Sekta Anastasija: klaidinančių mokymų šaknys

2013, 2 kovo, 12:31 | kategorija Metodologija | 117 komentarų | peržiūrų 11 775 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Profesorius Aleksandras Dvorkinas išleido lekcijų-pakaitų ciklą skirtą papasakoti įvairių sektų atsiradimo šaknis, tikslus ir jų atpažinimo būdus. Pateikiame jo video lekciją ir jos sutrumpintas ištraukas išverstas į lietuvių kalbą.

Šioje paskaitoje (rusų kalba) jis pasakoja apie daugeliui Lietuvoje žinomą sektą „Anastasija“, kurioje naudojama ekologinė tematika, pasakojama apie gyvenimą laukinėje gamtoje, neapdirbtose žemėse ir panašiai. Kaip ir visose sektose turinys grindžiamas okultizmu.

paveikslėlisSektos įkūrėjas – Sibiro verslininkas Vladimiras Megre. Jo pavardė kilusi iš žmonos pavardės. Gimus jo pavardė buvo Puzakovas (Vladimir Puzankov). Matomai žmonos pavardė patiko labiau.

Kai pertvarkos (perestrojkos) pradžioje atsirado galimybė kurti kooperatyvus, Megre įkūrė Novosibirske savo foto kooperatyvą, vėliau užsiėmė kažkokia prekyba, bet verslas nesisekė, jis sulindo į skolas ir nežinodamas, kaip jas apmokėti pabėgo į Maskvą.

Ir štai Maskvoje jis parašė savo pirmąją knygutę apie „Anastasiją“. Gavosi panaši į Džozefo Smito, mormonų sektos įkūrėjo, istorija. Jis taip pat, sugalvojo kažkokią istoriją, ją perpasakojo ir staiga, netikėtai, dalis tą istoriją skaičiusių žmonių patikėjo. Ir tada iškilo poreikis tą istoriją plėtoti toliau, kad būtų sukurtas pilnas mormonų sektos mokymas.

Panašiai gavosi ir V. Puzankovo-Megre atveju. Jis parašė knygutę ir staiga ja buvo patikėta. Tada Megre pradėjo ją plėtoti, rašyti jos tęsinius ir štai dabar, galų gale, jo verslas pradėjo duoti dividendus.

Ir taip, apie ką gi ši knyga?

Šiuo metu yra parašytos jau 9 knygutės iš serijos „Skambantys Rusijos kedrai“. Visos apie nekurią miškų gražuolę Anastasiją.

V. Megre pasakoja, kaip jis nusamdė garlaivį ir patraukė Obės vaga pasroviui žemyn, norėdamas prekiauti kaimuose įvairiomis buities prekėmis. Juk jis buvo verslininkas.

O kai užklydo visai toli į šiaurę, susitiko jis labai labai senovinį senolį. Ir tas archaiškas senolis ėmė prašyti jo eiti kartu į trijų dienų kelionę į šoną nuo upės, kad ten susitikti su ypatingu, 35 metrų aukščio kedru-milžinu, kuris yra labai svarbus visai žmonijai.

Megre pradžioje netikėjo senolio žodžiais, tačiau anas buvo toks atkaklus, kad jis tiesiog neturėjo kitos išeities, kaip tik sutikti. Ir tada senolis pasakė, kad iki to kedro V. Megre palydės jo anūkė.

Anūkė atėjo apsirengusi vatine striuke, apsiavusi kerziniais batais ir visa apsimuturiavusi skara. Anot Megre ji buvo labai neišvaizdi, bet nebuvo kas daro ir jie pajudėjo į kelionę. Kelionės metu ji po truputį nusimetinėjo savo aprangą – pradžioje vatinę striukę, kerzinius batus, vėliau nusivyniojo skarą ir pasirodė esanti neįtikėtina gražuolė blondinė, šviesiai rusvais plaukais. Iš rūbų Sibiro taigoje pas ją liko, kaip išsireiškė pats Puzankovas-Megre, vien tik kombinacija.

