Europa nieko naujo dabar nepatiria mirtingumo prasme, lyginant su keletu pastarųjų metų [video]

2020, 27 balandžio, 8:19 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (11) | peržiūrų 1 454 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Rasa Jančiauskienė

kadras iš vaizdo įrašo

Mažai kas abejoja (bent jau garsiai), kad koronaviruso grėsmė yra didelė.

Tačiau kiek didelė realiai, pavyzdžiui, lyginant su kitomis ligomis? – Nuo 2009 metų Europoje veikia padidėjusio mirštamumo stebėsenos duomenų bazė – Euromomo.

Šios duomenų bazės tikslas – sukurti visuomenės mirštamumo stebėjimo sistemą, kad būtų galima realiu laiku nustatyti ir išmatuoti mirštamumo padidėjimą, susijusį su gripu ir kitomis gyvybei grėsmingomis ligomis ar epidemijomis.

Ką rodo ši statistika lyginant su mirtingumu nuo COVID-19 epidemijos pradžios.

Apie tai, ir ne tik – Kaune žinomos gydytojos, doc. Rasos Jančiauskienės komentaras:

Ši bazė ir buvo sukurta dėl to – ne dėl lėtinių ligų – ji buvo sukurta turint omenyje galimas infekcines įvairias epidemijas ir mums kasmet pažįstamas gripo epidemijas.

Tiesiog tam, kad suprastume kokioje situacijoje esame pastarosiomis savaitėmis, kad nereiktų laukti metų pabaigos.

Čia yra įtraukti 24 Europos šalių duomenys. Žiūrint į visiškai bendrus apibendrintus duomenis, šiuo laikotarpiu galime matyti, kad, neabejotinai, esame taip vadinamame pike mirtingumo prasme, bet, ką turime pastebėti – mirtingumo pikai Europoje yra fiksuojami kiekvienais metais.

Praktiškai, tai dažniausiai sutampa su metų sandūra, kada yra žiemos-pavasario sezonas. Štai, žiūrint į 2016-2017 metų piką mes matome, kad jų dydis-mirtingumas buvo visiškai panašūs kaip dabar. Kol kas, iš tikrųjų, nėra jokio pagrindo teigti, kad visoje Europoje bendras mirtingumas nuo visų priežasčių yra padidėjęs.

Niekas, turbūt, nedrįs sakyti, kad nėra to piko atskirose šalyse, ypač tose amžiaus grupėse virš 65 metų, t. y. visa Vakarų Europa šiek tiek tą mirtingumo piką patiria, bet, vėlgi, jeigu žiūrėtume į ankstesnių metų duomenis – mes labai gražiai galime matyti, kad tie pikai yra ir kitais-ankstesniais metais.

Tai yra – Europa nieko naujo dabar nepatiria mirtingumo prasme, lyginant su keletu pastarųjų metų.

Grupės šalių, daugiau, galbūt, Rytų Europa, bet galima išvardinti ir Vokietiją, Suomiją, Daniją, Vengriją, Graikiją, Airiją – kuriose ne tik, kad nėra piko, bet bendrasis mirtingumas nuo bendrųjų priežasčių (visų ligų), bent jau šias pastarąsias savaites yra netgi mažesnis, nei prieš tai buvusiais sezonais (gydytoja demonstruoja grafikus).

Prisimenant pagrindinius postulatus galima pasakyti, kad infekcinės ligos kyla dėl to, kad mes turime du veiksnius – pirma – sukėlėją, o antra – blogą imunitetą.

Ir pastarąjį dešimtmetį ypatingai daug tyrimų atlikta tiriant įvairius mikrobus, kurie yra mūsų aplinkoje.

Ir, na, buvo tikrai netikėtai stebuklinga aptikti, kad žmogaus organizme bakterijų yra dešimt kartų daugiau nei nuosavo kūno ląstelių.

Tai yra šimtas trilijonų – įsivaizduojate?

Virusų yra dar daugiau – milijardas viruso dalelių yra viename grame žarnyno turinio.

10 devintuoju laipsniu – viruso dalelių.

Mes gyvename jų apsupty.. ir kuris iš jų taps patogenu ar pavojingu mums – priklauso nuo mūsų imuniteto.

Aštuoniasdešimt procentų mūsų sveikatos priklauso nuo mūsų pačių ir nuo aplinkos.

Ir čia yra ką veikti ir mums patiems, ir mūsų vyriausybėms.

Turime atsigręžti į vyriausybę.

Ir jeigu šiandien ji mums sako (šypsosi daktarė), kad rūpinasi savo visuomenės sveikata – tai būtina užtikrinti aplinką, kurioje žmogus galėtų gyventi sveikas.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 11

 1. Simas Simaitis says:

  Puikiai ir tiksliai pasakyta, nėra net ką pridėti

 2. konkurencijos nėra says:

  Iš 37 koronų, šiandieninė, yra pati TAIKINGIAUSIA, taip kad meskit namornikus!

 3. Vytas says:

  Viskas stojasi į savo vėžes. Lieka atviras vienas klausimas: kas ir kodėl kelia šį ažiotažą, skelbia pandemiją, jei realiai to nėra??? Kam reikalingas ir kam naudingas tas ekonominis akligatvis, į kurį stumiamos visos šalys? Manau, kad į tai atsakys tik ateitis, istorija, o gal ir artimiausi keli metai. Norėčiau to sulaukti.

