Sekta Anastasija: klaidinančių mokymų šaknys

2013, 2 kovo, 12:31 | kategorija Metodologija | 117 komentarų | peržiūrų 11 830 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Profesorius Aleksandras Dvorkinas išleido lekcijų-pakaitų ciklą skirtą papasakoti įvairių sektų atsiradimo šaknis, tikslus ir jų atpažinimo būdus. Pateikiame jo video lekciją ir jos sutrumpintas ištraukas išverstas į lietuvių kalbą.

Šioje paskaitoje (rusų kalba) jis pasakoja apie daugeliui Lietuvoje žinomą sektą „Anastasija“, kurioje naudojama ekologinė tematika, pasakojama apie gyvenimą laukinėje gamtoje, neapdirbtose žemėse ir panašiai. Kaip ir visose sektose turinys grindžiamas okultizmu.

paveikslėlisSektos įkūrėjas – Sibiro verslininkas Vladimiras Megre. Jo pavardė kilusi iš žmonos pavardės. Gimus jo pavardė buvo Puzakovas (Vladimir Puzankov). Matomai žmonos pavardė patiko labiau.

Kai pertvarkos (perestrojkos) pradžioje atsirado galimybė kurti kooperatyvus, Megre įkūrė Novosibirske savo foto kooperatyvą, vėliau užsiėmė kažkokia prekyba, bet verslas nesisekė, jis sulindo į skolas ir nežinodamas, kaip jas apmokėti pabėgo į Maskvą.

Ir štai Maskvoje jis parašė savo pirmąją knygutę apie „Anastasiją“. Gavosi panaši į Džozefo Smito, mormonų sektos įkūrėjo, istorija. Jis taip pat, sugalvojo kažkokią istoriją, ją perpasakojo ir staiga, netikėtai, dalis tą istoriją skaičiusių žmonių patikėjo. Ir tada iškilo poreikis tą istoriją plėtoti toliau, kad būtų sukurtas pilnas mormonų sektos mokymas.

Panašiai gavosi ir V. Puzankovo-Megre atveju. Jis parašė knygutę ir staiga ja buvo patikėta. Tada Megre pradėjo ją plėtoti, rašyti jos tęsinius ir štai dabar, galų gale, jo verslas pradėjo duoti dividendus.

Ir taip, apie ką gi ši knyga?

Šiuo metu yra parašytos jau 9 knygutės iš serijos „Skambantys Rusijos kedrai“. Visos apie nekurią miškų gražuolę Anastasiją.

V. Megre pasakoja, kaip jis nusamdė garlaivį ir patraukė Obės vaga pasroviui žemyn, norėdamas prekiauti kaimuose įvairiomis buities prekėmis. Juk jis buvo verslininkas.

O kai užklydo visai toli į šiaurę, susitiko jis labai labai senovinį senolį. Ir tas archaiškas senolis ėmė prašyti jo eiti kartu į trijų dienų kelionę į šoną nuo upės, kad ten susitikti su ypatingu, 35 metrų aukščio kedru-milžinu, kuris yra labai svarbus visai žmonijai.

Megre pradžioje netikėjo senolio žodžiais, tačiau anas buvo toks atkaklus, kad jis tiesiog neturėjo kitos išeities, kaip tik sutikti. Ir tada senolis pasakė, kad iki to kedro V. Megre palydės jo anūkė.

Anūkė atėjo apsirengusi vatine striuke, apsiavusi kerziniais batais ir visa apsimuturiavusi skara. Anot Megre ji buvo labai neišvaizdi, bet nebuvo kas daro ir jie pajudėjo į kelionę. Kelionės metu ji po truputį nusimetinėjo savo aprangą – pradžioje vatinę striukę, kerzinius batus, vėliau nusivyniojo skarą ir pasirodė esanti neįtikėtina gražuolė blondinė, šviesiai rusvais plaukais. Iš rūbų Sibiro taigoje pas ją liko, kaip išsireiškė pats Puzankovas-Megre, vien tik kombinacija.

Ir pasirodė, kad apart nežemiško grožio ji dar turi ir neįtikėtinų galių. Maitinasi ji tuo, ką jai atneša voveraitės arba išrauna kokią žolelę, ją pakramto ir jai užtenka. Ji su meška žaidžia tinklinį – ateina meška, o ji ją paima ant rankų ir mėto, su vilke bėga lenktynių.. na tokia, super-mergina.

