NATO vadovas paneigė Grybauskaitės žodžius: Rusija nepuls Lietuvos

2015, 5 kovo, 17:16 | kategorija Realybė | 14 komentarų | peržiūrų 770 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisKaip pranešė Regnum.ru, NATO narės, tame tarpe ir Pabaltijo šalys, nemato dabar jokių tiesioginių karo grėsmių, pareiškė generalinis NATO sekretorius Jensas Stoltenbergas savo interviu šiandien, kovo 5 dieną suomių leidiniui „Helsingin Sanomat“.

Pabaltijo šalys, rašoma leidinyje, anksčiau išreiškė susirūpinimą ryšium su tuo, jog Rusija gali bandyti destabilizuoti padėtį jose. Pastaruoju metu vis dažniau girdimi ir aukštų Vakarų pareigūnų įspėjimai apie tai, jog Baltijos šalys gali tapti sekančiu Rusijos taikiniu po Ukrainos.

Apie tai vasario pabaigoje pareiškė Britanijos premjeras Deividas Kameronas, o truputį anksčiau – britų gynybos sekretorius Maiklas Fellonas ir buvęs NATO vadovas danas Andersas Rasmussenas.

Kovo 4-ąją Stoltenbergas aplankė Suomiją, kur atvyko aptarti Švedijos ir Suomijos bendradarbiavimo, Pabaltijo šalių gynybos ir saugumo klausimu. Savo interviu Helsingin Sanomat NATO sekretorius pabrėžė, jog nemato jokių tiesioginių grėsmių Pabaltijo šalims iš Rusijos pusės, tačiau papildė, jog aljanso pasirengimas išorės grėsmėms turi būti stiprinamas.

Kaip anksčiau pranešė ИА REGNUM, kovo 4-ąją Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad prieš Baltijos šalis iškilo reali grėsmė, jos turi būti pasirengusios savarankiškai atremti atakas mažiausiai trijų dienų bėgyje, kol į pagalbą atskubės NATO sąjungininkai.

„Iki 2008-ųjų pas mus buvo privaloma karinė tarnyba, mes galvojome, jog šito daugiau nebeprireiks. Tačiau šalia mūsų valstybės sienų pasikeitė geopolitinė situacija, mes supratome, kad grėsmė labai reali. Grėsmė reali visam Pabaltijo šalių regionui. Mūsų kaimynai tapo beveik neprognozuojami, aš turiu omenyje Rusiją“, – pasakė Grybauskaitė.

„Mes randamės fronto linijoje, vyksta pirmasis konfrontacijos etapas, – aš turiu omenyje informacinį karą, propagandą ir kiberataką. Ir taip, mus jau užpuolė. Peraugs tai į konvencinę konfrontaciją? Niekas nežino. Tačiau jau dabar mes turime gintis nuo šio agresyvaus elgesio“, – papildė ji.
Priminsime, jog Lietuvoje nutarta sugrąžinti privalomą šauktinių kariuomenę. Karinė prievolė sugrįžta ryšium su „Rusijos užpuolimo grėsme“.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 14

 1. Dovydas says:

  stipriai…

 2. Mindaugas says:

  Lietuva gąsdinama Rusija ir visais įmanomais būdais bandoma žmonėms įskiepyti baimę ir neapykantą Rusų Tautai, Rusijai ir V.Putinui. Lietuvių Tautą norima padaryti paranojikais ir fanatiškai pritikėjusiais, kad Rusai puola ir Rusai yra pats didžiausias blogis. Šis paranojos įskiepijimo modelis suveikė. Šiai dienai turime labai daug suklaidintų žmonių. Lietuvoje sveiko proto ir logiškai mąstančių žmonių praktiškai nebėra. Dabartinė Lietuvos politika tik subinių laižymas vakarams ir visiškas kvailas požiūris į Lietuvos interesus. Dėl karo Ukrainoje tereikėjo patylėti, bet tai padaryti yra sunku, kai supranti, kad „Lietuvos“ politikai tėra kišeninės vakarų marionetės, vykdančios tiesioginius nurodymus kurie naudingi šeimininkui, o ne Lietuvai. Suprantančių kas vyksta Lietuvoje tėra apie 3% žmonių, visi kiti žiniasklaidos apkvailinti žmogeliai vedami bandos instinkto būti kaip visi… . Lietuvos ateitis labai liūdna, nes realiai mes esame skurdžių Tauta, nors prieš 25 metus tokie nebuvome.

 3. Mynde says:

  tuoj ateis tangas ir paaiškins, kad viskas su jais aišku – „trisdešimtrubliniai“.

 4. PP says:

  Na, pareiškė. Ir ką? Liežuviu mala visi. Šiandien pareiškė viena, rytoj ką kitą. O esmė paprasta – Vakarai eis prieš Rusiją į karą visokių Lenkijų, Lietuvų, Rumunijų ir pan. rankomis.

