Arvydas Daunys: Kylančių maisto kainų Lietuvoje priežastys – žlugdoma maisto gamyba

2016, 29 balandžio, 1:01 | kategorija LPT | 25 komentarai | peržiūrų 4 027 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Arvydas DaunysMaistas. Maisto gamyba. Strateginė valstybės ūkio šaka, kuri kitose valstybėse saugoma pirmoje eilėje, nes būtent ji lemia valstybės sugebėjimą išgyventi kritinėmis sąlygomis. auksiniai pomidorai, pomidorų kaina

Ne gyventi, o būtent išgyventi, mat be daugelio dalykų mes galime paprastai apsieiti arba pakeisti juos kitais, pigesniais.

Paimkim, pavyzdžiui drabužius. Daugelis lietuvių jau pamiršo, kaip atrodo nauji rūbai, sėkmingai juos pakeitę nešiotų drabužių parduotuvių prekėmis. Tai tapo norma – atsinaujinti garderobą senais, jau nešiotais rūbais. Gėda? – Nė kiek – aplinkybės (valdžia) nepalieka pasirinkimo.

Arba automobilinį kurą – didžioji Lietuvos vairuotojų dalis važinėjasi pildamiesi arba dyzelinį kurą, arba dujas. Benzinas tapo prabanga, prieinama tik gaunantiems didesnes pajamas piliečiams.

Automobilinės padangos – vėlgi – dauguma perka jau naudotas, atsivežtas iš Vakarų, kur jos jau faktiškai būna išmestos. Tačiau Lietuvoje – dar tinkamos naudoti. Saugios? – Nelabai – bet vėlgi – pasirinkimo nėra – arba vadovėliai ir priemonės į mokyklą vaikams rudenį, arba naujos (naudotos) padangos žiemai.

Automobilių detalės – kol yra laužynai – nepražūsim, čia tik verslas ir Seimo nariai gali sau leisti remontuotis autorizuotose servisuose ir pirkti naujas detales savo automobiliams. Kitiems rinktis jau nebėra iš ko, valdžia nesuteikė pasirinkimo galimybių žmogiškai išgyventi iš žmonėms mokamo atlyginimo. Čia jis tik vadinamas atlyginimu, norint supainioti – iš tiesų tai alga, apibrėžta įstatymu, neleidžiančiu tiesiogiai numarinti badu gaunančio tą algą.

Bet eikime toliau

Baldai butui – pilna naudotų, siūlomų skelbimuose. Pasirenki, pasiremontuoji, jei reikia, ir naudoji toliau. Tiesa, yra atvežami ir naudoti baldai – jų pasirinkimas irgi gan nemažas, ir tarp jų yra visai padoriai ir brangiai kainuojančių tikro medžio (ne pjuvenų) dirbinių.

Bet manau pakaks vardinti antrinės rinkos pateikiamą produkciją – visi ir taip gerai žino kaip pačią produkciją, taip ir vietas, kur jos galima ieškoti prireikus.

Tie lietuviai, kuriems jų gaunamos pajamos jau nebeleidžia nieko į nieką keisti, mat tų pajamų elementariai trūksta, – tiesiog daugelio dalykų atsisako ir, kaip to garsiai nenori įvardinti „mūsų“ valdžia, peržengia tą skurdo ribą, už kurios jau prasideda tik išgyvenimo, kovos už savo gyvybę procesas. Apie kažkokią kūrybą ar gyvenimo džiaugsmą galima pamiršt – tai tik egzistencija.

Lietuvoje, pasak statistikos Departamento, ta skurdo riba yra 241 €uras į mėnesį (8 €u dienai) vienam asmeniui ir 506 €urai 4 asmenų šeimai susidedančiai iš dviejų suaugusių ir dviejų vaikų iki 14 metų (4,21 €u dienai vienam žmogui). O žemiau skurdo ribos užpernai, pasak to paties statistikos Departamento gyveno 560 tūkst žmonių, kurie sudaro 19.1 proc gyventojų. Kas penktas žmogus.

Šiandien populiaria tema informacinėje erdvėje tapo maisto kainos, o triukšmą sukėlė kalafioro už 3,49 €u ir pomidorų kaina už 5 €u/kg. Galima pasiskaičiuot kiek kalafiorų ir pomidorų galima nusipirkt už tą iki skurdo ribos laikomą algą. Prekybos centrai teisinasi tuo, jog šios daržovės šviežios ir todėl tokios brangios.

Kritikai atrėžia – niekada anksčiau, net ir tuo metu, kai jos būdavo šviežios, tokių kainų nebuvo. Juolab, jog pagal pasaulinius didžiųjų valstybių susitarimus-konstatavimą – pasaulio klimatas šyla, o atitinkamai, žemės ūkio produkcija turi pigti. Ar atšilimas jau atšauktas? Ir maistas brangs? – Kas atsakys?

