Mokslas tampa politika – žinomi mokslininkai praranda darbą už mokslines išvadas pandemijos atžvilgiu

2023, 5 kovo, 12:34 | kategorija Metodologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 183 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vilniaus Kalvarijų turgavietė tuščia pandemijos uždarymo metu

©infa.lt

Pasaulis verčiasi aukštyn kojomis, o bendrasis mokslas tampa politika, kuria atitrūkstama nuo tikro mokslo orientyrų. Ir net praėjus pandemijos vajui, tikri mokslininkai praranda darbą, nes jų objektyvios mokslinių tyrimų išvados niekaip nedera su politikų skleidžiamu iki šiol naratyvu.

Liūdna tiesa, tačiau šiai dienai pasitikėjimas oficialiąja medicina smukęs visur pasaulyje, iškilus faktams apie tai, kaip žmonės mirdavo nuo kvėpavimo takų, kraujagyslių sistemos ir širdies ligų, nes elementariai nebūdavo nuo jų gydomi.

Žemiau pateikiamas žymaus mokslininko Simono Goddeko pasakojimas apie tai, kaip jis prarado darbą, siūlydamas savo tyrimų išvadas ir sveikatos sutrikimo sprendimus, kurie niekaip nederėjo su oficialiu naratyvu.

Simonas Goddekas:

Mane vėl atmetė!  (I got cancelled again!)

Mano, kaip mokslininko, karjera baigta – ieškosiu naujų kelių.

Iki 2020 m. buvau normalus, bet kritiškas mokslininkas. 2015 m. Islandijos universitete pradėjau studijuoti doktorantūrą. Pirmieji mano doktorantūros vadovai buvo Romos klubo nariai ir teorijos „CO2 yra pagrindinis klimato kaitos veiksnys” šalininkai.

Mano klausimai dažnai sukeldavo įtampą – „tuo neabejojama” arba „mokslas įrodė” – toks buvo bendras atsakymas. Kadangi mano mokslinės publikacijos sulaukė tarptautinio pripažinimo, turėjau galimybę baigti likusią doktorantūros dalį viename geriausių pasaulio universitetų – Vageningeno universitete.

Doktorantūros studijas baigiau biotechnologijų srityje, kurdamas anaerobinius reaktorius ir atlikdamas eksperimentus kartu su kitais doktorantais iš visos Europos. Daktaro laipsnį įgijau 6 mėnesiais anksčiau nei įprastai ir netgi užsitikrinau finansavimą savo podoktorantūros darbui, kuris prasidėjo 2018 m. Maniau, kad tai buvo ilgos ir sėkmingos karjeros pradžia. Klydau!

…tada atsirado „Covid”!

Postdoktorantūros metu intensyviai tyrinėjau žmogaus organizmo medžiagų apykaitą ir sistemų dinamikos principus, kurie apima sudėtingų sistemų modeliavimą ir priežastinių kilpų diagramų kūrimą. Vitaminas D ir Omega-3 tapo mano naująja aistra, ir man vis dažniau kildavo klausimas, kodėl gydytojai paprastai šių dviejų elementų netyrinėja.

Tada, 2020 m. kovą, kai plito „Covid” propaganda ir vitaminas D nebuvo įtrauktas į priemones, pradėjau svarstyti. Laisvus savaitgalius praleisdavau rašydamas publikaciją apie tai, kodėl vitaminas D ir K2 yra problemos sprendimas.

Vietoj palaikymo 2020 m. rudenį buvau užsipultas. Universitetas gavo skundų, kad skleidžiu pseudomokslines teorijas. Žurnalas sulaukė prašymų paneigti publikaciją, argumentuodamas, kad pardavinėju vitaminą D ir todėl esu patekęs į interesų konfliktą, o tai buvo netiesa.

Tapau vis kritiškesnis ir ėmiau abejoti vis daugiau dalykų, juolab kad nuo pat pradžių žinojau, jog kaukių dėvėjimas ir milijardų žmonių uždarymas duoda priešingą rezultatą.

Dėl Drosteno sukčiavimo likau be darbo

2020 m. gruodžio pabaigoje sužinojau, kad Drosteno publikacija apie jo PGR protokolą per trumpiausią laiką praėjo ekspertinį vertinimą. Kadangi tuo metu buvau tarptautinio Q1 žurnalo asocijuotasis redaktorius, pradėjau analizuoti šį teiginį ir išsiaiškinau, kad jo straipsnis buvo pateiktas ir paskelbtas internete per 3,5-27,5 valandos.

Žinant, kad įprastas recenzavimo procesas paprastai trunka ilgiau nei šešis mėnesius, suskambo pavojaus varpai.

2021 m. sausį apie tai parašiau „Twitter” žinutę ir per naktį sulaukiau tūkstančių sekėjų. Dėl to mano buvęs darbdavys gavo piktų laiškų iš Olandijos Utrechto ir Roterdamo universitetų virusologų, taip pat iš „Skeptikų” sektos.

Mano sutartis universitete baigėsi 2021 m. kovo viduryje, ir man buvo liepta ieškoti tolesnio finansavimo. Todėl visus 2020 m. laisvu nuo darbo metu teikiau paraiškas tolesniam finansavimui gauti ir parašiau finansavimo paraišką, į kurią įtraukiau šešis tarptautinius partnerius. Galimybė gauti finansavimą ES konkursuose yra 3-5% ir aš laimėjau.

