Arvydas Daunys. Žodžio laisvės finansinė kontrolė

2020, 29 balandžio, 15:25 | kategorija LPT | 15 komentarų | peržiūrų 753 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Arvydas Daunys

Jeigu jūs esate žmogus – turinio kūrėjas, ir norite iš to pragyventi – jums teks atmesti dalį savęs, nuslėpti giliai, kad tai neprasiveržtų į paviršių ir netaptų prieinama plačiajai visuomenei. Ir net, jei norėsite tai daryti už dyką – vis tiek teks elgtis taip pat.

Kodėl?

Todėl, kad žmogus kalbantis apie tai, kas yra, apie tai, ką jis mato, kaip supranta ir priima – šiame pasaulyje yra pavojingas, jis laikomas marginalu, keliančiu pavojų dabartinei pasaulio sandarai. Drumsčiantis ramybę sistemos sraigteliams, tikintiems, kad sistema dirba jų labui. Nes mato pasaulį kitokį, nei jis vertinamas visuomenėje.

Todėl tuo metu, kai jis tik tampa bent truputį žinomas, pradeda gauti kažkokias pajamas iš dalijimosi savo įžvalgomis, iš savo kūrybos ar savo idėjų – jis imamas spausti tiesiog materialiai. Kad kalbėtų tai, kas reikia arba nekalbėtų visiškai.

Ir tą padaryti šiandien labai lengva, turint omenyje, kad visi dalijimosi turiniu resursai praktiškai yra nemokami, patogūs naudoti r labai patogūs platinti žinią apie save, tačiau tuo pačiu yra ne autorių nuosavybė.

Turiu omenyje socialinius tinklus – Twitter, Facebook, Instagram ir vaizdo įrašų prieglobos portalą YouTube, valdomą Google.

Tai labai patogios dalijimosi turiniu platformos ir tuo pačiu labai kietai cenzūruojamos. Kiekviena iš aukščiau paminėtų platformų turi nuosavas taisykles, kurias gali keisti kada užsimaniusios, todėl tas turinys, kuris kažkada buvo legalus, praėjus tam tikram laikui gali tapti/būti laikomas nepriimtinu ir šalintinu.

Ir maža to, – jis gali būti jūsų paskyros blokavimo priežastimi šiandien, nors tada, kai jūs jį talpinote – jis nebuvo laikomas kažkuo išskirtiniu.

Daugelis iš Facebook patirties žino, kad juodaodis afroamerikietis įvardintas Facebook tinkle vienu lietuvišku žodžiu „negras“, pilnai legaliu mūsų šalyje – gali tapti ilgo blokavimo priežastimi. O jei paskyros valdytojas buvo paminėjęs žodį „pederastas“ ar kažką dar, kas susiję su lytiniu iškrypimu – jis rizikuoja tapti ilgalaikiu „nesančiu“ diskusijose, kaip šiurkščiai pažeidęs bendruomenės standartus. Temos rasiniais klausimais lygiai tokios pat slidžios, nes preziumuoja baną. Todėl laisva sava kalba kalbėti jau pavojinga. Net ir žodžio laisvės sąlygomis.

Bet ką aš čia – tas visiems seniai žinoma.

Eikime toliau:

Reikia pastebėti, kad tų draudžiamų minėti ar net svarstyti „bendruomenės standartų“ sąrašas pastaruoju metu gerokai išsiplėtė, ir žmogui, rašančiam, kalbančiam apie visuomenės aktualijas jau nebeišeina kalbėti atvirai apie viską ką mato, nors gyvename „žodžio laisvės“ valstybių bloke. Bent jau propaguojančiame žodžio laisvę ir laikančiam ją viena iš pagrindinių savo vertybių.

Nes į tą draudžiamą reikšti kitokią nei oficiali nuomonė „standartų sąrašą“ pateko tokios šiandien aktualios temos kaip Vakcinacija, 5G ryšys, Covid-19, LGBTQ+ normalumas, temos rasiniais klausimais, klimato atšilimas ir tai, kuo šiandien gyvena pasaulis, ir ko aš dar nepaminėjau.

