Atėjo laikas, daugiau delsti negalima

2021, 12 balandžio, 19:30 | kategorija LPT | atsiliepimų (25) | peržiūrų 729 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Demokratija

Dar nuo studentavimo laikų pastoviai sprendžiu uždavinį – kokia valdžios sistema būtų geriausia liaudžiai, geriausiai atitiktų šalies gyventojų valią , na ir ,aišku, būtų gerbiama ir palaikoma piliečių. Esu išgryninęs tik dvi sistemas, apie vieną nekalbėsiu, nes ji bent kol kas yra neįmanoma dėl esamų stereotipų.

Kalba bus apie tą, kuriai įgyvendinti netrukdo jokie dabartiniai įstatymai ir jau senokai yra visos techninės galimybės. Bet pradžiai apie tai nuo ko pradėti. Artėja labai gražus, šviesus ir didis renginys Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021. Daug žmonių suvažiuos, taip pat bus daug palaikančių , kurie negalės atvažiuoti.

Tuo bus išreiškiamas daugiatūkstantinis nepritarimas valdžios veiksmams.

Nežinau, ar bus reikalaujama valdžios atsistatydinimo, ar tik kai kurių veiksmų vykdymo ar nevykdymo, nesvarbu, valdžia ir toliau patyliukais darys darbus pagal gautus nurodymus, kaip prasitarė.

Jei įvyktų stebuklas ir valdžia atsistatydintų, ar turime ką pasiūlyti? Aš manau, kad iš esmės kol kas – ne.

Nacionalinis susivienijimas ar panašūs junginiai, manau, yra tie patys drakonai, kuriems išsiristi tik trūksta valdžios inkubatoriaus. Visos iki šiol mums žinomos partijos tokios buvo.

O ir tų partijų ar kitokių susivienijimų gausa tik skaldo šalies piliečių vienybę ir daro juos atskirai lengvai palaužiamus. Tą eilinį kartą įrodė paskutiniai Seimo ir prezidento rinkimai.

Siūlymas – manau, kad naudojantis šeimos gynimo maršu reikia įkurti partiją, kuri galėtų vadintis „Tiesioginės demokratijos“ ar „Tautos valios“ ar dar kaip nors atitinkant esmę (kodėl būtent partiją, parašysiu vėliau).

Partijos esmė ir kertinis pagrindas – tiesioginė demokratija. T.y. rinkiminės apygardos atstovas (deputatas) dėl kiekvieno balsuojamo klausimo negali balsuoti kitaip nei balsuoja dauguma tos apygardos gyventojų.

Apygardos gyventojai, kaip ir deputatas, prie balsavimo sistemos prisijungia mobiliąja programėle ar internetu su asmeniu identifikavimu.

Prisijungę rinkėjai mato įstatymų projektus, balsavimų tvarkaraštį ir pan. Viskas labai demokratiška, sąžininga ir teisinga.

Reikia keliuko premjerui ar aplinkelio Šiauliams, balsuojam,- nubalsavo dauguma už keliuką – prašom, Premjere! Reikia žydrojo parado Gedimino prospektu, balsuoja Vilniaus gyventojai, dauguma už – prašau, keliaukit vaivorykštiniai!

Lygai taip pat būtų elgiamasi ir su Stambulo konvencija, Lisabonos sutartimi ir visais kitais įstatymais, įsakymais ar leidimais.

Beveik visi esame nusivylę balsuodami už lyg ir teisingą gražbylį ar partiją, kurie vėliau elgiasi visai ne taip kaip tikėjomės. Šiuo atveju bus suteikta proga kiekvienam išreikšti savo valią kiekvienu klausimu tiesiogiai, vėliau nieko nekaltinant. Esi konservatyvių pažiūrų – puiku, balsuok už save. Esi socialistas, liberalas, tautininkas ar dar koks ‘istas ar ‘astas – balsuok už save!

Ši partija leis kiekvienam šalies piliečiui ne tik pasijusti, bet ir iš tiesų būti savo šalies šeimininku.