Dar ji turi neįtikėtinų proto galių – ji gali patekti į bet kurio žmogaus sąmonę, skaito jo mintis, taiso ir koreguoja tai, kas jai atrodo jose neteisinga. Žino dar labai daug ką. Moka visų pasaulio šalių kalbas. Ne tautų, o būtent šalių. Matyt turima galvoje amerikiečių kalba, kanadiečių, belgų kalbos (?) ir t.t. Gali sudainuoti visas Alos Pugačiovos (Rusijos dainininkės) dainas geriau, nei pati A. Pugačiova.
Puzankovas-Megre pasakojo, kaip ji jam dainavo.

Dar pasakojo, kad ji Žemės gyventojų gelbėtoja nuo ateivių invazijos. Smagu, kad tokią turime.
Ir taip, ši Anastasija galų gale pamilo V. Puzankovą-Megre, o jis nors ir vedęs žmogus, tačiau silpnas ir paklydo (net ji neištaisė to neteisingo mąstymo), susigundė jos grožiu ir gimė jiems galų gale kažkoks homunkulas, kuris matyt yra ruošiamas pasaulio gelbėtojo vaidmeniui.
Pavadino jį irgi Vladimiru, miega jis lokės glėbyje, erelis jį skraidina virš taigos, rodydamas jam apylinkes ir t.t. ir pan.

Štai tokia ta istorija. Toliau Anastasija duoda daugybę patarimų, kaip elgtis, kaip gyventi ir daug visko, ko pagrindu iš esmės ir sukurta ši nauja religija, pavadinta jos pačios vardu.

Na pradžioje reikėtų pasakyti, kad pats Puzankovas šioje taigoje niekada net arti priplaukęs nebuvo. Nes jei būtų priplaukęs, tai būtų nesunkiai supratęs, kad ten jokios taigos net nėra. Tose vietose apie kurias jis kalba, pačiose upės Obės žemumose taigos nėra…ten tundra. Todėl jokie 35 metrų aukščio kedrai ten neauga. Ten apskritai medžių beveik nėra, o jei koks ir yra, tai vos žmogaus ūgio, ir tai vos vos pastovi.. nykštukiniai medžiai tundroje. Ten net žolė neauga, išskyrus kerpes. Ir suprantama nėra ten ir jokių voverių.. na ir t.t.

Suprantama, kad sugalvojo jis visa tai. Tačiau stebėtina kitkas – kaip žmonės tuo tiki, lyg tas būtų tiesa.

Yra šiame pasakojime ir daug tokių tiesiog juokingų neatitikimų su realybe. Ji (Anastasija) prilygina Sibiro kedrą su Libano kedru . Iš tiesų, botanikos požiūriu Sibiro medis visai nėra kedras, jis tiesiog supaprastintai taip vadinamas, o iš tiesų tai Sibiro pušis. Kitaip tariant nėra Sibire apskritai jokių tikrų kedrų. Bet Anstasija aiškina apie būtent šio kedro svarbą, ji aiškina, kad Biblijoje užsimenama tik apie vieną medžio rūšį, būtent apie šį kedrą. Kiekvienas gali atsiversti Bibliją ir įsitikinti, kad yra visiškai kitaip. Kad būtent apie Sibiro kedrą biblijoje nešnekama visiškai. Nors kalbama apie pušis, ąžuolus ir masę kitų medžių, bei krūmų.. apie visą Palestinos florą..

Ir tokių vaikiškų Anastasijos klaidų galima rasti ir vardinti be galo, skaitant visą Puzankovo-Megre knygų rinkinį.

Anstasija moko, kad visur reikia sodinti kedrus, kurie daro teigiamą poveikį žmogui. Nuo šių kedrų viskas vyks kitaip – geriau. Po šiais kedrais reikia pradėti ir gimdyti vaikus, gyventi po šiais kedrais, sukasti daržus ir lysves po jais, ir keistis patiems.

Būtina po kaklu kabinti tokius nešlifuotus kedro medžio ratukus ir dažnai juos trinti tarp pirštų. Po kelių metu jie taps tokiais lygiais, poliruotais ir tas labai padeda žmogui (tokie rutuliukai parduodami už maždaug 900 rublių).

