Rolandas Paulauskas: Lietuvos Respublikai – 25

2015, 4 kovo, 9:30 | kategorija LPT | 10 komentarų | peržiūrų 498 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisPrieš 25 metus šioje salėje mes pradėjome naują Lietuvos valstybės istorijos etapą. Ir ko gi mes tada norėjom, verždamiesi iš Tarybų Sąjungos ir kurdami savo valstybę? Kada mes skelbėm Nepriklausomybę, ta sąvoka turėjo realų turinį, kurį mes norėjome gauti ir norėjom pripildyt tą Kovo 11-ają realiu nepriklausomybės turiniu. 1990 metais mes norėjom turėti savo pinigus, turėti teisę nustatyti savo mokesčius, muitus ir pirmiausia– norėjom turėti savo įstatymus, kurie turėtų galioti Lietuvoje tokie, kokius mes juos įsivaizduojam.

Maždaug taip mes tuo metu įsivaizdavome Nepriklausomybės turinį, to siekėm ir tą gavom. Nuo 1990 Kovo 11-os per Aukščiausios tarybos darbo metus mes tą Nepriklausomybę pripildėm turiniu. Ir štai, praėjo 25-eri metai, bus didelis šventimas, žmonės lips į tribūnas, kalbės apie Lietuvos valstybės Nepriklausomybę, o ar tas pats turinys šiandieną yra tos Nepriklausomybės, praėjus 25-iems metams? Ir tie žmonės, kurie lips į tribūną kalbėt, ir visą laiką linksniuos tą „nepriklausomybės“ žodį…

Man asmeniškai nelabai suprantama, kokį jie turinį šiandien paveikslėlis deda į teiginį – Nepriklausoma Lietuvos valstybė. Savo pinigų mes nebeturim, nebeturim teisės nustatyti muitų. Mokesčių didžia dalim taip pat nebeturim teisės nustatyt tokių, kokių mums norėtųsi ir svarbiausia: mes nebeturim savo įstatymų viršenybės teisės. Šiandieną mūsų įstatymai, palyginus su Europos Sąjungos įstatymais, yra antriniai.

Dėl to aš kreipiuosi ir į kolegas, kurie iš įvairiausių tribūnų kalbės apie Nepriklausomybę, kad jie ir man atsakytų, ir sau, ir visuomenei, koks gi šiandien yra tas mūsų Nepriklausomybės turinys, apie kurį jie kalbės. Nejaugi galima teigti šiandieną, kad niekas nepasikeitė? Kad Nepriklausomybė yra tokio paties turinio, kaip dvidešimt penketą metų atgal. Nagi akivaizdu, kad ne. Ir Jums gali kilti klausimas: o tai ką jis čia tokio nori mums pasakyt, kur jis čia mus kviečia?

Aš kviečiu pirmiausia nebijot pasakyt patiems sau taip, kaip yra iš tikrųjų. Kad šiandieną mes esam naujame geopolitiniame darinyje, ir būdami tame darinyje neišvengiamai turime atsisakyti daugelio savo Nepriklausomybės aspektų. Tiek pinigų, tiek muitų, tiek įstatymų viršenybės… Galų gale ir biudžetas mūsų šiandieną taip pat yra kontroliuojamas iš Briuselio. Ir tokioje situacijoje yra ne tik Lietuva. Visos Europos Sąjungos valstybės gyvena tokioje būsenoje.

Aš tiesiog kviečiu kolegas nebijot pripažinti šitos Tiesos. Nes jei mes dabar vaidinsime, kad niekas per tuos 25-tą metų nepasikeitė – mes meluosime sau, savo vaikams, savo visuomenei ir taip po truputėlį skęsim melo liūne. Ir tas melas mus taip apipainios, kad mes pavirsime į tą darinį, iš kurio mes prieš 25-tą metų išsiveržėme. Tasai darinys buvo paskendęs melo liūne. Taigi, dar sykį sakau – nagi akivaizdu, kad Nepriklausomybės turinys per šitą 25-tą metų, įstojus mums į Europos Sąjungą, pasikeitė.