Jie iškilmingai žadėjo, kad niekas nebrangs

Jie iškilmingai žadėjo, kad niekas nebrangs

Vėlgi – mūsų išrinktoji valdžia, visais šventaisiais prisiekinėjo, kad įvedus €urą mūsų visų gyvenimo sąlygos tik gerės, nebeliks valiutų keitimo mokesčių, ir atitinkamai mums liks daugiau pinigų kitoms išlaidoms (!) Kad gink dieve niekas nebrangs, o tie, kas sako priešingai – yra priešiškų Lietuvai struktūrų (dažniausiai Rusijos) agentai (!) – Ar tai jau irgi atšaukta? – Kas atsakys?

Iš tiesų vyksta paprasti ir dėsningi dalykai, kurių ir reikėjo laukti – tiesiog negalėjo būti kitaip.

Lietuvoje nuosekliai žlugdomas žemės ūkis ir maisto gamyba – tai jau niekam ne paslaptis. Pradėkime nuo to, kad lietuviai nebegali naudoti, parduoti, dalintis ar net patys augintis sau, savo sėjamų augalų sėklų. Tai nelegalu ir už tai baudžiama įstatymo (iki 145 €u/ 500LT bauda), Seimo priimto patyliukais ir didžiajai visuomenės daliai to net nežinant. Sėklas jie privalo pirkti. Pas ką? – Pas tą, ką nurodys kompetentingos ES struktūros, suteikusios prekybos augalų sėklomis licenzijas to vertiems. O tų vertų Europos sėklų rinkoje, vos keletas, kurie ne tik užsiima sėklų, bet ir cheminių priemonių, skirtų augalų apsaugai nuo kenkėjų, gamyba.

Tad lietuviai jau nekontroliuoja savo pačių augalų sėklų auginimo ir jų rinkos, kas iš tiesų ir yra vienas kertinių akmenų nepriklausomybės rūme. Kas gali būti nepriklausomu, negalėdamas savarankiškai apsirūpinti maistu? Tai kalinio statusas. Tą savo nepriklausomybę valdantieji jau atidavė svetimiems. Iš esmės mums to net nežinant.

Toliau turėtume kalbėti apie skirtingas išmokas Europos Sąjungoje žemės ūkyje dirbantiems žmonėms, tačiau ši tema jau išdiskutuota – ES aiškiai išrėžė, kad lietuviai negaus tokių išmokų, kurias gauna Vakarų Europos ES šalys senbuvės. Geriausiu atveju bent jau iki 2020-ųjų. O vėliau galbūt to daryti nebereikės visai, nes nebus kam mokėti.

Einame toliau – ES išmokos nedirbantiems savo žemės. Tai tinginių auginimo politika, kuri jau davė savo vaisius, kuri veda link žemės ūkio degradacijos, nekalbant apie valstybės vidaus įstatymus, kai žmonės dėl ekonominių ir socialinių priežasčių yra priversti palikti gimtuosius namus kaime, nes ne tik negali išgyventi ekonomiškai, bet ir negali gauti valstybės teikiamų paslaugų, kurios Konstitucijoje įvardintos kaip nemokamos, garantuojamos ir net privalomos gauti.

Tai mokslas, gydymo paslaugos ir net apsauga nuo nusikaltėlių, nes daugelyje rajonų šios paslaugos paprasčiausiai panaikintos tuo pretekstu, jog juose nebėra pakankamai gyventojų, ir todėl jos perkeliamos į kitus rajonus. Kaime nebelieka nei mokyklos, nei kultūros centro, nei net policijos punkto. Apie gydymo paslaugas galima apskritai tik patylėt. Autobusas važiuoja kartą į dieną.

Kas norės gyventi kaime ir rūpintis mūsų maisto auginimu, kai valstybės politika nuosekliai vykdoma ta kryptimi, kad tas (maisto auginimas) gink dieve nebūtų daromas?

Papildomai prie to, perdirbėjai tiesiog finansiškai smukdo mūsų ūkininkus – tikiuosi ne vienas esate girdėję, skaitę ar šiaip žinote apie pieno, mėsos gamintojų bėdas ir šios produkcijos supirkimo kainas, – pieno supirkimo vidutinė 1 litro kaina 0,22 ct, o parduodamo apie 0,82 ct. Skirtumas nei daug, nei mažai – 4x. Juolab, kad parduodamas jau nugriebtas pienas iš kurio gaminami sviestas, grietinė, sūris ir t.t.