Labai įdomiai Anastasija apsako, kaip viską reikia sėti lysvėse. Pradžioje būtina sodinuką įsidėti į burną (jo neplaunant), apie 10 minučių palaikyti ten, o po to atsistojus basomis kojomis lysvėje iškasti sodiniui duobutę kojomis, išspjauti jį į tą duobutę, užkasti, o po to nusiprausus vandeniu, palaistyti juo tą lysvę. Ir tada ten išaugs ne paprastos morkos ar ridikėliai, o gydantys ridikėliai ir morkos, kurie nuskaitys visą informaciją apie žmogų ir augs tokie, kokių reikia būtent jam.

Ir dar daug visokių receptų bei pageidavimu su pamokymais išsako Anastasija.

Bet svarbiausia dalis knygutėse apie Anastasiją, ypač jų pirmosiose leidimuose buvo paskutiniuose puslapiuose. Atsivertus paskutinius puslapius matosi parduodami: „Anastasijos kedrų aliejus“, „Anastasijos dirbiniai iš kedro“, „Anastasijos kedro riešutai“, „Kelionės po Anastasijos vietas“ ir t.t.

Kitaip sakant tai yra pilnas ir sėkmingai įgyvendinamas verslo projektas prekiaujant kedro produkcija. Kaip turbūt daugelis seniai suprato, kad pati Anastasija niekada neegzistavo ir yra tik autoriaus fantazija, tačiau nežiūrint į tai verslas juda puikiai.

Beje pirma knyga vadinosi: „Egzistuoju tiems, kam aš egzistuoju“. Tai yra, jei tiki į Anastasiją, tai tau ji egzistuoja, na bet patys anastasiečiai labai stipriai tiki (bent jau Rusijoje) jos egzistavimu.

Ir čia artėjame prie momento, kai skleidžiant visas šias idėjas ir augant knygų pardavimams augo ir Puzankovo-Megre apetitai. Ir prekyba vien kedrų produkcija jau jo nebetenkino. Ir toliau jis išrado kitką (suprantama kad tą „pasakė“ Anstasija):

Ji pasakė, kad būtina visiems pardavinėti butus miestuose (pažįstama melodija tiesa?) ir persikelti į giminės sodybas. Kurios turi sudaryti apie 1 hektaro plotą ir kuriose žmogus turi gyventi ekologiškai švarų gyvenimą. Labai gerai gyventi žeminėje, nes ekologiškai tai labai švari buveinė žmogui. Nutepti jų sienas pačių išmaišytu ekologišku moliu. Sodinti augalus lysvėse, kaip buvo nupasakota aukščiau ir kaip moko Anastasija, kartu su kedrais, žolėmis ir štai tada taps visuotinė gerovė visame kame.

Būtina uždaryti visą pramonę, paleisti kariuomenę, visiems išdalinti po hektarą žemės ir štai tada visi gyvens. Jokiu būdu iš tų fermerių negalima imti mokesčių. O iš kur valstybei imti pinigų? Pinigus reikės imti iš užsieniečių, kurie būriais grūsis pasieniuose, kad pakvėpuoti ekologiškai švariu oru ir mokės už tai milžiniškus pinigus..

Ir taip toliau, populiarinant gyvenimą tame viename hektare.

Vardan ko visa tai?

Yra daugybė firmų statytinių besisukančių apie Puzankovą-Megre, kurios visokiuose užkampiuose už grašius superka žemes. Štai į šias firmas ateina žmonės su pinigais, gautais už savo parduotus butus miestuose ir išvažiuoja kažkur toli statytis sau žeminių

Pažiūrėkime:


parengė: Sarmatai


Nuo redakcijos:
Norime pažymėti, kad straipsnio medžiaga yra fragmentinis video lekcijos vertimas, todėl visos joje dėstomos mintys yra prof. Aleksandro Dvorkino. Ši video lekcija tėra tik viena iš kelių „Anstasijos“ tema, todėl norintieji peržiūrėti visas, gali tą padaryti čia:

Секта Анастасия Тайна ложных учений

O čia paties V. Puzankovo – Megre pasisakymų serija, iš kurių jau galima daryti kai kurias išvadas savarankiškai:

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 117

 1. douktris says:

  bet sodinti morka reikia po kedru!, kitaip nieko nebus. bus tik paprasta morka triusiams

 2. Td says:

  Kvailiai analizuoja asmenybę, o protingi tai kas pasakyta. ne taip ?

