Tyčiojimasis iš Lietuvos

2015, 26 kovo, 17:15 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 519 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Politikos mokslininkas T. Janeliūnas. Nuotr. ve.lt

Zigmas Vaišvila

Organizuotai kalbame apie patyčias mūsų mokyklose. Visų pirma, būtina kalbėti apie valdžios tyčiojimąsi iš visos Lietuvos. Nepriklausomybės atkūrimo 25-čio proga LRT ekrane Prezidentė Dalia Grybauskaitė, bijanti liudyti apie savo galimai nusikalstamas veikas D. Ulbinaitės byloje, dvejodama, bet išspaudė iš savęs Lietuvai eilinę melo porciją apie savo slepiamą biografiją.

Tačiau tuo pat metu ji kuria karo situaciją savo vadovaujamai valstybei! Šiurpus ciniškumas ir neatsakingumas! Ir mums tai tinka? Tai ir baisiausia. Snoro banko, „Independence“ ir kitos aferos tampa antraeilėmis, lyginant jas su dirbtiniu ir forsuotu Tautos kišimu į karo įvykių zoną. Priminsiu, kad nepaisant referendumo sprendimo nepamirštas ir naujos AE projektas. Latvija ir Estija, nelindusios į „Independence“, nelįs ir į šią aferą. Todėl būtina kalbėti apie Respublikos Prezidentės ir besąlygiškai jos kojos treptelėjimus vykdančiųjų tyčiojimąsi iš Lietuvos.

Kas dar turi nutikti, kad atsitokėtume ir sugebėtume į kasdien ir jau beveik visais klausimais atvirai meluojančią ir į karą mus kišančią Respublikos Prezidentę pažiūrėtume išsiblaiviusiomis galvomis? Karo tarp Ukrainos oligarchų I. Kolomoiskio ir P. Porošenko jau nebenuslėpė ir sisteminė Lietuvos žiniasklaida. Lenda į viešumą ir komercinės Ukrainos sąsajos su Lietuva. Sugebame tiekti neaišku kieno ginklus Ukrainai. Klausimas Ukrainos Metų žmogui p. D. Grybauskaitei – kurio Ukrainos oligarcho armiją Lietuva remia?

Už ką? Matas vienintelis – pinigai! Kur ir kodėl, kurio Ukrainos oligarcho pusėje kariaus Ukrainos-Lenkijos-Lietuvos batalionas? Kada pasimokysime iš to, kas vyksta Ukrainoje? Ukrainiečiai jau nebežino, kas jų laukia, kodėl nėra taikos. Kodėl šią šalį baigia išsidalinti tie, kurie garsiai kalba apie patriotizmą, bet karo Rusijai neskelbia, o su jos politikais, verslininkais ir šešėlinėmis struktūromis tuo pat metu prekiauja? O JAV sausumos kariuomenės vadas už tai jiems kovinius JAV medalius įteikia. Tokie visada pinigų pagrindu susitars. Dėl bet ko. Intensyviai superkamoje ir perdalinamoje Ukrainoje žmonės tuoj neturės iš ko gyventi! Tuo pat metu abi kariaujančios pusės prekiauja viena su kita ir parduoda viską, ką tik įmanoma parduoti.

O mes vis apsimetame, kad nesuprantame, kas vyksta. Deja, ura-patriotizmas ir nemąstymas veda Lietuvą ten pat, jei nesuprasime, kad karas – ne išeitis? Atsitokėti turime visi. Ir tie, kurie vis dar klusniai vykdo Lietuvoje „aukščiausiąją valią“.

Supraskime paprastą tiesą – parama šiai mūsų valdžiai į būsimą karo katilą kišate ir save, ir savo vaikus. Kiekvienas toks sprendimas, kratos dėl neegzistuojančios „antivalstybinės“ organizacijos veiklos – taip pat parama Didžiajai Poniai slėpti savo baimę po karo skraiste.