Aš net neoriu prisidėti prie visokių Maximų monopolijų temos svarstymo – jos perėmė rinką ir diktuoja maisto produktų kainas. Visa tai susiję. korupcija

Žinoma prie viso to labai stipriai prisidėjo ir Rusijos pritaikytas Lietuvai maisto produktų embargas (patys žinome už ką), ir mūsų valdančiųjų absoliutus nesugebėjimas padėti mūsų ūkininkams kompensuoti tų pačių politikų veiklos rezultato – susidariusios situacijos maisto eksporto srityje. Juk ne paslaptis, dėl kokių priežasčių Rusija tą embargą pritaikė.

Viso to pasekmė?

Mes praradę savo maisto gamybą, savo maisto pramonę, tampame visiškai priklausomi nuo svetimų gamintojų, kuriems tokia situacija Lietuvoje yra labai dėkinga – atsivers naujos, jau jų maisto pramonei, eksporto rinkos, kur jie, nesant vietinės gamybos, o su tuo ir konkurencijos, galės mums pardavinėti bet ką – mes tiesiog neturėsime iš ko rinktis. Su visais „E621“, GMO ir t.t. Arvydas Daunys

Ir reikia pastebėti – tam, kad perimti mūsų maisto rinką jiems nereikės padėti jokių pastangų – tą visiškai dykai (o gal ir ne?) padarys mūsų politikai su savo leidžiamais ar patvirtinamais gautais iš ES įstatymais.

Profesorius Vladimiras Ždanovas, dar tolimais 2010 metais yra pateikęs pavyzdį, kaip Maskvos srityje buvo sužlugdyta paukštininkystė. Pradžioje, iš JAV buvo atsivežti kumpeliai ir pradėti pardavinėti mažesne kaina už paukštieną. Suprantama, žmonės iškart puolė juos pirkti, ir po dviejų mėnesių (tiek nedaug !) paukštienos pramonė tiesiog bankrutavo, po ko minėtų kumpelių importuotojai pakėlė kainas iki buvusių paukštienos kainų. Tačiau tai jau nieko nebegalėjo pakeisti.

Lietuvoje matau nuosekliai einant link to paties, tik jau vykdant tą savo pačių išrinktų politikų rankomis. Ir pastebėkime – priimami (ar būtini bet nepriimami) įstatymai blogina žemdirbių padėtį visais absoliučiai aspektais, ką netgi galima pavadinti nuslėptu-šliaužiančiu tam tikros visuomenės klasės Lietuvoje genocidu. Apie politinę korupciją turbūt neverta nė kalbėti.

Ir šiuo atveju yra žlugdoma ne vien tik kažkokia pramonės sritis, tačiau yra naikinamas ir žmonių, visuomenės sluoksnis, palaikantis gyvybinga tą sritį, be kurios jokia pasaulio valstybė negali išgyventi. Maisto sritį. Kam? Kodėl? Kad ta sritis niekada nebegalėtų atsigauti, o ta visuomenė taptų visiškai kontroliuojama.

Kam tas naudinga? Korporacijoms, perimsiančioms mūsų tegu ir nedidelę, bet kol kas švarią žemę, produktų rinką ir mūsų darbo vietas šioje srityje. pienininkystė, gyvulininkystė

Juk pažiūrėkime – danų kiaulidėms niekas negresia, netgi tada, kai yra daugybę skundų dėl jų vykdomo gamtos teršimo, dėl normų nesilaikymo ir dėl nežmoniškos smarvės aplinkiniame rajone, kurią kelia jų veiklos produktai.

Tačiau lietuvių ūkininkai, kurie turėtų jaustis šeimininkais savo žemėje – nyksta kaip nuo maro.

Ir štai tie, kam tai naudinga, visai nesunkiai daro įtaką mūsų politikų sprendimams, priimant įstatymus šioje srityje. Kaip beje ir visose kitose srityse. Prieš porą dienų Facebook mačiau mūsų sveikatos ministro, Juro Poželos susitikimo nuotrauką su Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos generaliniu direktoriumi Richard Bergstrom. Prie kurios buvo prierašas:

Juras Požela ir Richard Bergstrom patenkinti sudarę abi puses tenkinantį susitarimą

Juras Požela ir Richard Bergstrom patenkinti sudarę abi puses tenkinantį susitarimą | Facebook nuotrauka

Užrašas prie foto:

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela susitiko su Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos generaliniu direktoriumi Richard Bergstrom. Šalys aptarė bendradarbiavimo sutarties įgyvendinimą ir pasirašė ketinimų protokolą dėl tolesnio darbo. Šiuo susitarimu siekiama Lietuvoje stiprinti sveikatos apsaugą, pritaikant pažangiausius medicinos metodus ir jų prieinamumą pacientams ir visuomenei. Facebook nuotrauka

Tikite jog pramonininkui rūpėjo Lietuvos žmonių sveikata? Jei ne, tai ko jis siekė minėtas farmacijos pramonės atstovas tuo susitikimu su mūsų ministru? Teisingai – sąlygų lengviau prastumti savo produkciją Lietuvoje. O dar geriau – jei ta produkcija (kaip pvz skiepai) taps apskritai privaloma gyventojams. Ką siūlė mainais? Spėkite iš vieno karto.

