Nebūkim gudresni už gamtą

2020, 20 kovo, 12:15 | kategorija LPT | 53 komentarai | peržiūrų 691 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Prisipažinkime  sau, kad daug ko gamtoje dar neįstengiame suprasti, juk nepalenktyniausi su laiku ar mirtimi. Turime nusilenkti nežinomybei ir labai mandagiai su ja elgtis, kad ir su tuo pačiu „koronovirusu“. Kovoti reikia visada, kad ir nežinai prieš ką ir kaip. Malonu, kad po 30 metų valdžios tarnystės „nežinomybei“, viruso akivaizdoje pasirūpinta ŽMOGUMI. Tvirti ir aiškūs valdžios sprendimai gelbsti savo Tautą jos piliečius ir juos pačius. Štai, dabar kaip niekad, pasirodys koks esi tvirtas savo tikėjimo dvasia, … ne DIEVU, o pasitelkus protėvių palikimo išmintį. Apsidairykime, kai liekame vieni, tarp savo tapetų ar dekoruotų sienų, kas mus motyvuoja stiprybei, pasitikėjimu savimi. Ar turime savo „bažnyčią“ namuose, sieloje.

Aš turiu, tai protėvių palikimas – Sodnai (Sodai), tai gilios dvasinės pasaulio pajautos įrodymas ir abstraktaus mąstymo mokykla su darnos virpesių Dvasia ir susiliejimu su Visata. Šis, piramidės formos, šiaudų kūrinys namų aplinką užpildo harmonija, gerąja energija ateinančia iš praeities palikimo. Apibendrindamas sodo įvaizdį, J.Vaiškūnas teigia, jog esami duomenys „leidžia spėti jį buvus pakankamai talpia sąvoka, žyminčia sukultūrintą gamtinės ir dvasinės visumos sritį, kurią galima būtų palyginti su graikų „kosmos“.

Sakralinės geometrijos prasme, Sodnas (tradicinis oktaedras) yra vienas iš pirminių Kūrinijos archetipų, tai ir Pasaulio medis, ir dvasinės (Dievo ir Žmogaus) galios, pusiausvyra ir harmonija. Taip pat jis yra erdvinė struktūra, išreiškianti kryžiaus simbolio galią. O „kryžiaus ženklas turi tokią galią, kuri pajėgi išgydyti ligą, nukreipti negandą“ (Rasa Ambraziejienė. Ženklai. Įvaizdiniai. Simboliai. p. 30;27;28).

„OPTIMIZMO LIETUVA“

Sukūriau LIETUVOS ženklą, kurio centrinėje dalyje, tarp Baltijos jūros bangų, patalpinau vyrą ir moterį, jų tautiškumą (lietuvybę) nusako folkloro rūbai. Viršutinėje dalyje patalpinau du sodus, kurie simbolizuoja vyro ir moters giminės susiliejimą. Soduose, per šiaudinį paukštelį įprasminau ryšį tarp dangaus ir žemės.

Lietuvos vėliava simbolizuoja žmonių bendrystę visų  laikų tautiškume. Gedimino stulpai parodo mūsų tautos klestėjimo metą, tai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) periodas.

Žodį LIETUVA, atkartoju anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, tai mūsų kaimynai.

Ženklu stengiausi įprasminti lietuvių tautos sakralumą, sąlytį su gamta ir begalinę VILTĮ, STIPRYBĘ ir TIKĖJIMĄ.

Dailininkas Tautvilas Rinkevičius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 53

 1. A. D. A. says:

  Sveiki,
  labai geras, puikus sumanymas, bet kyla toks klausimas: kodėl jo pagrindui pasirinkta mėlyna spalva? Juk mėlyna spalva nėra ta spalva, kurią galima būtų laikyti ,,lietuviška spalva“ ir Baltija nėra tokia mėlyna, o greičiau žalsva. Ar nebūtų daugiau spalvinės ir prasminės – simbolinės dermės, jei pagrindas būtų, pvz., žalias? Suprantu, kad tai diskusinis klausimas, bet norėtųsi tikrai labai gero rezultato. su pagarba

 2. sodnietis says:

  ypač artimas Lietuvos kaimynas – anglosaksas ir germanas. Tai ko Lietuva ne latvių, baltarusių ir lenkų kalbomis, kurie tikrai yra mūsų kaimynai.

 3. Rokas says:

  Tekstas lyg nieko, na bet spalvos-tai koroninės. Rimtai. Ypač reptiloidų.

 4. saul says:

  Per ąmžius germanai-vokiečiai buvo lietuvių kaimynais.Kai kas pasirūpino,kad nebebūtų.

