AgoraVox: pagrindiniai Minsko susitarimų pažeidėjai – Kijevas ir NATO

2015, 20 balandžio, 3:29 | kategorija Ideologija | 2 komentarai | peržiūrų 444 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

AgoraVox apžvalgininkas išanalizavo Minsko susitarimų vykdymą punktas po punkto, įrodęs, jog Vakarų MIP neturi jokio pagrindo kaltinti Rusiją jo pažeidinėjimu. Remdamasis ESBO ataskaitomis ir Kijevo priimtais sprendimais, prancūzų žurnalistas priėjo išvados, jog pagrindiniai pažeidėjai – tai ukrainiečių vyriausybė ir NATO.

Leaders pose for a family photo during peace talks in MinskPo to, kai NATO apkaltino Rusiją pažeidžiant Minsko susitarimus, toliau tiekdama ginklus į Ukrainos rytus, AgoraVox apžvalgininkas Kevin Queral nutarė išsiaiškinti, kokius konkrečiai susitarimo punktus pažeidžia konkrečios to susitarimo pusės.

Ir taip, pirmas susitarimo punktas kalba apie „pilną ugnies nutraukimą atskiruose Donecko ir Lugansko sričių rajonuose“. Sprendžiant pagal kasdienes ESBO ataskaitas, DLR sukilėliai vykdo operacijas Mariupolio rytuose, konkrečiai, Širokino, o taip pat apšaudo Donecko aerouosto zoną, praneša Kevin Queral. O ukrainiečių kariuomenė pažeidžia ugnies nutraukimo režimą beveik kasdien, ypač – Donecko rajone. Tokiu būdu, šį susitarimo punktą pažeidžia ir Kijevas, ir sukilėliai, daro išvadą apžvalgininkas.

Antras punktas apibrėžia „visos sunkiosios ginkluotės atitraukimą abim pusėms vienodu atstumu“, primena AgoraVox. Vėlgi, jei vadovautis ESBO duomenimis, prorusiškų sukilėlių pusėje nebuvo nustatyta esant sunkioji ginkluotė, o štai kai kurių ukrainiečių kariuomenės pozicijų ESBO atstovams patikrinti nepavyko, pastebi apžvalgininkas. Tačiau apšaudymas iš artilerijos pabūklų vyksta kaip ir vyriausybinių pajėgų, taip ir iš sukilėlių pusės.

Kalbant apie vietos rinkimų organizavimą ir autonomijos suteikimą Donecko bei Lugansko sritims, tai dialogas tarp dviejų pusių taip ir neįvyko, pabrėžia Kevin Queral. Vietoje to Aukščiausioji rada paskelbė maištingąsias respublikas „priešo okupuotomis zonomis“. Be to, ukrainiečių parlamento pirmininkas Aleksandras Turčinovas atsisakė pasirašyti Donbaso konflikto dalyvių amnestijos įstatymą. Tokiu būdu, visus šiuos Minsko susitarimų punktus pažeidžia Kijevas, šioje vietoje pabaigia Kevin Queral.

Taip pat Kijevo vyriausybę galima apkaltinti tuo, jog ji trukdo humanitarinės pagalbos tiekimą iš Rusijos, nors, pagal pasirašytus susitarimus, turi garantuoti saugų humanitarinio konvojaus patekimą į vietą, kalbama straipsnyje. Sekantis grubus pažeidimas daromas Kijevo – tai atsisakymas atkurti socialinius-ekonominius ryšius su Donbasu. Ukraina neišmoka maištingų rajonų gyventojams pensijų, neteikia socialinės pagalbos. Neatkuria bankų sistemos ir neskuba nutraukti ekonominės blokados.

Vienas iš pagrindinių Minsko susitarimų punktų įpareigoja abi puses išvesti „visas ginkluotas užsienio formuotes, karinę techniką, o taip pat samdinius iš Ukrainos teritorijos stebint ESBO“, praneša Agora.

Kijevas lengva širdimi pažeidė šį punktą, priglaudęs savo teritorijoje amerikiečius, anglus, o greitu metu ir kanadiečius, ironizuoja Kevin Queral. O jie savo ruožtu suteikė Ukrainai karinę techniką – tai pažeidžia ne tik Minsko susitarimus, bet ir Tarptautinę teisę, draudžiančią ginkluoti šalį, esančią pilietinio karo būsenoje.

Gali būti, jog Maskva irgi teikia strateginę ir karinę pagalbą sukilėliams, tačiau jokių patikimų to įrodymų nei NATO, nei JAV pateikti nesugebėjo. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog prancūzų ir vokiečių spec-tarnybų nuomone, Rusija niekada neturėjo tikslo užimti Donbasą, pabrėžia apžvalgininkas. Sekant iš to, šį punktą pažeidė Kijevas ir NATO, o Maskvos atžvilgiu dedamas klaustukas.

Ir galiausiai, svarbiausias Minsko susitarimų punktas, tapęs sprendžiamuoju prorusiškiems maištininkams – tai ypatingo statuso suteikimas Donecko ir Lugansko sritims, primena AgoraVox. Tačiau Aukščiausioji rada nepadarė nė vieno žingsnio decentralizacijos ar dalinės autonomijos suteikimo rytiniams regionams, kryptimi.

Kodėl gi Vakarų informacinės agentūros kaip AFP tyli apie visus šiuos Minsko susitarimų pažeidimus iš Kijevo pusės, tačiau kaltina Rusiją, – užduoda klausimą Kevin Queral. Matyt jos taip juokauja, deda tašką jis.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. A.Nyzius says:

    Na tai jiems įprasta. Tik slaviškieji mulkiai vis dar nepasimoko. Indėnus kniso kniso ir užkniso – susitaria ir čia pat apgauna, atima žemes, duoda dykynes rezervatams. Jie Sibirą laiko teisėtai priklausančiu jiems, kaip Aliaskos tęsinį.  Ir jo sieks. Paskui Uralo. Kol visus rusiškus indėnus suvarys į rezervatus ir išnaikins. Visame Sibire (įskaitant ir europinę Sibiro dalį iki Baltijos) leis gyventi ne daugiau 15 mln rusiškų indėnų. (Bž-ežinskio – Busho planas). Planas Amerikoje prieš porą šimtmečių suveikė, kodėl neveiktų Alaskos Sibiro padalinyje? 

  2. Piksius says:

    Nyziau, gal gali patikslint kokie te slavai ameriką užkariavo?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top