Ir nebijokime šito pripažinti. Nes ta būsena visose Europos Sąjungos valstybėse, visur yra tokia pati. Kaip mes elgsimės toliau – čia jau parodys istorija. Bet šiandien yra taip. Gali kilti klausimas: o Kovo 11-ta, jos reikšmė, kokia yra dabar, pasikeitusio Nepriklausomybės turinio kontekste? Atsakymas labai paprastas – Kovo 11-osios reikšmė netgi išaugo. Mes, tie tuometiniai Aukščiausios Tarybos deputatai, sukūrėm Nepriklausomos valstybės instrumentus. Konstitucija vainikavo visą šį procesą. Mes atidavėme Tautai instrumentus laisvam gyvenimui, nepriklausymui nuo kažko.

Jeigu Tauta pasirinko kažkaip kitaip – tai jau čia Tautos valia, ką ji po to darė su tais instrumentais. Bet visus Nepriklausomybės instrumentus Aukščiausia taryba visuomenei, Tautai, sukūrė ir paliko pasitraukdama. Ir aš tik galiu gerbti tuos mūsų Tautos veiksmus, kuriuos jinai padarė naudodamasi tais instrumentais, ir keisdama Nepriklausomybės turinį, atsisakydama daugelio to turinio aspektų.

Aš gerbiu šitą pasirinkimą, bet nemeluokim patys sau. O Kovo 11-osios reikšmė tik didėja. Dar sykį sakau: tai buvo instrumentų Nepriklausomos valstybės gyvavimui suteikimas, sukūrimas. Ir dėl to aš šiandien sveikinu visus su 25-čiu, su Kovo 11-ąja, su tikruoju Nepriklausomybės turiniu. Sėkmės mums visiems!

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. Mindaugas says:

  Gal pasirodysiu neopuliarus, bet išsakysius savo nuomonę apie Lietuvos nepriklausomybės 25 metus. Lietuva, kurioje gyvename šiandien, tai pasekmė 25 metus „patriotais“ bei „valstybininkais“ save pavadinusių pseudokomunistų (ekskompartijos narių), Amerikos marionečių ir kapitalistinių oligarchų vykdomos politikos, kurią pagrįstai galime laikyti lietuvių tautos genocidu. Kokia ta mūsų šiandieninė Lietuva? Tai yra Lietuva be nepriklausomybės, priklausoma nuo Briuselio-Vašingtono ašies panašiai, kaip Gorbačiovo laikais buvo priklausoma nuo vis labiau išsigimusios Maskvos; tai Lietuva, kurios kadaise klestėjęs žemės ūkis bei pramonė – sugriauta, o per dešimtis metų sunkaus ir garbingo darbo sukurtas lietuvių tautos turtas – išvogtas ir „išprivatizuotas“ vadinamąjį „elitą“ sudarantiems veikėjams; tai Lietuva, kurioje daugiau negu trečdalis lietuvių gyvena ant arba žemiau skurdo ribos; tai Lietuva, praradusi savo tikrąją dvasią, kultūrą ir orumą, Lietuva, niveliuojama į liberalkapitalistinių Vakarų kosmopolitinį išsigimimą. Žinoma, dabartinė Lietuva galbūt ir yra „graži“, „sėkminga“ ir „teisinga“ tam tikriems, pabrėžiu, absoliučią visuomenės mažumą sudarantiems sluoksniams: oligarchams ir jų politiniams statytiniams bei daugiausiai Vilniaus ir Kauno didmiesčiuose gyvenančios menedžerių-biurokratų „kastos“ atstovams, turintiems, palyginus, irgi neblogą prieigą prie „lovio“. Bet absoliučiai tautos daugumai pastaruosius 25-eris metus egzistuojantis režimas tereiškė nuskurdinimą, pažeminimą ir anksčiau garsiai skelbtų nepriklausomybės šūkių išdavimą. Tokia yra tiesa, kurios nenori pasakyti nei „patriotizmo“ šūkiais žaidžianti sisteminė žiniasklaida, nei pseudopatriotinės „valstybininkų“ bei tariamų opozicionierių partijos, bet kurią pasakęs iš karto jų būni aprėkiamas ne tiktai „antipatriotu“, bet dar ir „tautos išdaviku“.

