„Pasitvirtino – Zigmą Vaišvilą žūtbūt siekiama perduoti į teismą iki Kovo 11-osios“

2020, 6 kovo, 10:03 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 449 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas VAIŠVILA. pranešimas spaudai 2020-03-06 Vilnius
Pasitvirtino – Zigmą Vaišvilą žūtbūt siekiama perduoti į teismą iki Kovo 11-osios“.

Jau buvo skelbta, kad š.m. kovo 2 d. policija sustabdė Zigmą Vaišvilą, važiavusį į polikliniką, ir įteikė jam šaukimą tą pačią dieną vėl atvykti pas vyriausiąją tyrėją Janiną Grinevič.

Iš šaukimo turinio paaiškėjo, kad tyrimui vadovaujančiai Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorei Rasai Bekišienei sužinojus, kad Z. Vaišvila serga, buvo priimtas nutarimas pabaigti šį ikiteisminį tyrimą.

Pabaigus tyrimą, nebegalima teikti jokių įrodymų. Tik bėda, kad Z. Vaišvila iki šiol nežino, kuo jis įtariamas ir kuo remiantis.

Prokurorė R. Bekišienė nutarė baigti tyrimą baudžiamojo proceso nustatyta tvarka net nepareiškus Z. Vaišvilai įtarimų. Z. Vaišvilos nesenai gautoje 2019 m. lapkričio 20 d. J. Grinevič pranešimo apie įtarimų pareiškimą nepatvirtintoje kopijoje teigiama, kad šį dokumentą pasirašė J. Grinevič, Z. Vaišvila ir jo advokatas.

Kadangi Z. Vaišvila ir jam paskirtas advokatas, kurio Z. Vaišvila atsisakė, 2019 m. lapkričio 20 d. iš J. Grinevič kabineto išėjo drauge, o prieš tai jiems J. Grinevič nepasiūlė net pasirašyti tokio dokumento, todėl Z. Vaišvila kreipėsi į Generalinį prokurorą dėl šio dokumento suklastojimo.

Prasidėjo didžiosios lenktynės. Z. Vaišvila iš tyrėjos J. Grinevič vienu ypu gavo 8 šaukimus paprastais laiškais ir 8 tuos pačius šaukimus registruotais laiškais dėl atvykimo paskelbimui jam apie tyrimo pabaigą, be ko bylos negalima perduoti teismui.

Tad Z. Vaišvila paskutiniajam formalumui dėl bylos baigimo kviečiamas padieniui net 9 darbo dienas – š.m. kovo 2 d., 3 d., 4 d., 5 d., 6 d. , 9 d., 10 d., 12 d. ir 13 d.

Kovo 10 d. Z. Vaišvila pas tyrėją J. Grinevič kviečiamas tuo metu, kada Prezidentas Gitanas Nausėda kviečiasi Z. Vaišvilą drauge su kitais signatarais.

Taip šios užduoties vykdytojai išsidavė, kad žūt būt būtina iki Kovo 11-osios 30-mečio paskelbti, kad signataro Zigmo Vaišvilos byla siunčiama į teismą.

Tik bėda, kad Z. Vaišvila serga ir jokie procesiniai veiksmai su juo negalimi.

Skubama taip beatodairiškai, kad Z. Vaišvila šaukiamas pas J. Grinevič kasdien net jo ligos metu.

Suprantama, kad nustatytos formos medicininių pažymų, patvirtinančių, kad jis negali atvykti į ikiteisminio tyrimo įstaigą, visomis šiomis dienomis (būtina pateikti po pažymą kiekvienai apklausai), Z. Vaišvila nepateiks.

Visų pirma, dėl to, kad kasdien neįmanoma patekti pas gydytoją.

Rytais į polikliniką važiuojantį Z. Vaišvilą kartais net atvirai palydi kažkodėl tamsūs automobiliai.

Štai tokį Z. Vaišvilos gydymosi režimą bando nustatyti ne jį gydantys medikai, bet prokurorė R. Bekišienė ir tyrėja J. Grinevič, geriau žinančios, kaip gydyti.

Advokatų nuomone, taip kuriamas formalus pagrindas Z. Vaišvilai pritaikytą kardomąją priemonę (rašytinį pasižadėjimą neišvykti iš namų) pakeisti į griežtesnę – namų areštą ar net areštą.

Kad Z. Vaišvila ir jo šeima fiziškai nebegalėtų gintis teismuose ir ikiteisminio tyrimo įstaigose visose gausiose bylose.

Z. Vaišvila Generaliniam prokurorui ir teismui pateikė įrodymus, patvirtinančius, kad dėl UAB „FF Lizingas“ apskaitos programos duomenų sunaikinimo (jei tikrai jie sunaikinti) atsakingas ne Z. Vaišvila, bet bankroto administratorė UAB „Admivita“ ir kreditorių komitetas, šias aplinkybes patvirtinančią įsiteisėjusią 2018-11-07 Lietuvos apeliacinio teismo nutartį; paprašė atnaujinti tyrimą; nušalinti prokurorę R. Bekišienę ir tyrėją J. Grinevič bei įvertinti jų veiksmus, t.t. ir dėl trukdymo Z. Vaišvilai gydytis; panaikinti Z. Vaišvilai pritaikytą kardomąją priemonę – pasirašytinį pasižadėjimą neišvykti iš namų.

Dėl beatodairiškų šių pareigūnių veiksmų Kovo 11-osios išvakarėse Z. Vaišvila Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio paprašė priimti jį be eilės.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Rastis says:

    Bet gi ir niekšistinė ta lietuvysijos valstybisija . . .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top