Virš LRT vadovybės galvų tvenkiasi debesys

2020, 29 kovo, 7:33 | kategorija LPT | atsiliepimų (7) | peržiūrų 600 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vyriausybės kanceliarija Ministro Pirmininko pavedimu įpareigojo Kultūros ministeriją (o prireikus kartu su suinteresuotomis institucijomis) išnagrinėti Nacionalinės vartotojų konfederacijos, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos ir kitų visuomeninių organizacijų pareiškimą „Dėl konstitucinio šalies valdymo“ (2020 m. kovo 24 d.).

Primename, kad kovo 24 dieną visuomeninės organizacijos išplatino pareiškimą, kad esant ekstremaliai situacijai valstybėje nacionalinio transliuotojo laidos ir skleidžiama informacija tik kursto žmonų baimę, paniką ir destabilizuoja visuomenės rimtį.

Pareiškime dėl konstitucinio šalies valdymo, kuris adresuotas Prezidentui ir Seimo nariams Lietuvos žmogaus teisių bei kitos visuomeninės organizacijos išreiškė susirūpinimą dėl sisteminėje žiniasklaidoje nuolat eskaluojamo tam tikrų politinių grupių nepasitenkinimo Vyriausybės darbu, kuriuo pasitikėjimas šiuo metu ypač svarbus visuomenės sutelktumui išsaugoti.

„Ypač šokiruoja nacionalinio transliuotojo skleidžiama vienpusiška šalies valdžios darbą diskredituojanti informacija“,- sakoma pareiškime.

„Jeigu nuolatinį valdžios menkinimą TV laidose ir būtų galima pateisinti komercinės televizijos savininkų politiniu neįžvalgumu arba neatsakingumu, tai toks pateisinimas absoliučiai neįmanomas visuomeninio transliuotojo atžvilgiu.

Šalyje susidarė grėsminga situacija, kai esant ekstremalioms aplinkybėms valstybėje nacionalinis transliuotojas, užuot stiprinęs visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis, eskaluoja ir laidose menkina bei dirbtinai kuria valdžios neįgalumo įvaizdį, jos tariamą nesugebėjimą suvaldyti šalį užklupusią krizę, tam pasitelkdamas permanentiškai esama valdžia nepatenkintus visuomenės ir politikos veikėjus“.

Neįsivaizduojama situacija, kad Jungtinėse Amerikos valstijose buvusiam prezidentui Barakui Obamai kasdieninėse šalies televizijos laidose būtų skiriama daugiau laiko, negu veikiančiam prezidentui Donaldui Trampui.

Tuo tarpu mūsų šalies nacionalinio transliuotojo laidose Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai tradiciškai skiriamas saikingesnis laikas, negu buvusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri savo pasisakymais jau atvirai ėmė menkinti veikiančios vyriausybės darbą ir valdančiosios daugumos veiklą“- skelbia pareiškimo autoriai.

„Būdami nešališki, nepataikaudami jokioms politinėms partijoms ir objektyviai įvertinę, pritariame „Nacionalinio susivienijimo“ 2020 m. kovo 21 d. išplatintam pareiškimui “dėl būtinybės krizės sąlygomis vadovautis konstitucine valdžios ir demokratinio valdymo samprata“.

Jame reiškiamas susirūpinimas Lietuvos politikų raginimais koronaviruso epidemijos metu šalyje įvesti nepaprastąją padėtį arba krizės valdymą perduoti profesionaliam kariškiui.

Esą Lietuvos Respublikos Vyriausybė šiuo metu nesugeba tinkamai spręsti epidemijos keliamų problemų.

Pritariame nuomonei, jog tokiuose nepagrįstuose ir iš esmės neteisėtuose siūlymuose galima įžvelgti siekį įvykdyti antikonstitucinį valdžios įgaliojimų perėmimą atveriant galimybę panašius siūlymus teikiančioms politinėms jėgoms nedemokratiniu ir neteisėtu keliu perimti šalies valdymą.

