Europos reikalų komitetas netiesiogiai pareiškė palaikantis cenzūrą, esą dezinformacijos užkardymo vardan

2019, 18 balandžio, 21:29 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 226 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kontrolė per dezinformacioją

2019 m. balandžio 17 d. Europos reikalų komiteto posėdyje priimtas pareiškimas „Dėl Sąjungos kovos su dezinformacija“. Komitetas pritaria, kad tyčinis, plataus masto ir sistemingas dezinformacijos skleidimas, kaip hibridinio karo dalis, yra didelis strateginis iššūkis mūsų demokratinėms sistemoms.

Komitetas reiškia palaikymą raginimui dėti daugiau suderintų pastangų siekiant spręsti su dezinformacijos vidaus ir išorės aspektais susijusias problemas ir apsaugoti Europos Parlamento ir nacionalinius rinkimus visoje Europos Sąjungoje.

Saviraiškos laisvė yra viena pagrindinių Europos Sąjungos vertybių, įtvirtinta Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje ir Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, sudaranti sąlygas piliečiams dalyvauti demokratiniuose procesuose, kuriuos vis labiau apsunkina sąmoningas didelio masto ir sistemingas dezinformacijos skleidimas.

Komiteto pareiškime pabrėžiamas įsitikinimas, kad dezinformacijos kampanijomis siekiama pakenkti ne tik demokratijai bet kurioje valstybėje narėje, bet ir pačiam Europos projektui: atkreipiamas dėmesys į dezinformacijos šaltinius, pabrėžiamas pilietinės visuomenės ir privataus sektoriaus (visų pirma, socialinių tinklų platformų) vaidmuo sprendžiant dezinformacijos problemą.

Pažymima specialių ekonominių ir socialinių strategijų, kurios didintų labiausiai dezinformacijai imlių, nusivylusių ir nepasitikinčių valstybe piliečių grupių, pasiduodančių populistiniam supriešinimui ir hibridinėms įtakoms, pasitikėjimą savo valstybe svarba; pabrėžiama skaidrios ir pliuralistinės žiniasklaidos aplinkos užtikrinimo svarba; būtinybė skubiai reaguoti vykdant faktais pagrįstą veiksmingą, iniciatyvią ir objektyvią komunikaciją, didinti visuomenės sąmoningumą kaip atsvarą dezinformacijos keliamoms grėsmėms.

Dezinformacija yra kintanti grėsmė. Siekiant apsaugoti Sąjungą, jos institucijas ir piliečius nuo dezinformacijos, būtina nedelsiant imtis tiesioginių veiksmų, taip pat sparčiai turi būti pritaikomas atsakas.

Komitetas pasisako už tai, kad reaguojant į dezinformaciją, reikia politinio ryžto ir vieningų valdžios institucijų veiksmų.

Europos Komisija dezinformaciją apibrėžia kaip „melagingą arba klaidinančią informaciją, kuriamą, pateikiamą ir skleidžiamą siekiant ekonominės naudos arba siekiant tyčia suklaidinti visuomenę, ir galinčią padaryti žalos visuomenei.“

infa.lt komentaras:

Ir žinoma, – tai, kas yra dezinformacija ir melas, nustatys valdžios struktūrų parinkti „nepriklausomi“ „ekspertai“. O kas nesutiks su jų nuomone bus įvardintas kaip nedraugiškų jėgų agentas. Jei kas prisimena, anksčiau kaip kovos su dezinformacija buvo imtasi „tiesios skleidimo“ priemonių, kurios, matomai, nepasiteisino. Todėl dabar pamažu, esame ruošiami (labai panašu į tai) tiesioginei turinio internete cenzūrai. Tos vertybės dėl kurių dauguma žmonių palaikė stojimą į ES, panašu, tampa tai pačiai ES jau nebepalankios. Nes trukdo kontroliuoti Sąjungos visuomenę.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. konkurencijos nėra says:

  Visa kas nauja, gerai užmiršta Sena!

 2. Ec says:

  Geras, turėtų uždrausti LRT. Delfi, 15min, Lnk ir …. O gal uždraus tik žinias, pokalbių laidas ir reklamas (kur bendrai tik dezinformacija) atsiras daugiau laiko pageidavimo koncertams ir gal atgims „Labanakt vaikučiai“ :)
  Graudu, toks draudimas yra savo pralaimėjimo pripažinimas ir atsvaros kitos pusės argumentams neturėjimas. Tą komitetą reikėtų pasveikint su pralaimėjimu ir prisipažinimu, kad nieko neveikė, jei sugeba tik draudimą sukurpt :)

 3. Vytas says:

  Viskas teisingai, visos imperijos (o ES yra tokia) eina tuo pačiu keliu. Sukuriamos jėgos ar didelio melo pagalba, tampa monstrais, sudėtingais subjektais. Valdyti juos sudėtinga. Tai rodo tiek TSRS, tiek ES pavyzdžiai. Pradedamos riboti piliečių teisės. Iš pradžių gana minkštais metodais (kaip žinių, neįtinkančių valdžiai,sklaidos ribojimas), jei nepadeda, tada imamasi jėgos metodų. Valdžia, vietoj to, kad išsiaiškintų , kodėl atsirado „nusivylusių ir nepasitikinčių valstybe piliečių grupių“, ima tas grupes riboti gauti informaciją . Teisingą , necenzūruotą, informaciją. Vietoj to, kad argumentuotai paneigti „melagingas“ , valdžia stengiasi neleisti,kad jos pasiektų visuomenę. Valdžia bijo, kad tie, ja nepasitikintys visuomenės sluoksniai, anksčiau ar vėliau gali gauti tų „melagingų“ žinių patvirtinimą per kitus nepriklausomus šaltinius. Tai gali būti kitų šalių žurnalistai, kitų šalių VIP.. Vakarų VIP savo daugumoje ir pasižymi tuo, kad iškreipia faktus. Aštriausi pavyzdžiai – informacija apie vadinamųjų „baltųjų šalmų“ veiklą Sirijoje, apie neva jos valdžios naudojamas nuodingas chemines medžiagas prieš civilius gyventojus. Vėliau pasirodė, kad visą tai buvo inscenizacija. Ir tai įrodė kiti, sąžiningi, Vakarų žurnalistai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top