Yra patarlė – sistemos neįveiksi žaisdamas pagal jos taisykles. Nesutinku, viskas įmanoma, tik į reikalą reikia pažvelgti kūrybiškai. Todėl siūlau pradėti būtent nuo tokios partijos įkūrimo ir griežto visų esamų įstatymų laikymosi. Tai bus kaip formulė leidžianti įveikti esamos sistemos hematoencefalinį barjerą, o jį įveikę ištaršysim šį širšių lizdą ir, manau, pasieksim žymiai daugiau nei Islandija

Esu įsitikinęs, bus tarp mūsų kas galėtų padėti sukurti šiam reikalui virtualią platformą, kurios dar nėra. Dabar svarbiausia – idėja ir liaudies pakilimas. Šis junginys būtų centras vienijantis įvairių pažiūrų Lietuvos žmones (neskaitant valdžios ir turinčių naudos iš tos valdžios)

Suprantu, kad mums bus priešinamasi. Jau numačiau kaip kas ir ką darys. Numačiau kaip elgtis įvairiais atvejais, kai priešą priversti dirbti mūsų naudai. Tai ir dar daug ko neparašiau, buvo sudėliota dar 2014 metais, tiesiog didžioji žmonių dalis tam nebuvo pasiruošusi.

Dabar laikas, delsti daugiau negalima, iki Didžiojo šeimos gynimo maršo liko tik mėnuo.

Prašau tai laikyti atviru kreipimųsi į Vitą Tomkų, Raimondą Grinevičių, Ugnių Kiguolį, visus šviesaus ir sveiko proto žmones neabejingus mūsų ateičiai.

Kurkime!
Sėkmės visiems!

mūsų skaitytojas Ec

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 25

 1. Simas Simaitis says:

  Gerbiamas Ec, ar tikrai Jūs manote, kad sukūrus, eilinį kartą, partiją, galima rimtai kažką pakeisti tautiečių galvose, kad jie vienu mostu pradėtų racionaliai galvoti? Įdomu ar žinote žodžio „partija“ reikšmę? Jums leidus, aš priminsiu. Tai lotyniškas, net ne lietuviškas žodis ir reiškia dalinti. Tai sistemos išmislas, kaip „skaldyti ir valdyti“. Sukurdami partiją, jūs jau dalinate tautą į „už“ ir „prieš“. Tautos vienijimas iš esmės jau nebegalimas.
  Jau nekalbant apie kompiuterinius rinkimus. Lyg nebūtumėte girdėję apie firmos Dominion skandalą, pindosų paskutiniuose rinkimuose. Negalima būti tokiais naiviais, čia jau kvepia patalogija.

  O aš norėčiau skaitytojų dėmesį atkreipti į kitą mūsų tautos gyvenimo tarpsnį – LDK. Kaip jūs manote, kaip mūsų protėviai sugebėjo suvienyti į vieną šalį tiek skirtingų tautų? Vadovaujantis šiuolaikine Romos ar jūrine teise? Kaip jie per šalies 300 gyvavimo metų atlaikė visos tuometinės Europos ekonominį ir karinį spaudimą ir dar sugebėjo nugalabinti tuometinį karinį gigantą – kryžiuočių ordiną?
  Kokia buvo tuometinė valdymo santvarka? Apie tai paskaitykite, šioje svetainėje paviešintus, Albino Kurtinaičio straipsnius. O jeigu jūs galvojate, kad tai buvo atsilikusi valdymo santvarka, kai tą mums perša jezuitų ištorikai, tada prisiminkite, kada įvyko LDK žlugimas – kai susidėjo su krikščioniais lenkais, kurie jau gyveno pagal Romos teisę.

  Trumpai apie Lietuvos statutą. Tai buvo pati pažangiausia… konstitucija. Pagal Lietuvos statutą dar ilgai gyveno tautos, gyvenusios LDK teritorijoje, kai pačios LDK jau seniai nebuvo. Galėčiau jums pasiūlyti nueiti į Kauno karo muziejų ir užpildyti savo tautos gyvenimo spragas, bet dėka koronkės, jums to nepavyks padaryti.

  Linkiu likti smalsiems ir ieškoti ne sistemos primestų išgyvenimo būdų, nes gyvenimas – kova už būvį. O jums tik vienas būdas sukasi galvose: kaip prieiti prie lovio ir kaip sąžiningai padalinti tai, kad iš esmės jums nepriklauso. Nieko geresnio nesugalvojate, mielieji, tik kaip api*isti artimąjį ir palikti jį nuogu užpakaliu.