 5. to saul says:

  buvo… ne kaimynai, o agresoriai. Saulės, Durbės, Žalgirio mūšiai – tik keli iš ryškiausių mūšių kovoje su „draugiškais“ kaimynais. Kai kas pasrūpino ir kad „draugiškų vokiečių“ planas Ost nebūtų įgyvendintas. Į kurią pusę vartysi savo demagogiją?

 6. Myndė says:

  Kai vokiečiai prūsus išnaikino – iš tiesų buvo kaimynai. O kad mūsų nespėjo – tiesiog pasisekė…

 7. saul says:

  Taip,su vokiečiais kariavome pusantro šimto metų iki Žalgirio,bet gyvename taikoje su jais jau 600metų.Tiek lygiai 600metų mes kariaujame ,pykstamės ar esame okupuoti tikro agresoriaus Kremliaus maskolių.Vokiečiai neokupavo Lietuvos ,bet okupavo maskoliai.Nėra čia ką vartyti.Demagogas esi tu.Jis atsimena,kas buvo prieš 600metų,bet pamiršo,kas buvo rieš 30.Anglai su prancūzais taip pat kariavo,Ko čia užsipuolėt? Pastoviai,mano diedukas vokiečius gerais kaimynais vadino,o ka(apus bedieviais komunistais.

 8. to saul says:

  Jei diedukas labai bičiuliavosi su hitlerininkais, tai jis nacių kolaborantas? O tarp tautybės ir idealogijos dėti = ženklą gali tik kvailys. Matom, kad tu sergi rusofobija ir tave krečia paniekos rusams drugys ir liguistas prisirišimas hitlerininkams. Rekomenduoju gydytis

 9. konkurencijos nėra says:

  Šiai dienai, kas okupavęs Lietuvą?

 10. saul says:

  Tai tu kovok su savo fobijomis.Kur aš rašiau apie Hitlerininkus? Tu ,matyt,esi „išskirtinių genų nešiotojų“tautos atstovas ir visur matai hitlerininkus ir fašistus DDD Vokiečiai buvo dieduko kaimynai,jis gyveno prie Kionigsbergo sienos Vilkaviškio apsk.Tu rašai…-„tarp tautybės ir idealogijos dėti = ženklą gali tik kvailys“
  Na tai tu ir esi TAS kvailys,nes tu visą vokiečių tautą laikai hitlerininkais

 11. to saul says:

  Dauguma Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto gyventojų jautė panieką vokiečiams. Jei tavo diedukas – išimtis ir bičiuliavosi su engėjais, tai daug ką pasako. Ne visi vokiečiai hitlerininkai, 1PK laikotaroiu buvo kaizerininkai, bet tarp kaizerininkų ir hitlerininkų lygybę galima dėti, nes ir tie ir anie engė Lietuvą, plėšė eilinius valstiečius, vežė priverstiniams darbams. 1918-02-16 tai ne nepriklausomybės paskelbimas, o Lietuvos inkroporavimas į Vokietijos įtakos zoną. Saujelės 02-16 pasirašiųsiųjų nerėmė didžioji dauguma ~75% lietuvių tautos. Tai viena. Antra – nebuvo sovietinės okupacijos, vartyk kaip nori, bet istoriniai faktai, kad ištikimas hitlerio pakalikas Smetona nešė kudašių, valdžią perėmė J. Paleckis, kurį rėmė didžioji dalis lietuvių tautos, naujai išrinktas Liaudies seimas priėmė deklaraciją apie santvarkos pakeitimą Lietuvoje ir paskelbė Lietuvą tarybų socialistine respublika bei išsiuntę delegaciją į Rusijos TFSR su prašymu įstoti į TSRS.

 12. saul says:

  Bla,bla,bla.Tau visi kaizerininkasi ir hitlerininkai.Kvaileli,tarpukarį,buvo pasienio prekyba.Ir šiapus,ir anapus sienos gyveno paprasti žmonės ir niekas nejautė niekam,jokios neapykantos.Nemažai vokiečių gyveno ir Lietuvoje.Stovėjo kirchės-bažnyčios ir vyko paprastas,kasdieniškas gyvenimas.Jei jau tu,apie Smetoną,tai tokie,kaip tu,norėjoi,kad jis supūtų Sibire,ane? Jis,kaip šašas buvo visai sovietijai ir tavo mylimam,arkliavagiui Paleckiui.Tu geriau papasakok ,ką jau rėmė ta 75proc.Lietuvos dauguma?Vaikuti,visokios tautinės organizacijos žydėte žydėjo.Palaikymas buvo milžiniškas.Tik nepradėk pasakoti apie visokes krizes ir streikus,nes tas vyksta kiekvienoje normalioje valstybėje.Nevyko tik tavojoje CCCP ir panašiose „blogio imperijose“Nebuvo sovietinės okupacijos DDD Dar vienas istorinis artistas.Gerai,gana čia su komunistėliais diskutuoti.Amžini istorijos falsifikatoriai.

