Algis Džiugys. Ukraina: už jūsų ir mūsų grėblius

2019, 13 balandžio, 8:08 | kategorija LPT | atsiliepimų (12) | peržiūrų 847 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlio autorius:: Aleksei Merinov

Stebint Ukrainos įvykius susidaro įspūdis, kad Ukrainoje už JAV pinigus, džiaugsmingai palaikant Europos Sąjungai, pačių ukrainiečių rankomis buvo mikliai prasukta Rusijos operacija Krymui atsiimti ir neleisti Ukrainai įstoti į NATO bei ES.

„Išsivoliosiu srutose, kad kaimynui smirdėtų!“

Ukrainiečių priežodis

Primygtinai atkreipiu dėmesį į tai, kad 2014 metų Maidanas prasidėjo, kai iki eilinių prezidento rinkimų buvo telikę keli mėnesiai. Buvo visiškai aišku, kad visų nekenčiamas tuometinis prezidentas Janukovičius rinkimus  triuškinančiai pralaimės bet kuriam bent kiek provakarietiškam kandidatui. Naujasis prezidentas iškart po rinkimų būtų taikiai nukreipęs Ukrainą link NATO bei ES ir, jei šalis būtų sugebėjus išlaikyti rimtį viduje, Rusija jau nebūtų galėjusi tam sutrukdyti. Be to, 2017 metais ėjo į pabaigą Sevastopolio nuoma Rusijai ir buvo aišku, kad Ukraina nepratęs sutarties.

Rusija net pradėjo Novorosijsko karinio uosto pertvarką, kad turėtų kur perplukdyti savo laivyną. Tačiau išaiškėjus, kad nepavyks pastatyti tokio pat  pilnaverčio karinio uosto, kaip kad Sevastopolyje, turbūt tada ir kilo mintis atskelti Krymą nuo Ukrainos, taip, kad visam pasauliui atrodytų, jog patys ukrainiečiai dėl to kalti, t.y. pačių ukrainiečių rankomis. Pakako išprovokuoti ukrainiečių radikalus smurtui prieš rusakalbius, pakako trumpam priimtu įstatymu pagąsdinti rusų kalbos uždraudimu, ir jau Krymo gyventojai su džiaugsmu pasitiko rusų kariuomenę.

Taigi, po 2014 metų valstybinio perversmo, skambiai vadinamo „Euro Maidanas – orumo revoliucija“, turime: suirutę, pilietinį karą, sukiršintą tautą, suskaldytą šalį ir prarastus Krymą bei Donbasą. Putinas aplošė Vakarus ir, labai panašu, kad visa tai buvo įvykdyta ukrainiečių provokatorių, garsiai lojančių prieš Putiną, bet tyliai dirbančių jam, rankomis. Nepamirškime, kad tiek Rusijos imperijos slaptoji policija „Ochranka“, tiek jos tradicijas perėmusios sovietinės ČK, NKVD ir KGB, garsėjo geriausiomis pasaulyje provokacijomis (pavyzdžiui Azefas, popas Gaponas, Valensa ir t.t.). Netikiu, kad dabartinė FSB šiuos įgūdžius prarado.

Todėl nenustebintų, jei paaiškėtų, kad dauguma dabartinės Ukrainos politinių veikėjų ir pačių aukščiausių vadovų yra tiesiog Rusijos FSB parankiniai, nes tai, kas vyko ir tebevyksta Ukrainoje, labai jau primena provokaciją, kurios tikslas sukiršinti ir suskaldyti ukrainiečius taip, kad rytų ir centrinė Ukraina nenorėtų turėti nieko bendro su Galicija. Pajodžargos galiciečiai niekada nepripažino jokios valdžios, todėl niekada nepripažins Rusijos viršenybės. Jei pavyktų atskirti Galiciją nuo Ukrainos, Rusijai atsivertų galimybės padaryti likusią Ukrainą sukalbamesnę. O jei tuo pačiu pavyktų Galiciją įprūdyti Lenkijai, tai tas Rusijai būtų tobula, nes garantuotų hemorojų Lenkijai bent jau šimtmečiui.