 2. Ec says:

  Simai, pirmoje pastraipoje parašiau, kad neaptarinėsiu kitos sistemos, ji iš principo yra panaši į LDK statutą, tik kai kurie dalykai iš esmės skiriasi, kad neatsitiktų tai kas atsitiko su LDK. Bet iš esamos sistemos nepereisi tiesiogiai prie tos. Jeigu atidžiau viską perskaitytumėt, tikrai nerašytumėt paskutinės savo komentaro pastraipos. Ta pastraipa parodo Jūsų būdą keisti pasaulį apsiribojant sofa ir klaviatūra :(

 3. Ec says:

  Sarmatams dėkoju už labai tinkamai parinktą paveikslėlį

 4. Simas Simaitis says:

  Prastai mane žinote, mielasis, darydamas skubotas išvadas. Jau ką,ką, bet sopkikė ir klaviatūra tikrai ne tuo adresu. Prašovėt konkrečiai, gerbiamasis. Be piktumų.

 5. Ec says:

  Simai, atsiprašau, jei užgavau. Paaiškinu vaizdžiai dėl strategijos: traukinį (sistemą) galima stabdyti stovint su šakėmis ant bėgių, o galima įšokant į jį ir patraukiant stabdžių rankeną. Pirmu atveju – sutrins net nepastebėję, antru atveju – sustabdysi, tik tam reikės kiek daugiau laiko. Aš manau, kad atvejis su šakėmis yra neteisingas sprendimas. Taip, antras būdas užima daugiau laiko, bet būtent šiuo būdu buvo pasiekta tai, ką turime dabar.
  Dauguma valdžių pasaulyje laikosi ant apgavystės rinkimų metu, o tarp rinkimų akla ir kurčia žmonių balsui, vykdo kažkieno nurodymus burbėdami „nepatinka – po keturių metų išsirinksit kitus“. Pasikartoju – partija tai tik apvalkalas skirtas vaistui (žmonių valiai) pasiekti tikslą. Ir bendrai, viskas kas parašyta tik pati pradžia

 6. Anonimas says:

  Ec, fantazuoti niekas ir niekam nedraudžia. Kaip ir pačiam. Gal ir gera iš pirmo žvilgsnio, bet realiai – nieko neverta. Priežastis paprasta – juk ir dabar privalu laikytis įstatymų, pirmoje eilėje – Konstitucijos reikalavimų. Bet valdžia „dėjo“ savo tiek vyrišką, tiek moterišką „turtą“ ant visko ir vadovaujasi gaunamais nurodymais. Kodėl? Todėl kad su „nurodymais“ ateina pinigai, kuriuos valdžiažmogiai gerai ir lengvai „įsisavina“. Įsisavina „teisėtai“, pagal įstatymus. Dargi šiuolaikinis pasaulis įrodė, kad demokratija vadinamoji skirta apgavysčių, vagysčių, neteisingumo įteisinimui. Ir ne daugiau. Per silpna paties fantazija, net fantazija ją sunku pavadinti.

 7. Algirdas says:

  Tūkstantmečiai eina, o ne kurie žmonės vis dar ieško teisingos valdžios, teisingų valdančiųjų, nesvarbu, kad iki šiol per tūkstantmečius taip ir nesurado, jie vis dar tikisi. Kai tokių paprašai logiškai pagrįsti valdančiųjų reikalingumą tada pradeda žiopčioti ne į temą arba atsako tokį šakarmakalą, jog vos ne kiekviename sakinyje po loginį prieštaravimą.

 8. Ec says:

  anonimini, ką aprašiau, tai tik pati pradžia reikalinga ir galima įgarsinimui šiuo metu. Ką valdžia daro visi seniai žino ir čia nieko naujo nepasakei. Kad įvertinti mano fantaziją kaip silpną, pats turėtum turėti stipresnę fantaziją, tačiau, kaip matau, su savo stipria fantazija siūlai nieko nedaryti. Drįstu abejoti paties fantazijos stiprumu :)

 9. Ec says:

  Algirdai, yra mažiausiai trys santvarkų būdai, kaip manau, teisingi ir įmanomi. Kuo mažesnis yra valdymo (visuomenės veiksmų koordinavimo) aparatas, tuo sistema yra sąžiningesnė. Su šiuolaikinės visuomenės mentalitetu įmanomas valdžios pakeitimas kol kas į patį prasčiausią iš tų trijų, nors lyginant su esamu valdžios būdu jis yra daugeriopai geresnis ir sąžiningesnis

