Arvydas Daunys. Turto ir nuosavybės perskirstymas „pandemijos metu“

2023, 19 balandžio, 22:48 | kategorija LPT | atsiliepimų (4) | peržiūrų 364 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Arvydas Daunys

Pirmą kartą šis straipsnis paskelbtas 2022-02-01 d.

Atrodytų viskas suprantama – užgriuvo infekcija, pasekoje išplitusi į pandemiją ir pasaulio vyriausybės ėmėsi priemonių jai suvaldyti savo šalyje.

Tokia buvo pradžia, kuria patikėjo daugybė žmonių. Tarp jų, prisipažinsiu, trumpą laiką buvau ir aš, nuo pat pradžių sekęs pranešimus iš Kinijos (kitur dar buvo ramu).

Tačiau toliau viskas ėmė klostytis kaip spausdintuve – vienodos priemonės, kurių ėmėsi pasaulio šalių vyriausybės kopijuodamos Kiniją ir kaip pagal komandą žlugdydamos savo ekonomikas, nuskurdindamos žmones ir versdamos juos paklusti – tiesiog kurstė mintis, kad čia kažkas nešvaraus. Globaliai nešvaraus.

Europos Sąjunga spausdino šimtus milijardų eurų silpstančioms ekonomikoms, taip nuvertindama žmonių santaupas laikomas bankuose, tačiau nesiėmė jokių priemonių, kad tos ekonomikos atsigautų – priešingai, statė naujas kliūtis joms atsigauti savarankiškai, o visa tai vainikavo Pasaulio Sveikatos Organizacijos prognozės, kad toliau gali būti (ir bus) dar blogiau, didindamos paniką.

Ir tiesa, viskas tik blogėjo – pradžioje, kol nebuvo pasirodžiusios mRNR vakcinos – žmonės joms buvo ruošiami vis augančiais mirusių nuo kovydo žmonių skaičiais, neskirstant – ar žmogus mirė nuo kovydo ar tik turėdamas kovydą kaip gretutinę ligą šalia daugybės pagrindinių.

Lietuvoje, dar sveikatos ministras Aurelijus Veryga – uždraudė daryti tyrimus, kuriais būtų nustatoma nuo ko mirė žmogus, motyvavęs tai tuo, jog skrodimo metu galima užsikrėsti.

Reikėtų prisiminti, jog šis sveikatos ministras, pradžioje atvirai paskelbęs, jog kaukės nuo nieko nepadeda, vėliau tapo didžiausios prievartos prieš nedėvinčius kaukių žmones, šalininkas ir iniciatorius. Žmonės buvo baudžiami net laukuose ar už miesto bėgiojantys tuo pretekstu, kad nedėvėjo kaukės.

Šiandien, būdamas opozicijoje, jis piktinasi dabartinės vyriausybės analogiškais reikalavimais, kurie, reikia tą pripažinti, dar nepriėjo iki kaukių dėvėjimo lauke.

A.Verygos įvestas karantinas palietė tik smulkųjį ir vidutinį verslą – maximų ir kitų didžiųjų prekybos centrų jis nepalietė, nors juose buvo prekiaujama tomis pačiomis prekėmis, kurios buvo uždraustos pardavinėti specializuotose parduotuvėse.

Visa tai buvo pateikiama, kaip žiaurios, bet būtinos priemonės mirtinos pandemijos suvaldymui, nors jau tada nuo kitų susirgimų mirdavo kur kas daugiau žmonių, negaudavusių tinkamų sveikatos paslaugų, už kurias visą gyvenimą mokėjo mokesčius. Daugybė jų užsikrėtė kovydu slaugos namuose ir ligoninėse, tapusiose, pasak oficialios informacijos, infekcijos židiniais.

