- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Nei sąmokslo, nei trukdymo teisingumui: Miuleris nerado Trampo kaltės įrodymų

Niekas iš kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trampo (Donald Trump) rinkiminės kampanijos dalyvių ar susijusių su kampanija asmenų nesudarė suokalbio su Rusijos valdžia ir nekoordinavo veiksmų su Maskva bandant įtakoti rinkimų rezultatus.

Apie tai pareiškė JAV generalinis prokuroras William Barr. W. Barras pateikė specialiojo prokuroro Roberto Muellerio pranešimo ataskaitą parlamentarams. Dvejus metus Robertas Miuleris tyrė įtarimus dėl vadinamojo „Rusijos įsikišimo“ JAV prezidento rinkimų metu.

Pati ataskaita publikuota atstovų rūmų komiteto tinklapyje.

Dokumente nurodyta, jog tyrimo eigoje nustatyti keli rusų įsikišimo į rinkimus atvejai: turima omenyje interneto tyrimo Agentūros (taip vadinamo „trolių fabriko) veiksmai. Tyrimas nustatė, jog Agentūra skleidė dezinformaciją socialiniuose tinkluose, nukreiptą bandant suskaldyti JAV gyventojus ir taip paveikti balsavimo rezultatus.

JAV generalinis prokuroras kreipdamasis į Kongresą pareiškė, jog tyrimas nenustatė D. Trampo trukdymų vykdyti teisingumą.

Barras paaiškino Kongresui, kad pilna R. Muellerio ataskaitos versija nebus skelbiama, kadangi tai prieštarauja baudžiamajai teisei.

„Nei suokalbio, nei trukdymo, pilnas absoliutus išteisinimas“, pakomentavo Barro pranešimą JAV prezidentas Donaldas Trampas.