Pats didžiausias blogis – gėris per prievartą. Kodėl silkė Lietuvoje yra pavojingiausia?

2019, 28 kovo, 19:30 | kategorija LPT | atsiliepimų (6) | peržiūrų 1 955 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Dainius Kepenis | ve.lt

Tymai nėra baisesnė liga nei gripas. Vien Lietuvoje nuo gripo per metus mirė 20 žmonių, nuo tymų visoje Europoje per metus mirė 33 žmonės, Lietuvoje – nė vienas.

Be tymų dar yra 37 skiepai, tačiau tik dėl šios vakcinos dabar Lietuvoje išpūstas didžiausias muilo burbulas. Kodėl?

Tymų problemą nagrinėja Seimas, paskelbta konservatorių parengta rezoliucija, kuriamos televizijos laidos. Sukeltas dirbtinis bumas, kad visi pultų skiepytis.

Man tai labai panašu į reklamos kompaniją, kurios tikslas – parduoti tam tikro gamintojo vakcinas arba į politinę sąmokslo praktiką, kurios tikslas – suformuoti vakcinos stygių ir apkaltinti bei nuversti Verygą, nes jis „nevaldo situacijos“.

Šį įtarimą kelia Seime įkurtas antipolitinis, antivalstybinis, antžmogiškas ir antgamtinis darinys, kuri sudaro priešingų ideologijų partijos: socialdemokratai ir „liberal-konservatoriai“ (S.I.L.K.Ė.).

Toks darinys sutrikdo visą valstybės kraujotaką. Ką Dievas, nori nubausti – sumaišo protą. Šio opozicinio darinio šūkis: „Priversime visus pasiskiepyti!“ Ir tai sako liberalai, kuriems svarbiausia vertybė – pasirinkimo laisvė.

Pats didžiausias blogis yra gėris per prievartą. Tokią prievartą jau panaudojo Ukraina. Ji išleido įstatymą, jog visi piliečiai iki tam tikro amžiaus turi būti paskiepyti nuo tymų.

Po to Ukrainoje kilo šios ligos pliūpsnis. Kas gali paneigti, jog ir dabar į Lietuvą tymai atkeliavo būtent iš Ukrainos?

Aš nesu prieš skiepus. Skiepai yra puiki profilaktinė priemonė nuo kai kurių ligų, bet ne visos jos mums gresia ir ne nuo visų jų reikia skiepytis.

Iš pradžių turėtume pasitikrinti, kiek mūsų organizme yra antikūnių, kurie rodo imuniteto lygį.

Mano nuomone, skiepai neturi būti privalomi. Skiepyti vaikus tėvai turėtų laisva valia, tačiau būtina daugiau dėmesio skirti informacijai apie skiepus skleisti.

Prieš priimdamas sprendimą dėl skiepų, žmogus privalo žinoti apie jų sudėtį, gamybą, apie firmas, kurios juos platina.

Žmogus, kuris renkasi skiepus, privalo žinoti, koks skiepas yra saugiausias, koks jo poveikis, šalutinis poveikis, kitus svarbius dalykus.

Lietuvoje per pirmąjį gyvenimo pusmetį kūdikėliui skiriama 13 skiepų. Ar tikrai visos jo reikalingos būtent šiame amžiuje? Jau pirmą dieną Lietuvoje naujagimiai skiepijami nuo hepatito B.

Labai nedaug šalių Europoje skiepija kūdikius pirmą dieną. Lietuvoje taip elgiamasi todėl, kad pirmą dieną paskiepyti labai patogu, nes po savaitės jau nesurinksi tiek vaikų.

Lietuva yra trečia šalis Europoje, kuri įsivedė skiepą nuo meningokoko infekcijos. Tai buvo padaryta bauginant visuomenę,konservatoriaus Antano Matulo iniciatyva. Kas gali paneigti, jog

Ar tikrai šis skiepas buvo toks būtinas ar tikrai Lietuvoje pats didžiausias sergamumas šia liga? Šis skiepas kainavo beveik 15 mln. Eur.

