žmonėms, o diskusijose su „neišmanėliais“ dalyvaujantys masiuliai, kraujeliai, kiti funkcionieriai yra teisūs sakydami, kad reikia pamiršti senus įstatymus ir viską, kas buvo įgyvendinta iki šiol. Svarbu sukurti naują įstatymą ir gyvenimas bus naujas. Tiesa, taip plačiai aptarinėjami saugikliai bus taikomi žemės pardavimui nuo gegužės 1 dienos. Tačiau niekas nepasako – kokiai žemei? Tai, kuri jau parduota, ar tiems likučiams, kurie dar Lietuvos piliečių rankose? Dvaras džiūgauja, nes saugiklių veikimo nesupranta ne tik „baudžiauninkai“, bet ir patys jų kūrėjai – apkvailinti tautą yra lengvas darbas.

Bet yra ir antras kelias. Galima nedelsiant kreiptis į teismą, kad būtų išaiškinta, kaip veikė kriminalizuotas Konstitucinis įstatymas ir jo kontrolė. Ir tik po to jau galimos įstatymo pataisos bei saugiklių įvedimas. Į teismą gali kreiptis Seimo nariai, kurie dar turi sąžinės ir padorumo, arba referendumo iniciatyvinė grupė. Teismas, gavęs prašymą išnagrinėti šį klausimą, privalėtų taikyti laikinas apsaugos priemones žemės pardavimui iki to laiko, kol bus įvertintos kriminalizuoto Konstitucinio įstatymo pasekmės. Tuomet nebūtų būtinybės ir moratoriumui. Per tą laiką būtų galima kreiptis ir į tarptautines teisingumo institucijas, kurios galėtų įvertinti konstitucinių teisių pažeidimus, neleidžiant piliečiams organizuoti referendumo.

Prof. Vladas Vilimas, Erika Drungytė

ekspertai.eu

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. rrrg says:

    Paskutinis sakinys dvelkia naivumu. Negi nesuprantate, kad Barozu pasakė, jo esminiai klausimai referendumu nesprendžiami. Negi nesuprantate, kad kai Vakarams reikia, jie surengs referendumą (Kosovas), ir rengs juos tiek kartų, kiek reikės gauti reikiamą rezultatą (ES konstitucijos priėmimas) ar užsimerks į grubius referendumo metu įvykdytus pažeidimus (milteliai ir alus). O kai Vakarams nereikia, tai ir paties masiškiausio ir skaidraus referendumo rezultatų nepripažins (Krymas).

  2. Antanas says:

    Zeme supirkinejama visame placiajame pasaulyje.Kas ja perka?JAV,Didzioji Britanija,Kinija.Pinigai nieko nepadengti yra tik popierius,o zeme didziule vertybe.Prisiminkime prieskariniu laikus,kuriuos daugelis megina idealizuoti.Daugelis Lietuvos imoniu tuo laiku priklause uzsienio kompanijoms.Po 1918 metu Nepriklausomybes labai daug zmoniu isvyko ieskoti laimes i uzsieni.Istorija kartojasi.Lietuvos pramone,zemes ukis sugriauti,o mes su istiesta ranka laukiame trupiniu nuo Europos stalo.I tai mus nuvede musu rinkta valdzia.REIKIA PAREIKSTI VISOS LIETUVIU TAUTOS NEPASITIKEJIMA MUSU VYRIAUSYBE,PREZIDENTURA,TEISMAIS.Mes gyvename melo valstybeje.Buvo surengtas referendumas del Visagino A.E.Musu neisklause.Dabar referendumas del zemes.Vel tas pats.Kyla paprastas klasimas:KAM DIRBA MUSU VYRIAUSYBE,PREZEDENTURA?Mums ar ES?Aciu.

  3. rrrg says:

    Bet pramonę galima sukurti, jei yra politinė valia. O kitos žemės nesukursi. Ir bet ką norėdami sukurti, tą pačią pramonę ar žemės ūkį plėtoti, turėsime mokėti užsieniečiams, jei žemė bus jų. Ir ne tik turėsime mokėti – jie, kaip žemės nuosavybės turėtojai gali tiesiog neleisti mums plėtoti daugelio pramonės ar žemės ūkio sričių.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top