Ukrainos vyriausybė garantuoja piliečiams 2 kg lašinių metams ir ruloną tualetinio popieriaus mėnesiui

2016, 20 kovo, 12:25 | kategorija Ekonomika | 5 komentarai | peržiūrų 578 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

zn.ua

lašiniai

2 kg metams

Ukrainos ministrų kabinetas ruošiasi patvirtinti „naujus rinkinius“ maisto produktų, kitų prekių ir paslaugų, nuo kurių priklauso pragyvenimo minimo nustatymas, praneša „Zerkalo nedeli“ (Savaitės veidrodis). Ukrainos Ekonominio vystymosi ir prekybos ministerija jau paruošė vyriausybės nutarimo projektą „Apie produktų rinkinių, ne maisto prekių rinkinio ir paslaugų rinkinio patvirtinimą“ ir nukreipė jį patvirtinimui į ministrų kabinetą, vartotojo krepšelio turinio peržiūrai, sakoma straipsnyje.

Kaip mano juristas ir teisių gynėjas Stanislav Batrin, „Atviro teismo“ projekto vadovas, tokia vyriausybės politika prieštarauja normoms. „Be to, kad vyriausybė apskritai neturėjo teisės paduoti biudžeto projekto 2016-iesiems be tokios ekspertizės ir jos išvadų patvirtinimo, šiandien mums vėl siūlomas ciniškas ir žeminantis požiūris į garantijas, už kurias atsakomybę neša valstybė“, – cituoja „Zerkalo nedeli“ gynėjo nuomonę.

Konkrečiai, maisto produktų rinkinio darbingiems gyventojams sąraše, vietoje sviesto figūruoja „margarinas“, kurio vartojimo norma metams sudaro 2 kilogramus. Taip pat „nemaloniai stebina“, jog kiekvienam ukrainiečiui numatyta ne daugiau, nei 2 kg lašinių metams, o taip pat tik 8 kg kiaulienos ir 9 kg dešros, rašo „Zerkalo nedeli“

„Orus gyvenimas“ Ukrainos vyriausybės supratimu taip pat numato galimybę gyventojams įsigyti sekančių baldų, rašoma straipsnyje: 1 spintą rūbams (apskaičiuota 25 metams), 1 kėdę (15 metų), 1 lovą (25 metams), 1 rašomąjį stalą (25 metams), 1 virtuvės baldų rinkinį (25 metams).

Be to, į sąrašą įeina 1 veidrodis vonios kambariui (20 metų laikotarpiui), 1 telefonas (25 metams), 1 radijo imtuvas (20 metų), 1 šaldytuvas (15 metų), 1 skalbimo mašina (14 metų), 1 šviestuvą (25 metams), 2 lėkštes (3 metams), o taip pat 1 peilį, 2 šakutes (10 metų), – vardina „Zeraklo nedeli“.

Kalbant apie drabužius, – vyrams siūloma patvirtinti norma: po 1 kostiumą, kaklaraištį, palaidinę, megztinį ir vienerias kelnes į metus. Apatinių rūbų sąrašas apima: 6 kelnaites, 1 glaudes, ir 10 porų kojinių metams.

Moterims siūloma sekanti norma: 6 kelnaitės, 2 liemenėlės, 2 marškinėlių, 1 maudymosi kostiumėlis, 2 sintetinių pėdkelnių ir 1 kelnės metams, – rašoma straipsnyje.

Higienos priemonių atžvilgiu metinė norma sudaro: 2 dantų šepetėlius, 1 buteliuką odekolono, 1 šukos ir 12 rulonų tualetinio popieriaus. O iš sanitarijos ir vaistinių priemonių „ypatingai išsiskiria“ tokie skaičių rodikliai kaip 100 gramų vatos, 2 rulonėliai binto, 2 karštį mušančios priemonės, 7 pleistrai ir 1 vaikiškas kremas metams, pažymi „Zerkalo nedeli“.

„Kirpyklos paslaugų“ punkto atžvilgiu, komisija patvirtino 4 kirpimus metams žmogui. Taip pat kiekvienam ukrainiečiui numatyta 6 apsilankymai kultūros įstaigose ir galimybė įsigyti knygų (ne daugiau 6 į metus). Tuo tarpu apie tarpmiestines ir tarptautines keliones komisija apskritai „pamiršo“, įtraukusi į sąrašą tik priemiestines keliones, siekiančias iki 50 km., – pabrėžiama straipsnyje.

Tuo tarpu 2015-aisiais Ukrainos ministrų kabinetas jau pralaimėjo dvi teismines bylas apie būtinybę peržiūrėti pragyvenimo minimumą ir vartotojo krepšelio turinį pagal žmogaus teisių gynėjo Stanislavo Batrino ieškinį, primena „Zerkalo nedeli“. Atitinkamas teismo sprendimas šiuo metu yra privalomas vykdymui, o valstybės vykdytojas sprendžia klausimą apie vyriausybės valdininkų ir atitinkamų ministerijų atsakomybę teismo sprendimo nevykdymą.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Normuotojas says:

  Kai neturi ko esti tai nera ko ir sikti :Dd

 2. Partizanas says:

  Slava Ukraine! Slava Margarina!

 3. pildosi Vangos pranasyste says:

  Buvo ispranasauta kad komunizmas bus atkurtas bet tik ne rusijoje.o kitoje salyje.
  taigi betruks tik raudonuju,ar ruduju gurguoliu su Valcmano irJaiceniuko portretais, bei ginkluotu banderovcu katrie vazines po kaimus. ir is kaimieciu surinks tuos lasinius.

 4. zzz says:

  Tuoj taip bus ir ES,nes su tokiu vadovavimu kitaip būti negali.Man tik keista,kad ES vadovauja niekieno nerinkti“vadovai“.Jie pasiskiria save patys,kaip tarybiniais laikais partija“išsirinkdavo“politinį  biurą.ES tai ta pati TSRS tik kitaip pasivadino.ES vadovybėje vieni komunistai tereikia paskaityti jų biografijas ir tuo įsitikinti.Laukim komunizmo rytojaus.

 5. Marazma says:

  Ka norejot,ta ir gavot,jeigu neturit savo „smegenu“ tai naudokites kitu ,protingesniu!!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top