Mokytoja liepė vaikams valgyti vabalus, nes „karvės naikina aplinką”

2023, 21 kovo, 23:52 | kategorija Metodologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 150 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vabalai, lervos maistui

Naujosios tendencijos gurmanams AP Photo/Sakchai Lalit

Norėdamas atskleisti visą informaciją pasakysiu, – esu valgęs vabalų. Buvau Kambodžoje su informavimo apie prekybą žmonėmis misija. Viena moteris pardavinėjo keptus vikšrus, nusipirkau maišelį už dolerį ir suvalgiau vieną ar du. Galbūt tris. Visada tikiu, kad reikia išbandyti naujus patiekalus, todėl pagalvojau: „Kodėl gi ne?”, rašo Linconlas Brownas „PJ Media” leidinyje.

Jie buvo visai neblogi. Šiek tiek daug druskos ir sojų padažo. Ir, tiesą sakant, žiūrėdamas futbolą jų pilno dubenėlio nesuvalgyčiau. Bet jie buvo geri. Šiuo metu šaldytuve marinuoju du kepsnius, kurie šį vakarą bus kepami ant grotelių. Taigi, pabandžiau valgyti vabalus. Žinau, apie ką kalbu, kai sakau, kad nevalgysiu. Kiekvieną kartą renkuosi sūrio mėsainį. Išskyrus kepsnių vakarą. O tai bus šįvakar.

Bet, žinoma, yra ir tokių, kurie buvo pakrikštyti Pirmojoje klimato kaitos bažnyčioje. Manau, kad kai kuriems jų, jei ne daugumai, patinka galia, kurią suteikia laikysena, įžeidinėjimas ir įsakinėjimas žmonėms su planetos gelbėjimo vėliava rankose. Tiesą sakant, esu įsitikinęs, kad 75% pasipiktinimo dėl klimato kaitos kyla tada, kai žmonės prisiliečia prie savo vidinio totalitarizmo.

Atsižvelgdami į tai, kviečiu jus į Spring Kanjono vidurinę mokyklą Springvilyje, Jutos valstijoje. Mokytoja Kim Kutler (Kim Cutler), pateikdama anglų kalbos pamokoje užduotį, iš interneto svetainės įsigijo žmonėms vartoti leidžiamų vabalų ir išdalijo juos savo mokiniams. Tai buvo dalis užduoties apie – apie ką dar? Klimato kaitą.

Prielaida buvo ta, kad karvės gamina metaną, ardo ozono sluoksnį, todėl jautieną maisto racione reikėtų pakeisti vabalais.

Pasak „Fox News”, mokykla paskelbė tokį pareiškimą: „Vidurinės mokyklos mokiniams patiko „fui” faktorius, daugelis jų pabandė vabalus (ir net keli darbuotojai!). Dėkojame anglų kalbos mokytojams už smagių ir įtraukiančių pamokų kūrimą”.

Ir vaikai, galbūt, puikiai praleido laiką, nes gimnazistai dar pakankamai jauni, kad mėgautųsi šlykščiais dalykais, ir, tikriausiai, tai buvo smagus įprasto pamokų plano paįvairinimas.

Tačiau, buvo ir užduotis parašyti esė. Mokiniams buvo pareikšta, kad jie gali pasisakyti tik už vabalų valgymą ir prieš jautienos valgymą, nes karvių išskiriamos dujos kelia didelį pavojų ozono sluoksniui ir gyvybei Motinoje Žemėje.

Pasak ponios Cutler, nėra jokių įrodymų, kurie patvirtintų, kad jautieną valgyti geriau nei vabalus, todėl neegzistuoja jokių argumentų už jautieną. Na, yra ir kitų požiūrių, nesvarbu, ar ponia Cutler nori juos pripažinti, ar ne.

Panašu, kad šiuo atveju įrodymai, kurie patinka poniai Cutler, yra vieninteliai įrodymai į kuriuos reikėtų atsižvelgti, ir ji pati save paskyrė šventąja faktų arbitre. Viena motina, Amanda Wright, susirūpino, kad vaikai indoktrinuojami klimato kaitos religija ir pasikalbėjo su direktoriumi apie tai, kad jos dukrai nebuvo suteikta galimybė paneigti ar aptarti kitą klausimo pusę.

Direktorė Alison Hansen pareiškė, kad užduotis buvo skirta faktams surasti. Cutler teigė: „Visi įrodymai liudija, kad, tikriausiai, turėtume valgyti vabalus – vabzdžiai maistui yra naudinga aplinkai ir pan. Bet aš nežinojau, kad tai yra įžeidžianti tema, kurią reikia nurodyti”.

Tyrinėti ir net diskutuoti apie klimato kaitą nėra įžeidžiantis dalykas. Problemiškas yra pareiškimas mokiniams, kad negali būti kitokio požiūrio. „Fox News” pateikė tai remdamasis vieno mokinio padarytu vaizdo įrašu:

Mokinys: „Kodėl mes negalime pareikšti savo nuomonės ir parašyti, kad neturėtume valgyti vabalų?”