Bet net ir tų temų, kurias paminėjau, pilnai pakanka, kad bet kuris turinio autorius, turintis paskyras aukščiau minėtuose socialiniuose tinkluose ir resursuose, ir pradėjęs plačiai dėstyti savo mintis, net ir remdamasis grynai moksline, tačiau nepopuliaria oficialiai pozicija (t. y. nepalaikoma socialinių tinklų administracijos) – būtų atjungtas nuo savo sklaidos ir finansavimo šaltinių, jeigu tokius jau buvo susikūręs (pvz Patreon tinkle, Youtube, Facebook ar kituose), kaip pažeidęs bendruomenės standartus. Pradžioj trumpam (pvz mėnesiui ar trims), o vėliau ir visam laikui.

Mes galime prisiminti vieną lietuvį muzikantą didžėjų (Ten Walls), atvirai pasisakiusį apie tai, ką mano apie homoseksualus „kaip kitą veislę“ – po ko jis buvo pasmerktas visame pasaulyje, jam buvo uždarytos užsienio klubų durys, su juo bendradarbiauti atsisakė garsūs festivaliai.

Jam teko taip pat viešai, kaip ir paskelbė savo pirmąją nuomonę, atsiprašyt ir pasakyt, jog jis ne tą turėjo galvoje ir, jog jis labai atsiprašo tų, kuriuos įžeidė jo pasisakymas.

Ir tą jį privertė padaryti tik tai, kad jo pragyvenimo šaltinis buvo resursai, valdomi tų, kurių jis vėliau atsiprašinėjo. Jo kuriamas turinys be tų platinimo resursų buvo mažai ko vertas.

Tiesa, tas atsiprašymas mažai ką jam davė, nes jis taip ir nesugebėjo perlaužti savęs ir pasakyti vardan karjeros tai, ko reikia. Lietuvių homoseksualai paskelbė, jog jų neįtikino tas atsiprašymas.

Ne taip seniai matėme panašią (dalinai) istoriją su Youtube tinklaraštininku Vadimu Zizu, kuris vieną dieną pakiliai skelbė sensacingą žinią savo nemažai 56 tūkst prenumeratorių auditorijai, o po poros dienų atsiprašinėjo, skaitydamas tekstą prie kameros, skelbiantį, kad jis buvo suklaidintas, nepatikrino informacijos ir todėl labai atsiprašo bei paneigia viską, ką sakė tada.

Aš nežinau, kas jam surašė tą tekstą su reikalavimu jį paskelbti, bet galiu daryti prielaidą, jog tą jis sugalvojo ne pats ir padarė tai ne savo noru – tiesiog reikalas tame, kad šis youtube kanalas – tai jo pajamų šaltinis, kurį kontroliuoja ne jis. Jis tik turinio autorius, turintis prisilaikyti platformos šeimininkų ir/ar jų administratorių reikalavimų.

Zizą paminėjau tik kaip vieną iš pavyzdžių, kurių žinau ne vieną, bet neapsistosiu ties jais, nes pagrindinė tema yra – kaip apsaugoti savo pajamas ir originalų turinį, kad autoriai nebūtų priversti šokti pagal svetimų taisyklių, nesusijusių su Lietuvos įstatymų reikalavimais, dūdelę.

Kodėl apie tai rašau?

Todėl kad visos aukščiau minėtos socialinius tinklus ir kitus resursus valdančios kompanijos jau yra paskelbusios apie šiandien aktualių temų cenzūrą, kaip jos paaiškino, dėl rūpesčio užtikrinti patikimą informaciją žmonėms iš patikimų šaltinių.