Todėl apibendrinant viską, kas išdėstyta aukščiau, galima tik nusišypsoti iš tokių niekų, kaip kažkokių atvežtinių kalafiorų ar pomidorų kainos kilimas. Netgi pavadinti tai dėmesio atitraukimu, nes be šių dalykų mes galime apsieiti.

Dėl jų triukšmaujama tik todėl, kad nematomas visas, bendras vaizdo, kuris kur kas niūresnis, nei net mes net galime įsivaizduoti.. Jis tiesiog gąsdinantis.

Ką daryti?

Ieškoti kompetentingų žmonių, sugebančių matyti bendrą paveikslą ir turinčių ką pasiūlyti sprendžiant bendrą, valstybės vykdomos, kaip vidaus taip ir užsienio politikos sukurtą, katastrofišką situaciją.

Gali būti, jog tie žmonės nebus tokie toliaregiški ir nesugebės savo ambicijų suderinti su kompetencija – reikės jiems padėti, kažkam iš padedančių, galbūt, paaukoti savas ambicijas vardan šio tikslo – siekio atkurti mūsų gyvybinės erdvės funkcionalumą. Bent jau sustabdant žmonių bėgimą. Antraip, jau mūsų proanūkiai nebekalbės lietuviškai – nebus su kuo.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 25

 1. konkurencijos nėra says:

  LIŪDNA

 2. Nu jo says:

  Trys durneliai gavo po 10EUR ir prisidirbo į kelnes iš džiaugsmo…

 3. Myndė says:

  Visų pirma, nuotrauka verta milijono. Tereikia šitų personažų oponentams prieš rinkimus paplatinti su socdemų, liberalų ir konservatorių sąrašų numeriais. Visų antra, tekste yra tam tikrų netikslumų – sėklas draudžiama platinti ūkininkams, jei ji išauginta iš elitinių sėklų, kurias išaugina sėklų gamintojai. Logikos kažkiek rasti galima. Visų trečia, ir tai yra liūdniausia – į esamą padėtį jokios išorinės jėgos mūsų nestūmė ir netgi šiuo metu nelaiko. Kodėl tie patys ūkininkai, pažiūrėję, kaip savo teises gina jų kolegos (nepalyginimai geresnėje padėty esantys) užsienyje, kenčia ir (beveik) nieko nedaro?
  Va ir kyla minčių, kad Rusijos paribio tautelės, ištrauktos kas iš baudžiavos, kas apskritai iš feodalizmo, išmokslintos, apstatytos gamyklomis – vos tik paleistos, grįžo į tą pačią vietą, iš kur buvo ištrauktos…

 4. litvakas be barzdos ir plauku says:

  Skersvejis pucia is tuscio butelio. Ieskoti sude dziku siulo autorius.

 5. algimantas says:

  Dėl SĖKLŲ – tai viskas teisingai, čia rašoma, kad ūkininkai negali platinti nelicenzijuotų sėklų. http://www.delfi.lt/grynas/gyvenimas/suzinoje-nustero-pasidalinsi-seklomis-gausi-bauda.d?id=66517360#ixzz3KMNUlSuz

 6. Panzer says:

  Kuo toliau tuo gražiau Lietuveleje, bet nieko nepadarysi, jei valdžia dūdele duduoja, o žmonės kaip žiurkės skęsta(ištrauka iš sovietinių laikų filmuko) tai nieko nepadarysi. Žmonės galvoja,kad jie sėdes o kažkas jiems pyragus neš, jie manė užteks kaip avių bandai pastoveti sausio 13 ir viskas. Nieko tokio, tegu džiaugiasi,turi ko norėjo, o be to kuo prastesnė situacija, tuo greičiau pamatys kapitalizmo ir jav vaisius lietuviai.
  Viskas atrodo taip nekaltai,bet žmonija yra baigiama ištrucyti pradedant maistu, baigiant vaistais…

