Alenas de Benua: Europos Sąjungos problema yra ta, jog ji diskredituoja Europą

2016, 12 balandžio, 15:41 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 761 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

europos sąjungos kolapsasInterviu su Alenu de Benua (Alain de Benoist): „Kuo daugiau politika, kurią bando įgyvendinti Europos Komisija žlunga, tuo atkakliau ji bando ją prastumti tuo pačiu būdu, įsitikinusi, jog viskas sugrius, jei mes nutrauksime jos neapgalvotą skubėjimą. Taigi, mes šio neapgalvoto skubėjimo neišvengsime. Neišvengsime ir žlugimo.

Nesvarbu, ar jūs eurofilas ar euroskeptikas, vienas faktas yra akivaizdus: Europai sekasi kaip niekada blogai. Kodėl?

Ir iš tikrųjų, yra daugybė to įrodymų: tebevykstanti euro krizė; Danų pasakytas „Ne“ gruodžio 3 referendume; nekontroliuojamos migracijos bangos; socialinis pyktis; fermeriai esantys ant sukilimo slenksčio; finansinių perspektyvų blogėjimas; visuomenės skolų sprogimas; kylantis populizmas ir „konservatyvūs“ bei euroskeptikų judėjimai.

Ir dar prie to paties galimas Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES, kuris galiausiai sukurs precedentą. Žanas Klodas Junkeris(Jean-Claude Juncker) jau prisipažino: 2016 gegužė Europos Sąjungos „pabaigos pradžia“.

Niekas negali pasakyti ar Europos Sąjunga tebeegzistuos už dešimties metų jos dabartiniu pavidalu“, Martinas Šulcas (Martin Shulz).

Europos Parlamento Prezidentas, iš savo pusės pareiškė.

Mums gresia iširimas“, padarė išvadą Mišelis Rokardas (Michel Rocard). Tai suteikia toną. Europos Sąjunga veikiama įvykių, byra mūsų akyse.

Migrantų klausimu, Popiežius Pranciškus neseniai sulygino tuos kurie nori statyti sienas ir tuos kurie nori statyti tiltus. Jis pamiršo, kad tarp tiltų ir sienų yra durys, kurių funkcija kaip užraktų: mes galime, priklausomai nuo aplinkybių, jas atidaryti arba uždaryti.

Šengeno zonos sukūrimas buvo sukurtas remiantis ta prielaida, kad Europos Sąjunga užtikrins jos išorinių sienų kontrolę. Kadangi ji to nesugebėjo padaryti, Vengrija, Lenkija, Čekijos Respublika, Danija, Austrija, Slovakija, Slovėnija, Kroatija, Serbija, Makedonija ir net Belgija, viena po kitos, neseniai atstatė savo vidinių sienų kontrolę, arba drastišku būdu apribojo „pabėgėlių“ patekimą į savo teritoriją. Tai rodo, kad Šengeno zona jau yra mirusi. Vien tik noru statyti tiltus, mes save pasmerkėme ilgainiui vien tik didesniam sienų statymui.

Šiai dienai, tik trečdalis europiečių sako, kad jie pasitiki Europos institucijomis, nesvarbu ar jie kenčia šioje krizėje (tokioje, kuri yra pietinėse šalyse), ar jie, savo ruožtu, bijo būti paveikti (šiaurinėse šalyse). Jie tikėjosi nepriklausomybės, saugumo, taikos, ir gerovės iš Europos. Jie gavo vasalizaciją NATO viduje, karą Balkanuose, deindustrializaciją, žemės ūkio krizę, recesiją ir „diržų veržimosi“ politiką. Taigi nepasitenkinimą, kuris palietė visus žmones.

Suvereniteto šalininkai galbūt patenkinti dabartiniu tautų atgimimu, bet ar tai nebus sugrįžimas į tautinį savanaudiškumą?

Dabartinis grįžimas prie sienų kontrolės yra tik laikinas atsitraukimas, kuris neatspindi tautiškų valstybių atgimimo. Visi sprendimų priėmimo centrai Europos šalims tebelieka tarptautinių institucijų rankose, o tai reiškia, kad jų suverenitetas (politinis, ekonominis, karinis, finansinis, biudžetinis) tėra ne daugiau, nei atsiminimas. Demokratijos deficitas Europinėse institucijose, – užtenka ir vieno pavyzdžio apie pagrindinę – atstovavimo krizę, kuri šiandien veikia visas šalis, taip pat kartu su fundamentalia sprendimų krize, kurią mes randame visuose lygmenyse.

Ar tai buvo neišvengiama?