Bet mirtys nuo kitų ligų nebuvo imamos domėn – isterija buvo koncentruojama tik į kovydą, kaip į priemonę būsimai žmonių kontrolei. Akivaizdu, kad būtent anti-kovydinės priemonės labai išplėtė vyriausybių galias, tame tarpe ir Lietuvoje, dažnai susikertančias su Konstitucija.

Kam buvo naudojamos šios galios?

Smulkaus ir vidutinio verslo žlugdymui bei žmonių paklusimo vyriausybių sprendimas įtvirtinimui. Pandemijos suvaldymui jos įtakos neturėjo, ką liudija nuolat augantys Lietuvoje užsikrėtimų, skelbiamų korppratyvioje žiniasklaidoje, skaičiai, kuriais valdžia netiesiogiai pripažįsta, kad jokie karantinai, jokios izoliacijos ir jokios jų prievarta bruktos ir tebebrukamos vakcinos neturėjo žymesnio poveikio pandemijos plitimui.

Netgi atvirkščiai – 2020 metais tokio užsikrėtimų augimo kaip dabar – nebuvo. Valdžia savo politikos žlugimą aiškina Omicron atmainos užkrečiamumu ir toliau siūlo skiepus kaip priemonę apsisaugoti nuo viruso, nuo kurio tos vakcinos nesaugo.

Tačiau žvelgiant į jų „patariamąsias tarybas“ – darosi aišku, kad jokio tikro suvaldymo jiems ir nereikėjo – tarybose nėra epidemiologų, šios srities specialistų, o tik kažkokia mišrainė tų, kurie niekada su jokiu virusu neturėjo nieko bendro.

Ir šalis, paklususi pertekliniams vyriausybės sprendimui ėmė riedėti ekonominio kolapso link, pradžioj lėtai, bet nenumaldomai.

Užsidarė smulkūs verslai – kirpyklos, batų taisyklos, dėvėtų drabužių parduotuvės, net lauko turgavietės bei kitos, kaip išsireiškė valdžia – „nebūtinų prekių“ parduotuvės.

Tačiau daugelio jų prekių asortimentą laisvai pardavinėjo didieji prekybos centrai,mat jiems „nebūtinų prekių“ pardavinėti nebuvo uždrausta. Jie pardavinėjo viską – nuo drabužių, iki automobilių detalių.

Dalis iš uždarytų įmonių taip vėliau ir neatsidarė, o dar viena dalis, apie kurią nutylima, vos pradėjusi savo veiklą buvo priversta ją nutraukti taip ir neįsibėgėjus, nes nebuvo sukaupta rezervų tokiai pertraukai, kai tuo tarpu patalpos buvo išnuomotos, žmonės nusamdyti ir reikėjo mokėti bankams kreditus.

Dalis žmonių liko be darbo, be pajamų išgyvenimui ir be perspektyvos ateičiai, nes niekas nežinojo kada visa tai baigsis ir kuo baigsis. Bet gero nelaukė niekas. Neturint perspektyvos – visi mažina savo išlaidas iki įmanomo minimumo.

To pasekoje krito dar veikiančių įmonių pavyvarta, kas sudarė problemų mokėti darbuotojams buvusius atlyginimus ir dar tuo pačiu banko paskolų palūkanas, planuotas ankstesnėms apyvartoms.

Prasidėjo grandininė reakcija – krentant apyvartoms – krito įmonių mokumas ir sumažėjo poreikis turėti tiek darbuotojų kaip anksčiau. Atsirado naujų, jau „pandeminių“ bedarbių, kuriems buvo mokamos išmokos iš ES fondų ir dar tebedirbančių mokesčių mokėtojų sąskaita.

Tuščių eurų ECB spausdino vis daugiau, tuo „teisėtai“ apvogdamas bankų indėlininkus, neinvestuojančius niekur savo santaupų. Šiandien pinigus banke gali laikyti tik nesuprantantis dabarties procesų esmės – kurie skirti atimti jūsų pinigus, juos nuvertinant iki nulio, kai sąskaitoje bus tūkstančiai, o degtukų ar žiebtuvėlio kaina sieks 10 000 eurų. Tai tik palyginimas, tačiau visi procesai finansų sferoje eina link to.

