Mūšis dėl valdžios Kijeve

2015, 27 kovo, 4:13 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 350 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„WirtschaftsWoche Heute“, Vokietija)

paveikslėlisKaro veiksmai Rytų Ukrainoje baigėsi, tačiau gyventojų vargai – tikrai ne. Kijevo valdžia tyčiojasi iš liaudies: ir be to jau suvargusius pensininkus neseniai apdėjo naujais mokesčiais. Nuo balandžio vyriausybė planuoja padidinti tarifus elektros energijai 300%. Ir čia tada, kai infliacija ir taip 30% sugraužė pajamas, dėl grivnos devalvacijos.

Ukrainiečiams vos užtenka pinigų išgyvenimui. Tuo metu, kai gyventojų pragyvenimo lygios stabiliai blogėja, – oligarchams, tokiems kaip prezidentas Porošenko, skųstis netenka. Jo šokolado gamyklų pajamos išaugo aštuonis kartus. Neblogai reikalai juda ir pas jo draugus bei konkurentus. Oligarchai kontroliuoja bankų sistemą, elektros tiekimo sferą, o taip pat šalies naftos kompanijas.

Nuo pereitos savaitės pabaigos Kijeve vyksta kova dėl valdžios. Negalima atmesti ir oligarchų pučo prieš valdžią galimybės. Sekmadienį privati milijardieriaus Igorio Kolomoiskio kariuomenė užėmė pagrindinį naftos kompanijos „Ukrnafta“ ofisą Kijeve. Kolomoiskis kontroliuoja Ukrnaftą, nors valdo joje tik 43% akcinio kapitalo. Iki to meto parlamentas buvo patvirtinęs įstatymą, numatantį valstybės kontrolę kompanijai „Ukrnafta“.

Ketvirtadienį Kolomoiskio „žmonės“ laikė užėmę valstybei pavaldų naftos kompanijos „Ukrtransnafta“ ofisą, kad pasipriešinti planuojamam ten vadovybės pakeitimui. Mūšio už „Ukrnaftą“ baigtis apspręs, kas Kijeve gros pirmuoju smuiku: Porošenko, šokoladinis oligarchas, kurio turtas vertinamas 1,3 milijardo dolerių, ar Kolomoiskis, kuris neskaitant tokio pat turto, turi dar ir nuosavą 10 tūkstančių žmonių kariuomenę. Porošenko turi nedaug šansų: tiesa, jį palaiko ES, JAV ir TVF, tačiau jis neturi valdžios bazės pačioje Ukrainoje.

Ukrainoje kalba eina apie valdžią ir didelius pinigus. Bendra vakarų finansinės pagalbos suma žada siekti iki 40 mlrd dolerių. Iš jų 15 milijardų skirti skolos restruktūrizacijai, o likusi dalis turi būti panaudota atstatant infrastruktūrą šalies rytuose. Teoriškai.

Ir čia TVF parodo neatsargumą: jis išleidžia iš akių tai, kad karas šalies rytuose dar nepasibaigęs. Buvo sutartas tik paliaubų režimas. Todėl gali būti, jog daug pinigų bus skirta pirkti ginkluotei. Tokiu būdu po nekompetentingo vadovavimo karui žiemos mėnesiais, Kijevas gauna naujo puolimo šansą. TVF griauna Minsko paliaubų susitarimus, sudarytus Angelos Merkel ir Fransua Holando.

Pirmąsias sutartis dėl ginklų tiekimo prezidentas Porošenko jau pasirašė. Ukraina planuoja užsakyti ginklus iš Jungtinių Arabų Emyratų – tai gali būti ginkluotė, kuria JAV anksčiau tiekė JAE. Ypatingą dėmesį Kijevas, greičiausiai parodys amerikiečių gamybos prieštankiniam raketiniam kompleksui BGM-71-TOW, kurį siūlo Abu-Dabi. Suprantama, tokiu būdu išspręsti Ukrainos krizės neįmanoma.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. gojus says:

    paskutiniam sakiny žodžių „toki būdu“ neturėtų būti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top