Buvęs VSD direktorius: jei nėra turinio griaunančio valstybę, kalbos apie to turinio autorius, kaip priešiškus Lietuvai yra šmeižtas

2016, 1 balandžio, 10:08 | kategorija LPT | 4 komentarai | peržiūrų 665 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Mečys LaurinkusPateikiame Mečio Laurinkaus (toliau M.R.), buvusio saugumo direktoriaus, nuomonę-poziciją apie taip vadinamą VSD „ataskaitą“ už 2015-uosius metus, TV laidoje „Dėmesio centre“.

M.R.: […] tai yra Rusijos susidomėjimo objektas, bet ar tai yra grėsmė, – dar neaišku.

klausimas: bet ten yra aiškiai įvardintos asmenybės – du signatarai: Rolandas Paulauskas, Zigmas Vaišvila.

M.R.:  čia man visiškai neaišku. Jeigu tokios institucijos (VSD) dokumente figūruoja asmenys, tai jų atžvilgiu turi būti pateikta argumentacija. Kitaip tai yra šmeižtas. Absoliučiai.

klausimas: […] saugumo vadas sako, kad jie įžvelgia grėsmes jų pasisakymuose ypač Rusijos žiniasklaidai ir po to ką Rusijos žiniasklaida daro juos cituodama….

M.R.: Žmogaus pasisakymų citavimas kitoje valstybėje negali užtraukti jokio įtarimo niekam – gali cituoti ir Šiaurės Korėja ir Šiaurės ašigalis. Tas neturi reikšmės, kas cituoja. Esmė yra citavimo turinys. Tada jie (VSD) turi pasakyti, kad būtent tas turinys neatitinka ne tik, kad valstybės politikos, bet paprasčiausiai griauna valstybę. Jeigu to nėra – tai yra šmeižtas.

klausimas: … Rolandas Paulauskas, jo įkurtas toks, kaip jis vadina visuomeninis susivienijimas, jis.. skleidžia, vadinamąsias sąmokslo teorijas…

M.R.: … jie tuo griauna Lietuvos valstybę?

klausimas: aš nežinau, jūs pasakykite..

M.R.: Tai jie (VSD) tegu atsako. Man tai neatrodo, kad kažkas griauna valstybę. Tai konstitucinė teisė žmonėms veikti, pasisakyti, turėti savo nuomonę ir organizuotis. Tai nėra slaptos organizacijos, tai nėra pogrindinės organizacijos.

klausimas: Zigmas Vaišvila ir Rolandas Paulauskas,.. jūs sakote, jog jie galėtų kreiptis į teismą?

M.R.: ..gali, ir privalėtų kaip piliečiai, kad kažkas būtų konkrečiai atsakyta. Zigmas Vaišvila yra mano kolega nuo Sąjūdžio laikų. Lietuva nebūtų nepriklausoma valstybė, jeigu Zigmas Vaišvila nebūtų, būtent birželio 3 dieną garsiajame Akademijos (mokslų akademijos) susirinkime, buvęs vienas aktyviausių iniciatyvinės grupės kūrėjų. Rolandas Paulauskas, praktiškai vienas pirmųjų pareiškė idėją apie Nepriklausomą Lietuvą, apie Nepriklausomybės skelbimą, ir tuo metu jo atžvilgiu buvo didelė reakcija. Reikia galvoti tiems, kurie rašo, apie tai, ką jie rašo… Ir kokias argumentais jie vadovaujasi.

klausimas: jis (VSD direktorius?) sako, jog jokiu būdu nesistengia nuvertinti jų indėlio į Lietuvos nepriklausomybę…

M.K.: ..jei nesistengia nuvertinti, tai tegu galvoja ką daro. Tai yra žmonių gyvenimai, tai jų likimai, tai yra jų opinija – apie juos. Jeigu saugumo Departamentas leidžia sau reikšti tokius dalykus apie juos be konkrečios medžiagos, kuri, iš tiesų, teisiniu požiūriu Lietuvoje yra priešiška Lietuvai, tada – tai yra šmeižtas. Tokios tarnybos turėtų žiūrėti savo sakomų žodžių.

klausimas: saugumas taip pat labai aiškiai įvardija, su pavadinimais, įvairius internetinius leidinius, kuriuose taip pat yra rusiškos propagandos, ar bent jau yra atspindimas rusiškas požiūris…

M.K.: Jeigu jie kenkia Lietuvos valstybei – tai pagal įstatymus tegu uždaro.

klausimas: Bet pone Laurinkau, kas yra kenkia, o kas yra nekenkia?..[…]

M.K.: Va, pirma norint kažką skelbti, – reikia turėti kriterijus, apibrėžiančius, kas kenkia, o kas ne.

klausimas: Jūsų požiūriu, kokie yra tie kriterijai?