Lietuvoje, kaip skelbia eurostatas, infliacija siekia 10,5 procento, kas reiškia, jog nuo kiekvieno tūkstančio eurų, juos turintys jau prarado po 100 su trupučiu eurų. Tai viena iš turto perskirstymo formų.

Užsidarantys verslai – kita turto perskirstymo forma – jų iki tol užimamą rinkos dalį perima globalūs verslai, tokiu būdu lyg ir nepastebimai monopolizuodami rinką ir nepalikdami galimybės atsigauti nacionaliniams smulkiesiems ir vidutiniams verslams, nors vyriausybė aiškina, jog ji daro viską, kad padėtų jiems išsilaikyti.

Kaip ji tą daro, akivaizdžiai pademonstravo geležinkelio krovinių srauto iš Baltarusijos praradimas, kuris yra tiesioginė šios vyriausybės veikos pasekmė atsiliepsianti ir Klaipėdos uostui. Vardan nacionalinio saugumo, kurį apibrėžia konservatoriai

Taip pat, šįkart dėl konservatorių vertybių buvo prarasta Kinijos rinka, dėl ko iš Lietuvos ėmė bėgti jau ir nacionalinis verslas, parduodantis savo gamybos komponentus Kinijoje veikiančioms įmonėms ar kitoms Europos įmonėms, tiekiančioms savo produkciją, kurioje yra Lietuvos įmonių pagamintų komponentų, tai pačiai Kinijai.

Tai vertybinis šios vyriausybės darbo rezultatas ir, greičiausiai, tikslas – naikinti bet kokias ekonomines galimybes ir sąlygas išlikti mūsų verslui.

Tai vykdoma labai nuosekliai ir nenukrypstamai – visus dvejus metus, nuo pat tada, kai tam davė startą A.Veryga, įvedęs privalomas kaukes ir įtvirtinęs karantiną, kaip medicininę priemonę politinėje darbotvarkėje.

Beje, reikia pastebėti, jog Veryga ir A.Širinskienė inicijavo įstatymo projektą (jau būdami opozicijoje), kurį su džiaugsmu priėmę konservatoriai įteisino bet kokios atsakomybės panaikinimą už vakcinacijos pasekmes – dabar skiepytis atėję žmonės neprivalo niekur nieko pasirašyti, kad yra susipažinę su galimu šalutiniu poveikiu ir prisiima už tai atsakomybę.

Jei pats nepasidomėjai kas gali grėsti – pats kaltas – o kas domėsis, jei per visas TV ir korporatyviąją žiniasklaidą skelbiama, kad vakcinos veiksmingos ir saugios, o jei ir nesaugios – tai apie tai meluoja visokie marginalai ir antivaxeriai.

Apie tai, kad jos ir neveiksmingos ir nėra visiškai saugios – prabilta tik dabar, kai niekaip nepavyko nuslėpti adatos kiaurame maiše. Kai serga ir paskiepyti politikai ir eiliniai žmonės.

Bet kas gi iš esmės yra tos vakcinos, prie kurių eita taip drastiškai ir atkakliai, pradžioj gąsdinant viruso pasekmėmis, vėliau sudarant nepakenčiamas išgyvenimo sąlygas, o dar vėliau – jau pasirodžius vakcinoms – džiugiai meluojant, jog jos tai jau išgelbės mus nuo visko – ir nuo karantino, ir nuo kaukių ir nuo ekonominių pasekmių.

Neišgelbėjo. Atvirkščiai ,įmurkdė dar giliau į tą liūną ir tebemurkdo toliau, nes už jas mokami dešimtys milijardų, prie kurių papildomai prisideda ekonominis nuosmukis, sudarantis prielaidas vėl skatinti tam, kad būtų toliau skiepijimasi trečiomis, kitur jau ketvirtomis dozėmis, esą tam, kad galima būtų atmesti visus ribojimus ir gyventi laisvai bei išbristi iš šios situacijos.