Tą patį paskelbė ir Europos Komisija savo puslapyje, rekomendavusi „patikimą informaciją apie CPVID-19 iš patikimų oficialių šaltinių“. Nuo kada oficialūs šaltiniai tapo „patikimais“? – Nuo tada, kai tapo įmanoma kontroliuoti interneto turinį jį išcenzūruojant, – vienai informacijai pridedant „patikimos“ etiketę, o kitai – „nepriklausomų faktų tikrintojų“ uždėtą „Fake news“ etiketę.

Tie „nepriklausomi faktų tikrintojai“ gauna gan nemažas pajamas iš užsienio subjektų, suinteresuotų, kad mes gautume tik „patikimą turinį“. Šiemet 15min apie tai paskelbė laisva valia. Todėl vadinti juos nepriklausomais – gali tik jie patys ir jų „patronai“. Jau vien ką sako komentarų cenzūra jų valdomuose tinklapiuose po jų „demaskuojančiais straipsniais“.

Viskas, kas neatitinka „patikimo turinio“ sąvokos – bus sustiprintai cenzūruojama. Ypač tai šiandien tinka kalbant apie tris pagrindines temas – COVID-19, vakciną nuo koronaviruso, 5G ryšio tinklus. Ir cenzūruojama visomis prieinamomis priemonėmis. Finansinėmis, paskelbiant „Fake news“ ar tiesiog užblokuojant patį turinį, jei jis yra ne jūsų valdomoje platformoje.

Prisimenu prof. emerito Jono Grigo pasisakymą spaudos konferencijos Seime metu 5G klausimu. Tie, kam įdomu, galite jį pažiūrėti, o po to pasiskaityti, ką iš jo kalbos bando paneigti didieji Lietuvos portalai. Nesu šios srities specialistas, todėl labiau pasitikiu tuo, ką sako savo srities specialistai, nei aktualijų žurnalistai.

Nežiūrint į tai, kad kalba mokslininkas ir šios srities profesionalas, profesoriaus Jono Grigo informacija visur bandoma išcenzūruoti, kaip neverta dėmesio ir klaidinanti, iškeliant į diskusijų centrą neesmines detales kaip melą ar klaidą, tačiau nutylint pačią esmę – kiek gi iš tikrųjų gali kenkti nejonizuojanti radijo spinduliuotė.

Į tai atsakymas tik vienas – nėra jokių įrodymų, kad kenktų. Nes niekas iš tą teigiančių įrodymų net neieškojo, tačiau profesorius teigia, jog įrodymai, kad kenkia – yra. Ir pasakoja apie juos.

Tad, jei žiniasklaida jau kvestionuoja mokslininkų nuomonę, pagrįstą realia patirtimi, tyrimais ir žiniomis – visų kitų autorių teikiama oficialaus apmokėto naratyvo neatitinkanti ar jam prieštaraujanti informacija, – yra garantuota „Fake news“. Esant reikalui.

Reikia pastebėti, jog „laisvo žodžio cenzoriaus“ etiketę Facebook iš dalies sėkmingai perdavė „faktų tikrintojams“ nacionalinėse šalyse, su visais iš to išplaukiančiais „privalumais“.  Dabar dalis skleidžiamos informacijos autorių savo strėles nukreipė į juos. Lietuvoje tai – Delfi ir 15min, kurios vadindamos save žiniasklaidos priemonėmis tuo pačiu atlieka ir žiniasklaidos ir fizinių asmenų cenzūros vaidmenį, savo vienašališku verdiktu užblokuodamos jų turinio rodymą Facebook tinkle. Ar šias priemones po to galima vadinti žiniasklaida? Klausimas atviras.

Todėl, jei jūs originalaus turinio autorius, turintis savo laisvas pažiūras ir manymą, jog kiekvienas žmogus turi teisę išsakyti savo matymą apie tai, kas yra teisinga, o kas ne, kad karalius „yra nuogas“, ir, kas svarbiausia – jei jūsų matymas neatitinka oficialios šalyje ir socialiniuose tinkluose tvyrančios visuomenės vystymosi tendencijos – jūs turėtumėte pasirūpinti savo finansiniu ir savo turinio saugumu dar iki tol, kol jūsų neužgriuvo dilema, priversianti arba nusilenkti šiai sistemai, arba prarasti pajamas ir, galbūt, jei užteks stiprybės, pradėti viską iš naujo.