Tokiomis aplinkybėmis nacionalinio transliuotojo laidos ir skleidžiama informacija tik kursto žmonų baimę, paniką ir destabilizuoja visuomenės rimtį. Su tokia LRT veikla ir jos vadovų laikysena toliau negalima taikstytis“.

Pareiškimą pasirašiusios organizacijos pažymi, kad dabartinėje ekstremalioje situacijoje LR veikla kelia atvirą grėsmę Lietuvos valstybės egzistencijai.

Todėl reikalaujama Prezidentą ir Seimą nedelsiant pakeisti LRT tarybos sudėtį politiniu nešališkumu bei pilietine atsakomybe ir visuomenės pagarbą pelniusiais nariais.

Visą Pareiškimo tekstą rasite ČIA

Vyriausybės kanceliarija šį visuomenininkų pareiškimą taip pat persiuntė Prezidento kanceliarijai, Seimo Kultūros komitetui, Seimo kanceliarijai, Teisingumo ministerijai, LRT tarybai ir VŠĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, nurodydama pateikti atsakymus pareiškėjams, Prezidento kanceliarijai, Seimo kanceliarijai ir atsakymų kopiją pateikti Vyriausybės kanceliarijai.

šaltinis: Pozicija

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 7

 1. anoniminis says:

  šioje vietoje galima tik pasakyti, kad karo metais panikos kurstytojus ir melagingų žinių platintojus, paprastai šaudydavo, vadovaudamiesi ta logika, kad panikos kurstytojas yra priešo agentas ir veikia prieš savo šalį.
  Kam dirba ir kokių tikslų siekia nacionalinis transliuotojas? Šiaip, LRT jau seniai daro tokį įspūdį, kad ji yra savarankiškas politikos subjektas, kurio tikslai skiriasi ne tik nuo vyriausybės, bet ir nuo valstybės tikslų.

 2. ADA says:

  šioje vietoje galima tik pasakyti, kad karo metais panikos kurstytojus ir melagingų žinių platintojus, paprastai šaudydavo, vadovaudamiesi ta logika, kad panikos kurstytojas yra priešo agentas ir veikia prieš savo šalį.
  Kam dirba ir kokių tikslų siekia nacionalinis transliuotojas? Šiaip, LRT jau seniai daro tokį įspūdį, kad ji yra savarankiškas politikos subjektas, kurio tikslai skiriasi ne tik nuo vyriausybės, bet ir nuo valstybės tikslų.

 3. konkurencijos nėra says:

  NENORMA TAPO NORMA!

 4. bobute says:

  Noriu zinoti,kas Lietuvoje dabar yra Prezidentas? ar Grybauskaite,kuri gedingai,kaip Tulpiu pasto ikureja,nusileido nuo pjedestalo ir turetu tyliai tunoti savo kamputyje(beje,dar ir zmoniu lesomis visokioms privilegijoms pasinaudodama-Geda!) ar Nauseda,santurus ir bendraujantis Prezidentas???Beje, ar Lietuvos zmones leido jai vadovauti ta m fondui? Klausimas-kodel musu islaikoma LRT kisama si ponia?
  Norime zinoti,kada baigsis tas balaganas musu televizijoje???

 5. Gintas says:

  Delfide, o ne nepriklausomas transliuotojas… Nors viena laida yra kur būtų kita nuomonė? Ne, lrt tai kojalu ir co tusofke! Gaila tų, kurie to nemato, jie akli ir kurti!

 6. Petras says:

  Lrt turėtų parodyti daugiau pozityvo šioje situacijoje. Kaip žmonės ir verslas rodo iniciatyva prisideda kovoje su „korona“ gamina respiratorius ir kitas priemones,taip pat savanorių pagalba senyvo amžiaus, neįgaliems žmonėms.Kas yra negerai mes ir patys matome.

 7. konkurencijos nėra says:

  Beveik visų masmedijų užduotis GĄSDINIMAS!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top