Ir pasirodė, kad apart nežemiško grožio ji dar turi ir neįtikėtinų galių. Maitinasi ji tuo, ką jai atneša voveraitės arba išrauna kokią žolelę, ją pakramto ir jai užtenka. Ji su meška žaidžia tinklinį – ateina meška, o ji ją paima ant rankų ir mėto, su vilke bėga lenktynių.. na tokia, super-mergina.

Dar ji turi neįtikėtinų proto galių – ji gali patekti į bet kurio žmogaus sąmonę, skaito jo mintis, taiso ir koreguoja tai, kas jai atrodo jose neteisinga. Žino dar labai daug ką. Moka visų pasaulio šalių kalbas. Ne tautų, o būtent šalių. Matyt turima galvoje amerikiečių kalba, kanadiečių, belgų kalbos (?) ir t.t. Gali sudainuoti visas Alos Pugačiovos (Rusijos dainininkės) dainas geriau, nei pati A. Pugačiova.
Puzankovas-Megre pasakojo, kaip ji jam dainavo.

Dar pasakojo, kad ji Žemės gyventojų gelbėtoja nuo ateivių invazijos. Smagu, kad tokią turime.
Ir taip, ši Anastasija galų gale pamilo V. Puzankovą-Megre, o jis nors ir vedęs žmogus, tačiau silpnas ir paklydo (net ji neištaisė to neteisingo mąstymo), susigundė jos grožiu ir gimė jiems galų gale kažkoks homunkulas, kuris matyt yra ruošiamas pasaulio gelbėtojo vaidmeniui.
Pavadino jį irgi Vladimiru, miega jis lokės glėbyje, erelis jį skraidina virš taigos, rodydamas jam apylinkes ir t.t. ir pan.

Štai tokia ta istorija. Toliau Anastasija duoda daugybę patarimų, kaip elgtis, kaip gyventi ir daug visko, ko pagrindu iš esmės ir sukurta ši nauja religija, pavadinta jos pačios vardu.

Na pradžioje reikėtų pasakyti, kad pats Puzankovas šioje taigoje niekada net arti priplaukęs nebuvo. Nes jei būtų priplaukęs, tai būtų nesunkiai supratęs, kad ten jokios taigos net nėra. Tose vietose apie kurias jis kalba, pačiose upės Obės žemumose taigos nėra…ten tundra. Todėl jokie 35 metrų aukščio kedrai ten neauga. Ten apskritai medžių beveik nėra, o jei koks ir yra, tai vos žmogaus ūgio, ir tai vos vos pastovi.. nykštukiniai medžiai tundroje. Ten net žolė neauga, išskyrus kerpes. Ir suprantama nėra ten ir jokių voverių.. na ir t.t.

Suprantama, kad sugalvojo jis visa tai. Tačiau stebėtina kitkas – kaip žmonės tuo tiki, lyg tas būtų tiesa.

Yra šiame pasakojime ir daug tokių tiesiog juokingų neatitikimų su realybe. Ji (Anastasija) prilygina Sibiro kedrą su Libano kedru . Iš tiesų, botanikos požiūriu Sibiro medis visai nėra kedras, jis tiesiog supaprastintai taip vadinamas, o iš tiesų tai Sibiro pušis. Kitaip tariant nėra Sibire apskritai jokių tikrų kedrų. Bet Anstasija aiškina apie būtent šio kedro svarbą, ji aiškina, kad Biblijoje užsimenama tik apie vieną medžio rūšį, būtent apie šį kedrą. Kiekvienas gali atsiversti Bibliją ir įsitikinti, kad yra visiškai kitaip. Kad būtent apie Sibiro kedrą biblijoje nešnekama visiškai. Nors kalbama apie pušis, ąžuolus ir masę kitų medžių, bei krūmų.. apie visą Palestinos florą..

Ir tokių vaikiškų Anastasijos klaidų galima rasti ir vardinti be galo, skaitant visą Puzankovo-Megre knygų rinkinį.

Anstasija moko, kad visur reikia sodinti kedrus, kurie daro teigiamą poveikį žmogui. Nuo šių kedrų viskas vyks kitaip – geriau. Po šiais kedrais reikia pradėti ir gimdyti vaikus, gyventi po šiais kedrais, sukasti daržus ir lysves po jais, ir keistis patiems.

