Ukraina: ypatingą statusą Donbasas gaus tik po rinkimų

2015, 21 kovo, 4:27 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 167 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(“Euronews“, Prancūzija)

paveikslėlisUkrainos Aukščiausioji Rada priėmė įstatymą dėl ypatingos vietos savivaldos tvarkos atskiruose Donecko ir Lugansko sričių rajonuose. Ypač pažymėtina, jog įsigalios jis tik tada, „kai iš visų minimų rajonų bus išvesti visi neteisėtos karinės technikos junginiai ir juose bus pravesti priešlaikiniai rinkimai atitinkantys ukrainietišką teisę“. O iki to meto, nepripažintų DLR ir LLR teritorijos bus laikomos „laikinai okupuotomis“.

Bet ir tokios redakcijos įstatymo nepalaikė „Opozicinis blokas“, „Radikali partija“ ir partija „Batkivčina“.

„Ten bus išrenkami žmonės, kurių rankos aptaškytos ukrainiečių krauju, – pareiškė „Batkivčinos“ lyderė Julija Tymošenko. – Ir negi kažkas turi abejonių tuo, jog falsifikacijų pagrindu, šiuose rinkimuose, vykdomuose okupuotose teritorijose bus išrinkti būtent tie, kas užmušinėjo ukrainiečius, kas griovė mūsų valstybę?

Nepripažintos Donecko respublikos pavadino įstatymą prieštaraujančiu Minsko susitarimams. Anot jų, pirmoje eilėje pagal šiuos susitarimus turi būti vykdoma Ukrainos Konstitucijos reforma, įstatymas apie ypatingą statusą turi įsigalioti nuo jo paskelbimo dienos, o rinkimų įstatymas turi būti svarstomas dalyvaujant DLR ir LLR atstovams.

Ukrainiečių valdžia jokių prieštaravimų susitarimams priimtame įstatyme nemato:

„Ukrainos valstybė, prezidentas pasirašė Minsko susitarimus, kuriuose buvo aptarti kai-kurie punktai. Mes judame šiais punktais, mes kalbame visam pasauliui, sau, jums ir agresoriui, kad mes pasiruošę taikiam situacijos sureguliavimui. Šie rinkimai bus vykdomi, kai tik ten atsiras legitimūs ukrainietiški valdžios organai“, – pareiškė partijos „Liaudies frontas“ deputatas Sergejus Pašinskis.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. gojus says:

    Visiškai aišku – Prošūdenka gavęs teisę į laisvą pasirinkimą už JAV ir karą. Kaip Jannkovičiui buvo duota teisė laisvam pasirinkimi už Europos sąjungą… JAv neatlyš kol neįžengs į Rusiją. Tą Putinas supranta ir belieka tikėtis, kad jis žino ką daro ir aiškiai parodys JAv kad durys į Rusiją ždarytos – kitaip mums batai

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top