 7. Myndė says:

  ant mano daržinėlės trys raidės užrašytos – ir kas iš to? Ta prasme, yra direktyva ir yra realios sankcijos – kiek realiai tų besidalijančių nubausta? Kiek žinau, realiai tik ūkininkams šitas ribojimas taikomas, kur apimtys nepalyginamos – pavyzdžiui, nusipirkai elitinių kviečių sėklos, užauginai ir viską turi parduoti – kad kitiems metams vėl pirktum. Daržiukininkai gi užima tokią nykstamai mažą maisto rinkos dalį, kad tik dėl begalinio neturėjimo ką veikti valdžiagyviai (lietuviškieji dar ir pasižymi tik silpnapročiams būdingu uolumu) panašias direktyvas rašinėja ir niekam nerūpi, kad jos būtų vykdomos.
  Šiek tiek išplečiant, vartojimo kultūra savaime verčia žmones vergais, kurie niekada patys nesikapstys darže, nes: 1. tai sunku – reikia daug dirbti. 2 tai neapsimoka – maximoj pigiau.
  Yra toks supermamų forumiukas – nustebtumėt, kiek ten įvairiausiom sėklom mainikaujama, bet negirdėjau, kad kažką būtų nubaudę.

 8. Romas says:

  Viskas labai teisinga.Džiugu, kad atsirado potemė Ką daryti?.Tik ji dar embriono stadijoje.Reikia kviesti žmones kurti idėjų banką ar veiksmų planą.

 9. zzz says:

  Gal žmonės  po truputį pradės suprasti dėl ,ko buvo vežama į Sibirą.A.Smetonos laikais buvo tas pat.Vieni ėdė iki apsišikimo,kiti valgė cibulienę su pakepinta silkės galva ir šutintomis su lupyna bulvėmis.

 10. Mindaugas says:

   Lietuvoje nieko naujo…buržuazija ir toliau plėšia, vagia, spekuliuoja ir turtus kraunasi. Kai pagalvoji, koks teisus buvo Vincas Mickevičius Kapsukas…Tokie jau tie geležiniai kapitalistinio vystymosi dėsniai. Tačiau ką daryti? Šiuo klausimu savo mintis puikiai išdėstė Žmogus iš didžiosios raidės- Ramūnas Alaunis, savo doktrinoje, pavadinimu „Pasipriešinimo Lietuvos valdžios tironijai doktrina“. Siūlyčiau visiems pasiskaityti.

 11. Mindaugas says:

  to zzz: taip, jūs visiškai teisus. Šiuo klausimu puikiai pasisakė didis Lietuvos Revoliucionierius V.Kapsukas, savo nebaigtoje knygoje „Buržuazinė Lietuva“. Paskaičius ją ir palyginus su dabartiniais įvykiais, supranti, kad padėtis nei kiek nepasikeitusi. Tačiau ir būti kitaip negalėjo. Prieš 26 metus įvykusi kontrrevoliucija to ir siekė…

 12. Andrius says:

  Aš toks labiau skaičių žmogus, ir, kai skaitau kažkieno nuomonę ir nerandu tą nuomonę pagrindžiančių nuorodų tekste, paieškau jų pats. Pabandom pažiūrėti į skaičius:

  1) Lietuvoje mažėja maisto gamyba. Statistika sako kad kaip tik auga – http://www.vic.lt/?mid=160&id=20818 (Redaguotas tekstas: 2015m. metais, galvijienos gamyba padidėjo 12,41 proc., avienos – 30,51 proc., o kiaulienos sumažėjo 0,76 proc. 2015 m. subproduktų gamyba padidėjo 12,50 proc. 

  2) Maisto produktų, benzino kainos sumažėjo: https://infogr.am/d84177ee-77cd-46c4-98a4-326e1ea552fc
  Aš sutinku, kad kai kurie maisto produktai gali būti pritempti, gal kažkas valgo risotto ryžius o ne ilgagrūdžius, bet kalbant apie kuro kainas tai vėl, argumentų neturėtų būti. 

  Šiaip tekstas įdomus, tik norėtųsi faktų, kaip ir pvz su Ždanovu. Kažkada seniai kažkas pasakė tokią istoriją, tai taip ir vyksta. Bandžiau ieškoti Ždanovo apibūdinto įvykio – nepavyko rasti. Ir tikėtis, kad JAV ir toliau į Pamaskvę importuoja kumpelius ir neleidžia rusams patiems gaminti produkcijos sutikite, esant dabartinei politinei padėčiai – naivu.

 13. algimantas says:

  Andriui:
  >>
  Matote Andriau – jūs remiatės truputį kitais skaičiais, nei autorius. Jei mes skaičiuosime, pvz, kaip rašoma apie Danijos kiaulides – tai taip – jų gamybos pajėgumai gal ir išaugo, tačiau, jei mes kalbėsime apie mūsų vietos ūkininkus, deja – šie skaičiai truputį kitokie, nes Rusijai pritaikius embargą prieš Lietuvą, jokia maisto gamyba augt negalėjo iš principo dėl vienos paprastos priežasties – nėra kam parduoti produkcijos. Dėl statistinių duomenų – čia jums padėti negaliu – ieškokite pats, tačiau rusai turi gerą patarlę – „Popierius viską iškentės“ – užrašyti galima bet ką. Reikia galvoti ir matyti – Emigracijos skaičiai pasako daugiau..