Būtina po kaklu kabinti tokius nešlifuotus kedro medžio ratukus ir dažnai juos trinti tarp pirštų. Po kelių metu jie taps tokiais lygiais, poliruotais ir tas labai padeda žmogui (tokie rutuliukai parduodami už maždaug 900 rublių).

Labai įdomiai Anastasija apsako, kaip viską reikia sėti lysvėse. Pradžioje būtina sodinuką įsidėti į burną (jo neplaunant), apie 10 minučių palaikyti ten, o po to atsistojus basomis kojomis lysvėje iškasti sodiniui duobutę kojomis, išspjauti jį į tą duobutę, užkasti, o po to nusiprausus vandeniu, palaistyti juo tą lysvę. Ir tada ten išaugs ne paprastos morkos ar ridikėliai, o gydantys ridikėliai ir morkos, kurie nuskaitys visą informaciją apie žmogų ir augs tokie, kokių reikia būtent jam.

Ir dar daug visokių receptų bei pageidavimu su pamokymais išsako Anastasija.

Bet svarbiausia dalis knygutėse apie Anastasiją, ypač jų pirmosiose leidimuose buvo paskutiniuose puslapiuose. Atsivertus paskutinius puslapius matosi parduodami: „Anastasijos kedrų aliejus“, „Anastasijos dirbiniai iš kedro“, „Anastasijos kedro riešutai“, „Kelionės po Anastasijos vietas“ ir t.t.

Kitaip sakant tai yra pilnas ir sėkmingai įgyvendinamas verslo projektas prekiaujant kedro produkcija. Kaip turbūt daugelis seniai suprato, kad pati Anastasija niekada neegzistavo ir yra tik autoriaus fantazija, tačiau nežiūrint į tai verslas juda puikiai.

Beje pirma knyga vadinosi: „Egzistuoju tiems, kam aš egzistuoju“. Tai yra, jei tiki į Anastasiją, tai tau ji egzistuoja, na bet patys anastasiečiai labai stipriai tiki (bent jau Rusijoje) jos egzistavimu.

Ir čia artėjame prie momento, kai skleidžiant visas šias idėjas ir augant knygų pardavimams augo ir Puzankovo-Megre apetitai. Ir prekyba vien kedrų produkcija jau jo nebetenkino. Ir toliau jis išrado kitką (suprantama kad tą „pasakė“ Anstasija):

Ji pasakė, kad būtina visiems pardavinėti butus miestuose (pažįstama melodija tiesa?) ir persikelti į giminės sodybas. Kurios turi sudaryti apie 1 hektaro plotą ir kuriose žmogus turi gyventi ekologiškai švarų gyvenimą. Labai gerai gyventi žeminėje, nes ekologiškai tai labai švari buveinė žmogui. Nutepti jų sienas pačių išmaišytu ekologišku moliu. Sodinti augalus lysvėse, kaip buvo nupasakota aukščiau ir kaip moko Anastasija, kartu su kedrais, žolėmis ir štai tada taps visuotinė gerovė visame kame.

Būtina uždaryti visą pramonę, paleisti kariuomenę, visiems išdalinti po hektarą žemės ir štai tada visi gyvens. Jokiu būdu iš tų fermerių negalima imti mokesčių. O iš kur valstybei imti pinigų? Pinigus reikės imti iš užsieniečių, kurie būriais grūsis pasieniuose, kad pakvėpuoti ekologiškai švariu oru ir mokės už tai milžiniškus pinigus..

Ir taip toliau, populiarinant gyvenimą tame viename hektare.

Vardan ko visa tai?

