Anglijoje vyksta plataus masto gydytojų-asistentų streikas

2016, 26 balandžio, 21:07 | kategorija Realybė | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 206 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bbc.com

gydytojų streikas

nuotraukoje: 26-erių Benediktas porteris dirba gydytoju-asistentu pirmus metus. Jis ir tūkstančiai jo kolegų visoje Anglijoje dalyvauja pirmame per NHS istoriją plataus masto streike.

Nuo 8 valandų ryto tūkstančiai jaunesniųjų gydytojų Anglijoje paliko savo darbo vietas, protestuodami prieš naujas sutartis, kurias jiems teks sudaryti su Nacionaline sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) nuo šios vasaros.

Tai ne pirmas jaunųjų specialistų streikas, kurių darbo stažas neviršija 10 metų, dėl šios priežasties. Tačiau pirmą kartą NHS istorijoje protesto akcija apėmė visus padalinius, įskaitant skubios pagalbos, traumatologijos, reanimacijos ir gimdymo palatų skyrius.

NHS vadovai tvirtina, jog yra pasiruošę ypatingai situacijai, kilusiai medicinos įstaigose nesant daugelio specialistų, tačiau tuo pačiu sako, jog įdėmiai stebės kaip viskas vyksta iki pat streiko pabaigos 17.00 valandos vakaro vietos laiku.

Dar viena plataus masto gydytojų asistentų akcija suplanuota trečiadienį, taip pat nuo 8.00 valandos ryto iki 17.00.

Kas kaltas?

Pastarųjų apklausų rezultatai rodo, jog dauguma šalies gyventojų palaiko jaunesniuosius gydytojus. Tačiau po to, kai streikų mastai ėmė augti, šis palaikymas ėmė palaipsniui mažėti.

Vis daugiau žmonių dėl susidariusios neišsprendžiamos situacijos pradeda kaltinti abi puses, tačiau 54% kaip ir anksčiau kaltina viskuo vyriausybę.

Džeremis Hantas

Sveikatos apsaugos ministras Džeremis Hantas pavirto pajuokos ir neapykantos objektu. Užrašas plakate esančiame streiko dalyvio rankose skelbia: „Aš nebijau jokio Hanto“

Konfliktas kilo dėl naujų darbo sutarčių, numatančių pakeitimus darbo dienos trukmės ir gydytojų-asistentų darbo sąlygų apmokėjimo atžvilgiu. Tačiau didžiausiu nesutarimo objektu tapo šeštadieninių pamainų apmokėjimo klausimas.

Sausio mėnesį derybos tarp vyriausybės ir Britanijos Medicinos Asociacija (BMA) buvo nutrauktos, po ko valdžia vasarį paskelbė, jog naujosios sutartys įsigalios šią vasarą.

Dabar jaunesniesiems gydytojams moka daugiau už naktines pamainas ir darbą išeiginėmis dienomis. Pagal naujas sutartis, priedas už šeštadienines pamainas atšaukiamas – valdžia tvirtina, jog šie nuskaitymai bus kompensuoti pagrindinio atlyginimo padidinimu.

Pacientai tarp kūjo ir priekalo

Šiandieninis streikas prasidėjo nežiūrint į kvietimus ieškoti kompromiso, nuskambėjusius iš šalies medicinos bendrijos lyderių, pacientų interesus atstovaujančių grupių, o taip pat opozicinių parlamento deputatų lūpų.

Asociacija „Nacijos balsas“ (National Voices), apjungianti labdaringąsias organizacijas ir pacientų grupes, net siūlė būti tarpininke derybose tarp konflikto pusių.

„Tai jau niekur netinka: suplanuotas stambus streikas, kuris, greičiausiai, nebus paskutinis, o jokios ginčo baigties strategijos nėra, nevyksta jokios derybos. Konflikto pusės nenori išklausyti vienos kitų, – sako asociacijos vykdantysis direktorius Džeremis Teiloras. – Pacientai tapo susidariusios situacijos įkaitais, kenčia jie ir jų artimieji“.

Sveikatos apsaugos ministras Džeremis Hantas pavadino streikus ekstremaliomis priemonėmis ir įspėjo, jog jie privers labai sunerimti pacientus.

Tačiau, kaip sako jaunesniųjų gydytojų, Britanijos medicinos asociacijos narių, lyderis, daktaras Johann Malavana, jeigu Džeremis Hantas atsisakytų savo plano primesti naujas medicinos sutartis, streikų nebūtų.

„Nė vienas gydytojas nenori imtis tokių veiksmų. Gydytojai nori dirbti, gydyti ligonius, tačiau, atsisakiusi sėstis prie derybų stalo vyriausybė nepaliko jiems pasirinkimo. Gydytojai yra priversti imtis tokių trumpalaikių priemonių, kad apgintų sveikatos apsaugos sistemą ilgalaikėje perspektyvoje“, – sako daktaras Malavana.

šaltinis: infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top