Kovo 24-ąją Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pateikiau apeliacinį skundą dėl kovo 10 dienos Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo dalies, kuria atmestas mano skundas dėl Prezidentės neveikimo – neatsakymo į 2014-12-05 signataro Z. Vaišvilos prašymą dėl Lietuvos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadorius JAV ir Meksikai Žygimanto Pavilionio, pernai gruodyje viešai paskelbusio, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą ir nuolat tai aiškinančio iki šiol, atšaukimo ir diplomatinio rango atėmimo. Ambasadorius Ž. Pavilionis, įsijautęs į provokatoriaus vaidmenį, jį tęsia. Ir sulaukė ne tik buvusio Gruzijos Prezidento M. Saakašvilio (dabar Ukrainos Prezidento patarėjo) apdovanojimo. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojai ir studentai Kovo 11-osios proga jį paskelbė labiausiai praėjusiais metais valstybės kūrimui nusipelniusiu asmeniu! Tai ne patyčia iš Lietuvos?

Teismas įpareigojo Vyriausybę atsakyti į minėtą mano prašymą, tačiau pabandė sukurti išimtį Prezidentei. Prezidento kanceliarija (ne Prezidentė, nes pernai ginče net dėl melagingos Prezidentės biografijos teismui nusprendė, kad Respublikos Prezidentas negali būti atsakovu teisme) tik atsakė, kad Prezidentė supažindinta su mano prašymu dėl ambasadoriaus atleidimo. Tačiau tai nereiškia nei prašymo tenkinimo, nei atsisakymo tai daryti. Tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad Prezidento kanceliarija atsakė į šį mano prašymą ir atliko visas teisės aktas jai nustatytas pareigas, kad jai nepriskirta nagrinėti pareiškėjo prašymą, o Respublikos Prezidento veikimo (neveikimo) teismas nevertina.

Palaukite. Iš vienos, pusės, Prezidento kanceliarija negali atstovauti šios Prezidentės, t.y. spręsti už ją tai, kas įstatymo priskirta Prezidentui, o Prezidentės negalima teisme patraukti atsakovu, tuo jai suteikiant teisę net neatsakyti į jai pateiktus prašymus. Tačiau įstatymas nenumato išimčių net Prezidentui – jis ar Prezidento kanceliarija privalo tenkinti prašymą arba atsisakyti tai daryti. Bet ne neveikti. Tačiau teismas nusprendė Prezidentei suteikti išimtį. Apie absurdišką teiginį, kad kanceliarijos pranešimas pareiškėjui, jog Prezidentė susipažino su prašymu, reiškia veikimą, t.y. prašymo tenkinimą arba atsisakymą tai daryti, net diskutuoti nesinori. Tačiau apeliaciniame skunde teko pasisakyti dėl šio akivaizdaus absurdo.

Tuo metu šio jau degančio teatro artistas – minėto apdovanojimo Komisijos narys docentas Tomas Janeliūnas – vaidina savo eilinį vaidmenį: „Nuosekliai ir suprantamai skleisdamas Lietuvos poziciją Rusijos agresyvios ekspansijos atžvilgiu, Ž. Pavilionis kūrė ir stiprino Lietuvos vertybinę tapatybę, demonstruodamas, kad Lietuva tarptautinėje erdvėje visuomet kovos už laisvę, žmonių orumą, priešinsis agresijai ir tarptautinės teisės laužymui.“ Lietuvos vertybinė pozicija ypač sustiprėjo, Kauno „Žalgirio“ krepšininkų komandai pernai lapkrityje iš Ukrainos oligarcho Ihorio Kolomoiskio įmonės priėmus per 3 mln. Lt paramą. „Žalgirį“ ir reikėjo apdovanoti.

ekspertai.eu

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. PP says:

  Jau net ir
  Latvijos prezidentas pareiškė, kad nepritaria Grybauskaitės provokuojančiai pozicijai Rusijos atžvilgiu. Na, ar kas Lietuvos ir Latvijos prezidentą Putino agentu apšauks?

 2. Dovydas says:

  ….kiekvienas sveiko proto žmogus tai supranta – ji sąmoningai stumia mūsų kraštą į pavojų.

 3. Tikrai says:

  niekada nesitikėjome, kad sulauksime tokio dvigubų ir net trigubų
  standartų meto.

  Graudu ir pikta.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top