Yra daugybė firmų statytinių besisukančių apie Puzankovą-Megre, kurios visokiuose užkampiuose už grašius superka žemes. Štai į šias firmas ateina žmonės su pinigais, gautais už savo parduotus butus miestuose ir išvažiuoja kažkur toli statytis sau žeminių

Pažiūrėkime:


parengė: Sarmatai


Nuo redakcijos:
Norime pažymėti, kad straipsnio medžiaga yra fragmentinis video lekcijos vertimas, todėl visos joje dėstomos mintys yra prof. Aleksandro Dvorkino. Ši video lekcija tėra tik viena iš kelių „Anstasijos“ tema, todėl norintieji peržiūrėti visas, gali tą padaryti čia:

Секта Анастасия Тайна ложных учений

O čia paties V. Puzankovo – Megre pasisakymų serija, iš kurių jau galima daryti kai kurias išvadas savarankiškai:

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 117

 1. Alijošius says:

  Tai pas jus nėra tam tikrų žinių apie Didįjį Tikrąjį Vienintelį Kosminį Kiškį. Jūs nieko nežinote apie specialią aparatūrą, padedančią realiu laiku fiksuoti tamsiojoje Mėnulio pusėje augančių morkų daromą poveikį Žemės gyventojų mąstymo psi laukams, kreipiantiems juos link išgelbėjimo.

 2. Mindaugas says:

  gyvena ir išgyvena ta gamta puikiausiai pati sau tiek be anastasiukų, tiek be skautų, tiek be šiaip eilinių žmonių kišimosi.

 3. edgaras says:

  cia ne dvasingumo reikalas… o aklo tikejimo ko norima, bet esmė kad jeiti tikit ir tikėkit ko čia teisintis?

 4. Almantas says:

  išgyvena ir be žmonių, dar lengviau, negu su tuo invaziniu padaru, bene pusę planetos asfaltu ir betonu užliejusiu. Aš kalbu apie šeimos turtą – savo sode užaugintą maistą, kurio niekas neatstos.

 5. Dainius says:

  Aleksandro Dvorkino samprotavimai nieko nelemia.
  Juk kas kuria gimines sodybas del vidiniu , ar kitu paskatu pastumetas, tas ir toliau jas kurs ir savo patirti perduos savo vaikams, artimiesiems ir draugams. Kas to dar nepradejo , tai tik laiko klausimas kada nubus. Faktas tas,kad toliau taip gyventi negalime. Tokie straipsniai parodo sistemos inercija ir nenora keistis.
  Zmoniu sirdys nuspres kaip toliau gyventi.

 6. nuomonė says:

  Arvydui , kažkoks sąmonės užtemimas ar velnio apsėdimas, kad jam autoritetu pasidarė iš Amerikos į Rusiją pasiųstas judėjas Dvorkinas. Niekaip nesuprantama, kaip bent kiek mąstantis žmogus gali priimti tokią akivaizdžią Dvorkino demagogiją, šmeižtą, melą už gryną pinigą.

 7. Karolis says:

  Tokias knygas skaito tik tie, kuriems neskaite pasaku pries miega kol jie buvo mazi.

 8. x says:

  gerbemieji!    taip i jus kreipiasi politikai.

  patys galite tapti rasytojais kuriuos seks minia. Tereikia istatymus skaityti,  pvzsis obamos priimtas per 36men sudeti cipus visiems pas save. Parasykit kodine knyga kaip reiks gyventi kaiateis bombo raketine demokratija, kur apsipirkinesite jei dusios nepardavinesite..    
  Anastasiukams bus galimybe reikstis darzelyje savo pasodintam, zmogui neskaiciusiam sito irgi teks tokia likimo dovana..    
  istatymas tokio lygio ir Rusijoj, platioznaja kartocka nuo 2015 elektrine, ribojami grynieju jua nuo kitu iki 20t..   cia Sydai jusu gerbiama  butkeviciu truktels irjis jau minejo kad iki 5 tukst grynuju cirkuliacija.. 
   gebemieji,  taip jums sako tie kas veda link pasitikrinimo SAVES!  nieks nepakeis plano dalies, nes jis teisingas, ,si planeta atsirenka VERTUS
  Nekritikuokit rutu darzelio, svogunelio sodinimu, jie musu isgelbetojai bus kai greitu laiku parduotuveje neisigysime prekiu, viskas paruosta,  jusu popiezius pades pasirinkti teisinga varijanta, brudas ziauriausias ateina..  jokiu karu, meile meile meile..  o spec tarnybos pades ta meile igyvendinti
  kas del kedro..   biblija apraso europos ivykiu derinius, Kristus sarmatas buvo, kaip is kito galo KRYM? 
  bukit sarmatais,  o tai laisves saukliai..  ne jazycniki, reformatoriai ar krikscionys