  2 Benzino kainos sumažėjo, čia jūs teisus, tačiau jos vis tiek didelės, autorius apie tai kalba, o ne apie kilimą – kalba, jog dėl to buvo pakeisti automobiliai į dyzelinius, ir čia tiesa, aš pats su dyzeliu važinėju.

  O štai maisto kainos kyla – čia jau jūs klaidinate. Pakanka nueiti į parduotuvę ir sulyginti, su, sakykime pernai metų kainomis. Užpernai metų. Skirtumas akivaizdus, ir šiuo atveju jau galima sakyti, jog jūsų statistika meluoja. Lygiai kaip ir teigdama, kad auga atlyginimai. Man asmeniškai jau 5 metai niekas prie atlyginimo nepridėjo nė cento. O buto apšildymo ir paslaugų kainos auga kaip ant mielių.

  Apie Ždanovą – tai sena jo paskaita – video įrašas. Kurių prieš 5 metus buvo pakankamai daug. Esu matęs nemažai ir beje – šiame tinklapyje. Pasieškokite, gal ir jums pavyks.

 14. Andrius to Algimantas says:

  Įdomi diskusija :)
  Sutinku, su statistika tikrai galima pažaisti ir rodyti tik gražiąja medalio pusę, bet, pripažinkime, kiekvienas žiūrim iš savo bokšto.

  1. Statistiką apie maisto gamybą būtent ir pateikiau tik apie Lietuvos gamintojus, užsienio gamintojai čia neįskaičiuoti. Statistikos šaltinis taip pat patikimas:  Valstybės įmonė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Dėl eksporto rinkų, juk ne vien rusams reikia valgyti. Verslas prisitaikė, rado kitų rinkų eksportui, arba veža į tą pačią Rusiją per kitas NVS šalis.

  2. Tai labai gerai, kad didelės benzino kainos, ir dyzelio turėtų būti didelės. Dažniau važinėsim dviračiais ar vaikščiosim pėsčiom, mažiau sunaudosim naftos, kuri yra neatsinaujinantis resursas ir n kitų argumentų.

  3. Dėl maisto kainų čia labai individualus dalykas, priklausantis nuo kiekvieno krepšelio, vieni brangiau apsipirkinėja nei anksčiau, kiti pigiau.

  O kad auga atlyginimai tai tikrai nemeluoja. Vat Jums ir puikus pavyzdys. Pastaruosius 5 metus Jums atlyginimas nekilo nė cento, man – kilo kasmet arba net dažniau. Tai net iš mūsų dviejų pavyzdžių išvada – vidutinis atlyginimas kyla, bet ne visi tą jaučia.

 15. algimantas says:

  Matote Andriau – Danijos kiaulidės ir užsienio agropramoniniai kompleksai irgi laikomi Lietuvos gamintojais (įmonės registruotos Lietuvoje), jų duomenys įtraukiami į statistiką, tačiau jie nėra Lietuvos piliečiai. Ir jie tikrai savo produkciją parduoda gerokai pigiau, nei gali tą sau leisti eilinis lietuvis. Tačiau jų maistą valgo tik tie, kas nesidomi jo sudėtimi ir kuriems rūpi tik kaina. Pasidomėkite tomis kiaulidėmis – jums truputį atsivers kitoks vaizdas,nei 5sivaizduojate dabar.

  Dabar mes kalbėkime apie Lietuvos piliečius, kurie esant tokioms žemoms maisto supirkimo kainoms neišsilaiko ir tiesiog išvyksta, kaimai tuštėja. ir čia jums jau reikia žiūrėti kitą statistiką, kuri aiškia liudija, jog per metus iš Lietuvos išvyksta Marijampolės dydžio miestas. Ir išvyksta būtent iš žemės ūkio srities, nes neišgyvena. Į jų vietą ateis tie, kurie šiandien būtent per tą dempingą griauna mūsų žemės ūkį (yra dalis to griovimo proceso). Jie jau ateina, ir tos maisto kainos auga gerokai daugiau, nei jūs čia aprašėte – kai kurios auga kartais, o ne keliais procentais. Aš juk einu į parduotuvę, o ne statistinius duomenis valgau…

  Kalbant apie kitas rinkas – tai jūs matomai labai nesidomėjote, kas beje, labai išsamiau aprašyta yra šiame tinklapyje (yra pakankamai medžiagos) – visa Europa neturi kur kišt savo žemės ūkio produkcijos pertekliaus, o ne vien Lietuva. Iš kur tos laisvos rinkos? Kažkur žinoma surado, tačiau ten trečdaliu mažesnė kaina, nes atsirado didelis perteklius, reiškia sekant iš to – dalis neteko darbo, o dalis ėmė trečdaliu mažiau auginti (pajamos trečdalius sumažėjo) – tai kaip galima tikėt ta statistika? Nebent statistika mala niekus, reeksportą pateikdama, kaip eksportą, ko galima tikėtis iš mūsų veikėjų..

