Tai griūva dangus ar negriūva?

2015, 6 kovo, 4:50 | kategorija Ideologija | 7 komentarai | peržiūrų 510 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisGiedrė Gorienė

Vasario 23 d., Valstybės saugumo departamentas buvo  paskelbęs pranešimą apie esą padidėjusią Rusijos propagandą Lietuvoje.

„Valstybės saugumo departamentas informuoja, kad pastaruoju metu fiksuojamos vis akivaizdesnės Rusijos pastangos kurstyti informacinį karą ir siekti kuo plačiau paskleisti savo propagandą Lietuvos masinės informacijos priemonėse bei internetinėje žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose. Ieškoma būdų, kaip prisidengiant kitose valstybėse registruotomis įmonėmis, investuoti į žiniasklaidos priemones Lietuvoje arba remti jas finansiškai ir taip daryti įtaką jų skelbiamos informacijos bei transliuojamų laidų turiniui.

VSD duomenimis, užsienio valstybių atstovai, nebūtinai Rusijos, gali siūlyti Lietuvoje veikiančioms žiniasklaidos priemonėms bendradarbiauti skleidžiant Rusijai palankią informaciją, rengiant informacines kampanijas ar tiesiog spausdinant užsakomuosius straipsnius. Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvai priešišką informacinį foną siekiama formuoti ir regioninėje Lietuvos žiniasklaidoje.

VSD ragina Lietuvos žurnalistų bendruomenę nepasiduoti galimoms Rusijos provokacijoms, o pastebėjus tyčinius ar įtartinus propagandos skleidimo veiksmus, bandymus daryti finansinę įtaką ar siekius paveikti rengiamos informacijos turinį prašo informuoti Valstybės saugumo departamentą“, – skelbiama VSD pranešime.

Reaguodamos į tokį VSD pranešimą, tos pačios dienos vakare TV3 žinios paskelbė apklausą: „Ar pastebite, kad Lietuvoje stiprėja propaganda?“. Tačiau tik 12 proc. balsavusiųjų atsakė, kad „Taip, jos daugėja žiniasklaidoje ir internete“, 6 proc. atsakė, kad „Ne, nepastebiu jokio ženklaus padidėjimo“, o 82 proc. atsakė, kad „Tai ne propaganda, Rusija sako teisybę“.

Akivaizdžiai šokiruotos tokių balsavimo rezultatų, TV3 „Žinios“ ėmė situaciją taisyti: jau po „Sporto“ naujienų paskelbė, kad TV3 interneto svetainės technikams įtarimų sukėlė padidėjęs balsavusiųjų aktyvumas, kadangi įprastai balsuojančiųjų skaičius būna kelis kartus mažesnis.

Iš karto po to socialiniuose tinkluose pasipylė komentarai, spėjantys, kad dėl tokio balsavimo rezultato greičiausiai bus apkaltinti „Rusijos hakeriai“ ar „Rusija“, kad toks balsavimas sisteminės žiniasklaidos bus nutylėtas.

Tuo tarpu manęs tokie rezultatai, tiesą sakant, nenustebino. Kodėl? Todėl, kad jau daugiau negu prieš pusę metų rašiau: „mūsų“ propaganda – tarsi iš filmo „Bukas ir bukesnis“. Ji buka ir neįtikinama. Tai patyčių, etikečių klijavimo ir argumentum baculinum (lazdos/prievartos argumentas) propaganda, kuri neturi šansų (informaciniame kare) nurungti argumentų propagandą, nes veikia priešingai.

Kiek praėjo laiko nuo perversmo Ukrainoje? Metai. Tačiau per tą laiką nė vienas nei mūsų, nei JAV politikas ar politologas nepaaiškino, kodėl reikėjo kėsintis į tuometinio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus gyvybę, taip išvarant jį iš šalies, kodėl reikėjo versti tuometinį teisėtą Ukrainos prezidentą, jeigu dar tos pačios dienos rytą tas pats V.Janukovyčius parengė dokumentą ir pranešė, kad inicijuoja pirmalaikius Ukrainos prezidento rinkimus?

Tai yra, pats V.Janukovyčius inicijavo pirmalaikius Ukrainos prezidento rinkimus ir tas pats Petro Porošenka būtų tapęs Ukrainos prezidentu be jokių pilietinių karų ir be Krymo praradimo. Tad kokių galų reikėjo versti prezidentą, kuris po dviejų mėnesių būtų ir taip pakeistas?