 9. ara-copy says:

  Jūsų duotoje nuorodoje gerbiamasis Td apie Obę visiškai nieko nešnekama, o štai rusiškose video lekcijose, kurių jūs negalite pažiūrėti nes nesuprantate, tačiau kažkodėl ginčijate net negirdėjęs kas ten sakoma, apie tai kalbama gana išsamiai.

  Tad šiuo atveju, su jumis ginčytis, tai tas pat, kas su pliku pešiotis juk net nesate skaitęs tų V. Puzankovo-Megre knygų – jos juk rusiškai parašytos, o šios kalbos, kaip pats sakote nesuprantate.

  Tai apie ką galima su jumis diskutuot? Juk jūsų visa nuomonė sudaryta vien iš kitų žmonių komentarų, ir atsiliepimų, kitaip tariant iš nuogirdų…

 10. ara-copy says:

  Gerb egle,
  nėra jokios rašytojo pozicijos, nes nėra paties rašytojo – tai video lekcijos vertimas, pasiskaitykite įdėmiau patį straipsnį – ten dviejose vietose tas parašyta. O pati video lekcija žemiau – pažiūrėkite ją įdėmiai.

 11. arvydas says:

  nuomonei,
  na jūsų nuomonė, kaip visada tik nuomonė, kaip beje ir jūsų prisistatymo vardas :)
  Dvorkinas čia tik vienas iš daugelio, tačiau nuėję į YouTube rasite begalę video lekcijų su paties V. Megre pasisakymais – gal tada sugebėsite atskirti pelus nuo grūdų ir be mūsų pagalbos?
  Ar duot nuorodų?
  Nes dievaži, jau net nejuokinga, kai lyg ir protingi žmonės, kaip vaikai mato saldainį tik kaip skanų dalyką, tačiau nesugeba suprasti, kad cukrus nesveika, kenkia dantims ir t.t.
  Svarbu skanu ir į vyniota į spalvotą popieriuką.

  Ir kitas dalykas – atskirkite kas kalbama išverstame tekste nuo žemės ūkio – tema visai ne apie žemės ūkį ar nuosavas giminės sodybas.
  Kalba čia eina apie „Anastasija“ ideologiją ir kokia koncepcija (sumanymas) paslėpta po tuo gražiu popieriuku.
  Tik tiek.
  Niekas čia nesiruošia atkalbinėt norinčių nuo nuosavo žemės ūkio – čia kiekvieno asmeninis reikalas, kuo jam gyvenime užsiimt.

 12. nuomonė says:

  Ra6ote: „Kalba čia eina apie “Anastasija” ideologiją ir kokia koncepcija (sumanymas) paslėpta po tuo gražiu popieriuku.“.
  Supratau, Jums labai nepatinka, tiesiog, kaip ir tą judėją Dvorkiną tiesiog siutina Anastasijos paskleistos žinios, ideologija ir jos pateikta filosofinė pasaulėžiūrinė koncepcija visiškai priešinga visuotinai paplitusiai biblijinei koncepcijai. Žmonėms, kuriems bilijinės „vertybės“ ir gyvenimo būdas įaugęs į kraują, kaip tiems mankurtams skausminga, kad kas nors jiems primena jų šaknis ir galimybe gyventi kitaip, kaip žmonėms.dera.
  Tiesiog gaila žmogaus tematančio tose knygose tik spalvotą popieriuką ir dar verslo projektą. (:

 13. Mindaugas says:

  būtent, labai teisingai bastebėta, kad čia ne apie gamtos tausojimą, ne apie natūralų gyvenimą joje kalbama, netgi ne apie sodybų kūrimą, bendruomeniškumą…

