Sistema prieš valstybę

2015, 20 kovo, 12:00 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 681 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisArvydas Daunys

Ši valdžia ir jos jėgos struktūros su prezidentūra priešakyje jau baigia peržengti visas įmanomas ribas, tikrindama visuomenės stuburą ir visaip ją žemindama. O gal ji (valdžia) tokiu būdu bando rasti ribą iki kurios visuomenė dar lenksis? O gal tikimasi, jog naudojant TSRS laikų metodiką galima eiti kažkur į priekį? Kilusi iš tų laikų prezidentė, panašu, kad dar vadovaujasi ano, daugelio jau seniai pamiršto laikmečio nuostatomis, bandydama visą šalį patraukti atgal į seniai praėjusius, tačiau jai matomai nostalgiją keliančius laikus, kai niekas be valdžios palaiminimo nedrįsdavo nė žodžio ištart.

Kalbant apie pažeminimą visuomenei, tai ši riba panašu, jog dar nepasiekta – kol kas niekas nesiruošia eit į gatves ir stovėti po valdžios institucijų langais su reikalavimu atsistatydint konkretiems pareigūnams. Matyt dar yra vietos ant visuomenės sprando, kur galima užkelt dar papildomą pažeminimų naštą.

Be kažkokių išskirtinių simpatijų ar antipatijų įtariamiesiems, tiems, kurių namuose buvo vykdomos kratos, galima pasakyti vieną dalyką:

Šiandien valdžios jėgos struktūros surado kraštinius (iešmininkus), įvardijo juos, galimai LT konstitucinės santvarkos priešais, ir, kas įdomu, bandydami (kaip jie sako) nustatyti išplatintų proklamacijų autorius, neįvardindamos, kuo gi tos proklamacijos taip svarbios ir kuo konkrečiai grasina mūsų konstitucinei santvarkai, … pritaikė jų atžvilgiu patikrintus represinius metodus.

Ir šiuo atveju, jei visuomenė šįkart pasakys sau, kad jos tas neliečia, esą tie žmonės gavo ko užsitarnavę, nes patys tiesiog prašyte prašėsi tokių sankcijų, – tokiems galima pasakyti paprastą ir seniai daugeliui žinomą tiesą – valdžios ir jos struktūrų noras patogiau užsisėsti ant visuomenės sprando, esant patogioms sąlygoms tik auga, bet jokiu būdu nemažėja.

Ir kiekvienas bent menkiausiai oponuojantis valdžiai (tegu net netiesiogiai), tampa jos taikiniu. Jei ne dabar iškart – tai ateityje. Tačiau neišvengiamai. Ir kartą sėkmingai įvykdžiusi akciją, įtvirtinančią kažkokią konkrečią savo teisę (nepainioti su tiesa) visuomenės atžvilgiu, ją pažemindama – struktūra toliau kartos sėkmę atnešusius žingsnius.

Kitaip tariant – sekantį kartą kratos gali būti atliktos pas bet kurį kitą iš mūsų. Bet kokiais pretekstais. Ir bet kuriuo metu. Ir tikėtina, jog kas kartą, teorinių pagalbos galimybių, tikintis, kad visuomenė palaikys, padės ir apgins, – kaskart tokių galimybių vis mažės.

Nes paprasčiausiai nebeliks tikinčių tokio bandymo padėti sėkme. Nebus pagalbos, nes nebus tikinčių, kad tokią pagalbą apskritai įmanoma suteikti. Būtent to ir siekiama. Sugriauti tikėjimą savo tiesa, savo jėga. Bauginti dar tikinčius kažkokiu teisingumu ar demokratija.

Aš jau nekalbu apie teisinius šios situacijos sprendimo būdus, nes ši sistema kaip tik ir remiasi SAVO ir SAU susikurta teise (nepainioti su tiesa) elgtis kaip nori, visų kitų, nesutinkančių su jos teikiama politine linija, atžvilgiu.

Kiekvienas iš mūsų šįkart turi labai gerai pagalvoti ką jis gali pasiūlyti ir ką paaukoti vardan savo paties (-ios) ir/ar savo vaikų ateities. Kai girdime sakant, jog „aš nesidomiu politika“, tai darosi aišku, jog tą sakantis nesupranta vieno dalyko – politika aplink mus, mes gyvename joje ir šiuokart ji vadinasi išgyvenimo politika esamos sistemos ribose.

Jei leisime sistemai netrukdomai kaip nori keisti žaidimo taisykles, susiklosčiusias per dešimtmečius – ji per trumpą laiką tas taisykles padarys nepakenčiamomis visiems be išimčių, tiesiogiai neprisidedantiems prie tos sistemos palaikymo (nepainioti su išlaikymu, nes išlaikome ją visi).

