„Didžioji septyniukė“ savo jau atgyveno

2015, 17 balandžio, 3:57 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 336 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

G7 foreign ministers pose for a family picture on the second day of their meeting in the northern German city of Luebeck

Neįprastas vaizdas: vokiškajame Liubeke G7 šalių VRM vadovų susitikime nėra Rusijos vėliavos. RF užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas irgi neatvažiavo. „Tas pats greičiausiai bus ir Bavarijoje birželio mėnesį, kur Putino nebus taip pat. Ten susirinks JAV, Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Kanados ir Japonijos lyderiai aptarti pasaulio problemų, – rašo vokiečių žurnalo Der Spiegel apžvalgininkas Severinas Weilandas. – Rusijos prezidentas ten nepageidautinas“. Rusijos išstūmimas iš G8 tapo bausme už Krymo aneksiją, primena autorius.

„Ir Lavrovas ir prezidentas Putinas neskausmingai išgyvens savo priverstinį nedalyvavimą“, – įsitikinęs žurnalistas: „Iš tokių aukščiausiojo lygio susitikimų, kaip G7 nauda labai abejotina“. „Pasaulis, kuriame įvyko rimtos permainos, jau seniai paliko G7 toli už nugaros. Ne paskutinėje eilėje dėl šios priežasties, XX a pabaigoje šis siauras ratas buvo išplėstas iki G20, įtraukus Kiniją, Indiją, Braziliją, Indoneziją, Meksiką. Daugelis iš valstybių, patekusių į „dvidešimtuką“ daugiau nebelaikomos „periferija“.

Vokiečių URM vadovas Frankas-Valteris Štainmajeris leido suprasti, jog Rusija turi galimybę grįžti į „Aštuntuką“. Kada – neaišku. „Tačiau aišku, jog tam Rusija turės užmokėti kažkokią kainą, o mokėti ji nesiruošia – tuo labiau už renginį tipo G7, – rašo Weilandas. – Dėl iliuzinio prestižo vėl sėsti prie stalo, už kurio, neva vykdoma pasaulinė politika, Putinas neatsisakys savo politinio stiliaus statyti visus prieš įvykusius faktus, kaip tai įvyko, pavyzdžiui, su Krymo aneksija“.

Tiesa slypi kitur, daro prielaidą autorius: „Putinui, kaip ir jo užsienio reikalų ministrui, nereikalingas G7 formatas. Maskvoje puikiai suprantama, jog be Rusijos šiuolaikinis pasaulis nesusitvarkys su pagrindiniais dabarties iššūkiais – jis nesugebės nugalėti „Islamo valstybės“ smogikų, nesugebės išspręsti Irano branduolinės problemos ir pasiekti taikos Ukrainos rytuose“.

Beje, Liubekui G7 užsienio reikalų ministrų susitikimas išėjo į naudą: vietos laikraštis konstatavo, jog „tokios švaros, kaip prieš G7 susitikimą, mieste jau seniai nebuvo“.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vilpišius says:

    Jeckau-pleckau, tai kas nuo ko „užsikrėtė“ (?) – vokiškajame Liubeke iš kažkur jau įsiėdusi „pokazucha“ . . .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top