Ačiū už reklamą, ir, vidaus priešų paieška Lietuvoje tęsiasi

2015, 22 balandžio, 17:43 | kategorija LPT | 8 komentarai | peržiūrų 1 004 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisAtrodo kratos praėjo ir turėtų vykti darbas, siekiant išsiaiškinti ką davė tos kratos vykdomam tyrimui ir kokie bei kam bus pateikti kaltinimai ar įtarimai jų pagrindu. Praėjo mėnuo laiko, tačiau iš Klaipėdos prokuratūros inicijavusios šį tyrimą anei žodžio, anei žinelės apie šio tyrimo eigą.

Žmonės, iš kurių šių kratu metu buvo paimti kompiuteriai ir kitos IT priemonės, nėra gavę jokių įtarimų, kaltinimų ir net nežino savo statuso šioje byloje, nes Klaipėdos prokuratūra neduoda jokių atsakymų į užklausas.

Matomai neturi ką atsakyti, todėl apsimeta, kad negirdi, nemato ir neskaito kas jiems rašoma.

Ir štai šiandien pastebėjome pirmąją reakciją, bet ne iš prokuratūros, o iš klaipėdiečių tinklaraščio, kurį anksčiau laikėme pakankamai rimtu leidiniu, tačiau po šiandienos rašinio paskelbto jame ši nuomonė labai susvyravo.

Rašinyje be didelių skrupulų tiesiog ieškomas naujas Lietuvos priešas Klaipėdos prokuratūrai, mat senieji, kurių namuose buvo vykdomos kratos, atrodo visgi išslydo iš jos glėbio, neardus jų veiksmuose nieko įrodomai priešiško Lietuvai.. O juk visuomenei reikės kažką atsakyti – kokiu gi pagrindu buvo rengiamos kratos… Todėl skubiai ieškoma naujų „priešų“.

Ir čia galime pasigirti tapę tuo konkrečiu, įvardintu priešu, anot eilinių klaipeda.diena.lt tinklapio anoniminio pašnekovo fantazijų, apie mūsų Sarmatas.lt tinklapį (ir keletą kitų) ir sarmatus kaip judėjimą, kurias minėtas tinklaraštis bando iškišti už tikrą faktą.

Pradėsime iš toliau:

Citata iš klaipeda.diena.lt:

Pasirodė, jog literatūra, kuri Klaipėdos prokurorų iniciatyva buvo rasta ir paimta kai kurių antivalstybine veikla įtariamų kratomųjų namuose, iš tikro yra ne kas kita, kaip nacionalinio saugumo pamatus griaunanti koncepcija, kuri iš tiesų yra taip paplitusi, jog ją spausdintiniu pavidalu galima rasti net savivaldybių vadovų kabinetuose. O platinama ji yra (o siaube), už ES ir valstybės biudžeto lėšas.

Tada darosi visiškai neaišku, kokiu pagrindu prokurorai ją paėmė pas tuos, kuriuos krėtė (neįvardinu jų įtariamaisiais, nes jokie įtarimai jiems nepareikšti), kai galėjo drąsiai paprašyt pas savivaldybės pareigūnus susipažinimui.

Ten pat bandoma aiškinti apie KOB – VSK (Visuomenės saugumo koncepciją), ištraukus iš konteksto keletą sakinių ir pateikiant bendrą esmę, kaip visišką priešingybę Lietuvos gerovei. Kitaip tariant VSK ir jo šalininkai minėtame klaipėdiečių tinklapyje pateikiami, kaip valstybės priešai ir Rusijos idėjų įsigalėjimo Lietuvoje šalininkai.

Kas žinoma yra absoliuti nesąmonė, nes pirmas dalykas ko galima pasiekti su VSK pagalba – tai išmokti matyti savo akimis, po ko plauti smegenis, net paviršutiniškai susipažinusiam su KOB jau darosi ganėtinai sudėtinga. Tada jokia Rusijos propaganda automatiškai nebelimpa. Kaip beje ir lietuviška. Gal būt, būtent todėl VSK ir yra tokia neparanki užsakiusiems tą anoniminį klaipėdiečių straipsnį, jog jie ryžosi net tokių, ganėtinai vidutiniško lygmens, paskalų platinimui.

Mes iki paskalų ar kažkokių ginčų nenusileisime, o tiesiog pasiūlysime jums patiems pasiskaityti lietuvių kalba VSK pristatymą, kad suprasti kas yra kas: Konceptuali valdžia ir visuomenės saugumo koncepcija

O paskaitę pasakykite ar rasite ten ką nors panašaus į karo propagandą, siūlymą keisti valdžią, ar apskritai siūlymų kokiems nors neteisėtiems ar smurtiniams veiksmams, apie kuriuos mini Klaipėdos tinklapis.

