Tyrimo komisija Odesos tragedijos klausimu apkaltino vėją

2015, 25 kovo, 16:08 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (10) | peržiūrų 693 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Ukrainoje toliau tęsiasi tyrimas dėl tragedijos 2014-ųjų gegužės 2 dieną Odesos profsąjungų rūmuose. Tada žuvo 48 žmonės, o įvairiai nukentėjo apie 170 – žmonės šokinėjo pro langus, kad nesudegti gyviems, daugelis apsinuodijo smalkėmis. Trečiadienį speciali tyrimo komisija Kijeve paskelbė išankstinius eilės ekspertizių rezultatus, kurie buvo gauti vykdant jas tų siaubingų įvykių vietose 10 mėnesių bėgyje. Komisija priėjo išvados, kad dėl didelio aukų skaičiaus, buvusio gaisro metu – kaltas vėjas.

Specialistai išsiaiškino, kad gaisras pastate vyko dviem etapais: pirmojo metu įvyko koridorių ir laiptų aikštelių uždūmijimas. Jei šiame etape degimą būtų pavykę sustabdyti, aukų būtų pavykę išvengti. Antro etapo metu užsidegė sienos laiptų aikštelėse. Pagal ekspertų išvadas – tai įvyko dėl „staigaus dujų apykaitos krypties pakitimo“.

— Vėjo gūsiai pakeitė dujų apykaitos procesus. Tai privedė prie to, kad zona, kurioje žmonės galėjo kvėpuoti, tiesiog išnyko ir susidarė spąstai, ko pasekoje žuvo žmonės, – pareiškė spaudos konferencijos metu Komisijos narys Aleksandras Balinskis. – Oro temperatūra patalpoje tuo metu pakilo nuo 30 iki 500 laipsnių.

Priminsime, tragedija Odesoje prasidėjo nuo tarpusavio susidūrimų tarp antimaidano aktyvistų iš vienos pusės, ir Odesos bei Charkovo futbolo klubų fanų ir radikalų iš „Dešiniojo sektoriaus“, o taip pat Euromaidano aktyvistų iš kitos. Ko pasekoje ginkluoti radikalai užvijo šalies federalizacijos šalininkus į profsąjungų Rūmų pastatą, užblokavo išėjimus ir padegė.

Kai kurie taikūs aktyvistai bandė palikti aikštę prieš degantį pastatą, kad iškviesti pagalbą, tačiau žmonių nepraleido Maidano šalininkai.

Gaisras tęsėsi keletą valandų. Po to, kai gelbėjimo tarnybos atvyko į įvykio vietą, o pirmiesiems sužeistiesiems pavyko išsigauti iš degančio pastato, ekstremistai tęsė žvėriškumus prieš dešimčių žiūrovų akis. Per Odesos TV buvo parodyti kadrai, kuriuose smogikai verčia išgyvenusius sužeistuosius šliaužti per taip vadinamą gėdos koridorių.

Odesos tragedijoje ukrainiečių valdžia pradžioje apkaltino Rusiją, tačiau vėliau Kijevas pakeitė savo poziciją šiuo klausimu. Pagal naują, Ukrainos saugumo Tarnybos versiją, masinių susidūrimų organizatoriais Odesoje įvardinti buvęs Ukrainos vice-premjeras Sergejus Arbuzovas ir buvęs pajamų bei rinkliavų ministras Aleksandras Klimenko.

2014-ųjų rugsėjį, Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas užtikrino, jog visų kaltųjų dėl šios tragedijos asmenybės nustatytos, o didžioji jų dalis jau atlieka teisėtą bausmę.

lifenews.ru

ntv.ru

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Mindaugas says:

  Eilinis Ukrainos valdžios melas. Šis tyrimas buvo ir yra uždaras, neprileidžiant nepriklausomų tyrėjų. Tai, kas įvyko Odesoje gegužės 2 d. – grynas fašizmas.

 2. Mynde says:

  kitas tyrimas parodys, kad dauguma nužudytų Kijeve patys nusišovė dviem sprogstamosiomis kulkomis – pirma į širdį ir kontroline – į galvą.

 3. PP says:

  Kai chunta žlugs, nauja valdžia suras kaltininkus ir juos teis. Svarbiausia, kad neimtų seilėtis, bliauti apie žmogaus teises ir rodyti minkštakūniškumo – mirties bausmė ir jokios kitokios visiems žmogžudžiams, kurie Odesoje degino ir taipogi visiems pareigūnams, kurie neatliko savo pareigų, kurie trukdė jas atlikti, pavyzdžiui, gaisrininkams ir t.t.

 4. vaidmantas bitė says:

  Nelabai pasitikėčiau šiuo puslapiu, nes ką tik rašė, kad Vokietija ir Prancūzija pasitraukia iš Nato.

 5. algirdas says:

  Vaidmantai – tą patį rašo ir kiti tinklapiai: http://www.ntv.ru/novosti/1381756

 6. Marijonas says:

  Ir kvailiui aišku, kad Odesoje įvyko euromaidano fanatikų susidorojimas su kitaminčiais. Gi internete yra krūvos nuotraukų, liudininkų reportažų – aišku reikia mokėti rusų kalbą. Šiuolaikiniam jaunimui tai jau sudėtinga. Akivaizdu, kad pastatas buvo sąmoningai padegtas, siekiant kad kitaminčiai kuo labiau nukentėtų. Gal ir buvo nesitikima tokio didelio gaisro, bet įvyko kaip ir įvyko. Kaltieji turėtų būti nubausti, bet negi dabrtinė Ukrianos valdžia baus savus? Akivaizdu, kad vėlgi ne. Todėl temps šį tyrimą kiek galima ilgiau, kad Ukrainos visuomenė užsimirštų. Su smurtu ir ugnimi atėjusi valdžia tuo pačiu ir baigs.

 7. Simas Simaitis says:

  Kas jau pamiršo, kas vyko Odesoje, galima pažiūrėti čia
  http://alles-schallundrauch.blogspot.de/2014/05/opferzahl-in-odessa-ist-auf-116.html
  Jautriems prašome pagalvoti ar jiems verta tai daryti, vaizdai ne iš malonių

 8. saul says:

  Odesoje nera etnines diskriminacijos, sugriovimu ir zudyniu….,kurios dabar garsina Lugandono apsisaukeliu respublikas.Kur ruSSkis uzejo,zudynes,bardakas ir fashizmas.

 9. PP says:

  O tu užsismauk ant galvos gandoną.

 10. butent says:

  Saul reik folijos ant galvos)))

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top