 2. Dovydas says:

  amen.

 3. Anzius says:

  Ar ne panašiai buvo visais laikais? Bajorai ir kunigaikščiai pardavinėjo Lietuvą lenkams. Žmonių sveikatą – žydams (anie kromelius, karčemas steigė, nugirdinėjo Tautą – naudojosi Vytauto privilegija) – o saviems bajorams net prekiauti teisę apribojo (žydai už monopolį atseit, susimokėjo), tegul kariauja. Taigi, ar tam Vytautui rūpėjo Lietuviai, jeigu jis jų bijojo – apsistatė karaimų ir totorių sargybiniais, o savo įždą įleido žydą? Taigi – mes patys turime sau rūpėti ir rūpintis, o ne primestinis apsimestinis elitas. Kuris perėmė gražiai tautą iš anųjų – partinių, iš rankų į rankas, kad netyčia nepaspruktų akip paukštelis, neišsilaisvintų iš tikrųjų. Turime patys kurti įstatymus, o ne velniaižinokaip vis atsiduriantys partijų sąraše švonderiai zingeriai ir co-pašlemėkai. Negi juos lietuviai rinktų, jei nebūtų pakelti pradiniame sąraše?

 4. Bonifacas says:

  Lyginčiau mus su beždžione, kuri netyčia gavo laikrodį(nepriklausomybę) ir jį sulaužė. Bet, pažiūrėkit,
  kiek ES beždžionyne įvairiausio plauko primatų-vokiečių, prancūzų, italų, graikų ir t.t., žymiai didesnių, turtingesnių, su tūkstantmetėmis valstybingumo tradicijomis ir visi-prie suskilusios geldos ir tik viena
  beždžionė sėdi ant aukso krūvos, iš visų tyčiojasi, verčia visus šokti pagal savo muziką. O įvyko visa tai, matyt,
  todėl, kad tik vienai beždžionei turtas buvo ne savitikslas, o priemonė valdyti pasaulį, kad ji sugalvojo sau dievą, kuris ją
  paskyrė „išrinktąją“, o visus kitus jis paskyrė „gojais“ su gyvulio sielomis, kad skolinimo procentą ji sugalvojo ir jo pagelba varo visiems kitiems per antrą galą globalizmą ir kt. izmus su visomis tolerancijomis, net rūksta…

 5. Nerijus - Mindaugui says:

  Gerbiamas tautieti,

  Jūsų čia išsakytos mintys, verčia mane užduoti kelis klausimus.1. Kaip tamsta įsivaizduojate Lietuvos Respublikos nepriklausomybę nūdienos geopolitiniame kontekste? Norėčiau konkrečios vizijos, kuri būtų ne utopinė. 2. Tamsta minite Amerikos marionetes, vykdančias tautos genocidą. Kodėl būtent Amerikos marionetes matote, jeigu aš aiškiai matau kremliaus marionetas uoliai dirbančias šį velnio darbą? Kokiu mistiniu būdu, ir už kieno malonę, tas Jūsų matymas yra toks antiamerikietiškas? Mano manymu tamsta giliai klystate, Amerika ir Bruxelis mažiausiai kalti dėl to, kas 25 metus vyksta. Lietuvos turtą prichvatizavo visai ne Bruxelio ir ne Vašingtono marionetės, bet AMB&CO, kuriuos apgauta tauta išsirinko pati, ir renka iki šiol. Tada tauta vietoje Stasio Lozoraičio savarankiškai išsirinko komunistą AMB. Iš kart po to, dėl galimo Lozoraičio perrinkimo kitai kadencijai, pastarasis buvo nunuodytas Draugystės viešbutyje poloniu 210… Už tai, kad Lietuva gyvena žemiau skurdo ribos, jokiu būdu negalime kaltinti Vašingtono ar Bruxelio, kalta vis ta pati Rusija ir pokario okupacija, suformavusi savo mankurtų kartą Lietuvoje. Šiandien turime tai, ką turime, ir kažką kaltinti dėlto Vašingtone ar Bruxelyje yra mažų mažiausiai juokinga. Taigi klausimas Nr.3 koks smegenų „mastitas“(nuo žodžio mastyti, mąstytojas) tamstai, su karališku vardu, sujaukė protą? O gal vis tik kažkieno interesus rytuose tamsta ginate, prisidurdamas sau ant arbatos? Ar jūs Lietuvos respubliką įsivaizduojate europietiška šalimi, ar muitų sąjungos dalimi ant šitos planetos žemėlapio? Juk turėtumėte suprasti, kad trečio pasirinkimo paprasčiausiai nėra. Juk negali Lietuva išskristi į kitą planetą, kurioje galėtų visai savarankiškai tvarkytis savo namuose, nes ten nėra nei liberalkapitalistinių Vakarų, nei Bolševikinės Rassiejos su visais savo išsigimėliais. Tamstos pozicija, kaip ir šito viso portalo, yra utopinė, primenanti tokįa rusišką pasaką apie Ivaną durnelį – lydekai paliepus…. Nieko konkretaus, kas turėtu loginį pamatą, nei vienas čia besireiškiantis, negali pasiūlyti. Visi tik viską peikia ir kaltina vakarus, žydomasonus, anunakius, Grybauskaitę, Lansbergį, ką tik nori, tik ne save… Kai viskas taip blogai atrodo, reikia trenkyti save per makaulę, kad išmušt visas durnystes, kaip siūlo daktaras Preobroženskis, Bulgakovo Šuns širdyje.