Tačiau tai, kas nutiko vėliau, buvo absurdiška. Nors savo buvusiam darbdaviui buvau užsitikrinęs šimtus tūkstančių eurų finansavimą (turėkite omenyje, laisvalaikiu), man buvo pasakyta, kad už mano uždirbtus pinigus jie įdarbins ką nors kitą, nes kritikavau Christianą Drosteną ir jo kolegę olandę Marion Koopmans.

Jie norėjo darbuotojo, kuris būtų mažiau kritiškas ir taip sukeltų mažiau problemų. Spjūvis man į veidą!

Nauja pradžia Norvegijoje

Dėl to kreipiausi į kai kuriuos projekto partnerius, kad sužinočiau, ar galėčiau dirbti pas juos. Iš visų projekto partnerių, kuriems asmeniškai užtikrinau didelį finansavimą, tik vienas Norvegijos mokslinių tyrimų institutas pasakė, kad galėčiau pas juos dirbti.

Jie priėmė mane išskėstomis rankomis, nors žinojo, ką rašau socialiniuose tinkluose ir kad esu autistas. Per dvejus metus nekilo jokių problemų, tikriausiai ir dėl to, kad „Twitter” sustabdė mano paskyrą kaip tik tuo metu, kai pradėjau dirbti institute.

Tačiau net ir ten COVID, vakcina ir kitos priemonės iš tiesų nebuvo kvestionuojamos. Jie testavo kaip išprotėję, o svarbūs klausimai apskritai nebuvo užduodami. Man darėsi vis aiškiau, kad šiais laikais moksle svarbiau pinigai, o ne moksliniai principai. Beveik visur pasaulyje mokslas (klausimų kėlimas) painiojamas su aktyvizmu (COVID, klimatas, Darbotvarkė 2030).

Kai 2022 m. pabaigoje buvo atkurta mano „Twitter” paskyra, institutas, kaip buvau informuotas, tikriausiai sulaukė daugybės skundų. Praėjusią savaitę buvau netikėtai atleistas iš darbo. Man buvo pasakyta, kad institutas rūpinasi savo reputacija, todėl mane nedelsiant atleis iš darbo.

Brownstone institutas ir vitaminas D

Praėjus trims valandoms po to, kai buvau atleistas, Brownstone institutas priėmė mane išskėstomis rankomis ir pasiūlė vienerių metų stipendiją, kad padėtų įveikti laiką po atleidimo.

Be to, nusprendžiau pradėti savo projektą „Vitaminas D”, kuris buvo rengiamas jau seniai, daug anksčiau nei planuota. Reikėtų pažymėti, kad beveik visiems žmonėms trūksta vitamino D, todėl man labai rūpi šviesti žmones apie tai ir siūlyti jiems aukštos kokybės produktą, kurio kainos ir kokybės santykis būtų geras.

Beveik nėra vitamino D produktų, kurių sudėtyje taip pat būtų vitamino K2 (kalcifikacijos prevencijai) ir magnio bei cinko (kurie būtini fermentams, aktyvuojantiems vitaminą D).

Todėl įkūriau svetainę Sunfluencer.com, kuri šiuo metu prieinama tik Amerikos rinkai.

Sveikas maistas ir vitaminai

Kaip atrodo mano ateitis?

Manau, kad mano akademinė karjera laikinai baigta. Nors mano svajonė buvo tapti visateisiu profesoriumi ir savo įgytomis žiniomis padaryti pasaulį geresnį, dabar manau, kad tikrai kritiškai mąstantys mokslininkai šioje sistemoje neturi jokių šansų.

Vos tik išreiškiate kritiką „dabartiniams naratyvams” ar suabejojate, varžtai užveržiami ir neretai baigiasi tuo, kad būnate atleistas iš darbo.

Jei norite paremti mano naująjį karjeros kelią, galite tai padaryti sekdami mane čia, Substack arba Twitter, arba ateityje įsigydami vitamino D papildą per Sunfluencer.com.

Šiaip ar taip, aš ir toliau išliksiu kritiškas ir savo nuomonę reikšiu necenzūruotai. Nes Kovidas buvo tik pirmasis ketvirtosios pramonės revoliucijos skyrius. Jų bus dar daug.

Nuo Sarmatai redakcijos:

Mes nesiūlome ir nepalaikome jokių komercinių siūlymų, kaip antai – pirkti ir gydytis vitaminu D. Tačiau, jei pasidarę tyrimus tikrai pamatysite jo trūkumą (Lietuvoje Saulės nedaug) – galite svarstyti galimybę jo nusipirkti papildų pavidalu. Tačiau geriausias šio vitamino šaltinis (natūralus) – tai mūsų Saulė ir natūralus įdegis, kuriuo gąsdinami žmonės perka apsauginius kremus nuo saulės, kai kuriais atvejais galinčius pakenkti labiau, nei odos susvilinimas neatsargiai deginantis. Būkite Saulėje saikingai, bet reguliariai ir sukaupsite būtiną vitamino D atsargą ateinančiai žiemai. Lietuviai yra Lietuvos klimato gyventojai ir mūsų organizmai yra prie jo prisitaikę per amžius.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top