Rusija ir Vakarai gyvena skirtinguose pasauliuose

2015, 16 kovo, 4:30 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 311 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„The Business Insider“, JAV)
Clifford G. Gaddy

paveikslėlisJAV ir ES sankcijų prieš Rusiją pratęsimas – ištikimybė politikai, kuri jau parodė save, kaip nesėkmingą ir suprantama neturi galimybių sėkmei ir ateityje, tvirtina straipsnyje, publikuotame The Business Insider, amerikiečių ekspertas Clifford G. Gaddy. Pirmą kartą straipsnis buvo paskelbtas tinklapyje „Brookings Institution“.

„Mes ir rusai absoliučiai skirtingai suvokiame sankcijų prasmę. Dabartinė oficiali Vakaro pozicija aiškina, jog sankcijos – tai būdas nubausti Rusiją už tarptautinės tvarkos taisyklių pažeidimus ir, sekant iš to, motyvuoti ją geriau elgtis ateityje. Rusijos piliečiai mano, jog sankcijos skirtos susilpninti Rusiją ir jos sugebėjimus apsiginti“, – rašo autorius.

Gaddy mato priežastį prieštaravimuose tarp saugumo koncepcijų. Vakarai tiki, jog saugumo pagrindas – bendradarbiavimas, dialogas ir pasitikėjimas, ir vienintelė garantija – taisyklių laikymasis visiems. Rusija gi, priešingai, vienintelę savo saugumo ir suvereniteto garantiją mato savo galimybėje ginti savarankiškai.

„Rusai mano, jog sankcijos juos verčia rinktis: arba susitaikyti su karine-politine situacija, pavojinga jų šalies išgyvenimui, arba tapti besiplečiančio ekonominio karo objektu“, – kalbama straipsnyje. Rusijai tai ne pasirinkimas, o tik du pralaimėjimo variantai.

Ir taip, Vakarai pateko į spąstus, kuriuos patys sau ir pastatė, rašo Gaddy. Rusija niekada neprisilaikys Vakarų nustatytų taisyklių, kol manys, jog jų sistema pamina Rusijos saugumo garantijas.

Jei Vakarai tikisi nugalėti privertę Rusiją pripažinti Vakarų saugumo koncepcijos viršenybę, tai ši pergalė įmanoma tik pilno Rusijos kracho atveju. Vakaruose kai kurie galvoja, kad sankcijos pagreitins neišvengiamą Rusijos krachą. „Tai labai pavojingas statymas. Jei mes stumiame Rusiją ant susinaikinimo ribos, ji palaikys, jog privalo imtis prevencinių priemonių“, – teigia autorius.

Kol Rusija turi atsakomojo smūgio galimybes (branduolinę ir kitą ginkluotę,energijos nešėjus, kiberginklus), ji pasinaudos jais visais, prieš tai, kaip kapituliuoti, nurodo Gaddy.

Jei Vakarai nenori eiti šiuo slidžiu keliu, tada belieka sureguliuoti prieštaravimus tarp saugumo koncepcijų. Juk tai ir yra tikroji derybų temą, pataria autorius.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top