  Čia tas pats, kaip jūs sakote – jūs milijardierius, o aš gaunu minimalią – 350 €u algą, o vidutiniškai mes abu milijonieriai.

  Tik va aš to visiškai nejaučiu. Ir galiu galvą guldyt – absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų to nejaučia.

  Dėl kuro kainų – visi žinome, kad tokios žemos kainos (sąlyginai. Iš tiesų jos didelės) laikysis trumpai – jos kils, o kadangi mūsų akcizai ir PVM didžiausi, lyginant su mūsų atlyginimais – tai mes labiausia ir pajausime tą kilimą. Ar žinojote, kad mokestis benzinui (PVM su akcizu) sudaro virš 50% kuro kainos?) -Beje, man kasdien į darbą reikia 25 km važinėti, tad man automobilis būtinybė – valdiškas transportas ten nevažiuoja. O kuro kaina augs.. Ką daryt?

  Pasidalinsite savo augančiu atlyginimu? – Ir tada abu gal4sime sakyti, kad atlyginimai auga :)

 16. Panzer says:

  Jei labai mėgstate statistika tai reiktų pažiūrėti kiek žmonių gyvena žemiau skurdo ribos, kiek nusižudo, kiek konfliktų vyksta šeimose, o juk šie procesai ne iš gero gyvenimo…

 17. Simas Simaitis says:

  Norėtūsi atkreiptį skaitytojų dėmesį į snukiaknygėje vykstantį vajų. Šį kartą smartfonai padarė prekybininkams tikrą meškos paslaugą. Kainų kilimas tai nieko daugiau kaip gobšumo ir nebaudžiamumo orgija. Verslinykai nesivargina net užbraukinėti ar taisyti litų ženkliukus, tiesiog šalimai rašomas euro ženklas. Tai rodo, tik moralės netekimo pasekmes. Graudu tai, kad tas daroma su savo tautiečiais, be jokių skrupulų, mėginant bet kokia kaina susikrauti sau materialinius lobius savo tautiečių sąskaita. Vusą tai aš jau esu matęs, kai Vokietijoje tas pat vyko 2002 metais, kai ten buvo įvestas euras. Tą patį sakiau ir savo giminaičiams ir pažystamiems. Niekas nenorėjo manimi patikėti (vis tas pats naivus avių bandos įsitikinimas), kad verslininkai to padaryti neišdrys. Išdrįso, nes gobšumas ima viršų prieš moralę. Vokietija keturkartinį pabrangimą „suvirškino“. Bet man nesitiki ar eilinis lietuvis įveiks septinkartinį pabrangimą? Dar kol kas turime kolektyvinius sodus. Ar ne laikas būtų miestelėnams vėl grįžti į kaimą?

 18. Mindaugas says:

  Simui Simaičiui: Taigi čia nėra ko stebėtis (aš apie verslininkus ir prekybininkus), kadangi šis reiškinys yra pavaldus visuotinam kapitalistiniam turtų kaupimo dėsniui. Didžiuliai turtai sukraunami tik svetimos darbo jėgos išnaudojimo pagrindu, kas leidžia suprasti, kad didžiausi milijonieriai negalėtų egzistuoti, nesukeldami kitų žmonių skurdo. Kapitalizme tai – objektyvus ekonominis faktas, kurį neigti tegali tik idiotai arba demagogai. Tik darbo žmonių valdžia galinti pakeisti esamą sistemą, pasiekti tikrą nepriklausomybę tautoms ir sukurti teisingesnį gyvenimą. Dirbantiesiems neperėmus valdymo, jokios teigiamos permainos iš esmės neįmanomos.

 19. Tom says:

  Zjbs lietuviai viska prapisti baigia

 20. Tom says:

  Manau bus kaip visuomet pabumbes tauta 3 dienas ir vel grys prie darbų. ..

