Zigmas Vaišvila. Valstybės provokatorių demaskuoti nevalia

2016, 8 kovo, 19:55 | kategorija LPT | 5 komentarai | peržiūrų 525 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila2015 m. rugpjūčio 3 d. portalo 15min.lt straipsnyje “Lietuvos radikalai naudoja rusiškos ir sovietinės propagandos technologijas“ (www.15min.lt/naujiena/aktualu/karo-zona/a-784-518608), paskelbta išsami informacija apie Lietuvos 10-ies interneto svetainių („Karštas komentaras“, „Laisvas laikraštis“, „Ekspertai“, „Ldiena“, „Sarmatai“, „Nacionalistas“, „Lietuviais“, „Versijos“, „Šauksmas“ ir kt.) bei signatarų Rolando Paulausko ir Zigmo Vaišvilos, kitų fizinių asmenų antivalstybinę veiklą, nukreiptą prieš Lietuvos Respubliką bei vykdomą Rusijos valstybės naudai.

Signataras Z. Vaišvila nedelsdamas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl savo ir kitų asmenų antivalstybinės veiklos ištyrimo. Pradėtame ikiteisminiame tyrime 2015-12-17 d. Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimu, dėl šio ikiteisminio tyrimo nutraukimo, nustatyta, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo, numatyto BK 122 str. ar kito straipsnio, požymių.

Tokiu būdu prokuratūra nustatė, kad 2015-08-03 d. 15min.lt paskelbta šmeižikiška ir tikrovės neatitinkanti informacija apie tariamai antivalstybinę veiklą, kurią vykdo net du Nepriklausomybės Akto signatarai.

Gavęs šį prokuratūros nutarimą nedelsdamas kreipiausi į naująjį Generalinį prokurorą, kad pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl:

– šmeižto, paskelbto šiame 15min.lt straipsnyje;
– dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų (BK 285 str.);
– dėl minėtame ikiteisminiame tyrime nustatytų faktų, kad liudytojas ir šio 15min.lt straipsnio autorius Dovydas Pancerovas parodė, jog jis šią publikaciją paskelbė pagal nenurodytos valstybinės institucijos neįvardintų pareigūnų nurodymus, kurie išsikvietė jį ir davė jam medžiagą šiam straipsniui paskelbti, t.y. pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šių pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, karo propagandos ir jos kurstymo;
– tuo atveju, jei paaiškėtų, kad šie liudytojo D. Pancerevo parodymai apie šiuos jo slepiamus pareigūnus yra melagingi, pradėti ikiteisminį tyrimą dėl žinomai melagingų šio liudytojo parodymų.

Generalinis prokuroras šį klausimą nuleido iki Vilniaus m. 1 policijos komisariato, kurio vyr. tyrėja Natalja Skrypnik 2016-02-24 dienos nutarimu atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, – šiandien dėl jo pateikiau skundą prokurorui.

Tyrėja atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto, nes jos nuomone, signataras yra politikas, dėl ko turi susitaikyti su kitais kriterijais dėl šmeižto. Tokia logika gali atvesti iki visiško absurdo – jei žinomai melagingas ir jau ikiteisminiame tyrime jau nustatytas faktas, kad nei interneto svetainės, nei signatarai, atkūrinėję valstybės nepriklausomybę, nevykdo antivalstybinės veiklos, tai jų šmeižikiškas apkaltinimas antivalstybine veikla yra aukščiausias jiems įmanomas šmeižtas, jei paskelbti faktai neatitinka tikrovės, mano paprastu supratimu, yra didžiausias įmanomas jų, kaip politikų, apšmeižimas.

Sunki dalia teko šiai tyrėjai – nutarimo dalyje dėl melagingo 15min.lt pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų – šią signatarų ir interneto svetainių antivalstybinę veiklą (BK 285 str.) – matyt, susijaudinusi ji pasisakė ne dėl melagingo 15min.lt pranešimo, o dėl to, kad šiame pranešime nurodytose 10-yje interneto svetainių nėra pranešimų apie visuomenei gręsiančius pavojus.

Nutarimo dalyse dėl ikiteisminiame tyrime liudytojo Dovydo Pancerevo parodymų išvis nepasisakyta, t.y. šios Pareiškėjo prašytos ištirti šio liudytojo galimai nusikalstamos neįvardintos valstybės institucijos pareigūnų veikos arba žinomai melagingi liudytojo D. Pancerevo parodymai dėl šių pareigūnų netirtos ir nevertintos, valstybės institucija ir jos pareigūnai nenustatyti, jų veikos netikrintos.

Pateikiau ne tik skundą dėl šio tyrėjos nutarimo, bet ir prašymą, kad šis tyrimas būtų pavestas aukštesnio rango ikiteisminio tyrimo įstaigai, pvz. Vilniaus apskrities VPK. Nuoširdžiai suprantu 1-o policijos komisariato tyrėjos būseną, jei jai reikia tirti galimai nusikalstamas VSD ar STT pareigūnų veikas. Ypač tokiu atveju, kai ir Respublikos Prezidentės atsakyme, pasirašytame Kanclerio, signatarui Z. Vaišvilai atsakyta, kad tai turi tirti ikiteisminis tyrimas. Prezidentei nerūpi, kokie valstybės pareigūnai kursto karą ir verčia žurnalistus skelbti šiuos karo kurstymo straipsnius. Ar tikrai nerūpi, ar Prezidentės nurodymu šie pareigūnai ir veikia? Tokiu atveju, suprantama – valstybės provokatorių demaskuoti nevalia. Tai jau yra valstybės politika, į kurią, mes neturime teisės kištis.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Robert says:

  Idomu ar galutiniame etape viskas isaiskes nes tokiu Budu dar daugybe bylu guli stalciuose ir dulka. Pagarba kad ponas zigmas bando bent siek tiek isjudinti. Bet tiesa pasakius nemanau ar pavyks jei netaps ministru premjeru tada bus kitaip ka manot?

 2. Ne Lansbergys says:

  Lietuvoje nėra pedofilijos, nėra oligarchų (lietuvišku), nėra korupcijos, nėra slaptų pažymų, nėra tautai dirbančios prezidentės, bet yra konstitucinis teismas – Lietuviška šventa karvė, tad vienas Zigmas net tapęs prezidentu – vėl būtų „suvalgytras“ kaip tąs buvo su Paksu padaryta . Ir tai būtų teisinga, – Tauta gi vėl tik savo snarglį pirštu ant sienos mozuotų kaip ir iki šiol tą daro .

 3. Mindaugas says:

  Jeigu šį veikėją (D.Pancerovą) remia saugumas, Z.V. kova bus betikslė….

 4. pestininkas says:

  Gražu LT,spauda ir valdžia gali be pagrindo ir irodymu bet ka apšaukt priėšais ir ramu ir spakaina o teisingumas kaip stručiai,galvos smėlije,na ir davažiavom,dar truksta po tokiu kaltinimu apkaltintus pliėčius uždarytu.

 5. Robert says:

  Bet tiesa pasakius ka mes darom kad pakeistume sistema kuri veikia ? as prisijungiau prie b3g. Tikiuosi kad ateity indelis bus didesnis. Nes sizifo darbo Tikrai nieatliekame. Blogiausia kas gali buti tai neveiksnumas ir tinginyste(aisku mano atveju esu darboholikas ir per darbus nematau kitu veiklu. Bet tunelio gale yra sviesa ir gal tai z.v. Ar dar kazi kas bet tokiu zmoniu daugiau tik daugiau…….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top