Ir pasiskųsti šios sistemos ribose jau nebebus kam. Mat ši sistema yra pati sukūrusi teisės sistemą, kuri gina ne Lietuvos piliečių o sistemos interesus Lietuvoje, priešpastatant juos piliečių interesams.

Kitaip sakant, sistema gynybai nuo savų piliečių susikūrė teisinę sistemą su visais iš to išplaukiančiais įstatymais bei valdymo ir vykdomaisiais organais. Kurių veiksmų efektyvumą galėjome stebėti vakar. Pridedame ištraukėlę iš kurios darosi aišku, kokiais argumentais remiamasi:

Apie kažkokią demokratiją čia nėra net kalbos. Tuo galima įsitikint peržiūrėjus Europos teismų sprendimų bylose prieš Lietuvą, santykį už ir prieš, kuriose valstybė akivaizdžiai pralaimi.

Pralaimi bylose prieš savo pačios piliečius. Tačiau jei žvelgsime giliau – čia tik juridine kalba kalbant sakoma, jog valstybė pralaimi prieš savo piliečius, – iš tiesų tai piliečiai kovoja prieš tą valstybės vardu veikiančią sistemą, už kurios stovi labai konkretūs, turintys vardus ir pavardes bei konkrečius tikslus žmonės. Jie visais šiais klausimais prisidengia valstybės vardu. Todėl niekuo nerizikuoja, nes jų vardai niekur neminimi.

Iš tiesų – tai piliečiai veikia valstybės interesų vardan, neleisdami tai sistemai ateityje užlipt ant galvų kitiems tos valstybės piliečiams.

Ir tada, kai piliečiai kovoja prieš sistemą juridinėmis priemonėmis Europos teismuose, ir tada, kai jie prieš ją kovoja neteisinėmis, t. y. neaptartomis įstatymų (bet ir neuždraustomis) priemonėmis – jei daro vieną ir tą patį dalyką – kovoja už savo pažeidžiamas teises prieš sistemą, bandančią tas teises iš jų atimti.

Tik vienu atveju, kovojantys teismuose yra jau praėję visus tos kovos etapus pačioje Lietuvoje ir tik po to išsiveržė į Europos teismus, praėję visus pažeminimo kelius, kitu atveju – tie, kurių namuose šiandien daromos kratos, šį kelią tik pradėjo. Tačiau esminio skirtumo tarp jų nėra jokio.

Tai sistemos kova prieš jos nepalaikančius savus piliečius, bandant kaip kaltinimą jiems primesti, esą, Lietuvos Konstitucinės santvarkos griovimą NETEISĖTAIS būdais. O jei mes prisiminsime, kad Lietuvos valstybę ir sudaro jos piliečiai, – žmonės sukūrę savo konstitucinę santvarką,- tai šį procesą galima įvardint paprasčiausiai:

Tai sistemos karas prieš Valstybę.

Konstitucija:

3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

6 straipsnis
Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas.
Kiekvienas savo teises gali ginti remdamasis Konstitucija.

 

Ir nuo to, kiek mūsų dalyvaus toje kovoje už savo valstybę, priklausys tai, kokia bus mūsų ir mūsų vaikų ateitis šioje valstybėje. Jei ji suprantama apskritai dar išliks.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. PP says:

  Neilgai šėls. Karas juos visus nušluos. Patys į karą Lietuvą ir įstums. Bet po karo, jei iš viso išliks Lietuva ir lietuvių tauta kaip tokia, tai jiems teks atsakyti, karas nenurašys jų nusikaltimų, o tik dar labiau padidins nusikaltimų skaičių.

 2. Mindaugas says:

  Taip, o aš pacituosiu vieną feisbuko naudotojo įrašą. Vienas išgyvenęs nacių koncentracijų stovyklų košmara vokietis Niurnbergo tribunole sakė: „Kai atėjo suimti žydų, aš tylėjau. Aš juk ne žydas. Kai atėjo suimti komunistų, aš tylėjau. Aš juk ne komunistas. Kai suėmė profsąjungiečius, aš irgi tylėjau. Aš juk ne profsąjungos narys. Kai tėjo suimti manęs, niekas nebegalėjo užtarti už mane žodį-visi jau buvo suimti“. Taigi, šiandien valdžia, kuri aktyviai rėmė fašistus Ukrainoje, skatino juos įvykdyti fašistinį pučą, gėrėjosi žudomais Berkuto karininkais Maidane, plojo matydami šaudomus civilius gyventojus Luganske ir Mariupolyje, šoko iš džiaugsmo, kai buvo žudoma jauna motina su vienerių metų kūdikiu Gorlovkoje, šoko ir džiūgavo kai buvo deginami gyvi žmonės Odesoje-ši kolonijinė valdžia nusiėmė demokratijos klounų kaukes ir parodė savo tikrąjį veidą, fašistinį-kaukolę ir kaulus, mirties ženklą visiems, kurie tikėjo, kad Lietuvoje dar gali egzistuoti žodžio laisvė bei piliečių teisės.