Galime pasakyti iškart – nėra net užuominų apie tokius veiksmus. Pačioje koncepcijoje labiau pristatomas siekis sudaryti žmogui galimybes vystyti genetinį žmogaus potencialą, padėti jam tobulėti, kaip fiziškai taip ir dvasiškai, ko esama dabartinė sistema aiškiai suteikti nepajėgi. Ji net nepajėgi išmaitinti visų joje gyvenančių žmonių, todėl jie priversti migruoti ieškodami sau duonos kąsnio. Visuomenės saugumo koncepcijoje nurodomos dabartinės sistemos ištakos ir klaidos.

Daugybę šių klaidų pripažįsta ir dabartiniai, Vakarų mokslininkai, ypač kalbėdami apie laisvo rinkos ekonomikas, jų periodines ekonomines krizes ir kapitalizmą kaip ideologiją apskritai, tad šiuo metu VSK savo įžvalgomis nepristato kažko ypač naujo ar netikėto, kas dar nebūtų žinoma.

Klaipėdiečių tinklapio straipsnyje minima, jog KOB menkina mokslo svarbą, kas yra gryniausi vėjai, mat pati KOB koncepcija remiasi mokslu grįstais faktais, todėl negali neigti to ant ko laikosi pati.

Dar straipsnyje su siaubu užsimenama, esą kažkas neva sukūrė naują šalies Konstituciją, kas savaime turi kelti grėsmę dabartinei. Tai va žinokite mieli skaitytojai, – jei jūsų vaikas nupieš ant popieriaus peilį – jums kyla pavojus, kad jis jus kažkada gali sužaloti ar net užmušti, jei jam kada pavyktų tą peilį pasigamint ne iš popieriaus. Čia su tomis naujomis konstitucijomis lygiai tas pats.

Kiekviena partija turi savo vizijoje kažkokius esamos santvarkos pakeitimus, ir jų vizijos yra gerokai artimesnės išsipildymui, nei studentų iš „aš Lietuvai“ forumo, kuris siejamas su minėtais Konstitucijos keitimais. Elektroniniame dokumente.

Buvo užduotas klausiamas klaipeda.diena.lt anonimui: – „Kuo pavojingi tokie svaičiojimai?“

ir atitinkamas atsakymas:

„Pavojingi todėl, kad durni, nes daug metų niekas rimtai nežiūrėjo į tokius veikėjus (o kur į durnius rimtai žiūri? Tik durnyne. – red past).Tik šiais metais Valstybės saugumo departamentas įvardijo tokių veikėjų įdirbį kaip grėsmes valstybei ir nacionaliniam saugumui.

Į ką virsta Lietuva, kai durnių svaičiojimai pradedami vertinti kaip grėsmė?

Pasirodo valstybės saugumui nuo šiol pavojingi ir durniai, kurie iki šiol niekam nerūpėjo? Tai kokia čia atleiskite valstybė ir saugumas, jei net durniai jai pavojingi? Ką tada kalbėt apie protingus ir kur jie yra, jei apskritai yra?

Ir štai tokiais argumentais pasižymi visas straipsnis, bet kadangi rašome ne apie VSK, ne apie naujas Konstitucijas ir jų autorius, o apie save pačius (sarmatas.lt), tai pereisime prie mus reklamuojančio klaipėdiečių tinklapio (ačiū už reklamą) pasakojimo apie mus konkrečiai.

Vėl buvo prisimintas moksleivių vykdytas tyrimas-eksperimentas,  mokslo pievos kuris vėliau buvo pervadintas į mokslinį tyrimą, taip suteikiant jam neginčijamą mokslinę svarbą.

Čia vėl cituojame klaipeda.diena:

„Vienas pagrindinių tyrimo uždavinių – sudaryti socialinį tinklą, vaizduojantį radikaliai politinę valdžią kritikuojančius lietuviškus interneto tinklalapius ir jų tarpusavio sąveiką.

Paaiškėjo, kad mažiausiai 92 įvairaus dydžio tinklalapiai tarpusavyje yra susiję. Vieni galėtų būti pavadinti tokio savotiško tinklo branduoliu, jie turi didžiausią įtaką informacijos skleidimui.

Tyrime įvardijami trys tokie tinklalapiai – „alkas.lt“, „sarmatas.lt“, „anarchija.lt“.“

Ir štai toliau visa išvada, kurioje – citata:

„Klaipėdietis aptiko, kad už vadinamųjų sarmatų, kurie vienija istorija besidominčius žmones, slypi prorusiškų idėjų skleidėjų klanas“

Taigi, klaipedietis-anonimas aptiko istorija besidominčių žmonių grupę, o joje prorusiškų idėjų klaną – valio jam. Genijus, seklys morka.