Bet niekas tų ribojimų atmesti nenori – jie suteikia beveik neribotą valdžią sveikatos ministrui, kuris, Lietuvos atveju, garantuotai savo galva jokių sprendimų nepriima, nes paklaustas net nesugeba rišliai paaiškinti savo sprendimų logikos.

Nes kaip paaiškinsi faktą, jog kino-teatre reikia dėvėti respiratorius, o ministro administracijoje – ne? Kaip paaiškinsi tai, jog kinoseanso, kuris trunka pusantros-dvi valandas metu, virusas kelia grėsmę, o ministerijos kabinetuose kažkodėl ta grėsmė mažesnė, nors ten krūvoj sėdima po 8 valandas, kasdien.

Čia tėra tik viena logika – žlugdyti verslą, kad, kino atveju, salėje sėdėtų perpus mažiau žmonių, nei yra vietų (sėdėti leidžiama tik kas antroje kėdėje) ir atstumti galimus kitus žmones, kurie nenori sėdėti salėje su respiratoriais.

Kadangi pati ministerija valstybei pinigų neuždirba, o tik juos išleidžia – ten galima dirbti ir be respiratorių. Nuostolius ji ir taip ir taip padarys – šiandien jos paskirtis būtent tokia.

Kažkas pasakys sąmokslo teorijos, nesąmonė – mielai prašom, paaiškinkite iš epidemiologinės logikos visas šias nesąmones, kurias įgyvendino abu kovydo ministrai – Aurelijus Veryga ir Arūnas Dulkys atskirai ir konservatorių partija bendrai. (paspaudus jų vardus galima paskaityti, ką jie yra nuveikę)

O aš, reziumuodamas, galiu daryti išvadą, jog, mano asmenine nuomone – kol valdžioje išliks konservatoriai – jokio skirtumo kas bus vyriausybėje – politika nesikeis. Nes jie bendrai, ir kai kurie politikai atskirai paėmus (kai kurie skubiai kuria naujas partijas) – yra nusiteikę paklusti globaliam nacionalinių valstybių griovimo naratyvui.

Ar dėl to, kad jiems nusispjaut, kas bus su mūsų Tėvyne, ar todėl, kad prieš juos turima kompromituojanti medžiaga jau nebeleidžia jiems trauktis ar pasukti į šoną.

Spręskite patys gerbiami skaitytojai.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Pagarba Arvydui už drąsa ir tiesą ! says:

  Arvydai esate vienas iš tų žmonių kuriu Reikia Lietuvai !

 2. leta says:

  Ačiū autoriui, labai svarbi žinia mums

 3. Simas Simaitis says:

  Skaitytojai, kaip iš medžio iškritę. Tikrai nežinojote kas vyksta iš tikrųjų? Jau seniai gyvenote sovietmečiu, kad jau nebepastebite akivaizdžių dalykų, kad žengiame septinmyliais batais į „šviesų” komunizmo rytojų? Skirtumas tik toks, kad anksčiau akivaizdžiai grobė žmonių turtus ir tik po to rėkė apie lygybę, brolybę, o dabar vyksta viskas atvirkščiai, kad nebūtų taip akivaizdu. Rėkiama apie lygybę, brolybę, tiksliau, apie tai, kad reikia visko atsisakyti vardan ekologijos, o kaip smegenys bus galutinai praplautos, bus turtai jau pas visus isgrobti draudimais.

  • Socialistas says:

   Tarybų valdžia iš žmonių turto negrobė. Piešingai – visuomenė buvo gamybos priemonių savininkė. Ta prasme, taip tu teisus, tarybų valdžia efektyviai kovojo su kapitalistiniais išnaudotojais ir oligarchija.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top