 6. Ec says:

  Kas nėra ir negali būti laisvas mano, kad galima būti tik vienoje ar kitoje sąjungoje, kitų variantų nemato. T.y. vergas sieloje laisvės įsivaizduoti negali :)

 7. Mindaugas says:

  Nerijui. Yra dažnas, o tiksliau, pastovus dalykas iš vadinamųjų „dešiniųjų“ (landsbergiečių ir kt. sisteminių „patriotų“) girdėti kalbas ar netgi pamokslavimus apie Rytų (Rusijos ir NVS) grėsmę Lietuvos nepriklausomybei; teigiama, kad, girdi, Lietuva yra nuo 1990 m. nepriklausoma valstybė, mes turime puikius partnerius Vakaruose, o didžiausia blogybė – Rusija ir Rytai apskritai, vadinamieji postsovietiniai blokai ir struktūros. Esą tikras Lietuvos patriotas privalo puoselėti esamosios valstybės ryšius su Vakarais ir kovoti prieš visą ir bet kokią Rytų politinę įtaką ar galią – neva nepriklausomybės vardan (čia nekalbu apie faktą, kad net dabar didelė dalis sisteminių elementų vienaip ar kitaip randasi CŽV kišenėje. Tai yra viešojoje erdvėje vyraujanti pozicija ir kas jai nepritaria, iš karto būna apšaukiamas ir išpeikiamas kaip tariamas ar esamas Rusijos agentas, rusofilas ir tt. ir pan. Tikriausiai tai Jums, garbusis Nerijau, nėra naujiena. Patriotizmo mitą akivaizdžiai paneigia ne tiek valdančiosios kairiųjų-dešiniųjų teorinės kalbos ir postringavimai apie neva geresnį gyvenimą liberalinėje demokratijoje, atviroje visuomenėje ir tt. kiek akivaizdi, juntama ir nepaneigiama šiandieninės Lietuvos tikrovė: žlugus TSRS tiek neva už nepriklausomybę prieš sovietus kovoję Perestroikos lyderiai, tiek ir pseudokomunistiniai TSKP nariai, funkcionieriai ir kiti nomenklatūriniai elementai susikrovė absurdiškus ir neuždirbtus turtus likusios lietuvių tautos darbo liaudies sąskaita. Šie žmonės tapo vadinamąja aukštuomene ir elitu ir sudaro visų „tradicinių“ partijų vedančius elementus; tuo tarpu nuoširdžiai, tačiau naiviai ir klaidingai Sąjūdžiu įtikėję žmonės ir apgauti inteligentijos atstovai, buvo gana greitai nustumti nuo politiškai reikšmingų pozicijų į periferijas, arba pasišalino patys (čia nesiruošiame aptarinėti Sąjūdžio ir Perestroikos periferijų, kaip tai buvo panaudota globalizmo siekiams ir tt., o paprasčiausiai konstatuojame faktus). Apie nepriklausomybę ir tariamai laisvą Lietuvos valstybę kalbantys ir liaupsinantys valdantieji rūpinosi ne tautos gerove, o savo asmeniniais bei klaniniais interesais – ir ne daugiau, o tautos masės nuvaromos į nepakeliamą ekonominį