 3. douktris says:

  taip, tik pasaku saly gali buti tiek proto sveikuoliu

 4. Algis says:

  Cia aiskiai jauciasi provoslavu cerkves uzsakymas apsmeizti Anastasijos judejima. Vietom jie labai tiksliai apie save pasisako (kas ant kito sako-ant saves pasisako) Jie ir Rerichus norejo nuo cerkves atskirti, kad islaikyt monopolija ir be konkurencij…Žiūrėti daugiau

  Сайт издательства „Гамаюн“
  gamaiyn.narod.ru
  Книга 1: Личная жизнь и Закон Кармы. —СПб: Сова Минервы, 2002, 228 с. (автор.тираж 500 экз.).

 5. Algis says:

  Cia aiskiai jauciasi provoslavu cerkves uzsakymas apsmeizti Anastasijos judejima. Vietom jie labai tiksliai apie save pasisako (kas ant kito sako-ant saves pasisako) Jie ir Rerichus norejo nuo cerkves atskirti, kad islaikyt monopolija ir be konkurencijos daryt poveiki zmogaus samonei sau naudinga linkme (valdyti ir kontroliuoti zmones). Apie tai placiau, o taip pat apie Anastasijos misija giliau galima pasiskaityti: http://gamaiyn.narod.ru/

 6. G. says:

  :)) Na ir prisijuokiau skaitydama tą tekstuką :) Kaip kokie anekdotai apie Čiaką Norisą :) LInksmų plaučių žmogelis :) Fainas koks.. :) Ir sukurk tu man taip :)

 7. Ilona says:

  Jei tai tik pasaka, tai belekaip gera pasaka! Nebutina but pasekeju, kad pasisemt geru ideju is knygu. Be to, zemdirbyste be trasu belekaip gerai pasitvirtino jau ne vienam. Knygoje mokoma kaip sveikai gyvent, o kritikai taip ir toliau gali griauzt chemines morkas:)

 8. Almantas says:

  Sarmatai, turėkite sarmatos tokius straipsnius dėti į savo tinklalapį !
  Vienoje vietoje dedate Demono kratijaus legendą (ištrauką iš Anastasijos knygų: http://www.sarmatas.lt/01/demonas-kratijus-arba-legenda-apie-demokratija/) O kitoj vietoj šitokį niekalą – man panašėjete į Delfi, kur provokuojantys tekstai dedami bet kokio žemo lygio, kad tik pasikelti lankomumo reitingus ir taip uždirbti daugiau pinigų… fu… nepatiko tas primityvus šios sektos niekinimas, surašyti neigiamiausi būti ir nebūti dalykai apie judėjimą, visiškai nekompetetingai ir nekorektiškai. Šitas straipsnis – tik purvasklaidos pašūkaliojimas ir purvo padrabstymas ant grožį ir pagrįstą ateitį kuriančių žmonių vardo teoretikams, nieko nekeičiantis jau gyvenantiems, tik gadinantis tinklalapio vertę tokiais pigiais nusišnekėjimais. Aišku, yra ir čia tiesos, bet esmė šiam didž.gerb.prof.šnekėtojui lieka kažkur anapus…
  Pramogai rekomenduoju pažiūrėti, kaip laimingai šie sektantai su visais sektos požymiais plinta po pasaulį, ir jie yra laimingi, sveiki, užtikrinti gyvenimu žmonės. 
  https://www.youtube.com/watch?v=h2M5SF_RWjY 
  Juokingas tas žodis – sekta. Teoriniame lygyje galima bet kokią teoriją pritempti į visas puses. Visus sektos požymius turi ir į butus įvilioti gyventi žmonės, dirbantys kažkam kitam, atiduodantys pinigus magnatams ir jėgas, laiką ir už tai gaunantys tik cheminį derlių, argi tai gali būti ne sekta? :))) Suprantat, viskas yra sekta, arba jos nėra, čia tik populiarumo mastas. Kada nors viskas gali apsiversti ir kažkas rašys apie miestą kaip didelę sektą, visko gali būti? http://tingiu.wordpress.com/tag/ferma/ – miestas kaip ferma, juokingai aprašoma iš netradicinio požiūrio taško, kasži, gal šitaip kada nors žmonės kalbės ir bus norma taip mąstyti?  
  Kritikuoti galima viską. Bet teorinė kritika nieko verta, taip kad tai tik te-Orija, tai kaip Oras.
  Verčiau sakykime taip: Nepatinka? – Kritikuok. Kritikuoji? – Siūlyk. Siūlai? – Daryk. Darai? Kažką padarysit, o ne burną aušinsite. Gyvuokite!

 9. Mindaugas says:

  „Pasitikėk abejojančiu ir abejok įtikėjusiu“. Taip kažkas yra pasakęs.