 10. Simas Simaitis says:

  Nenorėtų, gerbiamasis Ec, pradėti nuo savivaldos? Pavyzdžiui nuo laiptinės ar gatvės? Ar tikrai turite pakankamai žinių, kad iškarto į valdžią?
  2013 metais man teko dirbti Belgijoje. Man tada vietiniai pasakojo, kad pas juos jau antri metai nėra valdžios. Partijos riejosi, niekaip negalėjo pasidalinti kėdžių. Ar jūs ką nors girdėjote apie tai? Kad valstybė du metus buvo be valdžios? Kad tokios valstybės, kaip Belgija nebeegzistuoja?
  Mielieji, jūs ir neturėjote to girdėti, nes kitaip dar būtumėte prisigalvoję nebūtų dalykų, kad galima ir be jų apsieiti.
  Atminkite, mes be jų galime išgyventi, o jie be mūsų – ne.
  Todėl jiems reikalingas, kaip parazitams, jūsų pastovus dėmesys jiems. Jiems reikalingos jūsų reakcijoa į tiesioginius dirgiklius, o visas šitas šlamštas su parašų rinkimu prieš Stambulo konvenciją, buvo kaip tik tą provokacija, kad jūsų energetiką nukanalizuoti į nieką.

 11. Algirdas says:

  >Ec Man jau pašvilpt kiek ten tų santvarkų būdų yra ar nėra, aš renkuosi laisvę bet kuriuo atveju ir nors jaučiu, kad būsiu sunaikintas, tačiau savo pasirinkimo neatsisakysiu nei už ką. Jeigu matysiu, kad jau baigta, geriau išeisiu miškan ir leisiu savo fiziniam pavidalui ramiai numirti nei atsisakyti laisvės. Man nedrįs nurodinėti nei dabartinė, nei naujoji „teisingoji“, nei jokia kita, taip vadinama, valdžia.

 12. Ec says:

  Simai, Labai atsiprašau, o jūs perskaitėt visą straipsnį ar tik probėgomis? Tai ką siūlau ir yra būtent savivalda. Tik pradžiai toks balsavimo principas galios šiai partijai, ir jai būnant valdžioje bus siekiama, kad šis principas taptų visuotinis. Tuomet jau nebebus skirtumo kokia partija daugumą surinko

 13. Ec says:

  Algirdai, kaip manai, pareikšti savo nuomonę bet kokiu šaliai svarbiu klausimu ir į šia nuomonę būtų atsižvelgta yra pasirinkimo laisvė? Jei pabandytum įsivaizduoti į ką išplaukia ši sistema suprastum, kad ji nuima nuo atstovų (deputatų) atsakomybę už sprendimus (kurios jie ir taip atsikratė per kolegialų sprendimų priėmimo būdą) ir perkelia ją ant paprastų piliečių. Tačiau tai nuima ne tik atsakomybę nuo išrinktųjų bet ir juodą uždarbį dėl ko jie ten veržiasi, todėl jie priešinsis tam visomis išgalėmis. Aš manau, kad paprasti šalies piliečiai tikrai nepriims savo šaliai nenaudingų sprendimų. Ar manai kitaip? Jei būtų ši sistema ar būtų sustabdyta Ignalinos atominė? Ar būtų už dolerį parduota Mažeikių Nafta Wiljamsui? Ar būtų Leo afera? Ar atplauktų Inependece? Kas būtų su Ūkio ir Snoro bankais? Dar galima tęsti ir tęsti

 14. Ec says:

  Dar, Algirdai, mesk lauk tą savižudžio psichologiją „išeisiu į mišką“. Visas gyvenimas yra kova. Tiesiog šiuo metu persvara yra priešų pusėje. Kiekvieno iš mūsų organizmas yra ištisas kovos laukas, gali daktarų paklausti. O dabar yra reikalingas kiekvienas kas gali padėti bet kuo, pirmiausia – informacijos sklaida ar savo nuomonės pareiškimu. Aš netvirtinu, kad tai ką siūlau yra idealu, jei manote Tu ar Simas ar dar kas, kad aš kame nors klystu, pareiškite argumentuotą savo nuomonę, ir jei Jūsų argumentai yra svaresni, aš savo nuomonę be gailesčio pakeisiu