 13. konkurencijos nėra says:

  Paliko smetona Lietuvą likimo valiai, tai protingi bolševkai pasinaudojo aplinkybėm, ir pasididino savo valdas. nieko asmeniško, biznis..🇨🇳

 14. Myndė says:

  Vieni „geri“ kaimynai“ 1937 atėmė Klaipėdą. Falsifikuok nefalsifikavęs – tai – faktas
  Kiti „geri“ kaimynai 1938 atėmė Vilnių; progai pasitaikius, mielai pakartotų. Nepriminsiu, kaip tie „geri“ kaimynai „kaimyniškai“ elgėsi su „strateginiu partneriu“ prieš savaitę – pusantros… Tai irgi faktai.
  O štai „blogi“ kaimynai atidavė Klaipėdą, dar ten uostą pastatė, atidavė Vilnių, nutiesė kelius, pastatė miestus, gamyklas, išvystė mokslą, kultūrą, sportą. Net nesugebėjom visko sugriauti, kad ir labai stengėmės. Nors kai pas pavyko – lankosi čia vienas gyvas to įrodymas.

 15. konkurencijos nėra says:

  ptikslinimas: Vilniaus kraštą OKUPAVO apie dvidešimtus metus, mūsų visų laikų „brangiausi šnypščianys“ kaimynai🤨.
  Tik dėka Stalino Mes, nemokamai, atgavom Vilniaus ir Klaipėdos kraštus, kad ir kaip tai nepatiktų ne kuriem…

 16. saul says:

  mindžiui.O tai tie…geri kaimynai ,kurie atidavė Klaipėdą ir Vilnių???? Savo.Savo atidavė? Ten jų buvo? Kaip galima atiduoti tai,kas ne tavo? Kas ,ką statė? Kokias dar gamyklas? Visas pasaulis statė.O gal….visur pasaulyje statė,o mes statyt neturėjom teisės? Lietuvoj visi sėdėjo rankas sudėję-atvažiavo ,tavo,gerieji kaimynai ir mums pastatė? Mes į tą laiką,semečkes gliaudęm?O gal,mums pinigų jie davė? Kaip jūs sakote buvo pilnos fermos galvijų,sovietmečiu,bet parduotuvėse tik kiaulių galvos ir kanopos.O kur dingo,visa kita?Kur? Taip ,kad nereikia.Paskaičiavę,kiek mes gaudavom ir kiek mums duodavo.Artistai

 17. Pestininkas says:

  Tikrai tsrs laikais daug iš atvykusių rusų teko klausytis pagyrimu lietuvių atžvilgiu, ir tai kaip gerai mes čia gyvenam, kad turime visokio maisto tai buvo tikrai. Kitas dalykas kai žmonės perpasakoja dabar tarybinę kom partijos propagandą, neva litovcai važiavo į Maskvą prašytis į sojuzą?! Visų pirma kiek žinoma tarp delegacijos narių buvo tik 2 lietuviai, antrą, kiek girdėjau iš gyvenusių tais laikais žmonių , nei vienas nesakė kad dauguma norėjo į tsrs šeimą! Kitas reikalas, kuom Lietuva tapo tsrs pabaigoje! Neginu ir nesimpatizuoju Smetonos periodui, kuris nestojo į kovą už savo kraštą, o paprasčiausiai pabėgo, reiškia savo kailis rūpėjo labiau! Ir tai yra tragedija tautai, taip kad kolegos RAMYBĖS jums aš noriu palinkėti iiš ŠIRDIES, NESIBARKIT TARPUSAVYJE JEI NETURITE PILNOS DALYKO INFORMACIJOS!!!

 18. saul says:

  Smetona neturėjo visų svertų tuometinėje Lietuvoje.Nepamirškite,kad buvo posėdis ir balsavimas.Smetona balsavo už pasipriešinimą,bet laimėjo išdaviko Gen.Vitkausko koalicija,pasisakiusi už kapituliaciją.Istorijos nesuklastosit.

 19. Pestininkas says:

  Viskas gerai, kas domisi tas žino kad ir užsienyje Smetona nieko nesiėmė kad gelbėti Lietuvą, tai irgi faktas! Renkuosi oficialiais duomenimis visiems prieinamiems, o ir dabartinių jokių teigiamų nuopelnų nematau, tik cžv kalėjimai, biografijų klastojimai, įvairios aferos už kuriais mes sumokam, ir kiek dar sumokėsim….

