Pasilikite Kovo 11 sau

2011, 12 kovo, 7:40 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (11) | peržiūrų 1 009 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

1990-03-11

Tuomet man buvo 10. Tik ką suėję. Tik įžengiau į antrą dešimtį.

Šį savaitgalį man suėjo 31-eri.

Nuo to laiko, 10 metų mane mokė įeiti į darbo rinką ( įgyti rimtą profesiją), kita dešimtmetį bandžiau įsilieti į statybos ( pagal įgytą profesiją) darbo ir verslo rinką. Taip prabėgo visi 20 atkurtos nepriklausomybės metai.

Ką pasiekiau? O ką aš turėjau pasiekti ( pagal programą) ??? Atrodo, viską, ko iš manęs buvo tikimasi (mokslą, darbą, butą, biurą, verslą….. skolą…)

Tikiu, kad nė vienas tėvas ar mama nelinkės savo vaikui baigus universitetą, pradirbus 10 metų laisvojoje rinkoje tapti vergu visam likusiam gyvenimui.

Mano dabartis: pagal valstybės numatytą programą, už sąžiningai žmonišką gyvenimą — pusantro milijono litų skola bankams ir kitiems kreditoriams likusiems 40 metų.

Mano darbingiausi ir patys naudingiausi gyvenimo metai bus sunešti į banką. Mane ir visą mano šeimą kontroliuoja bankas.

Mano dviejų dukryčių gerovė ir ateitis priklauso nuo banko, kuriam aš nešu savo visus pinigus (kartais net pasiskolintus iš draugų).

Aš viską privalėsiu padaryti ( papirkinėti, vogti, grobti, atimti, “prasisukti”, apiplėšti) tam, kad suneščiau į banką pinigus ir dar, kad liktų šeimai bei mano dukrytėms. O policijai nebeskiriate lėšų. Man bus lengviau.

Taip aš tampu zombis, kuris kiekviename žmoguje mato konkurentą ir , geriausiu atveju, klientą, kurį reikia išdurti ir išvilioti jo pinigus. Aš pasinaudosiu įstatymo skylėmis, kad sukaupčiau kuo daugiau pinigų tam, kad išgelbėčiau savo ir savo šeimos kailį. Dabar aš studijuoju įstatymą ir trinuosi arčiau tų, kurie leidžia įstatymus.

Ar apie tokią laisvę buvo kalba prieš 20 metų ???

Ar ją man atnešėte, PONAI demokratai, konservatoriai, liberalai, socialai ir kiti **alai?

Ar tokios laisvės norėjote jūs ir jūsų vaikai?

Kai man bus 71-eri, būsiu atidirbęs bankui, tačiau aš tapsiu priklausomas nuo kitos, socialinės programos — pensijos fondo ar panašiai. Mane kontroliuos pensijinis fondas.

Taip išeina, kad mes prieš 20 metų pasirinkome laisvę tapti vergais savo noru. O gal kažkas už mus parinko? Kaip ten yra, iš tikrųjų?

Nors pro mano langus, centrine H.Manto gatve žygiuoja vaikai su Laisvės dainomis ir trispalvėmis, mano širdyje — gailestis ir klausimai…

O kur jie eina, kas juos veda? Kur jie nueis?

Grybauskaite, Kubiliau, Juknevičiene, Jankauskai, Kazlauskai, Ažubali, Kreivy, Masiuli, Palaiti, Sekmokai, Starkevičiau, Steponavičiau, Šimašiau, Šimonyte, Šuky

nė vienas iš jūsų neesat man autoritetas, nė vieno negaliu įdėti į sveikų žmonių judėjimo SVEIKAS PAVYZDYS tinklapį. ( www.sveikaspavyzdys.lt )

Kreipiuosi į jus, kaip statistinis vienetas, Lietuvos pilietis (kolkas). Kreipiuosi, kaip savo kartos ir jaunesniųjų atstovas.

Kreipiuosi kaip žmogus, kuris mato kas dedasi ( 80% mano draugų plauna indus airijoje ar panašiai)

Nebemalkite šūdo.

