- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Spiegel: Graikija prašys pagalbos pas Rusiją

(„Spiegel„, Vokietija)
Giorgos Christides

paveikslėlisES susirūpinusi tuo faktu, jog daugelis Graikijos vyriausybės atstovų jaučiasi „arčiau Maskvos nei prie Briuselio““, – pastebi Spiegel.

Graikų politikai pasiruošę prašyti ekonominės pagalbos pas Rusiją savo oficialaus vizito į Rusiją metu.

Apie tai praneša vokiečių Spiegel.

Graikija kovoja kaip gali prieš bankrotą. Dėl to, kad derybos su sponsoriais užstrigo, Atėnai dabar pasiruošę prašyti palaikymo Rusijoje. Briuselyje ir Berlyne šį bandymą suartėti stebi su nepasitikėjimu“, – rašo leidinys.

Spiegel duomenimis, Aleksio Tsipro vyriausybė nori prašyti sumažinti gamtinių dujų kainą, o taip pat prašyti panaikinti rusų embargą kai kuriems graikiškiems maisto produktams, tame tarpe šviežiems vaisiams.

Laukiama, jog Graikijos energetikos ministras Pangiotis Lafazanis ir parlamentaras Thanasis Petrakos išsakys šį prašymą savo vizito į Maskvą, suplanuoto kovo 30-31 dienomis, metu.

Petrakos paaiškino Spiegel, kiek svarbus jo šaliai šis vizitas.

Mes norime glaudesnių santykių su Rusija energetikos sferoje ir tikimės iš to gauti žymios naudos““, – pareiškė jis.

ES sunerimusi dėl to fakto, jog daugelis Graikijos vyriausybės atstovų jaučiasi „artimesni Maskvai, nei Briuseliui“, pastebi Spiegel. Nerimas susijęs su mintimis apie tai, jog Vladimiras Putinas gali sustiprinti savo įtaką Pietryčių Europoje.

Anksčiau Briuselis atsisakė suteikti Graikijai 1,2 mlrd €urų kreditą. Prieš pat vizitą į Maskvą, energetikos ministras Lafazanis davė interviu, kuriame pavadino ES „begėde imperialiste“.

Graikų premjeras Aleksis Tsipras numatė aplankyti Maskvą balandžio 8 dieną. Savo vizito metu Tsipras planuoja susitikti su Vladimiru Putinu.