 5. Ec says:

  Matomai tas Jensas Stoltenbergas savo 30 rublių atkalinėja :)

 6. Kestutis says:

      NATO raketos, jei butu toks noras i pagalba Lietuvai atskubetu keliuolikos minuciu begyje, toks ispudis, jog musu prezidente visiskai karybos nestudijavo..
      Ir, jei jau is tiesu tokio konflikto tikimybe yra, ne karius mobilizuoti reiketu, o statybininku ir komunalininku brigadas, kad bent jau daliai gyventoju gilius bunkerius iskastu kur pasislepti….

 7. PP says:

  NATO raketos, atskubėtų per kelioliką minučių… Ir kur gi jos atskubėtų? Į Vilnių, Kauną ir kitus miestus išmušinėti „ruskių armijos“. Ne tas pas atvejis kai milijoninis Doneckas ar kitas, tegul ir mažesnis Donbaso miestas apšaudomas siekiant išmušti kelis šimtus ar tūkstantį taip vadinamų separatistų? Tai ko daugiau sunaikins NATO raketos – rusų kareivių ar eilinių Lietuvos miestų gyventojų??? Galva ar šikna galvoji?

 8. Kestutis says:

  To PP
  O kur tavo manymu, jos kris? Aisku, kad ant zaliu zmogeliuku, issibarsciusiu po Lietuvos kaimus ir miestelius… Idomu pats su kuo galvoji…

 9. to Mindaugas says:

  Mindaugai, sita as zinau ir suprantu. Deja, tu esi teisus.

 10. Mindaugas says:

  Per pastaruosius metus pasitvirtino, kad tikrasis NATO veidas neturi nieko bendro su saugumu, demokratija, laisve, teise ar savanoriška naryste. NATO yra agresyvi kolonizacinė karinė organizacija, vedama savo pagrindinės lyderės – JAV – puldama visas pasaulio suverenias ir nepriklausomas šalis, kurios nepritaria hegemoninei Amerikos politikai. Ši karinė organizacija, vedama JAV, buvo pagrindinis pastaraisiais dešimtmečiais vykusių karinių konfliktų kelėjas ir agresorius, nusinešęs milijonus gyvybių!

 11. PP says:

  Kestučiui,
  Tu tikrai galvoji ta vieta, per kurią išktrenta ruda masė. Raketos renkasi į ką pataikyti? Holivudo pasakos. Raketos atskirs kokių 10 tūkst. žalių žmogeliukų, kurių pilnai pakaks užimti Lietuvą nuo 2,5 milijono lietuvių?

 12. Simas Simaitis says:

  http://www.sarmatas.lt/01/karas-islieka-reketu/ Visi čia esate teisūs, bet noriu pasiūlyti vistik dar kartą perskaityti šį straipsnį. Noriu pasiūlyti įsigilinti ir į naują straipsnį pasiųlytą sarmatuose „Informacinis terorizmas – pagrindinis pavojus“. Jeigu padaryti išvadą iš šių komentarų, tai daugelis mūsų lipame ant vienų ir tų pačių grėblių, šiaip turėtų skaudėti, nebent ant kakta medinė. Aš suprantu, kad norisi pasipuikuoti išprusimu ir situacijos žinojimu, šiaip šis tinklalapis tuo ir užiima, kad rinkti informaciją, kuri pagelbėtų susigaudyti esamoje situacijoje. Gaila, kad tamstos nenaudojate savo matymo ir žinių tautos vienijimuisi, bet naudojate energiją tuštiems ginčams. Pradėkime, pagaliau, ieškoti bendrų sąlyčio taškų ir imtis veiklos, o ne puikuotis žiniomis. Be piktumų, bet pamąstymui

 13. Jonas says:

  Gresme yra tikra ir ji rimta. Rusai ruosiasi pralauzti koridoriu is Belarus i „kaliningrada“ per LT teritorija. Jei ES nesukurs savo stiprios kariuomenes ar NATO pagalba neatsiims Rytu Prusijos „kaliningrad“ tai ta gresme tik stipres. Deja Vakaru Europa dabar labai uzsiemusi saves islamizacija…. Rusai tai mato juokiasi, ir ruosiasi ne tik Kryma, Abchazija, Osetija uzimti, bet ir kai ka daugiau, tai yra Rytu Ukraina iki pat PMR ir Odesos, Baltarusija, Siaures Kazachija ir t.t.

 14. Adolfiukas says:

  Gresme yra tikra ir ji rimta. Rusai ruosiasi pralauzti koridoriu is Belarus i „kaliningrada“ per LT teritorija. Jei ES nesukurs savo stiprios kariuomenes ar NATO pagalba neatsiims Rytu Prusijos „kaliningrad“ tai ta gresme tik stipres. Deja Vakaru Europa dabar labai uzsiemusi saves islamizacija…. Rusai tai mato juokiasi, ir ruosiasi ne tik Kryma, Abchazija, Osetija uzimti, bet ir kai ka daugiau, tai yra Rytu Ukraina iki pat PMR ir Odesos, Baltarusija, Siaures Kazachija ir t.t.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top