Pilietinė savivalda – Lietuvos klestėjimo garantas

2018, 24 kovo, 12:52 | kategorija LPT | 5 komentarai | peržiūrų 377 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

„Pilietinės savivaldos sąjunga“

laiškas Lietuvai

Jonas Kaminskas - "Pilietinės savivaldos sąjungos" pirmininkas

Jonas Kaminskas – „Pilietinės savivaldos sąjungos“ pirmininkas

Lietuvai įžengus į savo valstybingumo antrąjį šimtmetį ir mes – visi piliečiai – nuo prezidento iki eilinio, jį pradėkime kitaip – pasijuskime vieninteliais, pilnateisiais savo šalies šeimininkais, supraskime, kad tik visiems solidariai dalyvaujant Lietuvos ateities kūrime, Lietuva gali tapti visiems vienodai teisinga, vieninga ir klestinti. Susitelkime ir imkimės veiksmų.

Klydome leisdami mūsų išrinktiesiems jų susikurtais įstatymais atsiriboti nuo Tautos – nuo pilietinės visuomenės – nuo rinkėjų, leidome diktatoriškai valdyti šalį, priiminėti sprendimus Tautos – visų mūsų – vardu, dažnai neatitinkančius Tautos valią ir interesus. Klydo mūsų išrinktieji, pervertino savo jėgas, galimai manydami, kad Tautos teisių pasisavinimas bus naudingas Lietuvai.

Klydome visi, todėl nekaltindami vieni kitų bendromis jėgomis ištaisykime klaidas. Atmeskime mintį, kad išrinkus tinkamus deputatus, jie be mūsų, už mus, mums visiems sukurs gerovės Lietuvą. Tai jau 28 – eri metai, nepateisinantys mūsų vilčių . 28 -erius metus rinkome geriausius, bet situacija negerėja. Negerėja, nes veikianti nedemokratiška rinkimų ir atstovavimo (neatstovavimo) sistema prilygsta spąstams, kuriuose jau trečias dešimtmetis merdi Lietuva.

Ši ydinga, pilietines galias blokuojanti, sistema mūsų išrinktųjų sprendimais atsirado nepriklausomybės pradžioje – 1992 m. Aukščiausiajai Tarybai įteisinus sąrašinius rinkimus, o 1995m. pirmajam atkurtos Lietuvos Seimui panaikinus pirminį, esminį, pilietinės savivaldos lygmenį – seniūnijų savivaldą. Po šių sprendimų Lietuvoje, vietoje galėjusio veikti demokratinio valdymo, visuose valdžios lygmenyse – seniūnijose, savivaldybėse ir Seime įsigalėjo išrinktųjų diktatūra, kurios pasekmė – Tauta (nors Konstitucija ir laiduoja Tautai aukščiausias galias valstybėje, žr. 4 str. Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus.) , neteko ir iki šiol neturi nei konstitucinių galių, nei atstovų, per kuriuos jas galėtų vykdyti.

Tautos konstitucinių galių atstatymui reikia :

1) Visiems rinkimams įteisinti tik vienmandatinius – teritorinius rinkimus. (Balsavimas, ne už sąrašus, bet už asmenį).

2) Įteisinti rinkėjams teisę savo išrinktus, blogai atstovaujančius atstovus, atšaukti. (Kad atstovą galėtų atšaukti tik jį išsirinkę rinkėjai).

3) Įteisinti pilną seniūnijų savivaldą su juose demokratiškai renkamomis seniūnijų ir seniūnaitijų Tarybomis. (taip išplėsta savivalda – Tautos organizacinė sistema, sudarys sąlygas visiems piliečiams, veiksmingai dalyvauti savo gyvenamųjų teritorijų ir visos valstybės valdymo procese)

Įteisinus šiuos tris sistemos tobulinimo punktus, suverenitetas vėl priklausys ne tik išrinktiesiems, bet visai Tautai, ir užtikrins Lietuvos sėkmingą vystymąsi – gyvenimą pagal visų pasirinktas ir visiems priimtiniausias taisykles.

Mes, „Pilietinės savivaldos sąjungos“ nariai , kviečiame piliečius ir pilietines organizacijas prisidėti prie mūsų– tapti „Pilietinės savivaldos sąjungos“ nariais ir sutelktomis jėgomis siekti pilietinės savivaldos įteisinimo Lietuvoje.

Kreipimasis priimtas visuotinio asociacijos „ Pilietinės savivaldos sąjunga“ susirinkimo nutarimu.

