Aleksis Tsipras pavadino Vakarų sankcijas prieš Rusiją „keliu į niekur“

2015, 2 balandžio, 4:03 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 212 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„The Guardian“, Britanija)
Helena Smith

paveikslėlis„Nustatęs toną savo provokaciniam vizitui į Maskvą, Graikijos premjeras Aleksis Tsipras antradienį padarė viską, kad pasiekti Maskvos palankumo, tuo metu, kai Atėnai toliau ginčijasi dėl reformų, reikalaujamų ES ir TVF, mainais į finansinę pagalbą“, – praneša The Guardian straipsnyje Helena Smith.

Beveik prieš savaitę iki derybų Kremliuje kairiųjų lyderis pavadino Vakarų sankcijas prieš Rusiją „keliu į niekur“, pareikšdamas, jog jo naujoji vyriausybė sieks stiprinti ryšius su šia šalimi.

Būdama šalimi ES nare, Graikija, Tsipro nuomone, gali būti „jungiančiąja grandimi ir tiltu“ tarp Rusijos ir Vakarų. „Mes nesutinkame su sankcijomis“, – pareiškė premjeras.

„Nauja europietiška saugumo struktūra turi apimti ir Rusiją“, – pridėjo Tsipras, pabrėžęs, kad Europos Sąjungos prekybinių sankcijų palaikymo iš Graikijos pusės nevertėtų laikyti savaime suprantamu dalyku.

Po derybų su „Gazpromo“ vadovu Aleksejum Milleriu, Graikijos energetikos ministras Panagiotis Lafazanis pareiškė, jog stambios rusiškos kompanijos dalyvaus graikų konkurse vykdyti giliavandeniams naftos-dujų telkinių paieškos darbams, praneša straipsnio autorius, primindamas, kad Maskva tiekia Graikijai 57% jos sunaudojamų gamtinių dujų.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, jog Tsipro vizitas į Rusiją jai nekelia nerimo, pastebi žurnalistė. „(Mes) taip pat buvome Maskvoje, ir mes vis dar ES narės, ir išsaugome vienybę“, – išsakė ji po derybų su prancūzų kolega, prezidentu Fransua Holandu.

„Analitikai taip pat paneigia nuogąstavimus, jog esanti sudėtingoje ekonominėje situacijoje Rusija sugebėtu sugriauti europietišką vienybę, pasinaudodama labiausiai prasiskolinusia kontinento valstybe, – kalbama straipsnyje. – Tačiau Graikijos posūkis į Rytus sukėlė nerimą Vašingtone, kur valdininkai kalba apie potencialią geopolitinę grėsmę silpnam NATO flangui pietryčių Europoje“, sako straipsnio autorė.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top