Pavyzdys – jeigu jūs turite savo tinklaraštį – jūs jau pusiau nepriklausomas, nes jūsų turinys gali būti iš jo pašalintas tik remiantis Lietuvos įstatymais, o ne užsienio „bendruomenių standartais“ ar „nepriklausomų faktų tikrintojų“ vertinimais, kurie dažnai prieštarauja Lietuvos įstatymams apie žiniasklaidos cenzūrą.

Jeigu jūs finansinę paramą sau renkate ne tik, pvz Patreon resurso pagalba, o ir tiesiogiai į savo banko sąskaitą (bet kuriuo atveju mokėti mokesčius teks) – jūs, kurdami lietuvišką turinį turite galimybę apsaugoti bent tą dalį pajamų, kurias gaunate į lietuvišką sąskaitą.

Kurdami turinį užsieniečiams – diversifikuokite paramos rinkimą, sukurdami papildomai PayPal sąskaitą (neskaitant Patreon). Nes Patreon kartais turi madą užblokuoti jūsų profilį kartu su jūsų gauta parama.

PayPal sąskaita, papildomai, apsaugo jus nuo lėšų nusavinimo Lietuvos antstolių ar Sodros rankomis, nepaliekant jums nė cento pragyvenimui, jei kartais užgriūtų kokie netikėti finansiniai kataklizmai. Iš kitos pusės, kilus bet kokiam įtarimui, sąskaita gali būti kuriam laikui užblokuota pačios PayPal aiškinantis piniginės paramos šaltinius.

Jei jūs kuriate vaizdinį turinį – turiu nuliūdinti – šiandienėmis sąlygoms jums pilnai apsisaugoti nepavyks. Jums gali užblokuoti ne tik finansinius šaltinius, bet ir jūsų paskyrą apskritai. Turiu omenyje YouTube, kur viskas valdoma Google kompanijos.

Tačiau yra galimybė turinį talpinti kituose vaizdo įrašų prieglobos portaluose (ne amerikiečių), o demonstruoti savo tinklaraštyje.

Čia Lietuvoje yra niša – kurti lietuviško turinio vaizdo įrašų prieglobą kartu su reklamos paslauga. Tiesa, sudėtinga iškart pasakyti kiek ji turi galimybių atsipirkti, o jei turi – tai per kiek laiko tai įvyks, tačiau tai suteiks bent kažkokią nepriklausomybės galimybę.

Kitu atveju visi turi galimybę laisvai reikštis „Laisvės TV“ stiliumi ir kryptimi, tik bėda – niša jau užimta, o ir resursai ne tie, kad būtų galima su jais konkuruoti.

Tad, pirmiausias nepriklausomų autorių uždavinys – susikurti savo tinklaraštį ar pasinaudoti jau sukurtais draugiškos komandos. Tuo padėtumėt vieni kitiems kalbant apie tinklapio lankomumą.

Sekantis dalykas – susikurti tris paramos kanalus, neskaitant numatytojo – Patreon, PayPal, ir vieną lietuvišką.

Ir žinoma, pagrindinis – mokytis Ezopo kalbos, nes šiomis žodžio laisvės sąlygomis, vardan mūsų visų gerovės, pačios žodžio laisvės pasaulyje tampa vis mažiau.