O jeigu kitaip negalite, turėkite sarmatos pasielgti vyriškai. Juk vis tiek visi esate suvyriškėję ten (gaila man jūsų, moterys). Visi (-os) vyriški, kaip Virusas ( virus — lot. klb. Vyras)

Išmintis, teisingumas bei sarmata ir meilė įsigalios ( ne įsivyraus), kai suprasime, kad mes turime jungtis ir nekenkti vienas kitam.

Aš suprantu, kad jūs esat sistemos marionetės, aš jus užjaučiu. Man gaila Jūsų, kaip žmonių.

Kokia Jūsų vizija? Ką siūlot, ponai?

Bet šitaip daugiau nebegalima, ketvirtadalį savo gyvenimo matau šūdo malimą visose gyvenimo srityse.

Mums nereikia Jūsų demonstracijų, nieko mums iš jūsų nereikia. Jūs mums ne valdžia.

Jūsų Dalius

šaltinis: ekovalstybe.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 11

 1. Zydrius says:

  Ner ka pridurt, akivaizdi teisybe.

 2. Omega says:

  Gerai cia mus isdure su ta laisve.

 3. fdhfdjkh says:

  Naturali atranka tssakant……

 4. Justas says:

  Nelabai supratau vietos su ta paskola. Tave privertė ją imti, ar kaip? Jei privertė, tada suprantu, kai sakai, kad vergauji bankui. O jei tai darei savo apsisprendimu, niekeno neverčiamas, tai kame problema, apart to, kad paskolą reikia grąžinti??

  Esu gan jaunas ir dažnai girdžiu šiek tiek vyresnių bėdavojimus apie paskolas po kaklu. Kiekviena istorija turi savo niuansų, bet dažniausiai pastebiu, kad tie žmonės tiesiog yra finansiškai neraštingi. Atsakomybę dėl to būčiau linkęs priskirti jiems patiems. Taip pat ir tavo atveju…

 5. Sarmatas says:

  Čia jau grynai liberastiškas požiūris. Būtų geriau neapgaudinėti žmonių.

 6. Justas says:

  Mane ir domina, kur čia esama apgavystės. Esu girdėjęs apie bankų pasiūlymus investuoti, kuriuose akcentuojama tik grąžos dydis, tačiau neužsimenama apie riziką. Dėl šio atvejo sutinku – tai tam tikra apgavystė, nes nutylima labai svarbi informacijos dalis. Tačiau nesutikčiau, kad visi bankų sandoriai yra tokie – kažką nutylint ar prirašant vartotojui nenaudingų punktų sutartyse.

  Taigi, ką turit omeny sakydami, kad bankai apgaudinėja žmones, paverčia vergais ir pan. Arba šiuo konkrečiu atveju, kokiu būdu tapote priklausomas nuo banko?

  P.S. Žodis “pensija“ rašomas su raide s.

 7. Respondentas says:

  Justai, gal vėlai bet atsakysiu, bet pradžiai nuo galo – ten kur apgaudinėja!
  kai buvo išrinkti konservai po masinės išterijos per šūdasklaidą, kur atrodė tik idijotas už konservus gali nebalsuot, PER NAKTĮ Bubilius ir jo šaika žinojo kaip pakeist Lietuvą! Galima galvoti, kad 2K projekte valdant su Birkilu jis žinojo situaciją, bet prieš rinkimus Bubilius nuo Birkilo koalicijos atsiskyrė prieš kelis mėnesius ir kažin ar viską galėjo tiksliai žinoti valstybės situacijoje. 
  Ir visgi vos išrinkus, PO 2-3 dienų, buvo  numestas svarstymui įstatymų paketas, kelių knygų storio, ką ir kaip reikia keisti. Norimi įstatymai visi be išimties buvo pakeisti!
  Tu dabar pagalvojęs atsakyt, kiek laiko reikėtų realiai studijai, kad siūlyti įstatymų pakeitimus įtakosiančius valstybės gyvenimą? O gal būtent bankai numetė tuos įstatymo pakeitimus – kaip vieša paslaptis kad sklando!?
  Po įstatymų tu nepastebėjai kas nenukentėjo Lietuvoje? Ogi pasirodo bankai. Buvo aišku pinigų atitraukimas į Skandinaviją ir paskolų užrišimas, bet Bubiliui savo reikmėmss visada būdavo iš ko paaskolyt. nedavė tik liaudžiai.