 10. Eglė says:

  O štai straipsnis apie Anastasijos „sektos“ pasekmes. :) …visiems rekomenduoju perskaityti knygas, kas norėtų praplėsti savo suvokimo ir realybės ribas. Nesvarbu kas kalba, svarbu ką kalba. Svarbu kur padėsi kablelį. Nei viena net ir pasaka nebuvo veltui sumanyta. Skaitykim tarp eilučių. Ir nuo kada žmogui užsidirbti šioje sistemoje, kad ir suteikus žmonėms viltį, yra blogai? Svarbiausia ketinimai. Visiems linkiu laimės. ;)
  Rusija – žemės ūkio ateities prototipas?
  http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/kaimas/rusija-zemes-ukio-ateities-prototipas.htm

 11. Agnė says:

  Fantazijos tose knygose ar ne, kiekvienas perskaitęs jas pats gali pajausti ar nuspręsti, o kai ką ir patikrinti. Ir vadinti sekta žmones, kurie prabudo iš iliuzijų, kad mieste kuriamas tikras gyvenimas, nemanau, kad protinga. Juk būtent gamtoj atsigaunam ir pasijuntam geriau.
  Mieste įsisukę į „žiurkių ratą“ nieko daugiau ir nematome, net paukščių čiulbančių neišgirstame, žvaigždėto dangaus nepastebime…

 12. Mindaugas says:

  Visas gyvenimas yra pasaka , kiekvienas kuriam savo pasaka ir gyvenima… Anastasijos ar Megre ydejos bus svarstomos visoje Rusijoje auksciausiuoju lygiu , bus svarstoma del ystatymo yteisinancio Gimines Sodybu kurimo, Megre palaiko begalo daug zmoniu visame pasaulyje jis gavo tarptautine premije ir zinomas vertinamas visame pasaulyje jau..kaip pvz garsus rusu komikas Zadornovas ir daugelis kitu garsiu zmoniu palaiko tas ydejas, nes jos remiasi sveiku protu ir logika … Juk nei Megre Nei Anastasija nesako begti i zeme iskarto ir gyventi zieminese , priesingai ji sako kad reiketu viska apgalvoti ir naudotis visais technokratines visuomenes pasiekimais .. Anastasija tikra ar netikra, ne tai svarbiausia, svarbiausia ydejos, o jos logiskai pagristos ir protingos, tuo jau ysitikino rusijos valdzia kada buvo priimtas pries 70 metu ystatytmas del sodu bendriju kurimosi po 6 arus kiekvienam nusipelniusiam Tarybines Rusijos gyventojui, po 70 metu valdininkai isitikino koks milziniskas ekologiskai sveiku produktu kiekis uzauginamas kasmet , reikia ji tik realizuoti … Gimines sodybos tai analogiskai tas pats tik papildomas labai graziais vaizdiniais ir ydejom … Ir dar kai ka noriu pasakyti , nieko grazesnio ir nuostabesnio pasakiskesnio nesu skaites , o pasaku ir knygu daug perskaiciau … Taigi Megre jei jis sukure sia istorija jis genijus ir ydeja niekada neateina siaip sau , samoningumas taip pat , as asmeniskai abejoju kad Tik technokratinis kelias yra vienintelis teisingas manau galima daug ka pakeisti modifikuoti, patobulinti , manau kad Gamta yra Dievo sukurtas gyvas pasaulis nuo kurio mes atitolstame , Apie tai kalba Anastasija ji bando sugrazinti zmones prie gamtos, meiles sviesos, dziaugsmo argi tai blogai .. ? Viskas turi buti daroma labai isleto ir pamatuotai apie jokios armijos paleidima ji nekalba ir nekalbejo ten kalbama visiskai kitaip viskas , kalbama, kad zmogus suartejes su gamta susigrazins vidinius gebejimus , intuicija , telepatija, telekineze ir daugeli kitu sugebejimu kurie yra naturalus zmogui gyvenanciam gamtoje … Ji kalba kad buten Mintis kuria musu realybe ir visuomene yra galinga minties jega , stai ziuredami televizoriu neigiamas laidas filmus mes nesamoningai kuriame blogi , nors turim laisva valia kurti geri ir grazias mintis , nuo ju priklauso koks bus musu gyvenimas ir sugebejimai …. Parasyta 10 knygu visko ir neispasakosi , taciau kas nori pamatyti blogi visada ji pamatys o kas geri visada pamatys geri ir pats padarys savo isvadas , neskubekite daryti isvadas neperskaite visu knygu , nes tik visas knygas perskaicius galima tureti bendra vaizda ka Megre ar Anastasija norejo pasakyti …. Ten begalo daug informacijos …