 4. socialistas says:

  Vytai, dar nesupranti kam naudinga? Pajudink pilkąsias ląsteles dialektiškai. Kam reikalingos ekonominės krizės – stambiajam kapitalui. Koronaviruso epidemija buvo puikus ginklas pagreitinti krizę, kuri kaip kdūikis vėlavo ateiti į šį pasaulį. O konkrečiai, kinų kaltinimai JAV dėl viruso paskleidimo Uhane per karines olimpines žaidynes turi pagrindo. Priežastys: ekonominis JAV karas prieš Kiniją. Jankiai eilinį kartą tikėjosi savo fiks idėja parklupdyti nacionalinius priešus, bet neapskaičiavo ir virusas atsisuko prieš juos pačius.

 5. Gintas says:

  Norint surasti, reikia kasti šaknį, nereikia žiūrėti į lapus! Pirmiausia tai Pasaulinė sveikatos organizacija, kuri lyg ir rūpinasi viso žemės rutulio gyventojų sveikata, bet iš tikrųjų yra sukurta su Rothschild’u šeima, Romos klubu ir kitais privačiais asmenimis. Prie viso to prisijungė billo ir melindos geitsu fondas, kuris aukoja apie 700 mln kasmet. Sena taisyklė, kas moka, tas užsako muzika. Jau 2015 metai Geitsas kalbėjo apie pandemija ir būtinybę sukurti vakciną. Kapitalizmo krizė 1980-1990 metais buvo įveikta sunaikinant Tarybų sąjunga, bet problemos niekur nedingo. 2008 metais rinkos buvo apipiltos pinigais, bet skolos ir sistemiska krizė tokia gili, kad tai tik atitolina žlugimą. Karas iš krizės nebuvo išeitis, nes ginklų yra per daug kad pasaulio valdantieji jaustųsi saugiai. Į pagalbą atėjo išpūsta pandemija, kurią reklamuoja kasdien ir pastoviai. Šalia to visiems kala į galvas, kad gyvenimas nebebus koks buvo iki tol… Išgyvens tik tie, kurie nesivilks iš paskos, o taps po virusiniais žmonėmis. Pradėti reiktų nuo sistemų suvokimo. Turtas žmogus – vergvaldyste, žemė – feodalizmoas, kapitalas-kapitalizmas, tada iškyla klausimas, kokia sistema ateis po viso to. Industrializaciniam kapitalizmui buvo reikalingi darbininkai, to nebereikia, o resursų mažėja, palaikyti būsimai sistemai nebereikia tiek žmonių, todėl kalbos apie auksinį milijardą ar du skamba labai realistiškai. Klausimas, mes avys ar tie kurie gali pasipriešinti, į ką atsiremti tiems, kurie nesutinka su mums pasiūlyta sistema. Remtis į valstybę senas reikalas, tai neveikia nes globalizmas ir neoliberalismas išplovė valstybės kaip tokios sampratą ir supude ją, todėl tai nebėra išeitis. Išeitis yra žmonių susivienijimai, slaptos organizacijos kurios kovos už galimybę išlikti jiems ir jų vaikams. Kiekviena karta turi kovoti už išlikimą, jei Tarybų sąjunga iškovojo teisę gyventi ne tik arijams II pasauliniame kare, tai dabartinis priešas nematomas ir labai klastingas, kuris pamyne žmogaus, kaip tokio egzistencijos teisę!

 6. Gintas says:

  Socialiste, jav neturi bendros politikos, nes viduje vyksta kova dėl įtakos. „atsisuko prieš juos pačius“ avys niekada nerūpėjo skerdikui, nėra savų ir svetimų yra tikslas. Kinijos valdžia nėra vienalytė, ten visada valdžią dalijosi šeimos renkamos tai jav tai Anglijos, dabartinis xi jinping’as yra labiau neutralus, todėl viduje vyksta arši kova. Ne veltui viskas prasidėjo Uhane, nes centriniai valdžiai ten buvo problemos. Į viską reikia žvelgti globaliai, laimi ar kariauja ne ne valstybės, o sistemos. Kalbančios galvos tai pieškos kurias stumdo galingieji…

 7. konkurencijos nėra says:

  Kinai su jav susitarė dėl naujo valiutų pasaulio, bet nepakvietė angličiankos, tai ji ir užtrūčijo iš keršgo….

 8. saul says:

  Paskutiniai keturi komentatoriai pateikė visiškai skirtingą „koronės“atsiradimo kilmę ir priežastis.Kaip bus? Manau,kad viskas daug paprasčiau.Paprasčiausiai,ten jokios sanitarijos,o ir kinų įpročiai pasibaisėtini ir pasišlykštėtini,kas,aišku,neatleidžia jų nuo atsakomybės dėl pandemijos visame pasaulyje.

 9. konkurencijos nėra says:

  Kokiu būdu iškar visą pasaulį galima užtručyt?

 10. Uodega šunį says:

  saul > Nu tai tau čia įpročiai pasibaisėtini, kai iš savo kaimo tradicijų vertini. Kiniečiams tavo įpročiai ir antisanitarija irgi baisūs. Tarkim valgai vištieną, o apčiulptus seilėtus kaulus palieki savo lėkštėje, iš kurioos toliau valgai. Valgai žuvį, o ašakas trauki iš seilėto snukio ir dedi į lėkštę ir ant bendro stalo – kaip bjauru! Joks kinietis taip šlykščiai nedarytų.

 11. saul says:

  Tame ir esmė.Kinietis vištos kaulus mestų ant žemės o žuvies kaulus išspjautų didžiuliu skrepliu prie tavo kojų su visu žaliu skrandžio turiniu.Aš manau,kad tokiam,kaip tu….kiniečių gerbėjui,tai visai patiktų DDD

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top