- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

„Raudonoji Dalia“ PDF formatu nuo šiol neprieinama Sarmatai svetainėje

Kurį laiką Sarmatai svetainėje Atsisiuntimai puslapyje galima buvo rasti ir atsisiųsti pirmąjį, žurnalistės Rūtos Janutienės knygos „Raudonoji Dalia“ 2013 metų leidimą PDF formatu.

Tačiau, kadangi knygos autorė Rūta Janutienė parašė mums mums el-laišką ir apkaltinusi vagyste pagrasino teismu (už patirtą žalą), jei nepašalinsime šio leidinio iš savo svetainės, kurį patalpinome neatsiklausę jos leidimo (tas tiesa), – buvome priversti jį pašalinti, nors ir koks buvo stiprus mūsų noras leisti žmonėms žinoti.

Atsiprašome knygos autorės Rūtos Janutienės, kad iš tiesų, nepagalvojome apie autorės teisę gauti teisėtą atlygį už vargus renkant duomenis, už knygos parašymą ir tai, kad leidome tą knygą atsisiųsti laisvai, klaidingai manydami, kad tos knygos vertė yra informacinė, o ne komercinė. Tuo pačiu manydami, kad prisidedame prie autorės populiarumo didinimo, kurią gerbėme už tą didelį darbą.

Taip pat atsiprašome ir savo skaitytojų, tikėjusių (kaip ir „Sarmatai“ redakcija), kad tiesa yra ar gali būti prieinama nemokamai. Tegu ir senesnio leidimo, bet nemokamai.

Dabar nebetikime.

Tiesos sklaida turi būti suderinta su jos šaltiniais ir/ar autoriais ir pageidautina – apmokėta.

Nemokamai būna tik sūris spąstuose gerbiamieji.

Todėl nuo šiol knyga „Raudonoji Dalia“ bus prieinama tik ten, kur ją pardavinės jos autorė (už 10 eur plius siuntimo išlaidos, kaip skelbiama Facebooke).

Dar kartą atsiprašome knygos autorės Rūtos Janutienės, kad skaitytojo mums atsiųstą PDF formatu leidinį patalpinome jos neatsiklausę. Anot autorės – pavogėme.

Nors ir be naudos sau.

Sarmatai