 14. arvydas says:

  nuomonei,
  gerbiamasis – manęs niekas čia nesiutina, kaip jūs teikėtės išsireikšti :)
  Aš jums bandau parodyti pirštu, kas slepiasi po ta ideologija, o jūs matau iki šiol net nesuvokiate kuo skiriasi ideologija nuo koncepcijos. Ir ką reiškia abi atskirai paėmus. Ir katra iš katros kilusi…

  Sudėtinga matau susišnekėti bus.. Ir ar verta bandyti?
  Na bandome…
  Jūs kalbate apie kažkokią „filosofinę pasaulėžiūrinę Anastasijos koncepciją“, kas jau savaime yra tiesiog abra-kadabra, atspindinti jūsų galvos turinį.
  Atleiskite už išsireiškimą..

  Pradėkime nuo to, kad jokios Anastasijos koncepcijos nė būti nebuvo. Kadangi fiziškai nebuvo pačios Anastasijos(kaip žmogaus). Yra tik V. Megre – Puzakovo labai patraukliai pateiktas verslo planas(koncepcija). O pati Anastasija – patraukliausia to plano dalis, virtualus ir sudievintas elementas(sukurtas Megre), kas daro šį judėjimą religiniu – tikiuosi sutiksite, jog Anastasija fiziškai neegzistavo?

  Žinote gerbiamas nuomone kas man labiausiai tiktų, jei sakykime prekiaučiau nekilnojamu turtu ir žeme? Ogi būtent toks pagyvėjimas anastasiukų tarpe perkant žemę – jie labai išjudina gana silpną mūsų žemės rinką ir kažkiek pakelia kainas :) Ir kaip manote ką aš tada daryčiau? Ogi per visus kanalus reklamuočiau būtent tuos „Skambančius Rusijos kedrus“ ir „kedro aliejų“ su visais kitais priedais. Ar suvokiate dabar apie ką aš?

  Ne apie tuos žmonelius, kurie gyvenime nedirbę žemės, staiga prisiskaitę knygučių ar komentarų internete pamanė užgyvensią rojaus soduose – ne. Aš apie tuos pardavėjus platinančius šią ideologiją tam, kad jai padedant jų pačių verslas plėstųsi tų žmonelių sąskaita. Pabandykite Google įvesti žodžius „kedrų aliejus“ ir čia pat pamatysite visą „kedrų“ verslą Lietuvoje, kurioje tų rusišku „Sibiro pušų“ ar kitaip vadinamų „Sibiro kėnių“ vos vienas kitas…, o štai Rusijoje mastai gerokai, nepalyginamai didesni, ir pastebima ten viskas daug labiau – todėl protingi žmonės ten ir skambina varpais mušdami pavojų.

 15. Agua says:

  Nieko blogo neturiu prieš tas knygas,jos mane išmokė pamilti gamtą.O kuo tikėti kuo ne turime aysirinkti patys.

 16. Td says:

  Jei moki skaityti žemėlapį, ten parodyta taigos užimamos teritorijos.
  Lekcija čia išversta į LT todėl ir rašau.
  Jei nežinojai knygos taip pat yra išverstos į Lietuvių kalbą

 17. Td says:

  Man tavęs gaila. Jezau jezau kokie milijoniniai pelnai sukasi su tuo kedru alieju :) man visiškai negaila kad jie pardavinėja ir NIEKO KITO ir negalėjo būti : gyvenam kapitalizme kur visi daro biznį iš ko begali. Matau tu to nesupranti. Ir man visiškai negaila, kad žmonės perskaitę knygas perka žemę ir joje gyvena – aš džiaugiuosi. Beto dar kartą – iš kur tu žinai kad ji neegzistuoja ?

 18. ara-copy says:

  >Td,
  na stebint tas visas laidas, kuriose dalyvauja pats V. Puzankovas – Megre, tai niekas jos iki šiol nėra matęs, o pats Puzankovas yra pareiškęs, kad tada, kai tik Anastasija pasirodys žmonėms – ji mirs.
  Tai ryškus bandymas iš anksto apsisaugoti nuo reikalavimų ją parodyti, o tų reikalavimų tikrai netrūksta. Beje ta laida yra antroje nuorodoje straipsnyje ir galite tą pamatyti pats.