 20. saul says:

  Na va…..ir viskas aišku.Koks tu nuspėjamas….Priešinosi okupacijai-na ką gi….to nepaneigsi .Pabėgo-faktas.Traukinių nesprogdino -irgi faktas.Kaip gražiai čia tau gaunasi.O dauguma mato kitaip.Priešinosi okupacijai-faktas,garbingai pasišalino-neleido savęs ir prezidento institucijos pažeminti ( Sibire,kaip kokiam vergui dibti prie medžių kirtimo),išleido kelias knygas ir….galimai buvo sovietų nužudytas.Sovietų apologetai pasrūva pykčiu,kad Prez.Smetona nesileido pažeminams ,kaip Latvijos ir Estijos prezidentai,pasmerkti numirti ar būti nužudytiems rusiškose psichūškėse ar kur kitur (jums siūlinčiau pasiklausyti..ypač estų nuomonės apie savo prez.Patsą).Tarp kitko,išdavikas,gen Vitkausas davė kariuomenei įsakymą neišleisti Prez.Smetonos iš šalies.

 21. Gintas says:

  Kokie Lietuvos santykiai su kaimynais? Koks kaimynų požiūris į mus, tuščia vieta! Galima pilstyti iš tuščio į kiaurą, bet taip yra. Lenkai, latviai, baltarusiai, su visai jokios bendros kalbos nėra. Kas apie kaiminystes klausimą Europoje, apie „meilę“ kaimynams galima būtų knygą parašyti. Visi žiūrėjo savo interesų, o jų siekė pasinaudoję kitais.

 22. saul says:

  Tu čia,apie ką? Prie ko čia,visa tai? Mes diskutavome visai,apie ką kitą.Jei pas tave,Ginciocha,nėra agumentų,stengiesi nukreipti temą? Ne visi čia toki dokli,kaip pačiam atrodo….ir nieko nesupranta.

 23. konkurencijos nėra says:

  Į temą, į temą…

 24. saul says:

  Fas…Gav,gav,gaf

 25. Pestininkas says:

  Tamsta saul, gali ir toliau gyventi savo iliuzijose, tai tamstos reikalas, ir piešti viską savo spalvomis, bet faktai ira faktai, realybės nepakeisi! Galit įsivaizduoti viską savaip, bet ira kaip ira! Apie daugumą taip pat galite nerašyti, dauguma tai tie, kas žiūri TV ir klauso radijo?

 26. saul says:

  O viskas yra labai paprasta.Dauguma yra tie,kurie ir yra daugumoje DDD.Ir ne kitaip.Iliuzijos gerai,bet tu nieko nepiešk,ir pats pasižiūrėk į faktus.Iš kur jūs,ponas,žinote,kas žiūri TV ar klauso radijo? Jūs gi,fiziškai,nesuspėsite kiekvieną po langu paklausyti ir prižiūrėti-jau ne tie laikai.

 27. konkurencijos nėra says:

  Tai iš bet kurio tavo posto lenda teletabiai…!

 28. Pestininkas says:

  Tamstos dauguma tai pensininkai! Spėju kad Tamsta bendravimo trūkumą pergyvenate, jei man rašote tokius niekus, mano asmeniniu pastebėjimu dėka, tai jau ne vieni metai jaunimo domisi realijomis ir daro teisingas išvadas išplaukiančias iš kasdieniu gyvenimo ir politikos reiškinių! Taigi man po balkonais stovėti nereikia kad girdėti kitų nuomonę, aš Tamsta turiu dar galimybę bendrauti kasdien su įvairaus amžiaus ir socialinių grupių žmonėms, taip kad žinau apie ką rašau. Nebūtina remtis tik laidomis PANORAMA ir kitomis žynių laidomis transliuojamas per kitas TV ir radijus…..

 29. saul says:

  Labai gerai,kad bendraujate.Na tai ir paklauskite jaunimo.Nesuprantu,ką jūs čia apie tas tv panoramas ir kitas žyyynias pasakojate.Žiūrėkite,ką norite,kas jums neleidžia? Kodėl ta,dauguma,mano? Jūs,musėt, visamatanti akis,jei žinote,su kuom aš bendrauju ar kuo remiuosi.Kažkokie paistalai.Jūs dėstykite faktus o ne pasakokite savo fantazijas ar įtarimus ir spėliones.Aš jau maniau,kad jūs po mano balkonu tupite ir matote su kuom aš bendrauju ir į ką aš žiūriu DDD

 30. Gintas says:

  Gera patarlė, šuns lojimas į dangų neina…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top