Nors jos sargų ir gynėjų skaičius – vis auga.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 15

 1. Socialistas says:

  Daunys vėl dūsauja dėl kapitalizmo ydų, bet ir toliau tvirtai tiki, kad galima humanizuoti kapitalizmą.
  O dabar į temą. Amerikeičių filosofas Barrows Dunham vienoje savo knygų rašė, kad rašytojo galia yra dėstyti savo mintis nebijant kad jis bus pertrauktas, tuo tarpu skaitytojo ginklas, jei knyga nepatiko, ją užversti. Tai yra pasirinkimo laisvė. Rekomenduoju ją praktikuoti. Facebook, jutube ir t.t. varžo jūsų teises?Siųskit juos toliau ir pasinaikinkit paskyras. Tai jūsų ginklas. Na o jei randat priežastį kodėl to negalite padaryti, reiškias facebookai, jutubai ir kt jums yra svarbiau ir jūs sutinkate jų primetamai valiai paaukoti savo laisvę sakyti, rašyti, publikuoti tai ką jūs norite. Vivat capitalismus!!!
  Ir dar iš senesnių sarmato laikų (kai turinys buvo kokybiškesnis) prisimenu straipsnį: „Nugalėjęs masių sukilimas – tai ne proletarai, tai buržuazija susiėmė viską į save“, jame pateikta puikus pavyzdys kąip reikai vertinti laisvę“:
  „Vienas senas lenkų šlėkta, XIX a. antroje pusėje – geležinkelio vystymosi epochoje, mieliau vis tiek iš Krokuvos į Varšuvą važinėjo šarabanu. Kai jam aiškindavo, jog jis elgiasi neišmintingai ir, kad traukiniais važinėti yra žymiai patogiau, jis atsakydavo: „aš ne šuo, kad man švilptų“. Savaime aišku, į jį buvo žvelgiama kaip į seną keistuolį. Jis atsisakė paklusti dviem šiuolaikiškumo mito įstatymams: greičiui ir komfortui. – Kratytis duobėtu keliu vietoje to, kad mėgautųsi draugija vagone, aptarnavimu, bufetu… aiškiai, jam ne visi namie. Bet už tai jis naudojosi laisve, kurią aukščiau už viską pasaulyje vertino Don Kichotas.“

 2. saul says:

  Na ir kiek mes laisvių gavome brandžiąjame socializme? Kaip tu,komunistėli,jomis galėjai pasinaudoti? Taip,.užversti knygą galėjai.Tai ir viskas.Gerai,eikime iš kito galo….Kodėl tu pats komunistėli ,naudojiesi gan liberaliais interneto tinklais? Galėtai,kaip tas lenkiškas šlėkta-važinėti,sau patogiai,neskubėdamas karieta,tai yra…..rašyti straipsnius į kokį laikraštį ar ,išvis,pasinaudoti skelbimo lenta.Čia ,aš aišku,tik perfrazuoju.Bet tu,ne-nenori tos karietos ir….sėdi į lėktuvą.Nesinaudok ir kompiuteriu,taigi,čia taip pat,kapitalistų išmislas.Kurgi tu nuskubėsi? Pabandyk ir pats…patogiai ir nepriklausomai,jei jau keiki tuos soctinklus.Tarp kitko,Daunys ir siūlo būdus,kaip,daug maž,bent iš dalies,tokiu pusiau nepriklausomu ir patapti.Aš suprantu,kad ir FB ir Google ir daug kitų yra privatūs vienetai ir jie yra tinkami patys spręsti,kaip jiems tinkama ir kas jiems yra tinkama.Gal nuskambės ir kvailokai,bet reikia pasirinkti kitą,sau tinkamesnę platformą.Suprantu,kad populiarių,jų nėra daug.Na o pačiam susikurti…….bemaž neįmanoma.O jei dar pagalvojus apie darbą,uždarbį ir pelną…,skamba,kaip utpoija.Vistik,jie susirenka didžiumą pasaulio vartotojų.