 3. Vytas says:

  Vertinant prokuroro S. Minkevičiaus komentarus, darosi aišku – tai valdžios desperatiški veiksmai, siekiant nuslopinti kritiką į savo adresą dėl nepertraukiamos karo propagandos.Lig nebuvo Irako, Libijos, Jugoslavijos,Sirijos…Kodėl aš turėčiau mylėti ar gerbti JAV, kaip valstybę?Už tai, kas dabar vyksta< pav., Irake ar Libijoje?Už ką aš turėčiau gerbti ir mylėti tuos (tas), kurie (kurios) išgirdę kritiką savo adresu ir nebeturėdami argumentų isteriškai šaukia – "rusai puola"" arba tuos, kurie už trigubai didesnę kainą išnuomavo Lietuvai suskystintų dujų terminalą nei jis vertas? Arba tuos, kurie vietoj to, kad ieškoti taikaus sprendimo Ukrainoje, savo veiksmais bei žodžiais skatiname imtis ginklų ? Atsakykite argumentais tie, kurie lipote į tribūnas Ukrainoje ir kvietėte griauti, griauti, griauti…Štai JAV prezidentas tiesiai-šviesiai kalba:taip, mes sugriovėme Rusijos ekonomiką, taip, mes organizavome Ukrainoje valdžios pakeitimą. Ir tai jūs laikote norma?Atsakykite, jei galite, o ne žmones traumuokite. Štai šiandien per BTV išvardyti visi Lietuvos priešai: visi, kas organizavo ir pasirašė referendume dėl žemės nepardavimo užsieniečiams-priešai; visi,kas prieš euro įvedimą-priešai, visi kas mano kitaip, nei nustato valdžia-priešai,visi, kas nenori,kad Lietuvoje būtų užterštas vanduo dėl skalūnų dujų gavybos-priešai, na o tie, kurie išdrįsta dar ir viešai pareikšti savo nesutikimą…Į Sibirą juos visus… Atsiprašau, SIBIRAS DAR NE MŪSŲ…

 4. Mindaugas says:

  Vytai, geras jūsų komentaras. Manau, kad mes visi septynmyliais žingsniais Lietuvoje artėjame (o gal jau ir priėjome) prie fašizmo….

