Migracijos krizė Europoje ir jos užsakovai [3]

2016, 13 kovo, 1:01 | kategorija Metodologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 754 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

KAM VIRŠŪNĖLĖS, O KAM ŠAKNELĖS
ARBA TVARKA PAGAL VOKIEČIUS

pabėgėliai junkeristęsinys, pirma dalis, antra dalis

Pabėgėliams veržiantis į Europą visos MIP priemonės draugiškai apdorodavo europiečius mokydamos juos tolerancijos, pakantumo ir svetingumo, nesibodėdamos netgi užsiimti klastotėmis (pavyzdžiui, suklastojo paskendusio ir jūros išmesto į Turkijos krantą berniuko nuotrauką[30]). Eurokomisija nepailsdama europiečiams kartojo apie moralinę pareigą, Ženevos konvenciją ir Žmogaus teisių Chartiją. Gražbylyste labai pasižymėjo Ž-K.Junkeris (Jean-Claude Juncker) sakydamas kalbą Europarlamente apie Europą kaip „saugų uostą ir vilties vietą“, o kalbą užbaigė visus kviesdamas būti vieningais.

Euro-parlamentas jo kalbą palydėjo audringais aplodismentais. Ar kalba paveikė, ar kas kita, bet Euro-parlamentas nusprendė, kad solidarumas yra jo politikos pagrindas ir pakvietė sukurti „harmoningą ir efektingą pabėgėlių priėmimo ir paskirstymo po visas ES valstybes sistemą“.

O toliau prasidėjo proza. Pareiškę apie visų 28 ES narių moralinę atsakomybę už pabėgėlių priėmimo sistemos sukūrimą, A.Merkel ir Švedijos premjeras pareikalavo, kad būtų pasidalinta atsakomybe.[31] Tokį planą pasiūlė Vokietija ir Prancūzija, o jį paskelbė Ž-K.Junkeris; Euro-parlamentas jį patvirtino.

Pagal tą planą, tarp 22-jų ES valstybių turi būti paskirstyta 160 tūkstančių pabėgėlių planas (120 tūkstančių iš Italijos ir Graikijos ir 40 tūkstančių iš Vengrijos); iš jų 26% Vokietijai, 20% Prancūzijai, 12% Ispanijai. Euro-parlamentas nusprendė, kad kvotų sistema yra privaloma vykdyti visoms ES narėms („mums nereikalinga opozicija“ — pareiškė Junkeris), o valstybėms atsisakančioms priimti pabėgėlius pagal kvotą bus taikomos finansinės sankcijos. Šitas planas kol kas yra tik kaip laikina priemonė, o vėliau bus sukurtas „nuolatinis priėmimo mechanizmas“. Paskelbta, kad būsimiems panašiems atvejams sukurtas 1,8 milijardų eurų fondas.[32]

Tačiau priimdama tokį planą Vokietija apsidraudė nuo radikalių elementų. „Migracijos chaoso“ įkarštyje energetikos eurokomisaras Giunteris Etingeris (vok. Günther Herrmann Oettinger) pareiškė, jog reikia papildyti Vokietijos konstituciją; joje turi būti įrašytos pataisos apie pagreitintą pabėgėlio statuso suteikimą, o taip pat ir apie išvarymą.

Prie pastarųjų priskyrė migrantus iš „nepavojingų šalių“, t.y. kur nevyksta karas – tai visos ES valstybės, Gana, Senegalas, Balkanų valstybės Serbija, Makedonija, Bosnija-Hercogovina, Juodkalnija, Albanija ir Kosovas. Tuo tarpu išeiviai iš Balkanų dabar sudaro 40% atvykstančių į ES pabėgėlių. Jie gali būti išvyti atgal į tėvynę.[33] O Sirija ir Irakas priskirti prie „pavojingų“ valstybių.

Kvotų klausimas suvienijo Vokietiją ir Prancūziją, tačiau sukėlė Vengrijos, Lenkijos, Slovakijos ir Čekijos pasipriešinimą — jos nenori priimti joms nustatyto skaičiaus pabėgėlių. Tačiau Vokietija turi pakankamą spaudimo priemonių kiekį, kad galėtų kaimynus priversti.

Rugsėjo 13 dieną Vokietija Austrijos pasienyje įvedė pasų patikrinimą ir sustabdė savo narystę Šengeno sutartyje, o vidaus reikalų ministras pasakė, jog tai bus taikoma visiems kaimynams. Galiausiai kvotų sistemos klausimą perkėlė į vidaus reikalų ministrų tarybą, bet ir ten nebuvo rastas sprendimas. Dabar kvotas svarstys Europos tarybos ypatingas posėdis įvyksiantis spalio 8 dieną.

Analitikai ir ekspertai gąsdina visuomenę Europos Sąjungos subyrėjimu, o tuo tarpu rugsėjo 12 dieną žinomas mondializmo ideologas ir Kudenhove-Kalergio pasekėjas, Bnai-Brit narys ir Prancūzijos žydų organizacijų atstovų tarybos narys (CRIF) prezidentų N.Sarkozy ir F.Olando patarėjas Žakas Atali Belgijos laikraščiui „Le soir“ davė interviu, kuriame pareiškė savo pasitenkinimą vykstančiais dalykais, sveikino būsimą tautų ir rasių sumaišymą, ir dar pasigyrė, jog tai tik pradžia, o svarbiausi dalykai ateityje: «Jūs matėte tik filmo „Migrantai“ anonsą. Po jo seks sezoniniai migrantai, o po jų dar kiti.

Nuo tos akimirkos kai mes pripažįstame, kad žmogaus laivės yra fundamentalios, tai svarbiausioji iš jų yra keliavimo laisvė. Šitie žmonės Europą padarys galingiausia pasaulio imperija… Normalu, kad vykstantys migracijos procesai privers Europą labiau susivienyti ir sukurti galingesnę Europą… Jų atvykimas – tai nuostabi galimybė, nes jie pakeis Europos demografiją»[34].

išnašos: [30] http://www.voltairenet.org/article188621.html
[31] http://www.bbc.com/russian/international/2015/09/150909_refugees_quotas_merkel
[32] http://www.bbc.com/russian/international/2015/09/150909_refugees_europe
[33] http://www.bbc.com/russian/international/2015/09/150908_germany_migrants_refugees_numbers
[34] http://www.lesoir.be/988143/article/debats/2015-09-13/attali-refugies-vont-faire-l-europe-premiere-puissance-du-monde

Pabaiga

parengė: Pranas Valickas

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner



Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top