 3. Socialistas says:

  saul, kompiuteris – kapitalistų išmislas? Eilinį kartą nusišneki. Priešingai tavo klaidingam įsitikinimui komunistai už žmogaus visapusišką lavinimą, išismokslinimą, darnų technologinį progresą. Kompiuteriai buvo gaminami ir Vilniaus SIGMA susivienijime, ir beje 1985 metais lietuviai buvo sukūrę 32 skilčių (bitų) kompiuterį, kuris pagal to laikmečio technologijas buvo pakankamai pažangus. TSRS kompiuterių technologijų vystymuisi trukdė būtent JAV draudimas primestas kitoms kapitalistinėm valstybėms dalintis technologiniais pasiekimais su TSRS. Toks JAv elgesys nestebina, nes kaip leisi plėtoti technologijas valstybei, kurios ekonominė santvarka trukdo jankių geitsasms ir jobsas milijonus krautis ir kurios, jei tikslas yra ją nugalėti o ne kosntruktyviai bendradarbiauti. Dėl šito ir dėl vidinių priežasių TSRS kompiuteriai nebuvo lengvai prieinami plačiajai visuomenei. Bet tai nereiškia kad komunistai prieš technologijas. Kritinį mastymą įjunk, jei komunistai būtų prieš technologijas ar TSRS būtų veržusis pirmoji pakilti į kosmosą?
  Liberalūs interneto tinklai??? Kas čia per cūdas? O yra socialdemokratiniai ar konservatoriški tinklai?
  „Tarp kitko,Daunys ir siūlo būdus,….“
  Jūsų būdai – tai bandymas lavoną atgaivinti elektrošoku. Ir kaip ar pavyksta? Kol nepradėsit kritiškai mastyti ir įvertinti esamos situacijos bei dialektiškai ieškoti problemų priežasčių, o tik kovoti su pasekmėmis, jūs nieko nepasieksit.

 4. Myndė says:

  saul, kaip visada, nepavargsta stebinti savo „išmintim“, bet čia jau kažin ar begalima ką pakeisti…
  Jeigu koks nors Marksas rašė apie privačios teisės į gamybos priemones nuosavybės potencialų ydingumą, tai gal jis ir duonos, iškeptos privatininko savo privačioje krosnyje, negalėjo pirkti? Nors bendrai tai idėja nesinaudoti „blizgučiais“ aka FB arba mainstryminės MIP tikrai gera – bent jau galva padėkotų…
  O šiaip tai iš tiesų problema yra ta, kad vieni žmonės gali varžyti kitų teises. Tam kartais pasitelkiama ta „šventa privati nuosavybė“ ir klausimas yra – kur riba tarp „šventos nuosavybės“ vienoje pusėje ir „šventų žmogaus teisių“ kitoje.
  Jeigu staiga kokiu nors būdu visos gamybos priemonės vėl taptų „bendromis“ – vienos (tegu ir labai didelės) problemos (galbūt) išsispręstų, bet jų vieta nemanau, kad liktų tuščia. Čia. ko gero. labai lemia visuomenės narių brandos lygis, kuris negali būti greitai pakeistas – tiesa, bolševikai bandė, tik nesėkmingai.
  Nors šiaip, istoriškai, kapitalizmas tėra viena iš daugelio visuomenės organizavimosi formų, tikrai ne paskutinė ir, jei tikėti klasikais, žemesnė už socializmą….

 5. saul says:

  Jūs gal pamiršote žodžio liberalus reikšmę? Liberalūs tinklai-tai liberalųs.O,vat,Kinijoje cenzuruojami.Š.Korėjoj,išvis……. Taigi,o ten tas Mindžius,tai,išvis,niekad protu nepasižymėjo,na,ką jau čia padarysi.Jam dar užaugt reikia.Taigi,tas pats Marksas ,ir siūlė atimti ir rekvizuoti iš to duonkepio visas gamybos priemones.Na o tu komuniste nevisiškai tiksliai papasakojai apie tuos kompiuterius.Aš gi niekur nerašiau,kad sovietai buvo prieš kompiuterius.Aš pats,dar 1995 mokinausi apie juos,tačiau…….aš tik pasakiau,kad KOMPIUTERĮ SUKŪRĖ KAPITALISTAI-paneikite.Tai,kur aš čia nusišneku?O,kad sovietam kas nors ir kur nors…. trukdė ar ką nors ten boikotavo-niekam neįdomu.Jie viską patys galėjo pasigaminti,be kieno nors,pagalbos.Arba pasivogti technologijas,kaip atominės bombos arba ZIM,24 Volgą ar Pobedą automobilių brėžinius.21 Volgą,Zapą ir Moskvičių tesugebėjo pasigaminti.Sovietai,sakai,už progresą buvo.Nežinau,nežinau.Už karinio komplekso ir kosmoso užkariavimo progresą tai taip,bet eiliam žmogui….nieko nenorėjo ir nesugebėjo duoti.Tipo-o kam jiems?