Šioje vietoje norėtume paklausti klaipeda.diena.lt redakcijos – o kokios gi tos prorusiškos idėjos ir kuo jos pavojingos Lietuvai? Kurios iš jų yra uždraustos skleisti ir nuo kada? Kiek metų gresia tam atrastam klanui pagal dabar Lietuvoje galiojančius įstatymus?  Daug kalbama apie tas prorusiškas idėjas, tačiau iki šiol kažkaip niekas neįvardino nei jų pačių, nei jų keliamos grėsmės. Būtų smagu, jei tą padarytumėt jūs ar jūsų anoniminis seklys morka.

Turime dar viena klausimą minimai redakcijai – kuo čia su ta visa istorija apie „Sarmatiją“ susijęs sarmatas.lt tinklapis? Mes neeskaluojame senovės Sarmatijos (net jei ji kartais ir buvo) idėjų ar jos buvimo/nebuvimo klausimo, nes manome, jog tam yra per mažai duomenų. Todėl susilaikome nuo bet kokių vertinimų šia tema.

Kažkada prieš keletą metų buvome susidomėję (kaip ir daugelis) pasirodžiusiais video pristatymais šiuo klausimu, tačiau tuo viskas ir baigėsi. Daugiau prie šios temos negrįžome.

Tačiau nežiūrint į tai klaipėda.diena.lt redakcijos tie dalykai nejaudina – pakanka, kad sutampa pavadinimas: Sarmatija – sarmatas.lt – Sarmatai. Pasigilint jau nebūtina, kad bent truputį suvokti apie ką eina kalba. Yra užsakymas ir reikia varyt.

Ir galiausiai, kaip viso straipsnio kulminacija rašoma apie „aktyvų Sarmatų judėjimą“, kas iš esmės yra gryniausi niekai. Mat nėra jokio judėjimo, kaip nėra ir jokių Sarmatų, išskyrus mūsų tinklapį, kuris pavadinimu susijęs ne su Sarmatija, o su lietuviškais žodžiais – sarmata-gėda-sąžinė-garbė. Tai šių žodžių išvestinė mūsų supratimu reiškianti garbingą žmogų. Apie tai daugiau yra čia.

Todėl, kai perskaitėme apie visos Lietuvos sarmatų suvažiavimą Kėdainiuose prieš dvejus metus, į kurį buvo važiuota net autobusais, net buvo nuomojamos salės ir visa tai finansavo bankininkas Romanovas – iškart apėmė nuoskauda – o tai kodėl niekas mūsų nepakvietė į tokį prabangų suvažiavimą, kur ko gero ir vaišės buvo atitinkamos bankininkų lygmeniui?

Ir štai šio rašinio pabaigoje dedamas paskutinis akcentas. Pasirodo visa minimų sarmatų grupių „prorusiška veikla“ yra pavojinga todėl, kad sugebėjo susitelkti organizuojant referendumą dėl žemės nepardavimo, ir tai privertė į jas pažvelgti rimčiau.

Tačiau nereikia pamiršt, jog tą vykdė, jei ir sarmatai, tai tik ta prasme, kuria juos suprantame mes – garbingi, turintys sąžinę ir padorumo sampratą žmonės, jaučiantys atsakomybę už savo vaikų ir valstybės ateitį. Tą vykdė visi lietuviai, skirtingų judėjimų, skirtingų partijų ir visai nepartiniai, kuriuos visus tačiau siejo vienas dalykas – meilė savo Tėvynei.

Būtent dėl to mes visi dabar ir esame marginalizuojami ir demonizuojami. Gąsdinami ir krečiami kada tik užsimano, atsiprašant, teisėsauga. Tie, kas nenorėjo parduot Lietuvos žemės užsieniečiams (tame tarpe ir Rusijai), norėdami ją išsaugoti savo vaikams ir anūkams, pasirodo yra prorusiški, o štai tie, kas buvo UŽ pardavimą – tikrieji Lietuvos patriotai.

Net, jei Lietuvoje neliktų žemės lietuviams kur gyvent, kam sąlygos iš esmės jau sudaromos. Jie patys didieji patriotai, ką netiesiogiai tvirtina klaipeda.diena.lt.

Tačiau, jei mes pažvelgsime į senovinį Lietuvos Statutą, rasime jame parašyta, jog užsieniečiai negalėjo turėti Lietuvoje jokios žemės. Lietuvos žemė buvo TIK lietuviams. Matyt ir mūsų Didieji Lietuvos kunigaikščiai, tos Lietuvos įkūrėjai, buvo prorusiški dar nuo tada, ir mes nuo jų perėmėme tą užkratą, tą netikusį mąstymą, sakantį, jog mūsų Tėvynė yra šventas žemės gabalas priklausantis Tik jos vaikams.