Į šį klausimą – tyla. Apskritai šis klausimas yra tabu, o tie, kurie išdrįsta tai paklausti, gali sulaukti tik vieno atsakymo: „Putinas ch…o“.

Kitas klausimas – apie Molotovo kokteilių mėtymą į policiją Kijeve. Lietuvoje nei VRM ministras Saulius Skvernelis, nei kiti pareigūnai ar politikai neatsako į klausimą: ar Molotovo kokteilių mėtymas į policiją yra taikus ir demokratiškas būdas užimti valdžią? Kas būtų, jeigu ir Lietuvoje sugalvotų šitaip „taikiai“ ir „demokratiškai“ protestuoti? Ar Saulius Skvernelis duotų nurodymą policijai kentėti ir leisti valstybėje tvarkytis „demokratijai“?

Taigi, turime du pakankamai rimtus esminius klausimus, į kuriuos per metus taip ir neatsakyta, o tik vis sulaukiame VSD pranešimų apie „Rusijos propagandos grėsmę“ ar „didėjančią propagandą“. Todėl visiškai nenuostabu, kad žmonės ieško tų atsakymų patys, o pajutę virš jų kybantį argumentum baculinum vėzdą, pradeda abejoti valdžia, kuri „kažką nuo jų nori nuslėpti“.

Tuo tarpu ne patyčių, etikečių ar prievartos argumentus šioje temoje reikėtų naudoti – kiekvienam argumentui turi būti pateiktas kontrargumentas. O jeigu nėra kaip profesionaliai atsikirsti, o tik tylima bei skleidžiama ir toleruojama patyčių antikultūra, tai nenustebsiu, jeigu po kokio pusmečio visuomenės apklausos rezultatai bus dar labiau šokiruojantys (mūsų propagandistus).

Žinote, naujo dviračio išradinėti nereikia. Yra toks senas geras posakis: „Per prievartą mielas nebūsi“. Todėl šitoje temoje reikia visai kitos strategijos. Tačiau, prisipažinsiu, neatrodo, kad Lietuvoje tas būtų įmanoma.

Visos mūsų politikų ir politologų diskusijos apie Ukrainą mūsuose vyksta nuo momento po to – jau po visų Molotovo kokteilių, pasikėsinimų ir V.Janukovyčiaus išvarymo iš šalies, ir iš to „išplaukusio“ Krymo. Tačiau priežasčių – o kas lėmė, kad Krymas atsirado Rusijoje? – niekas nenagrinėja. Betgi esmė būtent ir slypi ten – prieš tai, po ko ir sekė tas po to.

Atvirai kalbant, šiandien neįmanoma abejingai žiūrėti į tai, kas vyksta Ukrainoje. Tas brolžudiškas karas mums turėtų priminti pokario laikus, kai brolis kaudavosi prieš brolį – vienas būdavo partizanas, o kitas – perėjęs į naujosios valdžios pusę: pvz., Ukrainos nacionalistas Liaško kovoja prieš pas Donbaso separatistus nuėjusią seserį. O ta savo pasirinkimą taip aiškina: „Anksčiau turėjome vagių valdžią, dabar – žudikų“.

Taigi, baisūs dalykai dedasi toje Ukrainoje, todėl, matyt, ne be reikalo vasario 21 d. tuo klausimu įvyko Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitas pas Romos Popiežių Pranciškų. Tai buvo privatus vizitas, Popiežius ir A.Merkel kalbėjosi 45 minutes. Tačiau mūsuose tas A.Merkel vizitas pas Popiežių buvo nutylėtas, nes, matyt, neatitinka mūsų oficialios „karo kranklių“ politikos: Popiežius užtikrino A.Merkel paramą, sprendžiant konfliktą Ukrainoje taikiu būdu (mūsuose gi kai kas labai nori karo ten). Kaip citavo A.Merkel Vokietijos žiniasklaida, Vokietijos kanclerė pasakė, jog „Popiežius ją įkvėpė veikti ryžtingai ir užtikrintai“, kad konfliktas Ukrainoje būtų išspręstas taikiai.