Didžiausia kritika kurią mes galime pasakyti apie Europos Sąjungą yra, tai, jog ji diskreditavo Europą.

Šiandien Europa yra, faktiškai viskas, bet ne federacinė Europa, ir štai kodėl ji nėra pajėgi suvienyti tautinių „mes“, taip vadinamos kolektyvinės egzistencijos atžvilgiu , kuri egzistuoja jos viduje.

Ji visada norėjo kurtis ne kaip autonominė jėga, o kaip didelė rinka, erdvė laisvai rinkai, kuri turėjo susiorganizuoti save, remdamasi išskirtiniu žmogaus teisių principu, be kolektyvios jungties ar priklausymo bendram reikalui. Ji nuo pat pradžių buvo statoma, priešpastatant ekonomiką ir prekybą vietoj politikos ir kultūros. Pagrindinė idėja buvo tikintis tam tikro histerezės efekto, kai ekonominė pilietybė neišvengiamai turėjo vesti į politinę pilietybę. O viskas įvyko atvirkščiai. es žlugimas

Pagal liberalaus „jokių sienų“ diktatą, Europa norėjo save suvienyti „universalioje“ perspektyvoje, remiantis abstrakčiomis sąvokomis, be jokios kultūrinės ar istorinės atramos, galėjusios suteikti žmonėms prasmę. Nesudarydama Europiečiams jokios apsaugos nuo globalizacijos, Europos Sąjunga tokiu būdu tapo vienu iš jos pagrindinių vektorių.

Vietoje to, kad siektų įgyvendinti bendrą politinę valią, remiantis unikalia atsiradusia sąmone, ji pasirinko atverti save pasauliui nesuvokdama, jog mes negalime prisitaikyti prie išorinių aplinkybių neturėdami savo vidinių principų.

Toli gražu, nuo savęs apibrėžimo daugiapolio pasaulio perspektyvoje, ji pasistatė save „žmonijos“ kaip religijos tarnystei, tokiu būdu save tarsi identifikuojant kosmopolitine tvarka, kuri buvo sukurta universalizuojant liberaliąją demokratiją (oksimoroną, kurio tikroji reikšmė yra demokratinių procedūrų sistemos nuolaidžiavimas rinkai).

Tragedija yra ta, kad kuo labiau Europos Komisijos diegiama politika žlunga, tuo labiau atkakliai stumiama tuo pačiu būdu, įsitikinus, jog viskas sugrius, jei mes nutrauksime jos neapgalvotą skubėjimą. Taigi mes šio neapgalvoto skubėjimo neišvengsime. Neišvengsime ir žlugimo.

Šis interviu su Alenu de Benua buvo paskelbtas prancūzų kalba, 2016 metų, kovo 17 dieną, Boulevart Voltaire tiklapyje. Nicolas Gautier ėmė interviu. (Į anglų kalbą) Jis buvo išverstas Eugene Monstalvat.

vertė: Alenas Kostiugovas

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Mindaugas says:

    Čia nėra ko stebėtis. ES, kaip beje ir euras, yra tarptautinės finansinės mafijos kūrinys. Žvelgiant giliau supranti, kad  pati ES yra platesnės globalistinės sistemos, kurios epicentrą ir smogiamąją jėgą sudaro imperialistinė Amerika su savo sionistine vyriausybe, dalelė ir nuolanki tarnaitė.ES ir NATO paskirtis padėti Amerikai išlaikyti savo rankose Europą, t.y. Europa yra JAV kolonija. Taigi, savo žvilgsnius turėtume nukreipti į pagrindinį šių nelaimių kaltininką-JAV ir jos siekį bet kokia kaina išgelbėti dolerį. Jungtinėse Amerikos Valstijose aiškiai matomi nuosmukio požymiai. Jų jėga – dolerio jėga – įgijo viešpataujančią pasaulyje padėtį ir tuo pačiu išsilaisvino nuo jį sukūrusios tautos ir jos ekonominio gyvenimo. Tai natūralus kapitalstinio vystymosi dėsnis (kaupimas). Dolerio atraminiai taškai yra JAV rytų pakrantės finansiniuose centruose. Ten gyvena tik tuzinas finansinių spekuliantų, kurių rankose sutelktos globalinio tinklo valdymo gijos leidžiančios jiems valdyti viso pasaulio rinkos mechanizmą (Dž.Sorošas). ši valdžia yra parazitinė ir kelia žmonijai didžiausią grėsmę. Šiaip jau stengiuosi neanalizuoti šių reiškinių, kadangi vadovaujuosi sena V.I.Lenino teze-kuo blogiau, tuo geriau (kad ir kaip tai skambėtų ciniškai)…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top