  Šiaip jau su religingu žmogumi diskutuoti apie jo religiją yra bergždžias reikalas ir aš čia veltui įsivėliau su jumis į tą „diskusiją“. Juk bet kuriuo atveju jūs tikėsite tik tuo, kuo norite :)

 19. skaitytojas says:

  Geras straipsnis.Pats skaiciau ir nuomone panasi buvo.

 20. Td says:

  Menki įrodymai. Jeigu kas ir galvojo, kad ji pasirodys tai yra labai naivus. Juk visi supranta, kad tai nebūtų į naudą popžvaigžde tapti :) Esmė yra, kad žmonės bando atgauti ryšį su gamta ir tai yra nuostabu

 21. Omega says:

  Gerb Arvydui reiktu savo galva padirbet ir maziau tiket visokiais profesoriais, kurie gali ir klaidinti. Si taip vadinama sekta yra teigiams reiskinys, nera reikalo pakisineti po neigiamom prasmem.
  Siulau labiau psigilinti, buvote suklaidintas.

 22. Didysis Kosminis Kiškis says:

  matydamas, kad čia dedasi velniava, kosminių morkų sėjimą šiemet ankstinsiu ir užsuksiu į žemę gelbėti žmonių anksčiau. Nors niekas mano egzistavimu netiki ir negali įrodyti, tačiau nuo to jums tik blogiau bus, jei laiku neįsigysite kosminių morkų sėklų, suvilgytų mano vietininkų Sibiro triušių seilėmis.

 23. douktris says:

  VISOS iliuzijos zmogaus prie gero nepriveda. geriausia kedrus sodint neturint jokiu iliuziju, tsakant, blaivia galva, nes pachmielo nuo ju metu, gali juos pats ir ispjauti.

 24. Antanas says:

  Gal sekta, gal nesekta- svaidytis žodžiais lengva. Bet faktas, kad labai jau daug neatitikimų svarbiais klausimais Dvorkino paskaitoje, „pariebinimų“ . Tikėjaus racionalios kritikos, o čia tik gąsdinimas tų, kurie patys neskaitė.

 25. Ramunas says:

  Teko paskaityt truputi pirma knygute,Tiesiog grazi pasaka .Gaila jei zmones ,neskiria pasaku ,nuo realybes.Vieniems-vesti, o kitiems – sekti . Bandos instinktas.

 26. Td says:

  Aš tuos žmones, kurie tiki, laikau plataus mąstymo žmonėmis, negu tuos kurie stumia. Jie PRILEIDŽIA galymybę viskam , nėra suvaržyti savo suvokimo ribų. Kvailas dalykas tikėti tik tuom kas įeina į tavo suvokimo ribas. Atsiminkite, kad daug kas ką žinai gali būti neteisinga! Ir sakyčiau tie, kurie iš karto atmeta- yra sekėjai. Nes jie tiki tik tuo, ką iki šiol žinojo, ir nepriima kitokios informacijos!

 27. douktris says:

  as tuos zmones kurie tiki laikau avinu banda. kas ju laukia > google > Serge Monast Project blue beam

  tikejimas ir mastymas – du nesuderinami dalykai. tikintys ne masto, o klaidzioja savo iliuzijoje. jie negali kritiskai vertinti savo iliuziju – reiskia ir mastyt

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NRlipc2XpZo

 28. Td says:

  To douktris
  Visų galimybių prileidimas ir analizavimas ir yra mąstymas. Tie kurie yra prieš, jie tiki. Kertu kad anastasiečiai yra pagalvoję visas galimybes. O sutikti ar nesutikti kas rašoma yra tik kiekvieno žinių kiekio apie pasaulį reikalas

 29. douktris says:

  o ka cia analizuot? kazkieno fantazijas? o gal geriau paty fantazuotuoja? cia ir yra skirtumas tarp tikincio ir mastancio.

 30. Didysis Kosminis Kiškis says:

  kviečiu visus į talką rytoj sodinti Didžiąją Išsigelbėjimo Morką.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top