Kad mintis apie rusų slaptųjų tarnybų provokatorius tarp postsovietinių šalių vadovų neatrodytų tokia jau beprotiška, tai priminsiu, kad Porošenko ir Saakašvilis tapo geriausiais draugais ne kur kitur, o besimokydami Sovietų Sąjungos Tarptautinių santykių institute, kuris nuo seno ruošdavo sovietų šnipus (https://en.wikipedia.org/wiki/Petro_Poroshenko). Būtent šiems dviems bičiuliams valdant, jų valdomos šalys prarado bet kokią galimybę tapti NATO ir/ar Europos Sąjungos narėmis.  Jūs vis dar naiviai tikite sutapimais?

Keista, kad 2014 metų Maidaną taip aklai rėmė vakariečiai, nes neįtikėtina, kad JAV ir ES slaptosios tarnybos nieko nežinojo apie rusų agentus tarp Maidano iniciatorių. Jei tai ne melas, tai JAV į Janukovičiaus nuvertimą sukišo iki 5 milijardų dolerių. Nors gal ir nieko keisto, nes gali būti, kad Vakarai net nemanė priimti Ukrainos savo glėbin. Labiau panašu, kad Vakarai tikėjosi taip susilpninti Rusiją ir  pakeisti Sirijos karo dėl dujotiekio iš Kataro į Europą eigą, taipogi  padarydami Rusiją sukalbamesnę derybose dėl Irano ir Kinijos likimo. Nepavyko. Bet skaudu, kad Vakarų „demokratijos“ net nesiruošė ukrainiečiams pagerinti gyvenimo, greičiau atvirkščiai – ukrainiečius panaudojo kaip dar vieną eilinį įrankį kovai su  Rusija, visiškai nesirūpindamos, kad dėl to nukentės milijonai žmonių.

Kita vertus, Vakarams net nereikia stiprios Ukrainos. Pats baisiausias vakariečių sapnas – stiprios Ukrainos ir Rusijos ekonominė bei karinė sąjunga. Šiandien Ukraina atsisukus į vakarus, bet rytoj, politinei švytuoklei persimetus į kitą pusę, ir Ukraina gali pasisukti į rytus. Jos istorija gausi tokiais atvejais ir per ilgą savo istoriją Europa išmoko, – daug geriau, kai  ukrainiečiai nuskurdę ir pikti – iš tokių Rusijai daugiau žalos nei naudos.

Todėl „geri dėdės“ pasistengs, ir vėl bus Maidanas v.3.0 ir vėl kokia nors Timošenko ar kitas panašaus plauko komediantas, paskui ir vėl Maidanas v.4.0 ir vėl kokia nors Timošenko ar kitas panašaus plauko juokdarys, Maidanas v.5.0, … ir švytuoklė vis švytuos. Ir taip kartosis metų metus, nes Ukrainos, kaip svarbiausios geopolitinės jėgos vietos, iš savo nasrų nepaleis nei vakariečiai, nei rusai, nei „vietiniai“ oligarchai, kurių tikroji tėvyne nėra Ukraina. Kiek dar grėbliakočių susilaužys ukrainiečiai į savo kaktas, kol praregės, kas ir kaip juos tampo už virvučių, kol susipras mąstyti savo galva ir veikti savo valia?

Iki 2014 metų vos ne visi Ukrainos gyventojai, išskyrus Krymą, buvo už Ukrainos savarankiškumą ir nepriklausomybę nuo Rusijos. Visai tikėtina, kad, jei ne po Maidano prasidėjęs pilietinis karas ir prie to dar prisidėjęs skaldymasis pagal tikybą, po poros dešimtmečių vos ne visi Ukrainos gyventojai (be Krymo) jau būtų save laikę tikrais ukrainiečiais ir taip būtų buvęs pabaigtas ukrainiečių tautos gimimas. Dabar jau vargu bau.

