Po „saugių“ skiepų – mano vaikas atsidūrė reanimacijoje

2016, 8 kovo, 1:01 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 1 008 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

priorix vaccineSavo sūnų 2016-01-26 d. paskiepijome privaloma Priorix vakcina nuo tymų, raudonukės bei kiaulytės. Prieš skiepijant vaiką klausinėjome šeimos gydytojos apie galimus šalutinius poveikius, vakcinacijos rizikas, vakcinos savybes, tačiau mums buvo pateikta informacija, jog skiepas yra visiškai saugus ir negali sukelti jokių ilgalaikių šalutinių poveikių. Kaip trumpalaikius šalutinius poveikius gydytoja paminėjo tik paraudimą skiepijimo vietoje. Į konkretesnius klausimus apie vakciną ir jos riziką, mums nebuvo atsakyta. Gydytoja tiesiog atsakė: „Aš nesigilinau į tai“ ir mums svarstant darė spaudimą: „Jūsų laikas šiame kabinete svarstymui baigėsi“. Kur tada informuoto apsisprendimo galimybė?

Kitą dieną po vakcinos vaikas pasidarė irzlus, nevalgus, sutriko jo miegas. Vėliau prisidėjo nežymus kosulys (2-3 kartus per dieną). Visas dienas nuo skiepijimo valandos su vaiku buvome namuose ir laukėme, kol pasveiks. Temperatūra nebuvo pakilusi, todėl nematėme poreikio kreiptis į gydytoją.

2016-02-05 d. po pietų sūnui pradėjo kilti temperatūra (14 val. buvo apie 38o C), pasidarė vangus, užmigo, nors ką tik buvo atsibudęs po pietų miego. Skambinome į polikliniką, pranešdami apie vaiko būklę, paminėjome, kad vaikas po skiepo. Versija, kad tai gali būti skiepo komplikacija, iš karto buvo atmesta (lyg matytų kiaurai). Šeimos gydytoja tuo metu nebedirbo, todėl mums buvo pasiūlyta kreiptis į ligoninę, jei situacija pablogėtų.

Kai grįžau iš darbo, vaikas buvo prabudęs, linksmas, tačiau kiek pablyškęs. Apsidžiaugė, jog grįžau iš darbo, bei apkabino. Po kurio laiko pasiprašė mamos pieno, mama jį pamaitino. O tada prasidėjo košmaras..

Vaikas, kuris visada yra judrus, gulėjo ir nejudėjo, tik dairėsi išsigandusiomis akimis, visiškai nepajudindamas galvos. Su žmona nesupratome, kas vyksta (vaikas ramus, nejuda, neverkia, tik dairosi). Pradėjome kalbinti, tačiau neatsakė, tiesiog toliau dairėsi.

Pradėjo darytis neramu, pamatavome temperatūrą – 38,5o C. Davėme paracetamolio žvakutę. Tačiau po jos nepagerėjo – vaikas pradėjo sunkiai kvėpuoti. Paskambinome pagalbos telefonu ir informavome apie tai, jog mūsų vaikas dūsta. Greitoji pagalba važiavo 10 min., kol laukėme pagalbos, mūsų vaikas pradėjo mėlti. Nebegirdėjau ir nebejaučiau jo kvėpavimo.

Atvykusi greitoji nedelsiant davė deguonies kaukę, mažinome vaiko temperatūrą (kuri tuo metu buvo 38 o C) jį vėsindami.  Vaikas trumpam „atgavo spalvą“. Netoliese nebuvo laisvų reanimobilių, todėl greitoji pagalba nusprendė sūnų vežti į ligoninę patys, tiesiai į vaikų ligoninės reanimacijos skyrių. Greitosios pagalbos automobilyje situacija negerėjo, vaikas buvo leisgyvis, beveik nereagavo į aplinką. Visa tai truko apie 30 min.! Patekome į reanimaciją.

Reanimacijos skyriaus durims užsidarius, pasijutome saugūs. Dėkojame GMP bei medikams už kokybiškai suteiktą skubią medicinos pagalbą.

Tai tik viena mūsų istorijos dalis.

Nuo pat skambučio pagalbos telefonu visiems medikams ir visam personalui teikėme informaciją apie tai, jog vaikas 2016-01-26 d. buvo paskiepytas Priorix vakcina ir nuo skiepo buvo praėję tik 10 dienų. Tačiau visi medikai kaip susitarę iš karto neigdavo, jog ši reakcija gali būti dėl vakcinos šalutinio poveikio – per daug laiko praėjo nuo vakcinacijos. Faktą, jog vakcina gali būti susijusi su mūsų vaiko būkle, mums neigė 7 skirtingi gydytojai 4 dienas, praleistas ligoninėje. Iš gydytojų girdėjome įvairiausių versijų apie tai, kodėl mūsų vaikas tapo nervingas, sutriko miegas, valgymas, pakilo temperatūra, prasidėjo traukuliai ir kodėl jis duso. Tų versijų buvo įvairių:

1.Gripas (tyrimams gripo mėginį paėmė antrą dieną atsidūrus ligoninėje, tačiau apie rezultatus informavo tik po trijų dienų – gripo tyrimai buvo neigiami);

2.„Neįvardinta kvėpavimo takų infekcija“ – jos tikrai šiuo metu siaučia. Tačiau pradėjus klausinėti, kodėl kvėpavimo takų infekcija Priorix vakcinos informaciniame lapelyje yra nurodoma, kaip vakcinos komplikacija, o mūsų infekcijos gydytojai nelaiko vakcinos šalutiniu poveikiu – atsakymų negavome.