Kaip matote, Minsko-2 ketvertukas, įskaitant patį Ukrainos prezidentą P.Porošenko, nori taikos, Popiežius nori taikos, tik mūsų L.Linkevičius, kaip koks karo kranklys, vis kranksi: „Reikia į Ukrainą tiekti ginklus, reikia į Ukrainą tiekti ginklus“. (Tas buvęs komjaunuolis, žiūrėkit, puikiausiu kapitalistu tapo – ar tai vizų biznis, ar ginklų biznis, svarbu – biznis). paveikslėlis

Tačiau labai gerai čia neseniai pasakė garsus režisierius R.Tuminas: jis interviu vienai televizijai karo norintiems politikams patiems pasiūlė eiti į frontą.

Taigi, nori Linas Linkevičius karo – tegul pats ir važiuoja kariauti. O Lietuva, manau, jo tikrai nepasiges. Mažiau karo kranklių liks – rečiau „dangus grius“. Ir, žiūrėk, gal pagaliau bus prisiminti ir Lietuvos žmonės – nes per tuos karinius reikalus Lietuvoje kur dursi, ten skylė – palaida bala.

komentaras.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. e says:

  Gerai parašyta.“Ne į temą“-o kur tokius straipsnius lietuviškoje žiniasklaidoje dar galima paskaityti, pamatyti?

 2. Mindaugas says:

  Štai ką mano amerikiečių ekonomistas ir politologas Polas Kreigas Robertsas apie dabartinę Lietuvos vedamą rusofobinę politiką. Polas Kreigas Robertsas atskleidžia prolandsberginiams „patriotams“ bei jų favoritei Daliai nemalonią tiesą: tokios šalys, kaip Lietuva, faktiškai yra JAV vasaliniai satelitai, stumiami į jiems visiškai nereikalingą ir beprasmišką karą. Jam visiškai akivaizdu, kad Lietuva šiuo metu yra JAV vasalinė valstybė. Lietuvos valdžia reprezentuoja Vašingtono interesus, o ne lietuvių Tautos. Koks čia gali būti daugumos lietuvių interesas konfliktuoti su Rusija? Manau, tikrai joks. Tai visiškai kvaila ir be galo rizikinga politika. Jeigu Jungtinėms Amerikos Valstijoms pavyktų sukelti karą tarp NATO aljanso šalių ir Rusijos, kas, lietuvių manymu, atsitiktų Lietuvai? Lietuvai tikrai nepavyktų kiek ilgėliau atsilaikyti ir mes neišvengtume visiško sunaikinimo. Lietuva karo atveju neišvengiamai atsidurtų priekinėse fronto linijose. Deja, ten nebūtų tokios amerikiečių kariuomenės, kuri pajėgtų sustabdytų į Lietuvą žengiančius rusų karius, tuo atveju, jeigu Vašingtonas pradėtų kariauti su Rusija.. Na, o Lietuvai iš karo su Rusija tikrai nebūtų jokios naudos, bet, vis dėlto, Lietuvos valdžia tarnauja Vašingtonui….taigi gerbiamieji Lietuvos politikai, štai ką mano JAV ponai apie jūsų varomą satelitinę politiką…..

 3. Mynde says:

  ir vis tik neduoda ramybės mintis, kad dabartinė valdžiukės isterija – vanduo ant Putino malūno. Tskant, kad Kiseliovas turėtų medžiagos rodyti „vakarų agresyvumą“. Ir atidirba mūsų „buvę“ komjaunuoliai visais 200% – Putino reitingai nesisapnavo jokiam Vakarų lyderiui.

 4. PP says:

  Taip, Putinui ir Rusijai į naudą. Bet „mūsiškiai“ tai daro nesąmoningai. Antrą kartą skūros išversti nepavyks.

 5. taigi says:

  tegu patys rėksniai ir važiuoja į frontan priešakinėse linijose kariauti. Į čebatus, uniformą, šautuvą į rankas ir pirmyn. Linkevičius tuoj antsvorį numestų. Kiti rėksniai irgi. Tegu patys ir kariauja, bjaurybės. O straipsnis geras. Komentarai irgi. 

 6. PP says:

  Lietuva jau užsiangažavo kaip karo kurstytoja regione, ir, kilus karui bei Rusijai nugalėjus, Lietuvos laukia tas, kas laukė Vokietiją palaikiusias šalis – teritorijų apkarpymas, defašizacija, reparacijos ir t.t. Deja, bet už viską tenka mokėti…

 7. Anyzius says:

  Kodėl reikia blinkevičių, uknevičienę ir kitus vičius, išalkusius slavų kraujo, siųsti į brangią komandiruotę frontan? Negi neatsirastų norinčių tai padaryti vietoje ir pigiau.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top