 6. saul says:

  Pataisau.Atsiprašau,apie kompiuterius,programas mokiausi prie sovietų,1985m

 7. Myndė says:

  šiaip tai tekste rašoma ne apie tai, kas Kinijoj cenzūruojama, o pas mus. saul, negi net tokiam paprastam dalykui suprasti neužtenka vingių?
  Beje, tolimais 1985 apskritai mažai kur informatika buvo dėstoma. Bent jau vidurinėse ji įvesta ~1990. O gal prisimeni Smetonos laikus :) – tau gi ne problema…

 8. Komunistas says:

  Š.Korėjoj,išvis…….
  Kokią gilią mintį čia nutylėjai?
  Mitai apie Š Korėja (tavo bukai makaulei)
  vestnikburi.com/severnaya-koreya-razoblachenie-mifov/
  O,kad sovietam kas nors ir kur nors…. trukdė ar ką nors ten boikotavo-niekam neįdomu.
  Kas per argumentas „niekam neįdomu“????
  Bendradarbiavimas ir idėjų dalinimasis visada yra naudingas visiems ir tam kuris dalinasi ir tam su kuriuo dalinasi jei technologijų progreso tisklas yra vsiuomenės nauda, o ne pelno siekimas. TSRS tisklas buvo pirmasis, tuo tarpu kapitalistinėse šalyse ypač JAV buvo pelno siekimas paminant bet kokius kilnius tikslus pasitarnauti žmonijai. Bet aš suprantu tavo repliką kaip nesugebėjimą pataisyt savo padėties prišnekėjus nesąmones.
  Apie pavogtas technologijas: kuriamas vienpusis liberalų mitas kuris kaip kaulas šuniui sueina tavo bukai makaulei. O negirdėjai kaip vakarų Vokietiją per sieną nešė iš rytų Vokietijos visas audi automobilių technologijas. Čia kas ne vagystė? Nors tavo buka logika – čia niekam neįdomu. Tau įdomu tik garsiai nusišnekėti.
  Beje JAV ir šiandien į kosmsosą kylą rusų gaminamais raketų varikliais, nes patys nemoka pasigaminti.
  Kalbant apie Marksą neskeleisk dezinformacijos išimdamas epizodą iš konteksto ir melagingai pavaizduodamas sitauciją.
  Visas tavo komnetaras tai liberalų sukurtų melagingų mitologizuotų antikomunistinių lozungų mišrainė, nieko pagrįsto.
  Būtų labai įdomu pamatyt kaip atrodo žmogus, kuris nieko neišmano, bet garsiai rėkia ir tai daro n metų ir jam negėda. Tu gal Savukynas? Pagal trolinimą panašu.

 9. saul says:

  Apie Marksą ir duonkepį,taip pat,straipsnyje nerašė,bet tu apie pradėjai postringauti DDD Aš jau,musėt,su tavim tais vingiais nepasimatuosiu,bet….. tavim tikiu-pas tave jų ,aišku,ženkliai daugiau.Tu gi žinai,kada apie kompiuterius ir DOSus pradėta mokinti DDDD Juokingas tu Mindžiau-nesiruošiu su tavim daugiau diskutuoti.