Tel. 861651390, el. paštas pilietinessavivaldossajunga@gmail.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Vytas says:

  Viskas būtų gerai, nesutinku tik su vienu: „Klydome visi,…“ Nemanau, kad V. Langsbergis 1992 metais pasirašydamas Rinkimų įstatymą klydo. Klydome mes, beatodairiškai tada tikėdami V.Landsbergio „pasakojimais, nereaguodami į jo įžeidimus tautai, kai jos piliečius išvadino „runkeliais. Klydom, kai užmiršom, kuo tarybiniais laikais užsiiminėjo tokie veikėjai, kaip V.Landsbergis (marksizmo ideologijos dėstytojas), D.Grybauskaitė (Rusijos valstybinė paslaptis, reguliariai kaitaliojanti biografiją) ir kt. O V. Landsbergis neklydo, jis veikė ir veikia sąmoningai ir kryptingai – Lietuvių, kaip tautos ir Lietuvos, kaip valstybės, sunaikinimo kryptimi. Kaip ir dabartinė prezidentė D.Grybauskaitė. Karinė psichozė Lietuvoje pasiekė aukščiausią lygį – jau nebeužtenka net 2 procentų kariniams tikslams, reikia daugiau. Nuo ko bus numautos paskutinės kelnės? Aišku, nuo paprastų žmonių. O prie pasiūlymų ko reikia pridėčiau bent vieną: ATSTATYTI LIETUVOJE TEISINGUMĄ. Tam siūlyčiau Konstitucinio teismo teisėjus tik rinkti (pav. kartu su prezidentu), su galimybe atšaukti.

 2. konkurencijos nėra says:

  KT šventa karvė!

 3. Antanas says:

  Kad dabartinai rinkimai jovalas-pritariu.Bet ir teisinė sistema nekelia pasitikėjimo.Ypač įstatymų ir Konstitucijos įgnorvimas.Konstitucinis teismas Konstituciją ,skaitydamas tarp eilučių, išveda savo diktato aukščiausio lygio doktriną-šventą raštą.Kodėl teismuose vieniems įstatymai privalomi kitiems ne?Todėl, kad tesėjas sprendžia. Šiandien jo sprendimą valdo valdžios valia, pinigai, telefoninė ir švogerinė teisė. Teismų nutartys- nesąmonių rinkiniai su kuriais atvirai tyčiojamasi iš teisinės valstybės sampratos, smaugiama bet kokia demokratija ir dengiama korumpuoti klanai ir lojalūs veikėjai.Jie niekam neatskaitingi ir daro ką širdis geidžia.Praktiškai šiuo metu šalį valdo ir diktuoja tautai ne Seimas, o nerinktų žmonių šutvė.Kol ši sistema veiks jokie demokratiškiausi rinkimai nepadės.

 4. Pestininkas says:

  Tai kad bandėm „atleisti ir susitaikyti“ nepriklausomybės pradžioje, dabar stovime prie pasekmių! Aš manau daug kur kalti mes patys. Bet kokiu atveju, „tie kurie nuvaldė“, atsakingi išlieka iki „gyvos galvos“!

 5. vidmantas says:

  jusu siulomos pataisos neuztikrins pilieciu dalivavimo salies valdyme ,per savo isrinktus atstovus ,tie atstovai politika formuos savarankiskai ,o pilieciai tegales buti pasyviais stebetojais ,kaip pavizdi galiu pamineti sakalienes prastumta nusikastama norvegiska vaiku apsaugos istatima , tas istatimas liecia apsoliucia tautos dauguma ir pagal konstitucija turetu buti sprendziamas referedumu r kap dabar ji atsaukti tauta tokiu galiu neturi ,tauta savo isrinktus atstovus turi nuolat kontroliuoti ,tai yra politika turi formuoti tauta ,o ja vykdyti isrinkti atstovai dirbantis uz atygi reikalui esant jie turi buti operatyviai keiciami.is seniuniju irgi tiketis daug neverta ,kad kas pasikeistu i geraja puse turim pavizdi bendruomenes jos irgi uzvaldytos valdziagyviu kudlos branduoli sudaro apie 12 zmoniu kiekvienoje bendruomeneje apsoliuti dauguma gyventoju ju nepalaiko ,taciau nustumti nepajegus ,nes neorganizuoti.dar reiketu patikrinti ar seniunijos prisideda prie totalaus pilieciu sekimo.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top