Suomija: rusų kariniai mokymai – tai politinis šou

2015, kovo 21, 4:39 | kategorija Ideologija | 2 komentarai | peržiūrų 237 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Yle“, Suomija)

paveikslėlisAnot Suomijos užsienio reikalų ministro Erkki Tuomioja, kariniai mokymai Rusijoje neša politinį pranešimą, tačiau juose nėra kažkokio kitokio tiesioginio siuntinio. Tuo pat metu Pabaltijyje „barškina kardais“ JAV.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirodė publikos akyse po 10 dienų nebuvimo ir ir iškart davė įsakymą pradėti karinius mokymus Murmanske.

„Aš manau, jog didžiąja dalimi kalba eina apie politinį šou ir teatrą. Iš tiesų panašūs mokymai nėra kažkuo ypatingi, tačiau aišku, jog jie neša politinę žinią. Čia nėra kito tiesioginio pranešimo. Tačiau, Rusijos manymu, tai atsakymas į tai,m kad NATO permetė naujas karines pajėgas arčiau Rusijos sienų“, – sako užsienio reikalų ministras Erkki Tuomioja.

Pagal Rusijos pusės pranešimą, mokymuose Murmansko srityje dalyvaus apie 40000 kareivių, dešimtys povandeninių laivų, kiti jūriniai laivai, sraigtasparniai ir lėktuvai. Anot Tuomioja, Rusijos veiksmų priežasčių reikia ieškoti 25-erių metų senumo įvykiuose: Rusija jaučiasi apgulta.

„Galbūt kažką galima buvo padaryti kitaip“, – samprotauja ministras. Visgi, praeitis niekaip negali legitimizuoti dabartinės Rusijos jėgos politikos, mano Tuomioja.

JAV „barškina kardais“ Pabaltijyje

Tuo tarpu JAV, dislokavo dešimtis tankų Latvijoje ir Estijoje, ir vykdo šiose šalyse tankų mokymus. Suomijos URM vadovą toks super-valstybių elgesys glumina.

— Tai labai liūdna. Tai jėgos demonstracija. Pabaltijyje kalba vyksta apie tai, kad šalys – NATO narės nori pastebimo aljanso dalyvavimo regione.

— Pabaltijo valstybėms reikia saugumo pojūčio.

— Čia kalba visą laiką vyksta apie pojūčius iš abiejų pusių. Rusijai taip pat teks suprasti, kad jos jėgos politika neprives prie ilgalaikės gerovės. Jai labiau apsimokėtų turėti taikius ir stabilius kaimynus, su kuriasi ji turėtų gerus santykius. Ji turi vieną tikį kaimyną – tai Suomija. Būtent todėl rusų-suomių pasienis yra viena iš labiausiai ramių bei neproblemiškų.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. FB nerijus sk says:

    Blaiviai mastantis politikas,cia ir taip aisku,USA tikslas;sukurti anakondos zieda aplink Rusija,ir po truputi uzverzineti kilpa.

  2. Mynde says:

    paskutiniuose mokymuose dalyvavo 76000 karių – kada panašaus lygio mokymus vykdė NATO? Nuo 2012 (kai ministru tapo Šoigu) mokymai pas rusus vyksta netikėtai, priešingai nei planiniai (parodomieji) NATO, ir tik tokie mokymai leidžia įvertinti realų armijos paruošimą. Logistikos prasme rusai turi neabejotiną pranašumą, jei konfliktas vyktų Europoje – jiems nereikėtų lėktuvnešiais plukdyti, kaip jankiams (nes europiečiai rimtų armijų neturi) savo karių iš viso pasaulio. Tai ne šou, bet žinia – rusai turi pakankamai veiksmingą armiją, kuri, nežiūrint dešimteriopai mažesnio biudžeto, pasiryžusi ir gali duoti į dantis bet kam. Su kuo juos reikia tik pasveikinti ir palinkėti sėkmės atsilaikyti prieš spaudimą ir provokacijas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top