 5. Vytautas says:

  Pažiūrėkim į šį pasaulį atmerktoms akimis. tam kad išgyventume turim nužudyti, suvalgyti ar šiaip pasinaudoti kita gyvybę. Viso šio proceso metu visi patiria stresą. Maža to viskas šiame pasaulyje suorganizuota taip kad kiekvienam žingsnyje patirtume stresą nesvarbu teigiamą ar neigiamą. Sportas, filmai, karas, santykiai tarp žmonių buityje ir darbe ir t.t. sukelia stresą. To pasekoje mes spinduliuojame energiją o tai kažkam reikalinga. Ir su tą jėga teko susitikti akis į akį. Kada 30km atstume nei iš šio nei iš to tiesiog akyse formuojasi 4 avarinės situacijos, arba bažnyčioje dalyvaujant laidotuvėse ima stoti širdis ir tik išėjus už bažnyčios ribų tai akimirksniu liaunasi supranti kad susidūrei su kažkuo nesuvokiamu ir super galingu. Visos keistenybės vyko 2012m liepos mėnesį ir finale paros laiko komos būsena. Nepasakosiu detaliai. Ilga istorija. Laimei egzistuoja tikrieji mūsų anapusiniai tėvai kūrėjai tai dvi ne materialios amžinos minčių lygio esybės su moteriška ir vyriška logika ne materialiam pasaulyje. Dėka jų aš dar gyvas. Tiesiog atsidūriau tarp mane ginančios ir mane bandančios tiesiogine prasme nužudyti jėgų. Ir galiausiai dabar nelikę tos neigiamos jėgos. Tuo pačiu pasaulį valdantys prarado ryšį su ją ir dabar tik improvizuoja. Jei taip pažiūrėt tai pasaulis savotiškai kybo neapibrėžtume. Seniau buvo griežta programa dabar niekas nežino ką daryti. Nėra jokio valdymo. Esam visiškai laisvi. Aišku nėra jokių apribojimų daryti nesąmones. Tik yra vienas niuansas. Pasaulyje gyvena dviejų tipų žmonės originalai ir kopijos. Čia momentas kad mes mokame klonuoti kažkas taip pasielgė ir su mumis. Vieni esam tikrų kūrėjų vaikai kiti ne. Jau 2m kaip tikriems žmonėms yra saugomi. Suprantama nuo senėjimo ir mirties niekas neapsaugos. Bet mirties originalams ir nėra. O su kitais gali vykti kas tik nori. Jų saugumas jų reikalas. Suprantam jiems mirtimi viskas pasibaigia. Žiauru bet taip yra. Jokie tikėjimai čia ne prie ko. Taip yra nuo gimimo. Seniau tikėjimai tarnavo tai neigiamai jėgai ir žmonėms suteikdavo už lojalumą tam tikros naudos. Dabar tikėjimai visiška tuštuma. Nėra to kam tikėjimais kirti. O tikrųjų kūrėjų tai visiškai nedomina. Ir dar toks praktinis momentas. Atkreipkit į orus Lietuvoje per paskutinius 2 metus. Jie idealūs. Taip mums blogai būti negali :-) Žinau esmę ir esu absoliučiai ramus dėl ateities. Juokas ima iš visų šalių melo. Bent man nėra jokių pasaulio paslapčių. Jokios problemos žinoti kas užsakė Nemcovo nužudymą ir kodėl, kaip ten nutiko su JAV tais dviem pastatais, kaip ten su kelione į mėnulį ir t.t.. Tik momentas kad tai informacija asmeniniam naudojimui. Galiu pasakyt kad tikras vaizdas įdomus ir kaip sakau visi meluoja susiriesdami. Kas liečia ateitį ji dar neįvyko ir jos neįmanoma žinoti. Lieka tik pasitikėti kūrėjais kad jie išspręs problemas kaip išsprendė nematomame lygyje, nes tai ne mūsų jėgoms. Tiesiog ramiai stebėkit ir džiaukitės pavasariu. Jūsų streso energija niekam nereikalinga. :-)

  Atsiprašau kad komentarą perkopijavau į „arčiau“. Šiaip viskas skamba fantastiškai bet aš ir pats savo laku nesuvokiau šio pasaulio sandaros ir niekuo netikėjau. Dabar ne tikiu bet žinau kaip yra. Žmogui dabar duodama tiek kiek gali pakelti ir dar kad stogas nenuvažiuotų :-)

 6. Dovydas says:

  …kas teigia, kad žino daug arba viską, paprastai nieko nežino…. Kas tikrai žino viską, tas sako, kad nežino nieko arba žino labai mažai…..
  Ezoterinėms žinioms skleisti yra ir kitų vietų.

 7. Piksius says:

  Vytauto mintis paskaičius susidaro įspūdis, kad jo gyvenimo kelias atvėrė visuotinę tiesą ir jis jau žino kas ir kaip. Neapsigauk, Vytautai, Niekada negali žinoti kas ryt nutiks. Palik tam erdvės savo galvoje. O tie kur dabar vygdo represijas ignoruoja elementarų gamtos dėsnį, veiksmas tolygus atoveiksmiui. Kaip Rolandas ir minėjo, tai jų silpnybė ir tame „žaidime“ jie atiduoda kozerius. Jie net nesuvokia, kad „krapštydami nosį“ ir nieko nedarydami stiprėtų. Tai mane dar kiek guodžia. Atoveksmis tik nuo mūsų priklauso. Kiekviena valdžios panaši akcija tik stiprins gretas nesutinkančių su esama padėtim.

 8. Mąstantis says:

  kaip, čia pasakius; visa tai jau buvo galima parašyti net ir 2008-ųjų krizinėje karštinėje, tik tauta kaip visados – nedrįsta…
  O antra vertus – nereikia manyti, kad sugalvojus susikvieti tuos 3000 geltonsnapių šauktinių pajėgs išnaudotojų valdžia apsiginti savo sotų lovį, – per prievartą juk gynybos nebūna, o tauta antra kartą po tankais, ko gero, nebeguls, taip, kad finalas – ašarojantis, teks, tikriausiai, tai SISTEMAI pačiai su šluotražiais atsibaidyti, – nes tauta ne tik tapo apolitiška, bet ir apskritai abejinga išnaudotojų klasei ir PRIEVARTINĖS DEMOKRATIJOS ĮKŪNYTOJŲ KOMUNIAGINEI KOMANDAI.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top