Cutler: „Nes neturime jokių įrodymų, kurie tai patvirtintų. Šiek tiek keista, kad daviau jums temą, kurioje yra tik vienas teisingas atsakymas. Mes nenorime valgyti vabalų ir tai yra šlykštu. Bet ar turėtume valgyti vabalus? Taip, nes augindami karves ir gyvulius žudome pasaulį. Taigi, mums reikia ne atsikratyti karvių, bet pabandyti subalansuoti savo mitybą, kad mažiau mūsų žemės būtų naudojama karvėms auginti, nes tai naikina ozono sluoksnį.”

Mokinys:  „O jeigu jūs norėtumėte to…”

Cutler: „Jūs neturite jokių tai patvirtinančių įrodymų. Šiame rašinyje yra tik vienas teisingas atsakymas. Jis yra toks: amerikiečiai turėtų valgyti vabalus. Visi pasaulyje juos valgo, tai sveika aplinkai ir tiesiog, yra tik vienas teisingas atsakymas.”

Yra tik vienas teisingas atsakymas. Ir čia slypi problema. Jokių diskusijų, jokių duomenų nagrinėjimo, jokių tyrimų ir aptarimų. Tiesiog valgykite vabalus. Tai ne mokslas, tai religija. Matyt, kai kurioms bažnyčioms vis dar leidžiama lankytis ir dėstyti mokyklose.

Per susitikimą su Wright Cutler teigė, jog idėja valgyti vabalus, kad išgelbėtume planetą, buvo apygardos mokymų dalis. Tuo rytoj galbūt norės pasidomėti Nebo mokyklos rajono tėvai.

Ji taip pat sakė, kad nežino jokių „vabalų valgymo trūkumų”. Ji atsiprašė už bet kokią žalą ir už tai, kad neleido mokiniams išsakyti priešingos nuomonės. Kitaip tariant, ji buvo pagauta už rankos ir kuo skubiau traukėsi atgal.

Nebo mokyklos rajono atstovas spaudai sakė:

„Taip, mokytoja pasakė, kad tikrai galite gauti papildomų taškų. Šioje klasėje yra daugybė galimybių gauti papildomų kreditų ar papildomų taškų: Kai mokytoja suprato, kad kilo susirūpinimas, mokiniui buvo pasiūlyta kita mokinio pasirinkta tema.

Primenu, kad ši konkreti užduotis buvo skirta faktų, o ne nuomonių, pagrindžiančių argumentuoto rašinio rašymą, paieškai. Mūsų rajonas, mokyklos ir mokytojai iš tiesų skatina tėvus ir mokinius kreiptis į mus dėl jiems rūpimų klausimų. Norime ir toliau būti vaikų ugdymo partneriais”.

Tai buvo beveik neblogas smūgis. Beveik. Jei iš tikrųjų „ši konkreti užduotis yra apie faktų, o ne nuomonių, kuriomis būtų galima pagrįsti argumentuoto rašinio rašymą, ieškojimą”, visi požiūriai turėjo būti sveikintini.

Galite laisvai lankyti Pirmąją klimato aktyvistų bažnyčią ir netgi ją propaguoti. Bet tik ne mokykloje. O, jei ši tema bus iškelta per pamoką, – tai būtų gerai, o jei klimato kaita iš tiesų yra tokia bloga, kaip teigia jos apologetai, ji turėtų lengvai atlaikyti bet kokius iššūkius. O ne uždraudžiant juos aptarti.

Ponios Cutler problema buvo ne nuomonės turėjimas. Tai buvo jaunų žmonių įtikinėjimas, kad gali būti tik viena teisinga nuomonė ir vienas faktų rinkinys.

Springvilis yra mielas, įdomus miestelis, įsikūręs pietiniame Jutos apygardos gale.

Tai taip pat nedidelis miestelis, kuris kas minutę vis auga ir greitai tampa Provo metro rajono dalimi. Kol kas jis ir jo kaimynė Ispaniškoji atšaka vis dar sunkiai laikosi savo kaimo šaknų.

Tačiau, kai į juos atvyksta vis daugiau žmonių, o ūkių ir rančų žemę keičia „slapukų” tipo subdivizijos ir prekybos centrai, kaimo nuotaikos ir sveikas protas netrukus gali likti praeityje. Teoriškai Springvilis yra už kelių mylių nuo „Woke Central”.

Dirbdami HazMat srityje, norėdami apsisaugoti nuo pavojaus, atsižvelgdavome į tris dalykus: laiką, atstumą ir apsaugą. Tėveliai, dabar  laikas ir atstumas nebeapsaugos jūsų vaikų. Bet jūs galite juos apsaugoti nuo to, ko reikia patys.

Vaikai yra vaikai, todėl paklausti, ko jie tą dieną išmoko mokykloje, greičiausiai atsakys nedaug. Turite būti savo vaiko ugdymo proceso viduryje ir, kai reikia, įsiterpti. Nes net, jei klimato, rasės ir lyties pranašai bus sučiupti už rankos, – jie sugrįš. Kitą kartą jie bus gudresni ir labiau maskuosis.

O dabar, jei atleisite, einu užkurti rūkyklą ir paruošti kepsnius. Ir duosiu viščiukams šiek tiek sliekų. Nes vabalai skirti viščiukams. Žmonėms skirti kepsniai

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top