 13. Rūta says:

  Galvojau, kad sarmatuose rašomi rimti, objektyvus straipsniai, o gaila, pasirodo, labai klydau, nes čia taip viskas subjektyvu.
  Neįmanoma išnagrinėti visatos vien protu ir dar vieno žmogaus, visi mato,kad musų technokratinė pasaulėžiūra baigia suniokoti žemę, stichinės nelaimės, nelaimingi žmonės vergaujantys pinigams…Reikia pajausti, kad suprastum Megre knygų idėjas ir imtum vertinti visa kas gyva…

 14. Mindaugas says:

  Mindaugui
  toks jausmas, kad Jums pasakė, kad Kalėdų senelio nėra, bet negalite su tuo susitaikyti…

 15. Krelian says:

  :) visada linksma yra paskaitineti tokius straipsnelius…. nes is sono ziurint atrodo mazdaug taip: zmones kritikuoja „fantaziju/iliuziju“ pasauli (kuris, bent jau is sono, atrodo gan graziai ir logishkai), yra paskende iki kelenu (o gal ir iki lemens) savo mm… (svelniai tariant) veiklos produktuose:} ale mes ir taip protingi ir nieko mum nereikia, pas mus viskas tiesiog puikiai:)

 16. druidas says:

  >Almantui:
  Daug prirašėte, tačiau nieko nepasakėte. Čia sektos aprašymas-apibūdinimas ir pamatykite ar tas tinka „Anastasijai“:

  1.Kiekvienas kultas (sekta) charizmatišką valdingą lyderį, kuris tampa šios sektos (kulto) mesiju.
  2.Sektos verčia žmogų atsisakyti pasirinkimo galimybės.
  3.Savo esmę sektos pagrindžia stebuklais, kuriuos vykdo jų nariai.
  4.Sektos neigia žmogaus individualumą bandydamos įdiegti konformizmą (prisitaikėliškumą).
  5. Vidaus taisyklės ir lyderio sprendimai nekvestionuojami.
  6. Naudojamos smegenų plovimo technologijos.
  7. Organizacija pabrėžia savo išskirtinumą likusios žmonijos atžvilgiu, laiko save pranašesniais.

  Ir pažiūrėkite, kiek atitinkate jūs, sudarę tikrą puolimą gindami savo stebuklus. Kai rašau stebuklus, tai juk turiu omenyje tiesioginį dalyką, kuriuo dauguma jūsų tikite…Ir kuriuo remiatės. Juk judėjimas „Anastasija“ iš esmės remiasi stebukladare Anastasija, kurios gyvenime niekas nėra matęs ir jūs tą puikiai suvokiate. Štai kas turima galvoje, kai sakoma, kad „Anastasija“ yra sekta.
  Tai apie ką čia galima diskutuoti?

  O tai, kad jūs pateikiate ištraukas iš „Demono Kratijaus“, kaip priekaištą apie dvejopą nuomonę ar poziciją – tai juk ji ir pateikiama, kaip pasaka, kaip alegorija, o ne kaip realiai įvykęs dalykas ir visi tą puikiai suvokia…

