Tagesspiegel: NATO ir ES nugalės Rusijos propagandą tik skleisdamos gryną tiesą

2016, 21 kovo, 19:54 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (15) | peržiūrų 584 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

tagesspiegel.de

Aivar Jaeski

Pulkininkas Aivar Jaeski | Foto: Normunds Mežiņš (Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs)

Labai ilgai atrodė, jog po šaltojo karo ir po TSRS griūties, propagandos tema atkrito savaime, tačiau su karo pradžia Ukrainoje ir Krymo aneksija, vakarų šalys vėl susidūrė su Rusijos propagandos problema, rašo Der Tagesspiegel žurnalistė Cladia von Salzen. „Tai informacinis karas, ir mes jame pralaimime“, – pereitą savaitę būdamas Berlyne pastebėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

2015 metų rudenį ES buvo sudaryta darbo grupė, fiksuojanti „dezinformaciją“ iš Rusijos. O 2014-aisias NATO sukūrė strateginės komunikacijos centrą, konsultuojantį Pabaltijo šalis, Lenkiją, Britaniją, Italiją ir Vokietiją.

„Po „geležinės uždangos“ griūties, Europa labai atsipalaidavo“, – pastebėjo strateginės komunikacijos centro Rygoje vadovo pavaduotojas, pulkininkas Aivar Jaeski. – Mes manėme, jog įprastų karų daugiau nebebus, ir negalvojome, jog Europoje kažkas pažeis tarptautinę teisę, – mes neįvertinome Putino ambicijų“. „Tai, kas įvyko Kryme – teritorijos okupacija ir aneksija – buvo gerai suplanuota karinė operacija“, – pridėjo Jaeski.

Krymo okupacijos metu Vladimiras Putinas, Rusijos užsienio reikalų ir gynybos ministrai atvirai melavo. „Melas ir manipuliacija faktais – pagrindiniai rusų propagandos bruožai“, – įsitikinęs Jaeski. Be to, Kremlius imasi bandymų atitraukti dėmesį nuo pagrindinės temos, diskredituoja kritikus ir skleidžia visuomenėje baimę. Kryptingo „šokiruojančios informacijos“ skleidimo faktu, NATO valdininko nuomone, galima būtų pateikti mergaitės Lizos iš Berlyno istorija. Pasak pulkininko, rusų valstybinės MIP tvirtino, jog mergaitė buvo pagrobta ir prievartauta pabėgėlių.

„Rusijos tikslas – susilpninti Europos vienybę, ir šiuo tikslu bus pasinaudota mažiausia klaida, mažiausia silpnybe, bet kuria problema, pavyzdžiui, ekonomine krize Graikijoje arba pabėgėlių krize“, – pabrėžė Jaeski. ES darbo grupė laikosi tos pačios nuomonės: šiuo metu pabėgėlių krizė Europoje tapo pagrindine Kremliaus MIP tema, o Vokietijos kanclerė Angela Merkel – pagrindiniu jų puolimo taikiniu.

Tuo pačiu, NATO ir ES giliai įsitikinusios, jog atsakymu Maskvai „jokiu būdu neturi tapti kontr-propaganda“. Būtent dėl šios priežasties jie sureagavo pavėluotai ir elgiasi santūriai.

„Mes neturime paminti savo vertybių ir savo istorijos, – pabrėžė Jaeski. – Melas turi būti užfiksuotas ir paneigtas, kad netaptų vyraujančiu MIP“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 15

 1. Ec says:

  Tik problema – ta tiesa labai karti :)

 2. Mindaugas says:

  Kaipgi taip. Jeigu šitie imperialistai pradės rašyti ir sakyti tiesą, visa jankių valdoma imperija subyrės.

 3. Kindziulis says:

  O tai kas tas melas? Atskleiskit tariamą melą ir paskelbkit tiesą.

 4. viga says:

  Tai kaip ir musu grrybe,rekia-propoganda,bet konkreciai nieko nepasako.Paskaicius spauda, matosi aiski antirusiska propoganda.Bet kokia teigiama naujiena is rusijos yra draudziama skelbti.Apie rusija tik blogai arba nieko.Bet tai pateikiama,kaip demokratija ir zodzio laisve.Kas turi daugiau pinigu,to ir teisibe.

 5. Ec says:

  Reikia pripažinti, kad Rusijoje demokratijos, bent jau matomos, daugiau nei Lietuvoje, ten valdo išrinktas prezidentas, o mūsiškius išrinktus valdo kažkokie iš Briuselio kurių niekas nerinko. O ir referendumui inicijuoti žymiai mažesnio gyventojų skaičiaus reikia

 6. konkurencijos nėra says:

  „Mes neturime paminti savo vertybių ir savo istorijos, – pabrėžė Jaeski. – Melas turi būti užfiksuotas ir paneigtas, kad netaptų vyraujančiu MIP“

  Tai ir pripažinkit, pirmiausia, Indėnų genocidą,bei jų išnaikinimą.

 7. kabalistas says:

  „NATO ir ES nugalės!..  “ –  Štai tokia ta jų ir „tiesa“ –  užgrobti… 
  Įdomi ir kita medalio pusė. Šia propagandine deklaracija NATO ir ES prisipažįsta, kad nuolatos skleidžia melą. Ir ateityje iš jų be melo  tikėtis nieko kitko nėra jokio pagrindo.

 8. konkurencijos nėra says:

  Varšuvos sutartis buvo sunaikinta,o didieji „taikdariai ir dermokratai“ su savo natu, tik pliačiasi. Kyla klausimas, kas didesnis demokratas ir Taikdarys?

 9. Mindaugas says:

  Na aš asmeniškai laukiu, kada Lietuviškos gubernijos valdžia paskelbs tikrą tiesą apie slaptą CŽV kalėjimą Antaviliuose, kadangi jų jankiški šeimininkai apie tai jau paskelbė….Kaip sakant, būtų gera pradžia kovoje su Rusijos „propaganda“. Norintiems pasiskaityti apie šį kalėjimą, štai nuoroda
  http://www.ft.com/cms/s/2/90796270-ebc3-11e5-888e-2eadd5fbc4a4.html?siteedition=intl#axzz43EUCShYK

 10. Skalvis says:

  Išgryninus tiesą Lietuvoje lieka tik melas, o tiesa kažkur dingsta.

 11. Edvinas says:

  O kam tau tiesa? Tu ja nesinaudoji. Eikinį kartą vemi tai ką perskaitai geriau suprantama kalba iš rytų.

 12. edvinui says:

  Zmogeli is „delfio“ pamazgu duobes, tau 15lika kapeiku ir lietrytis tiesa skleidzia? Megsti skaityti pasakas suaugusiems, tai skaityk, bet bent garsiai nesireklamuok ir „nesigirk“ savo protelio lygiu.

 13. Mindaugas says:

  Yra naivuolių ir politinių diletantų, tokių kaip Edvinas. Nuoroda į MIP 15 min. tik patvirtina mano teiginį, kad tokie edvinai, tai landsberginiai „patriotai“, kurie neturi nieko bendro su lietuvių tauta ar Lietuvos nepriklausomybe, bet yra tik užsienio imperialistinio kapitalo, kuriam jie tarnauja ir kuriam jie yra parsidavę, valios vykdytojai.

 14. Dalia says:

  Edvinai, savo komentaru ir nuoroda stipriai apsijuokiai…..

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top