 15. Algirdas says:

  >Ec Tie kas nori tą nuomonę pareikšti lai reiškia jei jie tuo nekenkia sau, kitiems ir aplinkai, aš savo nuomonę jau pareiškiau. Tai ką siūlote gal ir priims tie kas jūsų siūlymą suvoks kaip priimtiniausią. Dėl to, kad dabar tų žmonių toks suvokimas. Mano suvokimas tą lygį ir tuos sprendimus kuriuos siūlote jūs jau seniai perpratęs ir pamiršęs, atleiskit, bet jie man netinka, man nereikalinga jokia valdžia ir jokia valstybė, man nereikalingi jokie įstatymai, man nereikia gyvenimo būdo vadybininkų kurie sėdėtų man ant sprando bei nurodinėtų kaip man gyventi ir kiek už tokį gyvenimą susimokėti. Aš ne savižudis, aš laisvas, laisvai gyvenu, laisvai elgiuosi, nekenkiu sau, kitiems anei aplinkai. Aš su niekuo nekovoju, priešų neturiu, man gyvenimas yra gyvenimas bei pažinimas ir džiaugsmas, jokiu būdu ne kova. „Paklausk daktarų…“ :)))) Apie savo organizmą aš žinau geriau nei bet koks daktaras, Ec :)) Darykit, darykit ką siūlot jeigu manote, kad reikalinga, gal kas pritars. Jūs dabar taip suvokiate tai ir darykit, maž kas išeis. Aš jau prisidėjau kuo galėjau, buvo mano straipsniai šiose svetainėse, dabar jų jau nėra mano paties prašymu. Jūs juos skaitėte, taigi mano nuomonę ir argumentus žinote. Aš daug kam galiu pritarti, tačiau niekada nesutiksiu savo noru lįsti kam nors po padu. Laisvė svarbiau, o nepaklusnumas viena svarbiausių mano dorybių.

 16. Simas Simaitis says:

  Man rodos žodį „savivalda“ mes suprantame skirtingai. Ir aš nesuprantu, kodėl, tamsta, savivaldą ir partijos kūrimą su kompiuterine priežiūra, kergiate į vieną krūvą?
  Šitoje svetainėje straipsnyje „Trumpas jungimas galvose, 2oje dalyje“, buvo rašyta, kad sunaikinta sąvoka „savas“. Ar tik ne dėl to Jūs taip norite bendraminčius, apjunktus Jūsų siūloma partija, suvaldyti su kompų priežiūra? Ir tai, Jūsų galva, savivalda?

 17. Ec says:

  Algirdai, aš taip pat norėjau spjaut į viską, apsigyvent kokioje ramioje salelėje ir užsiimti tik tuo kas man įdomu. Bet pabandžiau įsivaizduoti, kad atgimsiu kada savo proanūkių pavidale pasaulyje tokiame, kokio perspektyvą matau. Ar norėčiau ten augti ir gyventi? Kokia asmenybe ten išaugčiau? Ar lengviau bus tuomet kažką pakeisti nei dabar?
  Kai sutvarkys tuos kas miestuose, kaimuose, vienkiemiuose, ateis ir į mišką. Tik nebus jau tų miestiečių ir kaimiečių, kad apgintų miškinius. Aš nieko nei teisiu nei kaltinu, kiekvienas gali elgtis kaip mano, tiesiog dabarties valdantiems yra naudingas visuomenės išsibarstymas po butus, trobas ar miškus