Tokios sumos pritrūko, kad įvesti trečią fizinio aktyvumo pamoką mokykloje. Ji šiandien būtina, nes dėl mažo fizinio aktyvumo vos ne kas antras jaunuolis netinkamas karinei tarnybai.

Populiarėjantis skiepas nuo mergaičių papilomos viruso Japonijoje valstybės nefinansuojamas, o mes tai darome.

Mokslininkai pastebėjo paradoksą, kad vaikų mirtingumas didžiausias šalyse, kuriose skiepų skiriama daugiausiai.

Didžiausias kūdikių mirtingumas yra JAV ir niekas negali paneigti, kad jų mirtingumas nėra tiesiogiai susijęs su vakcinacija.

Kita vertus, tūkstančiai Lietuvos vaikų (5 proc.) iš viso nėra skiepyti. Jų tėvai teigia, jog šie vaikai serga daug mažiau nei paskiepyti jų bendraamžiai, turi mažiau alergijų, tačiau mokslinių tyrimų nėra.

Kodėl niekas nestebi šių vaikų sveikatos būklės, o tyčiojasi iš tėvų. Patyčios, informacijos stygius, prievartavimas skiepytis ir pasitaikančios komplikacijos po skiepų verčoa žmones burtis į antivakcinius judėjimus.

Tuo tikslu Lietuvos Respublikos Seimo III rūmų konferencijų salėje balandžio 1 dieną 11 valandą yra organizuojama diskusiją „Saugios vakcinos – saugiai Lietuvai“. Registruotis galima šiuo elektroniniu paštu: Dainius.Kepenis@lrs.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. matas says:

  neitiketina. jau kuris laikas nemaciau kritisko poziurio i vakcinas straipsnio. nesuprantu, visus tokius straipsnius gal cenzuruoja ar ka? (tuo tikiu tiesa pasakius:D)
  Bet sita paradoksa(?) pastebejau visur. viso pasaulio ziniasklaidoj, internete skiepai vaizduojami kaip dievo zenklas, o „anti-vaxxeriai“ vaiku, visuomenes, planetos zudikai nu zodziu sukelia mirtis, klimato atsilima, cunamius ir t.t.
  O lietuva, tai ka? gi europos sajungoj, viskas kas EU tai eina i lietuva automatiskai (blogi dalykai zinoma) („blogi“ zodi apibresciau sitam kontekste kaip kenkianti zmogaus psychikai ir sveikatai bei visuomenei) o geri dalykai, kaip pvz normalios algos, protestai pries valdzios sprendimus ir t.t. (nesugalvojau daugiau) neateina.
  Truputi nukrypau, bet mintis- reikia ziureti i platesni konteksta, nes vakcinu beribis skatinimas vyksta visame pasaulyje ir kazkam to reikia.
  Savo nuomone istikro net nemanau kad tai VIEN del pelno, manyciau kad slypi kazkas rimtesnio uz to. is dalies netgi galvociau, kad kazkelinta faze vakaru civilizacijos zlugdymo, žmonių kūno silpninimas, imuniteto silpninimas (nuo vakcinu kiek zinau silpsta imunitetas arba bent jau tikrai ne gereja). o kas po sitos fazes bus? nezinau, gal koki virusa paleis. apmazins populiacija. viruso ikarsty aisku dar vakcinu isleis kurios dar labiau pakenks ir dar daugiau ismirs.
  galit vadinti mane konspirasistu, ar kokiu kitokiu -istu :D bet, juk kazkaip reikia sumazinti zmoniu skaiciu zemeje ar ne? bilas gatesas 2010 metais tedx pranesime yra minejes kad reikia ta daryti, netgi paminejo kad vakcinos tam gerai sueina. na sutikciau kad mazinti reikia populiacija. tik.. kodel butent taikosi i vakaru civilizacija? t.y. i issivysciusias salis o ne afrika, indija ar dar kokias, kur ta problema tikrai matosi :D
  aciu kad skaitet pamastymus, lauksiu jusu izvalgu, pataisymu

 2. alius says:

  Na man tai labai patinka,kai kūno kultūros mokytojas moko tautiečius medicinosmokslo subtilybių.Matomai didelis spicilistas.