 17. Almantas says:

  Taip, druidas, labai pritariu, jeigu tikrai visi tie kriterijai (aprašymai-apibūdinimai) yra į sektą įtrauktų žmonių gyvenime, tada tai tikrai sekta, labiau sekta, negu nelabai atitinkanti apibūdinimus arba neatitinkanti. Bet tai juk tik žodžiai, įvardinimas ir apibrėžimas, kad susikalbėtume. Tie žodžiai nelabai ką keičia, tik požiūrį visuomenėje. Savo komentaru norėjau parodyti, jog galima ir visiškai kitokia realybė, alternatyvi, ne vienintelis požiūris, pateikiamas visuomenėje. Kuo daugiau žmonių pradės mąstyti taip kaip mes, besikurantys gamtoje, tuo lengviau bus gyventi jau įsikūrusiems ir kurtis naujiems, mažesnė priešprieša, įdirbta dirva – jauniems daigeliams sudygti ir prigyti reikia daug jėgų ir paruoštos žemės, ne visi tokie stiprūs kaip piktžolės!
  Nepuolu, aš tik kartais pasiautėju :))) Taip mokausi pažinti žmones ir jų mąstymą – supras, nesupras. Kiekvienas gina savo maitintoja, kaip ir sakė Jasionis. Maitintoją, gyvenimo būdą ir visaip bandys ginti, kad tik nereikėtų keistis pačiam, kol gyvenimas neprivers ko nors keisti.
  Iš teorinės pusės galima visaip filosofuoti, o gyvenant „ant žemės“ viskas atrodo kitaip nei iš daugiaaukščio. Aišku, yra ir sektantų anastasiukų, sekančių knygas paraidžiui, bet tai mažuma, o didžioji dalis yra laisvi žmonės, laisvai, blaiviai ir sveikai mąstantys. Jeigu susidraugautumėte su tais „sektantais“ artimiau, suprastumėte, kad dauguma jų yra šviesūs ir laimingi žmonės, neprisišę prie dogmų, tiesiog įvkėpti tų knygų, kuriantys svajonių gyvenimą, siekiantys svajonių. Jie nesišlaisto gatvėmis, jie negeria alkoholio, dažnas net mėsos nevalgo, auginasi maistą ir taikiai gyvena savo smėlio dėžėje – hektare ar keliuose ant žemės. Tai kam skriausti juos ir visaip juodinti visuomenės akyse nustatinėjant išankstinę nuomonę?

 18. Mindaugas says:

  Niekam nieko neyrodineju , tiesiog dalinuosi savo nuomone , kaip gyvent kuo tiket visi turi teise kaip nori . Man asmeniskai Anastasija egzistuoja energiju, minciu, vaizdiniu lygyje, tai daugiau nei materija . Lygiai kaip ir Kristus, Marija egzistuoja zmoniu mintyse tikejime … O Jei matote blogi matykit tai jusu reikalas …

 19. Margarita says:

  O koks gi skirtumas yra ta Anastasija ar nėra, tas kedras pušis ar ne pušis… Žinau ne vieną autorių, dėl kurių kūrinių būtų galima veltis į ilgą diskusiją – tikros tai istorijos, ar netikros. Kažkaip man šis straipsnis siejasi su mūsų dabartine gimdymų namuose istorija. Pasakykit, I. Kurlietytės filmas „Lengvas raganavimas“ yra tikra ar netikra istorija? Menas tai, dokumentika ar faktai? Ar, jei perskaitai  „Anastasiją“, būtinai pasidarai sektantu? O jei nori gimdyti namuose?

  Svarbiausia, kad knygos kelia žmogaus moralę, kalba apie esminius būties dalykus, skatina atsigręžti į gamtą, padeda atskirti tikra nuo netikro, ieškoti savo giminės, tautos šaknų ir jas puoselėti, puoselėti tradicijas. Pažvelkite plačiau į visą visumą.

  Todėl manau, kad  sarmatas.lt  tikrai nėra tinkama vieta spausdinti tokiems neadekvatiems straipsniams. Jūs gi, kaip suprantu, taip pat dirbate vardan Lietuvos…Esate vienas geresnių portalų internetinėje erdvėje. Todėl prašau, neklaidinkite  žmonių, neužsivelkite. 

 20. Ieva says:

  Sarmata  dėti į gerą svetainę tokį straipsnį. Straipsnyje tendencingai iškraipytas tekstas, informacija. Pvz apie purvinų sodinukų į burną dėjimą jokioje Megrė knygoje neparašyta, ir daržu sukasinėti po kedrais knygos nekviečia. Skaičiau 8  iš 10 knygų, bendrauju su žmonėmis kuriuos šios knygos pabudino.O kai perskaičiau tai plaukai pasišiaušė kaip su  fantazija perkeista. 

 21. LidijaRosa says:

  Arvydai, tu sodinukų į burną nekišk, nulaižysi žemes visas, o jei bent 10 min. palieki šaknis be žemių, tai sunkiau prigyja, ir dar pakol duobę iškasi molingoj dirvoj, vien tik basom kojom, tai ir nudžius tos šaknys…

 22. Mindaugas Vilkis says:

  Gerbiama Margarita ir ne tik jūs. Klausimas tada: ar iš tų žmonių, kurie pasidavė anastazijos idėjoms ir išvažiavo į gamtą, ar iš jų tikrai kažkas nė vienu atveju vienaip ar kitaip nepasipelnė? Garantuojate, kad nėra nė vieno tokio atvejo?