Gydytojai mums neteikė informacijos apie mūsų vaiko gydymo eigą – nežinojome, nei kiek laiko planuoja mus „laikyti“ ligoninėje, nei kokius tyrimus darys. Po savo patirties bijojome likti be medikų priežiūros, nežinodami tikrųjų mūsų vaiko dusimo priežasčių.

Ketvirtos dienos vakare, mums būnant ligoninėje, mūsų vaiką išbėrė (pilvą ir nugarą), nedelsiant apie tai informavome gydytojus. Šio bėrimo gydytojai niekaip nebegalėjo priskirti kvėpavimo takų infekcijai. Penktą dieną bėrimas išplito į rankas ir kojas. Norėdami pateisinti bėrimą, gydytojai pradėjo klausinėti apie alergines reakcijas, ar nedavėme vaikui alergiją galinčio sukelti maisto (pvz.: sulčių). Tačiau tokie klausimai mums pasirodė visiškai absurdiški – mūsų vaikas niekada iki šiol nebuvo išbertas, vaikas ligoninėje nevalgė jokio maisto, galinčio sukelti alergiją.

Tik po mūsų klausimų – ar Priorix vakciną sudaro gyvi virusai, koks jų inkubacinis periodas, ar mūsų vaikui pasireiškę simptomai neatitinka Priorix vakcinos informaciniame lapelyje nurodytų šalutinių poveikių – gydytojai po 4 dienų neigimo buvo priversti pripažinti, jog mūsų vaikui dusimo/traukulių priepuolį sukėlė vakcina nuo tymų, raudonukės ir kiaulytės. Tai galiu drąsiai teigti, nes mūsų vaiko ligos dokumentuose yra aiškiai parašyta: „Negalime atmesti pašalinės reakcijos į skiepą“ ir nėra pateikta jokios informacijos apie tai, kas kitas galėjo sukelti tokią mūsų vaiko būklę.

Savo asmenine istorija nenoriu įtikinėti kitų tėvų neskiepyti savo vaikų. Tačiau sunku suvokti, kad vaiko sveikatos klausimais valstybė atima visus sprendimus iš tėvų, bet palieka visą atsakomybę už pasekmes. Mano vertinimu, Lietuvoje yra labai didelių problemų šiose srityse:

1.Šeimos gydytojai tėvams nesuteikia informacijos apie skiepus ir su jais susijusią riziką. Nepaisant to, tėvai yra verčiami pasirašyti, jog tokią informaciją gavo ir sutinka skiepyti vaikus. Nors toks sutikimas nėra tėvų valios išraiška – tėvai yra priversti skiepyti vaikus, nes kitaip vaikas nebus priimtas į darželį;

2.Gydytojai nenagrinėja skiepų bei vaiko sveikatos komplikacijų ryšio, medicinos sistema šiuo metu veikia taip, jog nebūtų informuojama apie galimą skiepų šalutinį poveikį. Tokią išvadą darau remdamasis šiais argumentais:

a.Mano vaikui vakcinos sukeltus šalutinius poveikius neigė 7 skirtingi gydytojai 4 dienas, kol nepradėjau klausinėti, kodėl skiepų informaciniame lapelyje nurodytų šalutinių poveikių nepriskiria mano vaikui. Tuomet išgirdau repliką apie tai, kad informaciniame lapelyje yra prirašyta nesąmonių.

b.Remiantis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis (http://www.ulac.lt/uploads/downloads/Ataskaitos/2015/Nepageidaujam%C5%B3%20reakcij%C5%B3%20%C4%AF%20vakcinas%20ap%C5%BEvalga%20u%C5%BE%202015%20metus.pdf), 2015 metais Lietuvoje nuo Priorix vakcinos nesukarščiavo, vakcinos vieta neparaudo ir neįvyko jokių kitokių šalutinių poveikių, išskyrus encefalomielitą (t.y. smegenų uždegimą), nei vienam vaikui. Tai yra tiesiog neįtikėtina, nes remiantis Priorix vakcinos informaciniu lapeliu, lengvų šalutinių poveikių pasireiškia daugiau nei 1 vaikui iš dešimties (t.y. karščiavimas, paraudimas vakcinos vietoje). Tačiau ULAC pateikia priešingą informaciją – toks poveikis, remiantis jų duomenimis, nepasireiškė nei vienam Lietuvos vaikui! Pabandykite paklausinėti aplinkinių, kurie savo vaikus 2015 metais skiepijo Priorix vakcina, ar po skiepo jų vaikams nebuvo pakilusi temperatūra.

Neturiu nieko prieš konkrečius gydytojus, nors ir esu nepatenkintas kai kurių suteiktų paslaugų kokybe. Todėl  šiame tekste neminėjau nei vienos gydymo įstaigos pavadinimo ir/ar konkrečių gydytojų vardų bei pavardžių. Tačiau esu įsitikinęs, jog turiu turėti galimybę priimti sprendimą, ar man rizikuoti savo vaiko gyvybe, ateityje skiepijant vakcinomis, dėl kurių mano vaikas gali uždusti. Tokio sprendimo laisvės šiuo metu aš neturiu.

Kęstutis Dapkevičius

suduvis.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. pestininkas says:

    Geriau pasiteiraukit ju kiek daktaru skiėpije savo vaikus,manau nustebsit sužinoje beveik nieks.bet planus farmacininkams reikia vikdyt,o tai negaus šalutiniu pajamu.

  2. to pestininkas says:

    Pasiteiravau- beveik visi skiepija, o jusu zinios, tai,greiciausiai is ‘lubu’ paimtos…

  3. Tatjana says:

    Pas mus irgi buvo pekelusi temperatura iki 39,2. Limfomazgai padidejo, visi daktarai sake virusas. Tai pradejo 10 diena nuo skiepejimo

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top