Socialdemokratai ir konservatoriai su bendrais griauna valstybę iš vidaus

2015, 23 kovo, 9:03 | kategorija LPT | atsiliepimų (4) | peržiūrų 451 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

unnamed_sveikuoliai_svyturys

O visų priekyje originaliai rikiuojasi seimo narys Antanas Matulas su savo nesibaigiančiomis kompleksinėmis priemonėmis stabdyti alkoholio vartojimą Lietuvoje. Inicijuoja daug projektų, kaip kontroliuoti alkoholio vartojimą, kurie įsigalios po kelių metų, bet, prieš jiems įsigaliojant, pritaria jų nukėlimui.

Stebiu šitą procesą nuo 2011 m., kai dalis konservatorių, išdavę visus jais tikėjusius rinkėjus, besirūpinančius kokybiškos alkoholio kontrolės politika šalyje ir savo vaikų saugumu, inicijavo alkoholio reklamos draudimo įstatymo atšaukimą, kuris turėjo įsigalioti 2012 m. Seimo narys ir frakcijos seniūnas Jurgis Razma į priekaištą, kad partija apgaudinėja rinkėjus, šaltu veidu tuo metu trumpai atsakė: „vienus rinkėjus prarandam, kitus atrandam.“ Kaip patogu. Į seimo rinkimus eini su viena programa ir pažadais rinkėjams, bet baigiantis kadencijai, keiti kryptį, kuri palanki alkoholio pramonei. Tokio akibrokšto iš konservatorių nesitikėjo tie, kurie palaikė juos rinkimuose dėl deklaruojamų programoje vertybinių nuostatų. Nors šioje partijoje yra nuostabių ir sąžiningų žmonių, šaukštas deguto vis tiek visą medaus statinę sugadina.

Seimo tribūnoje įstatymo atšaukimo iniciatorių pateikiami argumentai tuomet buvo daugiau panašūs į mintinai išmokto teksto kartojimą. Teksto, kurį surašė alkoholio pramonės atstovai ir padavė kaip mokinukams skaityti, į bet kokius kylančius klausimus deklamuojant tą patį išmoktą tekstą net ir tuomet, kai būdavo aišku, jog atsakymas visai nesusijęs su klausimu. Beliko tik stebėtis, kaip meistriškai seimo nariai moka žiūrėti kiaulės akimis į keliančius klausimus.

Dabar vėl stebime A. Matulo, besidedančio Lietuvos gelbėtoju, veiksmus. Šį kartą – 3 socialdemokratai: J. Požėla, A. Palionis ir E. Šablinskas įregistravo tokį įstatymo projektą, o A. Matulas jiems pritaria – atidėti draudimą prekiauti alkoholiu degalinėse, kuris turi įsigalioti nuo 2016 m., iki 2019 m.  Ir vėl girdime tą patį – norint mažinti alkoholio vartojimą šalyje, reikia kompleksinių priemonių, kurias kada nors (greičiausiai niekada) tokios sudėties seimas patvirtins. Kaip nebūtų graudu, dėl visokių „kompleksinių priemonių“ A. Matulas tariasi labiau su alkoholio pramone. Neva, ji žino geriausiai, kaip sumažinti alkoholio vartojimą šalyje. Tiesa, socialdemokratų jaunimėlis šį kartą labai nustebino uolumu vykdant partijos užsakymą ir nuoširdžiu rūpesčiu, kad kaimo žmonės negalės nusipirkti alkoholio degalinėse.

Vienokiu ar kitokiu būdu tiek konservatoriai, tiek ir socialdemokratai visada būdavo valdančioje daugumoje. Pastarieji niekada neslėpė savo veiksmų remti alkoholio pramonės interesus. Visada pritardavo kitoms partijoms (liberalų) šiuo klausimu. Kaip tikri broliai. Tik socialdemokratai prasigeriančiai tautai daugiau išmokų žada, o liberalai visai palieka prasigėrusius likimo valiai, kad sau palankesnių rinkėjų ratą užsitikrintų. Daugiau niekuo vieni nuo kitų nesiskiria.

Tokie seimo nariai Lietuvoje kuria sąlygas, naikinančias Lietuvos šeimas, luošinančias žmonių gyvenimus, pildančias vaikų globos namus įvairių raidos sutrikimų turinčiais vaikais, paimtais iš šeimų, nesusitvarkančių su priklausomybe alkoholiu, didinančias socialinei rizikai priklausančių šeimų sąrašus, socialinių darbuotojų seniūnijose poreikį. Taip pat kuria sąlygas, pildančias kalėjimo įstaigas, didinančias poreikį bedarbių ir socialinėms pašalpoms, socialinėms programoms, įvairiems projektams, skirtiems socialinės rizikos šeimų vaikams ir pan. O kur dar įtemptas policijos darbas su nuo alkoholio apsvaigusiais asmenimis keliuose, smurtautojais šeimose?

