Afganai-vertėjai: dirbo švedams, tačiau prieglobsčio negavo

2015, 8 balandžio, 10:57 | kategorija Realybė | atsiliepimų (4) | peržiūrų 226 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Sverigesradio“, Švedija)

paveikslėlisŠvedijos parlamento įgaliotiniui justicijos klausimais paduotas skundas prieš Ginkluotąsias Švedijos pajėgas, Migracijos žinybą ir kai kuriuos konkrečius atsakingus ministerijos administracijos valdininkus. Apie tai šiandien praneša švedų radijo Ekot naujienų redakcija.

Skundą pateikę vertėjų advokatai, kurie nurodo į tai, jog kai kurie jų klientai, dirbę vertėjais švedų kariškiams Afganistane, negavo leidimo gyventi Švedijoje nežiūrint į tai, kad jų gyvybėms gresia pavojus.

Vienas advokatų, David Loveday, paapsakojo, jog 23 afganai, vertėjai ir apsaugininkai, iš kurių kelių asmenų interesus atstovauja jis pats, pereitą vasarą gavo leidimus gyventi Švedijoje. Tuo tarpu kitiems septyniems jo klientams, tą padaryti buvo atsisakyta. Kodėl vieni gavo leidimus o kiti ne, advokatas taip ir negalėjo paaiškinti, – tai ir tapo skundo padavimo priežastimi.

Vertėjų, kurie dirbo užsienio kariškiams Afganistane, gyvybėms gresia pavojus. Pavojus tiek didelis, jog daugelis šalių, kurios naudojosi vertėjų-afganų paslaugomis, prisiėmė atsakomybę ir pareigą suteikti jiems politinį prieglobstį.

Vienas iš vertėjų, prisistatęs, kaip Saidas, papasakojo žurnalistams, jog baiminasi dėl savo gyvybės:

-Aš beveik neišeinu iš namų. Aš bijau. Mes negalime ramiai judėti mieste. Aš negaliu dirbti ir save išlaikyti, – kalba jis.

Vertėjas Saidas pastebi, jog jam nesuprantami švedų pusės veiksmai:

-Aš pavargau nuo situacijos, kai niekas neatsako į mano laiškus ir skambučius. Švedų pusei mes visiškai nerūpime. Mūsų gyvybė jiems nieko nereiškia, – nusiminęs kalba Saidas.

Anot afganų vertėjo, švedai buvo labai draugiški, kol jiems reikėjo jo paslaugų. Bet jie pasielgė nesąžiningai, laiko jis, suteikę apsaugą vieniems, tačiau atsakę kitiems, net nepaaiškindami kodėl.

„Kur gi jų visi gražūs žodžiai apie žmogaus teises?“ – užduoda retorinį klausimą Saidas, dirbęs vertėju švedų kariškiams Afganistane.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Mindaugas says:

  Tokie jau tie kapitalistai-kitus išnaudoja, patys sau kraunasi pelnus….

 2. Išdavikai nori atlyginimo? says:

  Išdavikų nekenčia netgi ir patys „demokratai“. Išdavę savo tautą ir valstybę svetimtaučiams , dabar prašo atlyginimo. Visų išdavikų laukia tokia dalia.

 3. Nu jo says:

  Čia gi Švedija. Ji spartuolė komjaunuolė visada įsmeigs peilį į nugarą. Kur mūsų tonos smetoninio aukso – pamiršo, kad reik grąžint, o pabėgeliai iš TSRS – visi su kvietkais grąžinti, Gatajevai ir tie į Suomiją bėgo, t.t. ir pan. …

 4. Dovydas says:

  ….taigi išdaviko nekenčia niekas….. Išdavė vieną kartą, išduos ir dar…..

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top