 21. Tom says:

  Pagal statistika Lietuvoje 3 mil.gyventoju o is tikro 1.5 Mil. Nes visi Anglijoje Airijoje skandinavų salyse ekonomikas kelia y virsu

 22. Panzer says:

  Ale keisti tie žmonės, kol iš kišenės neištraukia,tol niekas nieko nesako. Maisto kainos tai tik ašaros, nukreipti dėmesį nuo didelių darbų.Kol politikai milijoninius projektelius suka,kol žmonių turtą porceliuoja žmonės nieko nesako, o kartais net išgirsti „jei aš ten būčiau irgi sukčiaus“,o kai pomidorus pabrangino visi sukilo, ko norėjom tą ir turim. Žinote, juokingai skamba kai pradedam pas verslininkų moralės ieškoti, teko kalbėti su vadinamais verslininkais, su kiekvienu uždirbtu euriuku jų arogancija kyla, o moralė jų baigiasi kai jie užsinori naujos mašinos ar egzotiškos kelionės. Tai kas vyksta Lietuvoje tai ne darbiniai santykiai, tai prostitucija, nes vos tik darbininkas nevykdys klusniai paliepimus arba jei nelyžtels minkštosios bus išmestas kaip šuo. Kartais užtenka savo nuomonę turėti ir gali atsisveikinti su darbu, nes ponas gali pasijusti kvailesniu.Kodėl mes matome atpirkimo ožį, bet nesusimąstom kas ir kodėl tą ožį atvedė?
  Mindaugai, labai dėkoju už mums rekomenduotą Ramūno Alaunio straipsnį, protas tiesiog prašvito! Laukiu ir toliau nuorodų į protingus straipsnius, sėkmės Jums!

 23. xxxx says:

  atgimimo laikais buvo gajus posakis, kad kiekviena tauta turi tokią valdžią, kokios ji verta. Ar ne mes rinkome prezidentę, seimą? Ko norėjom tą ir turim. O šiaip esam avinų tauta. Maža to, kad patys nekovojam už savo teisę į normalų gyvenimą, bet dar būname nepatenkinti kai tai daro kiti. Juk tada negalime naudotis metro, lėktuvai rečiau skrenda, traukiniai nevažiuoja. Kaip gali prancūzai ar vokiečiai streikuoti, kai tai sukelia nepatogumų? Kaip vokiečiai gali streikuoti prieš atvykėlius (kurie prievartauja jų moteris, nurodinėja kaip reikia rengtis ar elgtis)? Tikriausiai juos sukursto rusai, rusų provokacijoms vokiečiai pasiduoda. Rudenį bus rinkimai. Už ką balsuosit?!!!

 24. Panzer says:

  Kvailiausias dalykas visoje šitoje situacijoje, kad mūsų valdžia tai tik pajacai, marionetės atliekančios savo vaidmenį, kelti triukšmą prie Rusijos sienos. Obama, kaip koks vadybininkėlis pasako kalba UK ir lekia derinti reikalų pas Merkel, jav stumia TTIP,va tada kapitalizmas pasieks paskutinę stadija, nes mūsų valdžia prieš jav korporacijas bus bejėgė. Kur mus nuves tas kelias, čia darbas apmąstymams…

 25. aštrus says:

  Del sveiko maisto gamybos nera bedos.Gyvendamas ūkyje pasigamini sveiką maistą.Tręšti gyvą dirvą, taip kaip tręše mūsų seneliai,kurioje yra sliekų kirmelių,mikro flora,nes jie augalams į šaknys į leidžią deguonį,žeme pagydyta puri keli dešimtmečiai kaip ne gauna mirtinų nuodų: pesticidų,mineralinių nuodų,ruondopo.Javų ir ha prikuliame mažiau kaip 2 tonos ,bet grūdai ekologiški duona iškepta kaimiškame duonkepyje ant raugo iš tokių miltų sveika.Daržoves,vaismedžiai uogų kelmai ,obelys iš rudens trešiami lapuočių pelenais.Daugelis gyvenančių vienkiemiuose žemę apdirbą arkliais.Arkliai pagaminą puikią trąšą augalams,ne reikia pirkti traktoriaus,salerkos, tepalų atsarginių,neteršiamas oras.Nuo ryto iki vakaro laiko marios.Neskubant suspejama apsidirbti.Popiergalių atveža miesto valgytojai,gaudami sveiko pieno podinę,kiaušinių,ar sviesto su šviežios kvepenčios duonos kepalų.Nera tokių ,kad butų susirge popierių sandeliavimu.Daugelis vietinių parduotuvese perka tik degtukus.Ne baisūs popierinių ženklų pjaustimo didejimas,jų atpigimas,klojimuose maisto pakaitalo gausa su prieskoniais“ E“,kai kurio net alkanas šunytis ne drįsta esti.Manau ,kad sveika žemes ūkio gamyba tik dauges,nes visiems jau ne įdomios lygos ,brangūs vaistai ir apversti darbais auksinių rankų chirurgai šalindami onkologinius auglius..

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top