M.K.: O mano požiūriu jie yra visiškai aiškūs – pagal įstatymus: jeigu kviečiama sukilti, jėga nuversti valdžią. Lietuvos valstybės politika gali būti kritikuojama. Aš manau tai yra nedraudžiama – kritikuoti užsienio politiką, vidaus politiką, nei politikos kitais klausimais.

klausimas: tai šalies esmė, ar ne taip?

M.K.: Esmė, tai yra pagrindas… Turi būti konkrečiai, arba jėga norima nuversti, arba rengia sukilimą, arba dirba pogrindyje prieš esamą valdžią.

klausimas: bet minkštoji galia, dėl to ir yra labai sudėtinga.. labai dažnai prorusiškas požiūris arba priešiškas požiūris labai minkštas, jis skleidžiamas dešimtmečiais, kai kada..[…]

M.K.: tada yra paprastas atsakymas, – tegu pirmiausia išsiaiškina, kas yra kieta, o kas minkšta, o po to, iš to kas minkšta nustato tai, kas yra priešiška Lietuvos interesams. Pagal įstatymus, o ne šiais sau, pagal manymą kas yra kas.

klausimas: Jūsų manymu.. ar tokios grėsmės išliks ir kitoje ataskaitoje, nes panašu, kad geopolitinė situacija nesikeičia?

M.K.: Geopolitinė situacija keičiasi, ji nėra visą laiką ta pati, grėsmės irgi gali kisti. Beje, aš turiu ir platesnių samprotavimų, bet čia ne mūsų laidai.

klausimas: Kokie tie samprotavimai, mes galime trumpai tą aptarti.

M.K.: Mane labai nustebino kova su terorizmu, ataskaitoje parašytas labai keistas sakinys, ir jeigu jis bus, o jis bus išverstas į kitas kalbas, – tai labai nustebins daug ką. [..]

klausimas: koks tai sakinys ?

M.K.: sakinys yra toks: „Nerimą kelia, kad dabar kova prieš terorizmą ir skiriamas jam dėmesys, nustelbs, užgoš Lietuvos pasiruošimą gynybai prieš Rusiją“.

klausimas: kodėl tai kelia nerimą?

M.K.: tai čia jų reikia paklaust. Labai keistas dalykas, keistas sakinys. Kitaip sakant, tie, kurie skirs dabar didesnį dėmesį kovai su terorizmu, kuris yra prioritetas JAV, visoje Europoje… kai žmonės žūva, tiesiog konkrečiai žūva, ir laikoma, kad jeigu dabar NATO pradės skirti didesnį dėmesį kovai su terorizmu, tai sumenkės, atseit, dėmesys Lietuvos gynybai prieš Rusiją.

Ačiū, kad atvykote šįvakar pas mus į studiją, daug diskusijų kilo dėl šios ataskaitos – Mečys Laurinkus, buvęs saugumo vadas.

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Vidas says:

  Paradoksa sioje valstybeje  yra tai, jog signatarai, stoveje prie nepriklausomybes istaku, yra juodinami ir shmeiziami ne be veikejos  zinios, anuo metu is po burokeviciaus skverno idemiai stebejusiai situacija ir karstligiskai speliojusiai, i kuria puse persimesti, kad neprasauti…..

 2. algimantas says:

  Labai taiklus Vido pastebėjimas, – sistema stengiasi atsikratyti, apjuodindama jai neparankius asmenis, tam pasitelkdama net valstybės saugumo struktūras. Ir nekeista, kad toms struktūroms vadovauja ta pati veikėja, kuri anuomet iki pat rugpjūčio pučo gavusi algą iš Maskvos, šiandien tuo kaltina žmones (per VSD), kad jie dirba Maskvai. Tik deja, kaip bebūtų – niekas negali pasakyti, kad jie, kaip dabartinė prezidentė anuomet, šiandien gautų už tai atlygį. Todėl belieka šmeižtas…

 3. Mindas says:

  ir vel ta Lietuvą skandinanti Nedalia Prezidentauskaitė….

 4. Mindaugas says:

  Vidui: ech Vidai, Vidai… Jūsų minimas amžinatilsį Burokevičius, turėjo šimtus kartų daugiau garbės, negu dabartiniai veikėjai…Galbūt reiktų vieną dieną pabusti ir suprasti, kas yra kas. Kas tikri patriotai, kovoję už darbo žmonių teises, o kas tik Vakarų imperializmo įtakos agentai….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top