  Dėl paskolos būstui. 
  Kad geriau išdiskutuoti tokią problemą, gal gali pateikti bent vieną! BENT VIENĄ mechanizmą, apart paskolos iš banko, kaip galima įsigyti būstą? Gal valstybė, ypač tokia netankiai apgyvendinta sudariusi galimybes jaunoms šeimoms įsisavinti žemę ir kurtis kvartaluose savo iniciatyva? O gal yra įstatymas, skatinantis statybų bendroves ieškoti klientams parankių varijantų ir diegti alternatyvius būsto statybos ir finansavimo būdus, idant aprūpint jaunas šeimas? Dar kas nors?
  Teduotas vienas pasirinkimas ir dėl to kaltint tą kuris be išeities pasirenka? tik mankurtas gali! O būtent tokiais ir nori valstybė ir bankai padaryt visus – vergais!
  jei tau infekcijai patekus į pirštą žinotum, kad poliklinikoj tėra vienas pasirinkimas  – pjauti ranką iki peties, kaip toks pasirinkimas? Jei lauksi infekcija išplis, ir ranka gangrenuos. Gal tada geriau nupjaut. bet kai žinai, kad yra ir kitų alternatyvų, tarkim dezinfekuot, numušt infekciją… Tuos kurie pasirinktų eiti į polikliniką galima būtų badyt pirštais – patys pasirinkot.
  ne taip su būstu ir baankaais? Yra problema, būdų ją spręsti yra įvairių, bet galimas tk vienas – visi į bankus! negirdėjai paskutinių pasvaisčiojimų, kad gal jau būtų gerai ir grynuosius naikint ir viską per bankus…
  Tai dabar pagalvok ir pasakyk, ar tau bankai siūlo vieną iš paslaugų, kurią tu esi laisvas imti ar neimti, ar paaprasčiausiai tave duria, padarę vergu?

 8. nieko ąsmeniško says:

  Žiinote kur jūsų,ėjusiu vorele į bankus paskolų problema ?Ogi durnumas..Galvojimas tik vienu galvos pusrutuliu,kažkoks manymas ,kad gi bankas tai kažkokia valstybinė vos ne labdara,a la caritas.
  Taigi parašyta AB bankas-akcinė bendrovė,siekianti pelno įmonė kuri pati skolinasi pinigus ir perskolina tiems kurie moka iš pinigų padaryti pinigų ir tiems kurie turi,atsiprašau,pusę galvos,
  Ši pinigų norėtojų kategorija užsilipo ant grėblio beaugdami toje terpėje ir laikotarpiu kai valstybėje buvo stengiamasi viską kažkaip pagriebti.
  Godumas turėti-čia jums atsakymas ,dėl ko išsidūrėte per bankus,Turėti bet kokia kaina,nors ir vaikų ateitim.
  Žiauroka,bet tokia realybė.Toks modelis

 9. algimantas says:

   Gera tema. Isties. Kaip liaudies patarle sako:“begom nuo vilko,uzsisokom ant meskos!“ Bet cia tik zodziai,o gyvenime viskas dar „graziau“. Visi tapome vergais savu,tarsi,noru. Nors po „dainuojamosios revoliucijos“1990m. Lietuvos zmoniu niekas net neklause,kokia socialine sistema pasirenkam? Su kuo dabar bendrausim ir draugausim? Tai buvo kazkieno nuspresta..?
   Dar 1993 metais vaziavau i komandiruote is tada gerai dirbancios Kauno Radio Gamyklos i Novosibirska ir Belova.(is ten imdavom detales gaminamai produkcijai) Visi prase atvesti „Sileliu“(tokie televizoriai buvo gaminami Kaune). Ipac juodai baltu mazu. Kai grizes is komandiruotes tai pasakiau gamyklos vadovams,niekas nesuregavo. Veliau suzinojau,jog valstybine politika buvo-neprekiauti su rusais,nes jie biedni. Atomazga atejo labai greitai. 1995 metais „Bangos“gamybinis susivienijimas buvo issklaidytas i atskiras gamyklas ir atskirai bankrutavo. 12 tukst.zmoniu buvo ismesta i gatve.
   Dabar tenka dirbti Anglijoje. Tokiu darbo ir poilsio po darbo salygu,kurios buvo musu gamykloje nera jokioje anglu imoneje(net geresnese). Tik dabar supratau ka mes praradom. Tapom klajokliai vergai. Be savo Tevynes,be pastovios vietos. Vaziuojam ten kur surandam darba. Zmonems ikaltos i galva naujosios vertybes-pinigai! Nors tai tik niekuo nepadengti popieriukai,zmones del ju atiduoda viska. Tokios regresijos tikriausiai nesitikejo niekas. Kartais krentu i visiska pesimizma,nes nerandu jokios iseities. Ir gyvenimas tada tampa visai beprasmiskas. Kuo visa tai baigsis? Net baisu pagalvoti.

 10. Be abejo dėl visko kas man atsitiko esu kaltas tik aš. Mano pasaulėžiūra ir mano, jauno vaiko, jaunos mūsų šeimos troškimas pasigerinti buitį. Kokį modelį pasiūlė, tokį ir pasirinkau… niekas kitaip nemokė. Bet aš šiandiena esu dėkingas už tai, kas atsitiko su manimi…. nes taip aš mokausi, taip mes visi mokomės.
  Į šįą planetą mes atėjome mokytis, tad būkime dėkingi už visas problemas, kurias mums sukuria šis gyvenimas….

 11. Jonas says:

  kas jau įklimpo, tas įklimpo…. patarimas kitiem, kad negilintų daugiau duobės visiems, net ir tiem, kas neketina imti paskolų.
  1. stengtis kuo mažiau turėti reikalų su bankais
  2. neduoti valdyti savo pinigų jokiems finansų planuotojams ir „expertams“ (t.y. neinvestuoti į jokį investicinį, gyvybės draudimą, fondą, kredito uniją ar pan.)
  3. atsiskaitinėti tik grynais (taip pigiau – paskaičiuokite patys)
  4. nesukti galvos dėl infliacijos (juk milijono grynais nesiruošiate sutaupyti)
  5. nesinaudoti jokiomis bankinėmis kortelėmis
  6. keisti savo vartotojišką mąstymą iš mikro į makro (t.y. gyveni šiandien o ne rytoj, tad ir pirk tik šiandienai) čia padėtų jums suprasti toks uždavinys: 1vnt. šokolado kainuoja 2,5Lt, akcijinis šokoladas 2+1=5Lt Klausimas, kur pigiau vienas šokoladas ar trys už dviejų kainą?)
  7. pirkti ir naudotis tik savų (pagal giminę, kilmę, tautybę, kaiminystę ir pan.) žmonių paslaugomis. Tokiu būdu, pinigai cirkuliuos savų žmonių piniginėse. O tai jau labai didelis turtas.
  8. PAGRINDINIS – nustot keikti valdžią, antraip pačiam nuo to geriau nepasidarys. Esi subrendęs žmogus, ir tavo atsakomybė užauginti sveikus, protingus, ir dvasiškai stiprius vaikus. 

  Veiksmų sąrašą galima išplėsti neribotai. Bet pirma reikia pradėti nuo savęs.

  P.S. jeigu manai, kad dėl visko kalta valdžia – nebalsuok ne tik už tuos kuriuos pažįsti, bet ir nerink tų, kurie už jų nugaros stovi. Tam kad laukuose augtų daržovės, duona ir gyvuliai ganytūsi – valdžios nereikia. Pradėkim rūpintis savimi ir vieni kitais. Bet rūpintis valdžia turėtų būti gaila savo laiko (skaitykite tarp eilučių)

  Su didžia pagarba mūsų praeičiai ir geresnei ateičiai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top