 23. Danguole says:

  Smeizti ir piktintis yra lengviausia…Nematau nieko blogo,jei zmones atrade viena ar kita gyvenimo kelia jauciasi laimingi.Palikim teise rinktis,juk deklaruojame,kad esame laisvi ir demokratiski!

 24. Mindaugas Vilkis says:

  O kur šiame straipsnyje paneigiama laisvė rinktis? Apie tai kalbos nėra.
  Kaip ir kiekvienas reiškinys šiame pasaulyje, taip ir anastazijos judėjimas be šviesiųjų pusių turi ir tamsiąsias. Į tai ir buvo atkreiptas dėmesys. Tam,kad besirenkantieji turėtų daugiau informacijos apie savo pasirinkimą.

 25. andrius says:

  visi leidejai vienaip ar kitaip siekia pelno. Jo knyga nera brangi ir labai ikvepia gyvent pozityviai ir taikiai, gamtoje :) paragino kruva zmoniu pradet gyvent daug taikiau su aplinka, man asmeniskai padejo rast bendraminciu kas liecia prasme pakeist dabartini gyvenimo buda.. valio :D nu aisku, tik tuo atveju jei nori gyvent taikiai su gamta ir zmonemis. tiem kas labiau megsta kritikuot ar dar kazka veikt irgi valio, nieks nieko nevercia nustot nuodyt pasauli , tris kart valio xD

 26. Ignas says:

  Koks skirtumas ar pasakos ar ne. Su Rusijos valdžios palaiminimu pradėtas plėtoti naujas žemės ūkio tipas. Plačiau http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/kaimas/rusija-zemes-ukio-ateities-prototipas.htm

 27. Ignas says:

  Pravoslavų bažnyčios demagogija…

 28. Mindaugas Vilkis says:

  nieks nesako, kad giminės sodyba blogai. Bet yra toks daiktas kaip valstybė, kuri bet kada tą sodybą gali nušluot nuo žemės paviršiaus. Per mokesčius, per karus, per santvarkos keitimąsi ir t.t. Pabėgti, atsiskirti šiandien nuo tos visos supuvusios visuomenės – realiai nebeįmanoma (jei mąstom ne tik apie savo gyvenimą, per kurį valdžia gal mūsų ir nepasieks dar, bet ir vaikų, anūkų proanūkių). Tiesiog nėra kur, nėra tokios vietos žemėje, buvo, bet nebeliko.

 29. Nerijus says:

  Sveiki, kadangi pats kaskiek skaiciau knygutes apie Anastasija galiu i tai pazvelgti objektyviai.
  Siame straipsnyje paprastai tarius yra labai sutirstintos spalvos. Taip galbut tai yra biznio reikalas, galbut tai yra sekta. Zinoma is principo tai nera labai gerai, bet yra didelis bet. Visos mintys ir idejos parasytos Anastasijos knygos tuo ir skiriasi nuo kitu religiju jo tai yra kiekvienam zmogui skirtingas kelias. Bei idejos ir mintys ten parasytos is esmes yra labai protingos, net apie realybes suvokima labai sutampa su siuolaikiniu mokslu (kvantine fizika). Kadangi straipsnyje yra rasoma tai jog daug kas neatitinka realybes, visu pirma reiketu apsvarstyti kas gi yra ta realybe. O gi tai yra labai slidus ir abstraktus dalykas, prie viso to rekomenduociau paskaityti knyga ( Ka gi mes zinome ?). 

  Taigi isvada tokia: Zinoma niekada nera gerai tiketi kaskuo aklai, viska reikia prajausti per save ( tapati sako ir Anastasija). Gaila kaikurie tiki tuo ka sako anastasija aklai. O cia sitame straipsnyje, nori sukelti labai jau neigiama poziuri i tai, be jokio pajutimo per save. Taigi reiketu nesmerkti nieko, o tiesiog viska apsvarstyti ir ivertinti savaip (ir nekisti to kitiems, pasiligti sau). 

  P.s As asmeniskai rekomenduoju paskaityti Anastasijos knygutes ir pasirnkti idomiu minciu, bei patarimu. (viska perjausti, nepriimti aklai). 

  Visi bukite laimingi !!! :))))

 30. Mindaugas Vilkis says:

  tik knygutes reiktų skaityti originalo kalba, pirmuosius leidimus, o ne galbūt pakoreguotus vertimus… :) nes kas gali paneigti, kad kokios nors originale buvusios šiek tiek perlenktos vietos paskui praleidžiamos :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top