P.s.
Atsakymas į klausimą – kodėl taip vyksta, – yra visiškai paprastas – „mūsų“ valdantieji supranta, jog už visus „gerus“ darbus Lietuvai, kuriuos jie darė 25 metus, jie turės atsiskaityti, turės atsakyti į klausimus apie „Independence“, kurios dujos (nors ir nepriklausomos) šiandien niekam nereikalingos (nors mokame milžiniškus pinigos to laivo išlaikymui 500 000 LT į dieną), už „Mažeikių naftą“ kai už ją dar ir primokėta buvo, kad tik kas paimtų, už „IAE“, už milijonines sumas sumokėtas užsienio „konsultantams“, už sužlugdytus lietuviškus bankus „Snoras“, Ūkio bankas“ ir dar daug daug kitų klausimų, tarp kurių bus ir klausimai apie emigraciją, bendrą ūkio smukimą, lietuvių alkoholizmą ir t.t. Ir jie supranta, kad tų klausimų uždavimą galima atidėti tik vienu būdu.. diskredituojant, marginalizuojant tuos, kurie tuos klausimus ateityje gali užduoti.. – Būtent tą dabar ir matome vykstant – bandymą atidėti neišvengiamą ateitį, klijuojant valstybės priešų etiketes galimiems ateities teisėjams, kurie tuos klausimus užduos. Kad ateityje jų niekas neklausytų, tiesiog bijotų klausyt ir bendraut, kad patys nebūtų pavadinti valstybės priešais. Tačiau suprantama, kad tas „mūsų patriotų“ neišgelbės – ateis kiti žmonės, kuriems nebus ko prikabint ar apkaltint ir teks atsakyti į visus tuos klausimus bei į pagrindinį – „Kam dirbote ponai visus šiuos metus?“. Atsakymas tada apstulbins daugelį tų, kurie šiandien juose mato Lietuvos patriotus.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. PP says:

  Užtat kaip valstybės pagrindus tvirtina visokios (šimtai jei ne koks tūkstantis) „visuomeninės“ organizacijos, viešosios įstaigos, projektai ir t.t., mintantys iš ES, valstybės, kai taip vadinamų draugiškų euroatlantinių šalių ambasadų ir pan. grantų. Kurie skleidžia išsigimusią Vakarų ideologiją, kursto karą, tvirkina vaikus, ardo šeimos institutą ir t.t.

 2. Mindaugas says:

  Argi jūs galvojate, kad valdžioje sėdi visiški kvailiai, o gal galvojote, kad VSD neturi savo analitikų, gaunančių tūkstantinius atlyginimus? Nebūkite naivūs….ši sistema (VSK), net neabejoju, buvo išanalizuota VSD analitikų jau senai. Matyt tie veikėjai įžvelgė joje pavojaus šaltinį valdžios viešpatavimui, todėl ir ėmėsi tokių drąstiškų veiksmų.

 3. Valdelis says:

  pries-lietuva-vidaus ot parazitai rengia informacinį lauką naujam najiezdui http://m.kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/pries-lietuva-vidaus-686995?psl=2#komentarai

 4. ADA says:

  politikai turi tokį gan cinišką pasakymą: jei apie Tave kalba gerai- yra labai gerai, jei apie Tave kalba blogai – yra gerai, jei apie Tave visai nekalba – yra labai blogai. Bet šitoje situacijoje jie tą savo išmintį, matyt, pamiršo ir puslapiui sarmatas.lt padarė gerą reklamą. O reklama šiais laikais yra galingas dalykas, ir dar nemokama – tiesiog puiku :).

 5. Sunku uzdegti tamsa, geriau gesinti sviesa says:

  as jau seniai galvojau, kad jus nores prikirpt :) dar viena tinklalapi prie situ butu galima pridet tai kvantinemagija.lt

 6. Sunku uzdegti tamsa, lengviau gesinti sviesa says:

  as jau seniai galvojau, kad jus nores prikirpt :) dar viena tinklalapi prie situ butu galima pridet tai kvantinemagija.lt

 7. SB says:

  Kaip ten bebūtų, bet paskutinį dešitmetį Lietuvos valdžia vykdo (nepabijokim to žodžio) tiesioginį tautos naikinimą. Šimtai tūkstančių emigravę iš šalies, nes nesugeba pragyventi, šimtai tūkstančių dirbančių vergiškomis sąlygomis už minimumą, o vyšnia ant torto- darbo kodekso „liberalizavimas“, faktiškai įteisinantis feodalizmą ir baudžiavą. Baisu, kad tauta, užzombinta šokių pokių ir auksaburnių tauškalių per tv, pasyviai sėdi ir stebi ateinantį šeimininką su peiliu rankose, kaip kiauliukas prieš Kalėdas…

 8. PP says:

  Maindaugai, saugumas tikrai turi ANAL-itikų. VSK pavojinga vien dėl to, kad ji rusiška. Jei būtų sukurta kokiu lotynoamierikiečių, tai niekas dėmesio nekreiptų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top