Prizas tiems, kurie perskaitė iki galo. Ištrauka iš https://en.wikipedia.org/wiki/Petro_Poroshenko:

In 1989, Poroshenko graduated, having started studying in 1982, with a degree in economics from the international relations and law department (subsequently the Institute of International Relations) at the Kiev State University. At this university he was friends with Mikheil Saakashvili who he in May 2015 would appoint as Governor of the Odessa Oblast (region) and who is a former President of Georgia.

šaltinis: algis-dziugys.blogspot.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 12

 1. Gintas says:

  Labiau panašu į autoriaus fantazijas, nes kad suprasti Ukrainos dabartį, reiktų bent jau paanalizuoti visą nepriklausomybės laikotarpį ir prezidentų politiką. Kam Rusijai priešiška Ukraina prie jos sienų? Jauni žmonės, kurie privalge anti rusofobijos pasisuks į rytus? O kas žaidėjo Ukrainoje vieta ES ir nato? Tokio tikslo net nebuvo, panaudos Ukraina ir išmes…

 2. Ec says:

  Ką gi, tai taip pat versija. Tarkim, valdant Lietuvos konservatoriams nors vienas jų nuvažiavo į rusiją dėl dujų pasiderėti, kai mokėjome didžiausią kainą? Ne, o kam iš to nauda? Išvada panaši kaip straipsnyje

 3. Rastis says:

  Dalyvavau 1989 m Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio organizuotoje stovykloje šalia Lazdijų Žalgirio mūšiui atminti ir žygyje į Lenkiją ir atgal. Organizuota eisena grįžtant Lietuvon pro TSRS pasieniečių užkardą, kurioje buvo sustiprinta parengtis (už dalinio tvoros vora išrikiuoti ginkluoti kareiviai su vadais), porą jaunuolių visa gerkle ėmė kabinėtis prie pasieniečių, juos koneveikti ir šaipytis. Vieno balsas pasirodė lyg pažįstamas. Prasibroviau balso pusėn, akurat – tas pats bičelis, kuris 1986 m žiemą kalnų stovykloje, pasakojo apie tarnybos KGB romantiką, t.y. verbavo mane į stukačius. Tada perrėkiau jį kreipdamasis į karininkus, kad nekreiptų dėmesio į provokatorius, o mes nuėję toliau dalinio, patys su provokatoriais išsiaiškinsim. Žinoma, tai buvo labiau skyriau mūsų eisenos dalyviams, nes jau ėmėsi atsirasti šioks toks palaikymas tiems šūdžiams. Anie dingo beveik nepastebimai – iškart už tvorų pora grupelių atsiskyrė ir sulipo į autobusą.

 4. Vytas says:

  Įvykių Ukrainoje versija gana netikėta, bet manau, kad A.Džiugys, kaip sako rusų patarlė, sumaišė Dievo dovaną su kiaušinienę. Versija pagrįsta nerimtais argumentais. Kad amerikonai sukišo į Ukrainos Maidaną 5 milijardus dolerius ne tam, kad ji pasisuktu Rusijos pusėn. Penki milijardai – tai ne 5 milijonai. Amerikonai pinigus skaičiuoti moka. Palaikau visų įvykių versiją, kad JAV tikslas buvo būtent Sevastopolis. Koks tai būtų smūgis Rusijai – JAV karinė jūrinė bazė Rusijos pašonėje. Be to, jei jau būti sąžiningais, tai Krymo atidavimas Ukrainai – gryna „chocholo“ N.Chruščiovo avantiūra. Kokie tikrieji to „perdavimo“ tikslai buvo žinojo tikrai nedaugelis. Sutinku su autoriumi, kad Rusijos FSB tikrai dirba ne blogiau už TSRS KGB. O dėl stiprios Ukrainos… Vakarams iš viso nereikalinga bet kokia stipri valstybė, ypač jei ji nedraugauja bent su JAV. Juk JAV saugumo doktrinoje įrašyta maždaug tokia nuostata: bet kokios nedraugiškos JAV (suprask – nešokančios pagal JAV dūdelę) šalies moksliniai atradimai,ekonominis progresas yra grėsmė JAV interesams. Autoriaus tvirtinimas, kad iki 2014 m. beveik visi Ukrainos gyventojai buvo už savarankišką ir nepriklausomą Ukrainą gali būti teisingas. Bet kad beveik visi būtų buvę už Ukrainos stojimą į NATO ir ES – klausimas abejotinas. Turiu omeny tai, kad gal net daugiau nei pusė Ukrainos gyventojų – rusakalbiai, tampriai giminystės ryšiais surišti su Rusija. Vakarų abejingumas nusikalstamiems Ukrainos oligarchų veiksmams apiplėšiant valstybę tik skurdina Ukrainos gyventojus, kas natūraliai stumia ją į Rusijos glėbį.