nepriteklių. Puikus chrestomatinis pavyzdys – kad ir dabartinė Lietuvos prezidentė Grybauskaitė: rūpindamasi savo asmenine nauda, ji kūrė sau karjera TSKP struktūrose, o pamačiusi, kad šiai santvarkai atėjo galas ir Perestroika neišvengiama, post factum perėjo į vadinamųjų demokratų – saulės iš Vakarų nešėjų – pusę. Tad rūpestingo ir Lietuvai atsidavusio elito mitas griūva (jei kas nors iš šio rašinio skaitytojų dar buvo toks naivus, kad juo tikėtu – o tuo nuoširdžiai norėčiau abejoti): apie darbus ir kovas už Lietuvą, lietuvių tautą ir jos gerovę dabartinei valdančiajai klasei visiškai nėra ko kalbėti, nes juk už tokius dalykus nesikaus ir nesiaukos žmogus, kuriam svarbiausia yra jo asmeninė nauda – o būtent taip ir yra mūsų vadinamosios aukštuomenės atstovų atveju. Lietuva yra maža šalis ir jai neabejotinai būtini ekonominiai santykiai su kitomis valstybėmis (Lietuvai pasiekti absoliučią autarkiją, pripažįstu, neįmanoma, tačiau bet kokia iš tiesų lietuviška valdžia maksimalią įmanomą autarkiją laikytų būtina siekiamybe); jei siekiama kurti Lietuvos, kaip tautinės lietuvių valstybės materialinę gerovę, užtikrinant lietuviškos tapatybės, dvasios, kultūros ir vertybių išsaugojimą ir tobujimą, tuomet ir pasirinkti užsienio santykiai neturėtų kenkti šiam pamatiniam normalios valstybės vidaus tikslui. Bet su Vakarais taip yra? Ne. Netikite?! Tada pažvelkite į Vakarų kultūrinį ir dvasinį išsigimimą, amerikonizmo ir vadinamojo konsumerizmo gyvenseną ir filosofiją, į tariamąsias liberalų vertybes ir supraskite faktą, kad tai sudaro esminę Vakaruose hegemoninę poziciją turinčių jėgų ideologijos dalį. Ir šią ideologiją bei tvarką bandoma visuotinai geruoju ar piktuoju primesti visoms pasaulio šalims ar tautoms. Jei kam nors su Vakarams ir pakeliui – tai tikrai ne savo tautos gerovės ir pilnaverčio gyvenimo siekiantiems žmonėms. Ir pabaigai (daugiau su jumis nediskutuosiu, nes jūsų posakis apie prisidūrimą prie arbatos, yra chrestomatinis „megztojo beretizmo“ pavyzdys). Jei didiesiems Lietuvos nepriklausomybės gynėjams ir oratoriams tikrai rūpėtų nepriklausomybė taip, kaip jie teigia, tai jie kovotų ne prieš menamas grėsmes iš Rytų, bet nepasiduotų Vakarams. Tačiau jie ne tik nepasidavė, o net nekovojo – jie nuo pradžių buvo ir yra ne kas kita, kaip Vakarų globalizmo agentai.

 8. Gojus says:

  Nerijau -> kad jau diskusija vieša tai aš įsijungsiu šalia Mindaugo.