 18. Ec says:

  Simai, kompiuteris ar skaitmeninė erdvė nėra nei blogis nei gėris, tai tik įrankis su kurio gali padaryti bloga ar gera. Priklauso nuo to kas ir kaip tuo įrankiu naudojasi. Niekas su kompo pagalba nieko nevaldys, taigi rašiau, kad balsavimas dėl įvairiausių klausimų bus iš apačios į viršų. Bus galima bet kokiu klausimu referendumą rengti, ir jis nieko nekainuos.
  JAV paskutiniuose prezidento rinkimuose iki graudulio juokinga buvo matyti kas darėsi, tačiau ten kaip tik pagrinde buvo popieriniai biuleteniai (labai daug padirbtų), o ir skaičiavimo mašinos buvo suderintos būtent falsifikavimui, ir viskas buvo ruošiama būtent tam. Esu inžinierius ir žinau kaip iš principo sistemą padaryti patikimą. Yra ne vienas būdas. Ir rinkimuose balsavimas internetu, manau, yra geras dalykas, su sąlyga, jei balsavimo sistema gerai pastatyta.
  Ar neatrodo keista, kad šiais laikais, kai palydovai aplink pasaulį sukasi, kai vaizdo skambučiu galima iš miško grybaujant susisiekti su kita pasaulio puse, kai net dulkes siurbia robotai, mes per rinkimus kryželius ant popieriukų paišome ir į dėžutę metame? Aš asmeniškai manau, kad toks popierinis balsavimas yra pats neskaidriausias koks tik gali būti. Jis gali būti sąžiningas nebent popiežių renkant, t.y. kai visi mato visus popierėlius nuo parašymo pradžios iki suskaičiavimo. O taip juk nėra, – įmetei tą popierėlį į dėžutę ir visi neaišku, ar jį išmes, ar suskaičiuos ne to naudai už kurį balsavai (JAV rinkimai tai eilinį kartą įrodė).

 19. Algirdas says:

  Ec, truputį nesupratote. Man gyvenant ten kur gyvenu visiškai netrukdo kažką veikti ir daryti kažkokius veiksmus ar turėti šiek tiek įtakos mane supančiai aplinkai bei žmonėms. Aš neįlindau į urvą ir neužtrenkiau už savęs velėna aptrauktų durų. Mane dar ankstoka nurašyti, aš vis dar esu. Kai kas vis dar tebemano, kad štai Algirdas būtų visai geras bičas jeigu jis būtų toks kaip mes… reikia suprasti labai paprastą dalyką, aš tiesiog kiek kitoks, tačiau tai visai nereiškia, kad aš kažkoks pabaisa ar, dieve neduok, liberastas.

 20. Rimas says:

  Kai kurie komentatoriai nesupranta, kad valstybė – tai konkrečioje teritorijoje gyvenančių žmonių saviorganizacijos forma, leidžianti spręsti visiems bendrai aktualius klausimus: saugumo, medicinos, išsilavinimo, šeimos tęstinumo ir pan.( ir keistis paslaugomis tarpusavyje pinigų pagalba). Jie mano kad patys sau gali tuos klausimus išspręsti ar už juos susimokėti (bent kolkas). Įdomu ar jie patys save gydo, patys moko savo vaikus, kuria medicinos įrangą, daro sau operacijas, jei ištinka infarktas, ar patys gali apginti save ir savo šeimą, jei kas nors juos užpultų ar kaimynystėje sukeltų karą ir t. t. ir pan. Aišku, kad ne. Visa tai pilnavertiškai ir kokybiškai gal padaryti tik valstybė, kuri vienija visus joje gyvenančius žmones ir kurie suvokia, ką gali jų vienybės jėga.

 21. Rimas says:

  Straipsnis teisingas ir pasiūlymai geri. Gal nuovokūs ir iniciatyvūs žmonės tai perskaitys ir ką nors iš to visų naudai panaudos.

 22. Rimas says:

  Jau dabar egzistuoja polltix platforma, kur galima pareikšti savo nuomonę bent kai kuriais klausimais seimo nariams (regis tik tiems keliems, kuriems įdomi žmonių nuomonė). Dalyvaukit…

 23. Algirdas says:

  >Rimas. Jie ne tik gali, bet ir daro ir jiems pavyksta, bet sykį jau jums pačiam aišku, kad tie komentatoriai to patys negali, tai gal jums geriau matyti.

 24. Saviorganizacijos forma? says:

  Valstybe yra organizuota struktura, isiteisinusi prievartos monopolies duotoje teritorijoje.
  Valstybe state kelius? Gydo vaikus? Kelius state kelininkai, vaikus gydo gydytojai, maista augina zemdirbiai, o valdzia juos engia ir dar gelbetojus vaizduoja. Mes be valstybes suklestesim, valdzia be musu padves.
  Matom, ka valdzia parade is sveikatos apsaugos ir svietimo.
  Zmones taps laisvi, kai valstybe ismes is galvos ir prades rupintis savimi, atsizvelgdami vieni I kitus.

 25. Seiko nariams galiu pareiksti says:

  Gal teiktumetes palikti mus ramybeje ir dingti is musu gyvenimo?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top