Prokuratūra nenori nustatyti, kokie politikai nurodė apšmeižti kardinolą V. Sladkevičių, D. Banionį ir S. Sondeckį bendradarbiavus su KGB

2018, 31 kovo, 1:02 | kategorija LPT | atsiliepimų (3) | peržiūrų 405 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zugmas Vaišvila ir Audrius Butkevičius

2018 m. kovo 30 d. 10.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Prokuratūra nenori nustatinėti, kokie politikai nurodė apšmeižti kardinolą Vincentą Sladkevičių, Donatą Banionį ir Saulių Sondeckį bendradarbiavimu su KGB“. (pranešimas)

2018-01-26 d. signatarai Audrius Butkevičius ir Zigmas Vaišvila kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro vadovės Teresės Birutės Burauskaitės atleidimo iš pareigų dėl a.a. kardinolo Vincento Sladkevičiaus, a.a. Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio apšmeižimo 2018-01-05 d. interneto svetainėje „kgbveikla.lt“, be įrodymų ir be įstatymu nustatytos liustracijos paskelbus juos slapta bendradarbiavusiais su TSRS KGB. „Nuogos tiesos“ laidoje tuo užsiimti viešai pasižadėjo Seimo narys Naglis Puteikis. Deja, Seimo pirmininkas ir N. Puteikis tyli.

Signatarų A. Butkevičiaus ir Z. Vaišvilos pareiškimas Generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui dėl p dėl ikiteisminio tyrimo dėl šių mirusiųjų apšmeižimo ir atminimo paniekinimo, nes pati T. Birutė Burauskaitė prisipažino, kad tai padarė politikų spaudimu ir tyčia, nes „visuomenė turi tai žinoti“, buvo persiųstas Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai.

Prokuroras Benediktas Leišys priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Nutarimas paprastas, tačiau ir stulbinantis. Paaiškėjo, kad prokuratūra net nenori nustatinėti, kokie politikai nurodė LGGRTC-ui apšmeižti kardinolą Vincentą Sladkevičių, Donatą Banionį ir Saulių Sondeckį bendradarbiavimu su KGB. Apie tai prokuroro B. Leišio nutarime – nė žodžio.

Signatarai A. Butkevičius ir Z. Vaišvila pateikė teismui skundą dėl šio prokuroro nutarimo ir ruošia kreipimąsi į Generalinį prokurorą E. Pašilį, kad jis surašytų prokuroro nutarimą dėl šių mirusiųjų Lietuvos žymių žmonių apšmeižimo ir paniekinimo. Signatarams nesuprantama prokuroro B. Leišio nuomonė, kad LGRTC prierašas, jog duomenys apie tariamai slapta bendradarbiavusius šiuos žinomus žmones yra nepagrįsti, panaikina pagrindus pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jų šmeižto. Signatarų nuomone ir sveiko proto logika, tai tik patvirtina p. T. B. Burauskaitės ir jos pavaldinių tyčią.

Prokuroras B. Leišys nevertino ir iš anksto suplanuotos ir organizuotos akcijos visumos. Tik paskelbus šį šmeižtą visų trijų asmenų puslapiuose Wikipedijoje iškart buvo įrašyta, kad jie slapta bendradarbiavo su KGB. Šią identišką informaciją žaibiškai vienu metu paskelbė BNS, LRT, Delfi.lt, Diena.lt ir kitos pagrindinės žiniasklaidos priemonės. Todėl akcijos planavimas ir tyčia – akivaizdūs.

Prokuroras B.Leišys visiškai nevertino ir kito esminio fakto – T. B. Burauskaitė raštu signatarams patvirtino, kad LGGRTC nesikreipė į Algimanto Urmono vadovaujamą tarpžinybinę liustracijos komisiją, kuriai vienintelei įstaymu suteikta teisė nuspręsti, ar asmuo bendradarbiavo su slaptosiomis TSRS tarnybomis.

Netirtas ir signatarų argumentas, kad ši plataus mąsto šmeižto akcija buvo atsakas į tai, kad 2018-01-03 d. signataro Z. Vaišvilos spaudos konferencijoje prisipažino teroristines ir antivalstybines akcijas vykdę asmenys, kurie užsakymus ir atlygį už tai gaudavo iš Vytauto Landsbergio per jo padėjėją Andrių Tučkų.

Signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos nuomone, šias patyčias iš mirusiųjų Lietuvą garsinusių asmenų ir valdžios svertus turinčių asmenų savavaldžiavimą būtina pabaigti ir griežtai įvertinti.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

  1. Pestininkas says:

    Manęs jau senai nebestebina, tokių kaip Vanagaitė, Burauskaitė „vojažai“! Pas LT jau senai įvairūs „personažai“ krečia „cirkus“, mažai kuom remdamiesi, daug ką „traukdami iš lempos“, ir nieko!? Čia vadinasi „atplaukėm“!

  2. simas simaitis says:

    O kodėl atplaukėme?

  3. Pestininkas says:

    Todėl kolega Simai, kad „sąžinė, ne šio pasaulio dimensija“, buvo nuo pat 91 metų! O ne tada , kai „žmogus su liemene“ juos ištarė!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top