Washington Post: Prastėjant kariuomenės kokybei, Kijeve abejojama pasirengimu puolimui

2023, 14 kovo, 10:19 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 156 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Per metus laiko nuo Rusijos karinės invazijos į Ukrainą pradžios, pablogėjo Ukrainos kariuomenės kokybė, rašo”The Washington Post” leidinys. Kai kurie Ukrainos pareigūnai laikraščiui teigė abejojantys, ar ji yra pasirengusi „ilgai lauktam pavasario kontrpuolimui”, atsižvelgiant į patyrusių kovotojų ir karininkų nuostolius.

Vašingtonas tikisi, kad puolimas galėtų įvykti balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje. WP duomenimis, Ukrainos nuostoliai siekia 120 000 žuvusiais ir sužeistaisiais.

Apie prastėjančią kariuomenės kokybę ir amunicijos trūkumą leidiniui su anonimiškumo sąlyga papasakojo pareigūnai Kijeve, 46-osios desantinės puolamosios brigados, šaukiniu Kupol, bataliono vadas, taip pat kariai.

Kaip pažymi WP,  Ukrainos nesugebėjimas surengti „plačiai išreklamuoto kontrpuolimo”, sukels naują kritikos bangą JAV ir Europos atžvilgiu. Tačiau vienas JAV pareigūnas pažymėjo, kad padėtis mūšio lauke dabar gali neatspindėti bendro vaizdo, nes Kijevas sąmoningai sulaiko kariuomenę nuo kovos, ruošdamasis puolimui.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas sakė, kad Ukrainos kariuomenės būklė nesumažino jo optimizmo. Jo nuomone, Kijevas dar neišnaudojo viso savo potencialo. „Manau, kad bet kuriame kare ateina momentas, kai reikia apmokyti naujus kadrus, kas dabar ir vyksta”, – sakė jis.

WP teigimu, kol kas nežinoma, kokį poveikį Vakarų pagalba turės pavasario puolimui, atsižvelgiant į „išsekimo randus”. Vienas aukšto rango Ukrainos pareigūnas pristatomų tankų skaičių apibūdino kaip simbolinį.

Kiti taip pat išreiškė pesimizmą dėl pagalbos atvykimo laiko. „Jei turite daugiau išteklių, puolate aktyviau. Jei turite mažiau išteklių, labiau ginatės. Mes ketiname gintis. Todėl, jei klausiate manęs asmeniškai, netikiu dideliu mūsų kontrpuolimu. Norėčiau tuo tikėti, bet žiūriu į išteklius ir klausiu: „Kuo (kontratakuoti)”, – sakė Ukrainos pareigūnas.

Kitas pareigūnas pažymėjo, kad Ukraina neturi „nei žmonių, nei ginkluotės”. „Ir jūs žinote [karo] santykį: kai pereini į puolimą, prarandi dvigubai ar trigubai daugiau žmonių. Mes negalime sau leisti prarasti tiek žmonių”, – pridūrė jis.

Vis dėlto, armijos vadas Aleksandras Syrskis tiki, kad pergalė įmanoma. „Mes visi galvojame panašiai ir suprantame, kad turime laimėti iki metų pabaigos. Ir tai įmanoma. Tai įmanoma, jei gausime visą pagalbą, kurią mums pažadėjo mūsų partneriai”, – mano jis.

46-osios oro desantininkų brigados bataliono vadas, šaukiniu Kupol, taip pat skundėsi dėl naujų kovotojų nepasirengimo. Jis prisiminė, kaip šimtai karių paliko savo pozicijas per mūšius su privačia „Wagner” grupuote. Kariškis taip pat pažymėjo, kad jo batalione dėl gyvosios jėgos nuostolių beveik pilnai pasikeitė visi kariai.

Vokiečių pareigūnas sakė, kad, Berlyno skaičiavimais, ukrainiečių nuostoliai siekia apie 120 000 žuvusiųjų ir sužeistųjų. Tačiau, jis pažymėjo, kad Kijevas šia informacija su Vokietija nesidalijo, „nes ja nepasitiki”.

WP duomenimis, Vašingtonas ragina Kijevą atsitraukti iš Bachmuto mažiausiai nuo sausio mėnesio, nes strategiškai jis nėra svarbus. Vienas Ukrainos pareigūnas paaiškino, kad sprendimą surengti miesto gynybą lėmė noras „išsekinti Rusijos pajėgas”. Jis pažymėjo, kad Kijevas neketina panaudoti šių savo pajėgų planuojamam puolimui.

Tuo pat metu „Washington Post” pažymi, kad Rusijos kariuomenė susiduria su tais pačiais sunkumais kaip ir Ukrainos ginkluotosios pajėgos, įskaitant šaudmenų ir apmokyto personalo trūkumą.

Kai kurie Vakarų pareigūnai mano, kad Rusijos kariuomenės padėtis gali būti blogesnė nei Ukrainos kariuomenės. Apie tai ypač kalbėjo Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Benas Wallace’as. Pasak jo, Rusija jau perdislokavo 97 proc. savo kariuomenės į Ukrainą.

Vasarį „The Washington Post” leidinys pranešė, kad JAV įspėjo Ukrainą apie konflikto su Rusija posūkį. Joe Bideno administracija mano, kad geriausias scenarijus – Ukrainai per artimiausius mėnesius užimti kuo didesnę teritoriją prieš pradedant derybas.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top