Jau seniai daugelis seimo narių nevertina mokslo argumentų alkoholio kontrolės srityje, nevertina pažengusių šioje srityje užsienio šalių patirties, pataikauja alkoholio pramonei apsimesdami, kad to nedaro. Taip valdantieji konservatoriai ir socialdemokratai metai iš metų griauna šalį iš vidaus ir naikina jos orumą. Jiems pavyko pasiekti, kad taptume trečia šalimi pasaulyje, suvartojančia daugiausiai alkoholio. Jiems taip pat pavyko pasiekti, kad pakiltume į  viršūnes pagal alkoholio kiekį, kurį suvartoja nepilnamečiai. Pasaulyje esame treti. Galime tik nuspėti, kas mūsų laukia po 20 metų tokio valdymo.

 

Sigita Kriaučiūnienė – Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė

sveikuoliai.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Joris says:

  kai kuriose šalyse, tame tarpre ir rusijoje, egzistuoja statistiniai tyrimai, kurie teigia, kad kiekvienas alkoholiui išleistas rublis (litas ar pan.) valstybei atneša 5 – 7 rub/lit/eur nuostolio, kurį valstybė patiria dėl sumažėjusio darbo našumo, nelaimingų atsitikimų gamyboje, eismo įvykiuose, sveikatos priežiūros, soc. išmokų mokėjimo ir t.t. ir pan. Regis, viskas aišku…

 2. Simas Simaitis says:

  Reikia nustoti terliotis su informacinėmis chimeromis ir baigti skirstyti tėvynainius į raudonuosius bei baltuosius, į krikščionis, pagonis ir musulmonus.

  Reikia suprasti, kad visa partijų, įleistų į politinį lauką sistema, yra sukurta vieningos konceptualios valdininkijos ir maitinasi iš tos pačios piniginės. O jų rungtyniavimas yra žaidimai, primesti liaudžiai. Reikia nustoti skirstyti žmones pagal tautas. Visos tautos – valdančiojo elito aukos, kuris žiūri į žmones kaip į gamybinę medžiagą, biomasę, naudojamą savo poreikiams. Ir JAV gyventojai – ne išimtis. Reikia suprasti, nėra tautų-priešų, kaip vokiečiai ir rusai, rusai ir ukrainiečiai, supjudytų informacinio teroro metodais.

  Juk nugalėtojas visuose karuose tik vienas – valdantysis elitas. Šis šiandieninis priešas išplitęs visose pasaulio valstybėse, kaip vėžys dideliame organizme. Ir viso pasaulio žmonės privalo vienytis, kad atsikratytii nuo šių metastazių.

  Reikia suvokti, jei mes tikime karinio ginklo galia, vadinasi mes nesupratome kaip sudarytas pasaulis. Jei mes nesuvokiame, kad alkoholis, tabakas, narkotikai yra ginklas, labiau pavojingas nei bombos ir raketos, ir negalime atsisakyti cigaretės, taurelės, švirkšto, vadinasi, mes mirtininkai.

  Reikia aiškiai suvokti: visų žmonijos darbų aukščiausias teismas egzistuoja. Ir šis teismas – Žemės teismas. Gamta – vyriausiasis teisėjas – žaliavų gavybos oligarchų pasiutpolkę ji prigriebs ir nubaus. Ir nubaus visą žmonijos giminę, nesugebėjusią šios betvarkės sustabdyti.

  Svarbu suprasti: sąmonės išlaisvinimas nuo ją deformuojančių dirbtinių matricų yra pagrindinė žmonijos išlaisvinimo sąlyga nuo globalių valdymo struktūrų savivaliavimo, pagrindinė gyvybės išgelbėjimo Žemėje sąlyga.

  ieikime prie šitos problematikos iš kitos pusės. Mūsų valdininkija – koloborantai, veikiantis galingesnių vadymo elitų vardan. Jiems į valstybę nusispjaut, pinigas jų dievas – Mamonas. O čia prisiminimui ištrauka iš neseniai sarmatuose išspausdinto straipsnio apie informacinį terorizmą:

 3. Mindaugas says:

  O kogi galima buvo tikėtis restauravus buržuazinę santvarką Lietuvoje? Tik viešpataujančios buržuazinės oligarchijos diktatūros, kad ir kaip ji bebūtų gražiai ar „civilizuotai“ uždengta lozungais apie „laisvę“, „demokratiją“ ar „žmogaus teises“….

 4. Marytė says:

  Pritariu Simui, viskas teisingai parašyta, bet tai tik teorija. Praktiškai nieko negalime padaryti. Jeigu 1990 m. galvojome, kad galime gyventi geriau, dabar matome, kad tai buvo tik gražios svajonės. Pasaulį nuo neatmenamų laikų valdo pinigai ir tie, kas jų turi. O turi tie, kurie moka nustumti silpnesnį, neturi skrupulų ir sąžinės, kurie viską matuoja nauda sau. O jeigu kalbėtume apie alkoholio prekybą degalinėse, geriau pritarčiau prekyba degalinėse, nei „baruose“ – girdyklose.Degalinės bent jau įkurtos toliau nuo gyvenamųjų namų, sunkiau pasiekiamos, gi „barai“ yra po langais ir vasarą per naktis girdisi girtų žmogystų šūkaliojimai, garsi muzika.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top