 10. saul says:

  Komunistėli,tu jau man nusibodai.Ką Korėjoj? Debilėli mes apie interneto tinklus,kurie Š.Korėjoj blokuojami.Taigi,kur jau tau,suprast.Neklausiu tavęs,ką aš apie Marksą???? Man tavo nuomonė visiškai neįdomi.Jei aš Savukynas,tai tu Paleckiokas.O,vat,aš visiškai,nenorėčiau pamatyti tavąją fizionomiją,nes esu ,gan,pozityvus žmogus .Taigi,kam man tos komunistinės šlykštynės,aš į jas prisižiūrėjau dar sovietmečiu.O tu ir toliau sek pasakas apie technologijas iš rytų DDD Komunistėli,nepervertink tu savo charizmos ir žavesio.Tu esi įdomus tik tiek,kiek Žmogui yra įdomūs dinozaurai.Tu esi toookia iškasena,kokių,jaunimas ,niekad nematė.Taigi,tarp savų tu gali jaustis tik,kokioj nors…“Kibirkštyje“.Iš tavęs visi žvengia ir tiek.DDD

 11. konkurencijos nėra says:

  Ir kaip eit su tokiais į šviesų Socialistnį Rytojų?

 12. Komunistas says:

  Demaskavau savukyninį idiotą, kuris sutriko tiek, kad nebeturi ką pasakyti. Dar norėčiau pamatyt kaip atrodo tavo tėvai, kurie išaugino tokį debilą.
  Visus likusius su darbo žmonių švente!

 13. Vytas says:

  Sistema, kurią aprašė Daunys, Vakaruose egzistavo jau daug metų, o mes labai veržėmės į Vakarus, nors žalio supratimo neturėjome apie Vakarų realų gyvenimą. Dabar tai jau jaučiame savo kailiu. Elementari TIESA – Vakarų „vertybės“ pilnai jau įdiegtos Lietuvos realybėje. Čigono negalima vadinti čigonu, negrą – negru, LGBT narį – Dievo nuskriaustu ligoniu ar iškrypėliu ir t.t. Mat viena iš Vakarų „vertybių“ – pakantumas, iškreiptas pakantumas, kai net vaikui, mokiniui siūloma pasakoti apie mastrubacijos „naudą“. Tai apie Vakarų moralę. O koks realus tas Vakarų pasaulio gyvenimas ekonominėje plotmėje? Tai galima matyti pasižiūrėjus į JAV – galingiausios Vakarų ekonomikos – kasdienybę. Iš maždaug 320 milijonų gyventojų žemiau skurdo ribos gyvena apie 46 milijonus gyventojų. Tiek gauna maisto talonus. Nė vienas jų neturi socialinio draudimo. Tai oficialūs duomenys. O kiek tokių yra iš tikrųjų? Mes keikėme socializmą, bet ar daug dabar yra galinčių įsigyti naują butą ar pasistatyti namą? O mes savo turimo gyvenamo ploto iki šiol neišmokom vertinti, o Vakarai mums to pavydi. Kapitalizmas išsigimė, kaip išsigimė iki tol buvusios santvarkos – vergvaldytė, feodalizmas. Ir tai pirmiausiai matosi toje žodžio „laisvė“ interpretacijoje: esi laisvas kalbėti tik tai ir taip , kaip valdžios palaiminta. Už nepaklusnumą ne visada gresia kalėjimas, ta priemonė nėra dėl politinių neigiamų pasekmių bei brangi. Bet būsi sužlugdytas ekonomiškai, negausi darbo, jei turi verslą – sužlugdys ir verslą. Ir toli eiti nereikia, viskas vyksta jau ir Lietuvoje, kai leidėją, išvertusį ir išleidusį „ne tą“ knygą (autorė – Sapožnikova) nuteisė, jo verslą sužlugdė. O štai A.Peleckį daugiau nei pusantrų metų išlaikė kalėjime už tai, kad jis per daug pasidomėjo (ir, matyt, priartėjo prie tiesos) sausio 13-sios įvykiais.

 14. Komunistas says:

  Dauny, atblokuok cenzūrą.

 15. Saul says:

  Nuo kada komunistams netinka cenzūra?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top