 5. Ec says:

  Gal ir sutapimai, pasidomėjus kuo buvo tarybiniais laikais tie, kurie dabar labiausiai pergyvena dėl rusų puolimo. 1 sutapimas – prezidentė, 2 sutapimas – „patriarchas“, 3 sutapimas – Juknevičienė, 4 sutapimas – Adomėnas ir t.t.
  Jei sutapimas vienas, galima suprasti, jei du – tai jau ne sutapimas, jei daugiau nei trys, tai dėsningumas. O tikėti, kad yra keturi ir daugiau sutapimų yra naivu :)
  Viską ką rašau yra tik mano nuomonė :)

 6. Gintas says:

  Aukšta dujų kaina buvo paranki koncervatoriams, nes po to prasuko dujų terminalo afera ir būtent kalbėjo kad rusai plėšia už dujas,todėl reikia nuomotis gelda.
  Vytas, pilnai sutinku! Įdomus epizodas dėl nuo Rusijos nepriklausomos valstybės juk federacija seniai prašėsi ir apie jokį prisijungimą prie Rusijos niekas nekalbėjo. Mano nuomonė, Ukraina nebebus kokia buvo, nes per daug skausmo. Vietoj to, kad aptarinėti kas įvyko, geriau aptarti kas laukia. Nei vienas, nei kitas Ukrainos problemų išspręsti negali, klausimas kiek visa tai tęsis ir kaip staigiai tai pasibaigs.

 7. konkurencijos nėra says:

  Pasibaigs po 25m, ar greičiau, nuo maidano pradžios, vienos, išrinktos, tautos pergale.
  +Igor Berkut+

 8. Ec says:

  Bandžiau pokalbį privesti prie esmės – Rusija, ES, ir aplinkinės šalys vienoje įtakos zonoje, o visi cirkai tik uždanga, kad to nesimatytų. Mokėjimų sistema ta pati, įstatymai beveik (~95%) tokie patys, švietimo sistema tokia pati, sveikatos apsaugos sistemoje tas pats, ir t.t.
  Žmonės nukreipę dėmesį į detales nemato esmės

 9. Simas Simaitis says:

  Aplodismentai ponui Es. Trumpa ir aiški įžvalga.

 10. Simas Simaitis says:

  „Bet skaudu, kad Vakarų „demokratijos“ net nesiruošė ukrainiečiams pagerinti gyvenimo, greičiau atvirkščiai – ukrainiečius panaudojo kaip dar vieną eilinį įrankį kovai su  Rusija, visiškai nesirūpindamos, kad dėl to nukentės milijonai žmonių.“
  Dabar šitoje ištraukoje pakeiskite Ukrainą į Lietuvą ir gausite tą patį š*tą, tik kitoje rankoje. Kam kvaršinti galvą Ukrainos bėdomis, jei Lietuvoje jų apstu. Turbūt, kad savų problemų nematyti?

 11. konkurencijos nėra says:

  Jau pamiršau, kiek kartų sakiau: demokratijos nebuvo, nėra ir nebus. Po demokratija slepiasi: skaldyk ir valdyk…!

 12. Din-don says:

  Simas Simaitis: „Dabar šitoje ištraukoje pakeiskite Ukrainą į Lietuvą …“.

  Siūlau atkreipti dėmesį, kad straipsnio pavadinimas yra „už jūsų ir mūsų grėblius“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top