 3. konkurencijos nėra says:

  Geri pastebėjimai matas. Dėja… tai Vyksta, o galvos tai potuštės, reklamos aukų…!

 4. Alvydas says:

  Asmeninė patirtis, kai buvau kvailesnis, skiepijausi nuo gripo, tai prasirgdavau visą mėnesį ,,šaltuoju gripu,, jie man netinka.

 5. Vytas says:

  Prie viso nelabai teigiamo požiūrio į tai, kaip kalba ir kokiais būdais stengiasi veikti D.Kepenis, negaliu nesutikti su mintimis ir argumentais, išdėstytais straipsnyje. Žinant K.Markso teiginį, kad, „jei garantuotas 200 procentų pelnas, tai nėra tokio nusikaltimo, kurio įvykdyti nebūtų pasiruošęs kapitalas“, bei žinant daugelio žinomų žmonių pasisakymus, kad pasaulyje turi likti tik milijardas gyventojų (B.Geitsas, Olbrait, Tečer ir kt.) , negali nekilti mintis, kad ir skiepai ( masiniai, ankstyvi, pradedant pirma gimimo diena) gali būti skirti ir šiam tikslui (tik milijardas gyventojų) pasiekti. Tuo labiau, kad pasaulyje vis atsiranda naujos ligos, kilmė kurių yra visai neaiški (ŽIV, ebola, visokių rūšių gripai ir kt.). Ir realiai pasaulyje nevykdomas joks sąžiningas tyrimas dėl skiepų poveikio žmogaus, ypač kūdikių ir vaikų organizmams. Viskas vyksta pagal principą: klausimas – kiek bus du kart du ? Atsakymas – o kiek reikia?.Ir tikriausiai D.Kepenis teisus, pateikdamas duomenis, kad nuo gripo Lietuvoje mirė 20 žmonių, o nuo tymų – nė vienas. Pasikartosiu, kiekvienoje vaistų pakuotėje – įspėjimai apie galimą šalutinį poveikį, gali ramiai pasiskaityti ir priimti sprendimą – naudoti juos ar ne. Su skiepais, ypač kūdikių, – kuriozinė situacija – praktiškai jokios informacijos tėvams apie galimas pasekmes bei skiepų cheminę sudėtį. Mano manymu, ta informacija tėvams turėtų būti pateikiama dar prieš vaikui gimstant. Todėl dar kartą – šiuo atveju D.Kepenis teisus 100-tu procentų.

 6. Rimas says:

  Kai kokia nors valdžia bando prievarta įvesti kokius nors abejonių kelenčius potvarkius, ir žmonės ima jiems priešintis, būtent dėl abejonių ir neatsakytų klausimų, tai čia tik pasireiškia tokių valdžių intelekto stoka (jo nebuvimas). KAm bausti, jei galima skatinti ir pasiekti geresnių rezultatų. Pvz. skiepijamiems vaikams padidinti išmokas. Bet kažkaip išeina, kad mes jau pradedam akivaizdžiai gyventi valstybėje, kurioje įsigali prievarta prieš joje gyvenančius žmones, o leidžiami įstatymai tarsi bausmės už nepaklusnumą. Vietoje to, kad kelti šaršalą, gal geriau būtų surengti tarptautinę konferenciją vakcinų klausimu, kurioje galėtų sudalyvauti visos suinteresuotos pusės ( taip pat ir gydytojai kurie už ir prieš vakcinas), pateiktų savo turimą informaciją, požiūrį ir tas vakcinavimo klausimas būtų išsprestas demokratiškai ir ilgam laikui. Juk būtų protinga, provesionalu ir atsakinga problematikos ir visų žmonių atžvilgiu. BET MES ŠITO NIEKADA NESULAUKSIME. O JEI TOKIOS KONFERENCIJOS KUR IR VYKSTA, TAI APIE JŲ REZULTATUS MUMS NIEKAS NEPRANEŠ. APIE TOKIĄ GALIMYBĘ MES NET NEIŠGIRSIME. Visus tuos „įstatymų buldozerius“ reikėtų sodinti prieš melo detektorių ir apklausti ar jie nesuinteresuoti buldozerine veika!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top