  Atsakant papunkčiui
  1. Kad ir kaip įsivaizduotum nepriklausomybę ji niekaip nebus panaši į tai ką turime dabar – valdymas iš Briuselio ir pagal švedbankių dūdelę, kai vos patvirtintas premieras Bubilius Kybys per naktį priima krūvą papkių įstatymų, totaliai verčiančių visą valstybės gyvenimą. Apie galimybę parašyti tiek įstatymų neverta kalbėt, bet tamstai klausimas ar nepriklausomos valstybės vyriausybės vadovas turi teisę prieš balsuodamas paskaityt įstatymus? Ar spėji kad per 2 dienas spėjo paskaityt Šemeta? Tad kad ir kaip vartyt, bet valdymas finansų Briuselyje, gynybos valdymas Vašingtone. Ir ką po šimts kalakutų galėtų reikšti kasdieną girdimi žodžiai: įstatymas priimtas, nes to reikalauja Briuselis?! Neriklausomybę?
  Tad vadinkime tiesiai – Lietuva siekė nepriklausomybės, bet pakeliui apsisprendė kad imperijos sudėtyje geriau – vergo dvasia, bet patyeisinama jei esi Kauno konservatorius su Kauno duobėse atkratytomis smegenimis.
  2. Kodėl Vašingtomas? Todėl, kad per 25 metus apie kuriuos kalbame VISUS Vašingtomas kovojo ir plėtėsi svetimose teritorijose. Rusija teritorijas užleidinėjo nuo Tolimųjų rytų, vidurinės Azijos iki Pabaltijo. Jei to nematyt iš Vašingtono, tai mes galim apčiuopti tai pas kaimynus: dar neseniai buvęs „paskutiniu Europos diktatoriumi“ Lukašenka, kurio režimą reikėjo nuversti, buvo spaudžiamas per sąrašus ir sankcijas, o dabar jau demokratišku patapęs yra mūsų kaimynas – pamatuojama. Dabar Vašingtonas gi reikalauja iš imperelistų ir prostitucines Lietuvas tiesiog šantažuoja, kad visi reikalautų teisėtai išrinkto Rusijos prezidento nuvertimo ir valdžios sistemos pakeitimo. Lietuvoje paprasčiau – teisėtai išrinktą prezidentą galima nuversti su maža šaika sukėlus visuotinę isteriją – pinigai nupirkti šūdasklaidą labai maži. Bet čia yra Rusijos prezidentas ir jį rinko tauta! Kokį reikalą su tuo turi Vašingtomas.
  Tik žinai Nerijau kas guodžia, kad tokius demonokratus kaip ukropai, moko Vašingtono armija. Tai armija, kuri per savo istoriją VISUS mūšius pralaimėjo. Jie neturi nei vieno laimėto karo.Rusija gi atvirkščiai – visada užpulti laimėdavo. Mes esame Rusijos pasienyje ir kare jau nuspręsta dalyvauti turėsim aktyviai. Nesugebėjome likti nepriklausomais, bet turime šansų pagalvoti ar nepereiti pas laimėtojus, nes kitu atveju gresia tik pralaimėjimas…

 9. Nerijau, says:

  labai norėjau Nepriklausomos Lietuvos, kiek sugebėjau dalyvavau vaduojantis iš TSRS. Kaune būriau savanorius. Deja…iš nepriklausomos Lietuvos beliko tik herbas, himnas ir vėliava. Neturime nei savų įstatymų viršenybės, nei savų pinigų, nei savo valdžios. TSRS taip pat turėjome „savo“ valdžią, įstatymus, sienas. Tą turime ir dabar, tik „stogas“ pasikeitė, turėjom rusišką, dabar – vaivorykštinį. Tada okupantai vežė, dabar tremiamieji (o kaip kitaip pavadinti ekonominius emigrantus?) dar ir bilietą patys turi nusipirkti. Man labai labai gaila, kad taip neilgai pabuvę laisvi, savo Nepriklausomybę paaukojome Vakarams, kurie nori mus nutautinti, mūsų sūnus paversti gėjais, dukras prostitutėmis, o mus visus vergais, dirbančius pusvelčiui už atlyginimą iš kurio negalime pragyventi. Prieš 25 metus kovojome prieš imperiją ne tam, kad taptume vergais, norėjome būti išdidžiais laisvo pasaulio piliečiais, Deja…

 10. komentaruose says:

  pasireiškęs vienas žmogus yra labai aklas ir neteisus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top