Europos parlamentas pripažino armėnų genocidą

2015, 18 balandžio, 3:21 | kategorija Genocidas | 3 komentarai | peržiūrų 282 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Le Figaro„, Prancūzija)
Adrien Jaulmes

paveikslėlis

Armėnų Prezidentas Serzh Sarkisianas ir aukštesniųjų pareigūnų lygio atstovai susirinkę 2014-ųjų balandžio 24 Jerevane, priešais armėnų genocido memorialą. | Nuotrauka: KAREN MINASYAN / AFP

Europiečių deputatai kreipėsi į Turkiją kviesdami pažiūrėti į akis savo istorijai armėnų genocido metinių išvakarėse, rašo Adrien Jaulmes Le Figaro straipsnyje.

Praėjus trims dienoms po to, kaip popiežius Pranciškus masines 1915-ųjų metų armėnų žmogžudystes pavadino pirmuoju XX a genocidu, ES deputatai oficialiai ištarė žodį, kuris Turkijoje visada buvo laikomas tabu. Iki balsavimo Europarlamente turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas įspėjo, jog Ankara nepriims domėn europiečių deputatų nuomonės. „Koks bebūtų sprendimas, kurį jie bepriimtų, jis įeis man pro vieną ausį ir išeis per kitą, – perspėjo Erdoganas. – Asmeniškai manęs tai nejaudina, todėl, kad ant mūsų nekrenta joks kaltės dėl genocido šešėlis“.

„Antradienį Erdoganas apkaltino popiežių tuo, kad tas ištarė žodį „genocidas“. Turkija iš tiesų nepripažįsta didelio skaičiaus armėnų krikščionių mirties Osmanų režimo valdymo periodu Pirmojo pasaulinio karo eigoje, tačiau tuo pat metu neigia pusantro milijono aukų skaičių, įvardijamą daugelio istorikų, ir kalba apie keletą šimtų tūkstančių aukų“, – rašo žurnalistas.

Erdoganas taipogi pabrėžia, jog jo šalis dabartiniu metu priima pas save armėnų diasporą, kurios skaičius siekia apie 100 tūkstančių žmonių ir nesiima prieš juos jokių priemonių. „Mes galėtume juos deportuoti, tačiau to nepadarėme. Jie visada pageidaujami svečiai mūsų šalyje“, – tvirtina jis.

Europos parlamentas „žadina“ Turkiją pažiūrėti į akis savo istorijai, kalbama straipsnyje. Vokiečių deputatas Elmar Brok priminė, jog jo tauta vykdė genocidus, ir pavadino „moraline pareiga“ prisipažinti tokius nusikaltimus. Deputatas priminė: „Šimtai tūkstančių armėnų sutiko savo mirtį nuo Osmanų imperijos agentų, periodu nuo 1915-ųjų iki 1917-ųjų metų.

„Kokius žodžius mes benaudotume, negalima neigti šios siaubingos realybės“, – pareiškė Europos komisijos pirmininko pavaduotoja Kristalina Georgieva, išreiškusi viltį, jog šios tragedijos šimtmečio minėjimo ceremonijos taps „pretekstu judėti susitaikymo keliu“.

Tačiau Erdogano reakcija nežada jokio santykių normalizavimo tarp Turkijos ir Armėnijos. Ankara šiais metais numačiusi būtent balandžio 24 pravesti Gallipoli renginius, skirtus paminėti Dardanelų mūšiui. Kol kas tik Prancūzija, Rusija, Kipras ir Serbija paskelbė apie tai, jog jų valstybių vadovai atvyks į Jerevaną balandžio 24. Nei JAV, nei kitos europietiškosios šalys dar nepranešė nei Jerevanui apie tai, kas jas atstovaus genocido 100-mečio metinėse, nei Ankarai apie tai, kas dalyvaus Gallipoli renginiuose, rašo korespondentas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. romashka says:

    Išgamos sodomitai ir globalistai popiežiaus lūpomis pradėjo karą prieš Turkiją. Manau, neužilgio parazitai jankiai suorganizuos turkiškąjį maidaną.

  2. pa6alietis says:

    Uzteko turkams su rusais prakalbeti apie dujoteki kaip gavo smugi I pasirdzius. Niekam nevalia stoti skersai kelio jankiu uzmacioms. Mat reikia laukti 100 metu kad pripazint buvus genocida. Nebutu flirtave su Russia genocida butu palaukes dar100 metu

  3. PP says:

    Galbūt ne maidaną, o karinį perversmą. Turkija – NATO narė, tai didžiausią kariuomenę turinti NATO šalis Eurazijoje. Negi neatsiras išdavikų juodųjų generolų, kurie pasitarnautų JAV?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top